Šta je novo?

Koji kuler za FX-8350?

daqe87

Cenjen
Učlanjen(a)
15.01.2013
Poruke
50
Poena
159
Imam FX-8350 i Gigabyte 990FXA-UD5 (dobijena posle reklamacije ASUS M5A99X,R2.0) i troumim se izmedju ovih kulera:
Xigmatek Gaia, CoolerMaster 212 i Xigmatek DarkNight.
Zanima me odnos cene i performasi, Gaia je najjeftiniji ( oko 2700din) , 212 je skuplja nekih 600 din, a DarkNight je skuplji oko 1400 din od Gaia.
Radim u studiu gde imamo 4 racunara u 15m2, pa mi buka bas i nije prioritet :) Bitne su mi performanse, mozda bih ga klonkuo jos nekih 700-800 MHz, zbog rendera uvek fali jos po koji megaherc :D

Razmisljao sam o 612-ici , ali sam video na nekim forumima da su ljudi imali problema sa montazom zbog velikih hladnjaka ram memorija. A ja imam HyperX Beast pa sam zato odustao od njega.
 
Ako hoces da klokujes,tj.da ides preko 4.5 ghz trebace ti neko bolje hladjenje od ta tri pomenuta...Ove Vishere se greju ko furune...Po meni ispod 612s ne vredi ici(sa njim najverovatnije mozes do izvuces 4.6-4.7 ghz)...
Ja moj na 4.6 ghz sa 1.45v jedva uspevam da zadrzim na oko 70 c pod Linx-om.Hladim ga Alpenfoehn Brocken-om u kombinaciji sa dva CM excalibura......Plus mi je kuciste dobro provetreno...
 
+1. Vishera do 4.4ghz i nekako sa kulerom od 3000 rsd. Sve preko toga naglo skace potrosnja i temperatura i trebace ti ozbiljnije hladjenje. Drugi problem je ako uzmes ozbiljniji kuler (nh-d14 phanteks, TT frio xtreme, SB-e extreme) zaboravi na ram module sa visokim hladnjakom. Moraces da vagas
 
ja sam porucio ovaj? da nisam pogresio?

CPU Hladnjak LGA2011/775/1155/1366/AM3/FM1 Akasa Venom AK-CCX-4002HPV3,120mm
 
imam fx8350, jos u kutiji ceka kuler da mi posalju, pa zato pitam da nisam pogresio, e sad kad stigne ud5 ploca i kuler znacu sve kako se pokaze :) da imacemo isti cpu i istu plocu :)
 
Ok, super. Razmenjivacemo iskustva :) Pre ove sam imao ASUS M5A99X , ali je otkazao zvuk i posle 2 nedelje u servisu,odlucio sam se za 990FXA-UD5, revizija 1.1. U odnosu na Asus ima manje temperature procesora sa istim kulerom, dok mi se cini da se cipset na Gigabajtu greje vise nego na ASUS-u. Kad sklopis to kazaces mi tvoja iskustva. I naravno, kakve su temperature sa tim kulerom, sto je i tema :)
 
Poslednja izmena:
evo sad cu da promenim order na xigmatek prime pa kud puklo da puklo, valjda ce moci da mi stane u raidmax super viper kuciste...
 
btw od kad sam u bios-u podesio da memoriju automatski podesi na 2000mhz (inace je deklarisana na 2200) meni windows indeks pokazuje da je 3.8 cpu a u bios-u pise nesto preko 4000 a aida pokazuje 4350 i nesto pod cpu id a cpuz 4063...sta je od toga tacno?
 
sad sam smanjio memoriju na 1886 i sad pokazuje sve ok :)
 
pa nema nista rekli su da se ceka kraj ove nedelje...odustao sam od ordera...trenutno koristim onaj LC power od 12e...na defaultu temperature oko 30-33 stepeni u idle
 
na kraju sam uzeo cooler master seidon vodeno...eto culi ste da uskoro dolazi u evropu :) a ja ga juce kupio u srbiji :)
 
Nazad
Vrh Dno