Šta je novo?

Koji kucni DVD rekorder?

Keops

Čuven
Učlanjen(a)
25.12.2002
Poruke
691
Poena
620
...do 300-350 evrica?

Imam Xoro HSD 415 plejer, koji kuslja sasvim kul (osim malo sitnijeg fonta za titl, pod osnovnim firmware-om, nemam ama bas nikakve zamerke [ustvari, kad malo bolje razmislim, meni mu je bulja, sa limitom karaktera koji se prikazuju, al to je sad nebitno]), pa je doslo vreme da nabavim i jedan recorder.

Podrska za nasa slova + mogucnost da se pusta film sa titlom koji je u razlicitom folderu/drugacijeg imena nego fajl je svakako veliki + sto se tice reprodukcije, a sto se tice rezanja, bitno je da podrzava DVD-RW±, da moz' da se programira da snima u odgovarajucem vremenskom intervalu i da mu je iole pristojan kvalitet/kvantitet zapisa.

Sta? Gde? I po kojoj ceni?
 
Bila je skoro reklama na billboardima, za nekog Panasonica sa hard diskom koji moze , navodno, da snima do 700h programa.
 
Uh ovo i meni treba, ima li još nešto interesantno sem tog Panasonica?
 
Ako su im recorderi kao plejeri, onda su bulja nevidjena -- imao sam prilike da prijatelju fleshujem firmware na DVD-S29, koji ima sjajan dizajn, iza njega stoji veliki brend poput Panasonic-a, ali - ne cita nasa slova tj. titl uopste, pa ga flesujes madjarskim firmware-om, pa cita, ali samo ako su istog naziva kao i film, medjutim, i dalje ti ostane problem navigacije (da bi pustio 6. film po redu, ne mozes jednostavno da izaberes folder po nazivu, vec moras da premotavas od prvog do sestog, a svaki "premot" mu oduzme po 20 sec.) -- sta hocu da kazem? Da je jako zajebano odluciti se za nesto na ovom polju, jer lako moze da te povuce brend i - zajebes se. Ovaj Xoro je jos jedan primer, u obrnutom smeru -- brend nikakav, a plejer odlican...

Zbog svega toga resih da otvorim topic, pre svega jer me zanima misljenje ljudi koji eventualno poseduju neki od ovih uredjaja, jer bih njima poklonio najvise poverenja, znatno vise nego brendu samom.

Ali da ne bude da zanemarujem Panasonic u kompletu, evo, po specifikacijama sa sajta, cini mi se da jedino DMR-ES30VEGS ima mogucnost da snima na RW diskove -- jel neko zna nesto vise o njemu?
 
A Xoro DVD Recorder, koji se pre par meseci reklamirao u tehnomaniji?
 
mislim da samo Xoro recoreder ima mogucnost citanja divx-a
 
A gde ima taj Xoro da se kupi trenutno?
 
daj da preformulisem/ponovim pitanje, ne ide ovo ovako:

jel ima neko od vas neki home dvd rezac, bez integrisanog harda (jer mu to zesce napumpa cenu), koji pritom moze savrseno da reprodukuje divx, sa sve nasim titlovima aka titlovima razlicitog imena u odnosu na ime filma (u istom folderu, ne mora da bude izvan) + da moze da reze na +-R(W) medije, ili bar na deo njih (obavezno navedite na koje moze)?
 
Keops, ala ga postavi k'o da sam ja pitao :d
I mene interesuje ista stvar, s tim sto je meni sto se imena titla tice sasvim svejedno :)
 
XEXE

:d

Kakvi su ovi Panasonic, ima za 30k dindži sa hardom?
 
daj bre, mnogo je to skupo, za te pare mozes mene da posaljes u inostranstvo da ti pojurim nesto bolje.

elem, gledajuci diskusije na ES-u, iskocio je jedan model iz mase: ShockWave S1 (link 1 i 2) -- ko uspe da nadje oficijelni sajt firme ili jos bolje - modela, svaka mu cast :) To ne mora da znaci da je boolja, ali je ipak scary fact...
 
