Šta je novo?

Koji je bolji (TX3 ili Gemin II S)?

URUK:
Imam TX2 cija je osnova cela od bakra i polira se bas savrseno, predpostavio sam da i tx3 ima istu osnovu pa se i izvinjavam ako nisam bio upravu, e sad moguce aako je kombinacija bakar aluminijum da se nece dobro polirati kao da je samo bakar, mada one slike nemaju smisla sto si stavio, kao da je nekom turpijom ili brusilicom polirano, cisto sumnjam da bi 1000, 1500, smirgla pa i pasta napravila ono.I da stojim iza toga da je za 1500din best buy kakav gemini II:laugh:

..u pravu si , nemaju smisla one slike . Neko je stvarno uzo pregrubu smirglu ili krenuo da turpija so ti kazes, ali to lako moze da se desi nekom ko vidi kako mu je fino glatak bakar , a aluminijum moze jos malo pa jos malo ....inace ja jos uvek imam tx3 i mislim da i nema potrebu da se doteruje. Mozda ima i male prednosti sto su pipe direktno u kontaktu sa cpu.
 
Mora se biti pazljiv sa obradom podnozija kod svih kulera gde pipe-ovi dolaze u kontakt sa proc. zato sto se lako mogu istanjiti......ja nisam nasao kuler koji je u istom rangu kao tx3 a da je iste cene ili jeftiniji...e sad 212+ i vendetta 2 su odlicni kuleri ali SKORO duplo skuplji....mozda ce zvucati smesno ali meni je super rezultate dao ThermalTake Blueorb koji je 1400din a izgleda smesno(dobio sam ga i bio skeptican po pitanju rezultata ali me prijatno iznenadio).....ne znam kakve bi rezultate dao TX3 kada bi se stavila jos jedna 9-ka sa druge strane da izbacuje vazduh.....ako je neko probao voleo bi da cijem rezultate.......:wave:
 
Mora se biti pazljiv sa obradom podnozija kod svih kulera gde pipe-ovi dolaze u kontakt sa proc. zato sto se lako mogu istanjiti......ja nisam nasao kuler koji je u istom rangu kao tx3 a da je iste cene ili jeftiniji...e sad 212+ i vendetta 2 su odlicni kuleri ali SKORO duplo skuplji....mozda ce zvucati smesno ali meni je super rezultate dao ThermalTake Blueorb koji je 1400din a izgleda smesno(dobio sam ga i bio skeptican po pitanju rezultata ali me prijatno iznenadio).....ne znam kakve bi rezultate dao TX3 kada bi se stavila jos jedna 9-ka sa druge strane da izbacuje vazduh.....ako je neko probao voleo bi da cijem rezultate.......:wave:

Xigmatek HDT 963
 
neverovatno.. xD

uzmem da okrenem durgi vent kad vidim da jedna nozica od kulera nije dobro sela.... stisnem je malo jace i tek onda se cuo 'klik' :crash:

Rezultat - 10-ak stepeni nize temperature iliti tek sada kuler hladi kako treba! :cigar: Ladno nije bio dobro seo, **** ih mehanizam od boxa zivo g!!! :mad: :-devil-:

A gore navedeno znaci da su mi i rezultati propali (bez drugog venta, kada duva ka unutra i kada izduvava vazduh). :whip::zgran:

Ono sto mogu da testiram jeste sa iskljucenim drugim ventom i sa ukljucenim pri cemu je 2-3 stepena niza temp, dakle kada se koristi drugi.

Ali ovo je preliminarno, pusticu Orthos da vrti celu noc i sa i bez.

:party:
 
Poslednja izmena:
Meni je TX2 nategao plocu do maksimuma, kad ubacujem poslednju nozicu koliko je ploca nategnuta uvek ispadnu ostale, jedva sam uspeo da namestim i sada ga ne diram ni po koju cenu (osim ako ne resim da ga menjam a i zasto bi- prime95 max temp 65, a linx 78 pri kloku e7300 na 3.6ghz) u radu mi real temp nikada nije zabelezio vecu temp od 59 :D

Bas me zanimaju rezultati koje ces dobiti sa drugim vent.-om!!!!!Posto sam razmisljao da stavim jos jedan vent. da izbacuje vazuduh, to sa dvostrukim uduvavanjem vazduha sa obe strane mi nema smisla........
 
Pa zasto tako sugavo to prave, i mene je to sjebalo - 10c visa temp bila zbog toga sto jedna nozica nije lepo sela... xD :smash::mad::whip::wall:

Srafovi brate i gotovo, kakve zabice i sl debilizmi za *****e amere...


uglavnom evo kada izduvava drugi vent.:party:

DualFanOUT_Ambient_6h_caseClosed.png


Zatvoreno kuciste.

Bez njega je za 2-3c visa temp, dakle nije neki ucinak ali daj sta das.
:bottle:

Nisam imao vremena da testiram duze ali ponovo cu iskljuciti drugi vent, da vidim koliko ce da nabije posle 12h Stress CPU orthos-a.
 
Ja sam se malo igrao sa TX3 i 2 venta na njemu (2000rpm) dobio 1-2c nize temp uz vecu buku.Tako da mislim da se ne treba smarati s tim.TX3 je previse mali da bi 2venta pravilo razliku.
 
Ma ja sam drugi dobio na poklon pa neka ga neka se vrti ;) inace ga ne bih ni uzimao.

Eto cisto savet za ostale - nije preko potrebno uzimati drugi, onaj jedan je dovoljan plus moja preporuka vent 12 sa bocne strane kucista da ubacuje a case fan pozadi da izbacuje vazduh i to je to.

Nego kolika temp ti je za taj E5200 na 4 giga i povecanim naponom? Full load posle 10=ak sati?
 
evo, najmanje sam čuo o geminIIs izgleda da nije omiljen i da ga jako malo ljudi koristi,....

kanda je ta koncepcija sa duvanjem u ploču omražena iz više razloga,....

jedan je sigurno što podseća na box cooler-e,.....

a drugi je vrlo tehničke prirode, a to je da ssa takvima izgleda nema vrh rezultata,...

a ovde je za očekivati da se ispod maksimuma ne ide,.....

pa sam poveden tim razmišljanjem i prelomio,..... al o tom po tom,....
 
- uzeo sam i ja juče ovaj hvaljeni tx3, buka prilikom podizanja sistema na 2900 o/min je nesnosna, ali nakon intervencije u speedfan i stavljanja na min (što je u mom slučaju 1050 o/min) kuler postaje stelth
- testirao sam sa orthos-om i prijatno se iznenadio da je br. obrtaja min varirao i nije prelazio 1100 o/min, što recimo nije bio slučaj sa fabričkim rešenjem, temp. su 13-14 °C niže u load-u, u idle-u 2-3 ali to je manje bitan parametar

- napatio sam se sa montažom vent. dobio sam stariju reviziju sa onim met. žicama i magarac radio po uputstvu koje dolazi uz kuler bez obraćanja pažnje na činjenicu da je u tom uputstvu ploča van kućišta :lupko:
- naravno kada sam montirao kuler na ploču nije bilo teorije da nakačim vent, između kulera i napajanja je 12mm razmaka znači da je dobro što nisam uspeo da nađen 212+, koji izgleda drži samo 1 firma u srbiji, jer ne bih mogao ni da ga montiram tako da izduvava ka zadnjem kraju kućišta :d
 
@Branet Jesi li ukljucio fan control ili kako ti se to vec zove na ploci,posto TX3 ima PWM ventilator koji dize max rpm samo kad je potrebno.Recimo meni kad temp dostigne 70c vrti se oko 2700rpm kad je idle oko 1200rpm, uglavnom je uvek necujan.
 
probao sam sa podešavanjem iz bios-a, izabrao opciju tišina no ispostavilo se da je za moju ploču tišina 2k+ obrtaja, uz iritantno variranje brzine venta svakih 5s, tako da sam odustao od toga za sad, mrzi me da čačkam po bios-u, možda kada budem imao više vremena
- testirao sam sa 1100 o/min i 1800 o/min i dobio razliku od svaga 2°C uz tada primetan vent na kuleru, tako da ga ostavljam na ovom min dok ga letnje temp. ne ubrzaju
 
Kakva je to starija verzija? Mislis nemas one zabice sto ulaze u plocu kao sto imaju box kuleri?

Inace ja mogu da montiram i drugi vent kada je kuler uboden u plocu... ima mesta ali me hebe napajanje jer je odmah tu iznad, pa moram samo njega da izvucem prvo.

Sto se tice buke - nesto te ploca zeza, ne bi trebao u idle da se vrti na vise od 1200-1300rpm.
 
ne mislio sam na ovu varijantu

The heatsink is not exactly like the picture. There are no more metal clips that holds the fan. There are new plastic clips that can't be easier to install. Really, it could be done with the eyes closed. You just push the fan and it will snap.

- koja doduše možda još nije stigla do nas
- pa da skinuti napajanje je opcija ali kako sam se pošteno namučio da ga gumicama izolujem od direktnog kontakta sa limarijom kućišta i time znatno smanjio buku od vibracija, ta varijanta je otpala u startu
- napajanje će se skidati samo ako pusti beli dim :D

- da li me ploča zeza ili, što je verovatnije, treba detaljno podešavati opcije za fan u biosu nije toliko bitno, kada uđem u os imam ~ 2950 o/min, što je verovatno uslovljeno napajanjem koje u idle isporučuje ploči 12,4-12,45V u zahtevnim igrama padne na 12,2V

BTW ameri su prilikom kupovine i7 860 dobijali ovaj kuler za dž, a mi moramo da ga platimo i to 500 dindži više od njih ccc
 
Vrh Dno