mozda je na prvi pogled glupo da firme nepoznate imaju bolju podrsku za divx,ali ako znamo da je divx jos nepriznat kao standard netreba da cudi sto su kineski dvd rekorderi bolji od firmiranih,bar kad se posmatra kroz filter divx-a.zbog toga firme kao xoro ili neo zasad imaju naprednije opcije.mozda treba sacekati jos par meseci
 
Mislim da je za cenu od 180 Eura ShockWave S1 trenutno najbolja kupovina sto se tice odnosa cena i ono sta se dobija za te pare.
 
ja sam najjeftinije nasao za 209, u comtrade-u, sa 2 god. garancije. gde ima za 180 i znas li koliku garanciju daju (29 evra nije mala razlika)?

btw, jel imas ti ovaj rezac (jer ako imas, nije zgoreg da te malo smorimo sa pitanjima)? :d
 
A sta mislite o Samsung DVD-R121 recorderu, ima da se nadje na akciji za 18.000 dinara. Znam da je neko pominjao ovaj recorder, ali i da je imao probleme sa firmware-om. Ne znam kakva je sad situacija ali za ovu cenu ipak ne moze da se kupi neki brend recorder, a Samsung je iapk neki brend, za ne?
 
Gileii, sa ES? :) Ql :)
Za recording smo apsolvirali da je OK, ali kakav je za pustanje DivX-a? Nasi titlovi? Velicina slova? Jel se ocekuje da ce biti preradjivanja/sredjivnaja firmaware-a za neke nedostatke?

Sta tebi trenutno ne odgovara na tom uredjaju?
 
Sto se tice pustanja divx-a i titlova stvari stoje ovako:
Ja nisam naisao na film koji nije hteo da otvori, znaci divx, xvid sa qpel-om i ostale varijante ovih codeca sve je otvorio. Prevode otvara nevezano od naziva i polozaja na disku (.srt, .sub, .txt). E sad titl je malo sitniji za moj pojam ima crnu pozadinu i prikazuje sve nase karaktere. Ja licno ga ne koristim za gledaje divx-a(iskjucivo za rekording) jer imama nekoliko plejera koje koristim u tu svrhu.Reprodukcija DVD-a je apsolutno OK.
Sto se tice f/w-a za sada je nemoguce bilo sta uraditi.
Znaci Rekording apsolutno po mom misljenju fenomenalan, reprodukcija DVD-a takodje, Divx sitniji titl(koji je ipak bolji od titlova kod 80% plejera sa oroginalnim f/w-om).

Pozdrav,
Gile
 
Verovatno imas ovaj Shockwave, tek sam kasnije provalio iz teksta :wall: \

A reci mi da li ovaj Shockwave ima stereo ili 5.1 analogne izlaze, da li pusta MP3 i koliko znakova moze da prikaze, da li ima video ulaz za DV kameru i slicno...
 
Da jos nesto ovaj ShoWave s1, jel to neki klasicni kindza koji se radi po licenci u Novom Pazaru i slicno ili je nesto ipak "poznatiji brend". Kakav je u poredjenju sa ranije pomenutim Samsungom DVD-R121, razlika u ceni je nepunih 30 eura, i za te bare se dobije proveren brend, jedino mi se ne svidja kod Samsunga sto nema analogne 5.1 izlaze,i sto snima samo na DVD+R/RW diksovima...
Da li je bolje uzeti noname recorder koji ima bolji software ili za malo vise para poznatiji brend ali sa manje mogucnosti?
 
Od izlaza ima apsolutno sve pa i 5.1 analogne a tagodje i sve moguce kombinacije ulaza, cinceve, skart, firewire(za DV kamkordere),pa cej i USB.
Sto se tice prozvodjaca sve se prozvodi u PRC (Kina) pa i ShockWave S1. Mnogo je bitnije u kojoj se fabrici proizvodi a konkretni model je iz jedne od boljih za razliku od ShockWave plejera koji je pak iz sasvim druge fabrike. Inace rekorder ima Philipsov loader(optika).
Da li uzeti Samsung ili ShockWave e to ne znam jer Samsung nisam ni video ali sam uporedjuvao LG DVD-Divx plejer sa MTK chipom i ostale no name plejere sa istim MTK chipom i mogu ti reci da me je LG razocarao (unutrac je sve isto pocev od elektrolita u mreznom delu pa do memorije cak sam kod mnogih no name plejera nalazio Samsungov RAM a kod LG-a je naki tezak no name).
 
Ne znam da pustim subtittle na Samsungu R-121. File je txt, nalazi se u roout-u, gde je i avi. Uopste mi se taj fajl ne vidi kada pustam film, vidi se samo avi
Naravno radi se o DIVX-u

Molim Vas pomozite
 
Poslednja izmena:
@Gileii

Ok a koji chip ima ShockWave MTK ili neki drugi, da li podrzava NERO codec, i ovo mi je jako bitno da li moze da pusta MP3 fajlove bez uplaljenog TV, znaci da li moze da procita fajlove ili delimicni naziv fajla na svom internom displeju?

Da i koliko moze karaktera da prikaze maksimalno, recimo Xwave 9200 player moze 42 karaktera sto je i vise nego ok, dok je na nekim drugim playerima maksimum je 12-16 karaktera!?
 
bio sam u ComTrade-u pre par dana i ono sto sam video je katastrofa -- ShockWave S1 pojede ceo jedan red titla, doduse, nisam bio lenj pa sam ih cimao da ga skinu sa plazme (ili to bejase TFT, pojma nemam) i stave na obican TV -- rezultat je bio isti, citav jedan red se ne vidi!

takodje, posto sam poneo svoje diskove, imao sam prilike da ga testiram na QPEL i na nestandardnu (vecu) rezoluciju samog filma i - pao je test, znaci - ne reprodukuje ni jedno ni drugo. istini za volju, na oba ova sranja se retko nailazi, ali, nemogucnost reprodukcije takvih fajlova mu je minus.

e sad, sto se tice ovoga sa titlom, dogovorio sam se sa prodavcem da se dalje raspita koja je sema i da me obavesti da li je to problem u celoj seriji ili samo u tom demo primerku... cenim da je samo u tom, ali ipak, nije mi bilo svejedno sto sam se vratio kuci praznih ruku i sa ukaljanim stavom o Shockwave-u. opet - bolje to nego 18100 dindzi i jedan red manje :)

kome treba rekorder za ono za sta je i namenjen, nece se pokajati, a kome treba i kao plejer, ja mu toplo preporucujem, da sta god da kupuje, i koliko god da ima poverenja u sve review-e na Netu, obavezno isproba uredjaj na licu mesta...
 
Moze jedno pitanje za vlasnike Shockwave S1 dvd rekordera... Sta se moze sve uraditi sa USB ulazom na uredjaju? Razumem da verovatno sluzi za presnimavanje nekog sadrzaja sa DV kamera, ali mogu li se kroz tu vezu terati i neki drugi sadrzaji (mislim obicni podaci) i preko kojih sve uredjaja?! Moze li PC (kako se ocita rekorder na PCu ako moze? kao DVD-RW? da li onda USB ulaz na rekorderu radi i izlaz?) ili sa HDD u eksternom USB kucistu?!

Hvala unapred.
 
Poslednja izmena:
gaga je napisao(la):
Ne znam da pustim subtittle na Samsungu R-121. File je txt, nalazi se u roout-u, gde je i avi. Uopste mi se taj fajl ne vidi kada pustam film, vidi se samo avi
Naravno radi se o DIVX-u

Molim Vas pomozite

Pa, plejeri podrzavaju samo srt i sub titlove. Cak i oni kod kojih pise da ih podrzavaju, ne rade svi. Moras ga konvertovati iz npr. Subtilte Workshopa.
Pozdrav
 
Nazad
Vrh Dno