Šta je novo?

Koji je bolji (TX3 ili Gemin II S)?

Ovako, ja imam TX3 na procesoru PhenomII x4 B50 (da da otkljucani phenom II x2 550) koji radi na 3.2Ghz i prezadovoljan sam njime, max temp (kada radi prime 95, znaci full load) je oko 55C(i jos nije na max obrtajima, posto kod mene kuler krece da vrti najbrze tek kada temperatura predje 60C) i mislim da ne postoji bolji kuler za 2000 din. a i lako se montira i (trebalo bi) staje u svako kuciste, iskreno mislim da bolji kuler za 2000 din ne mozes da nadjes. Sa ovim drugim nisam imao iskustva, a vidim da je razlika u ceni dupla :)
 
...na nekom testu sam video da je Xigmatek hdt slican kao tx3 , a jeftiniji je ...malo.
Ja sam pre koristio tx3 i isla mi je temp. do 63-64 u prime-linx, na 3.8-3.9 Ghz
 
Nije me zanimalo upoređenje po ceni i isplativosti, nego samo koja gvožđurija je bolja (ventilatori su sporedna stvar), pošto sam se načitao komentara čak i od ljudi koji su terali iste, pa oni kažu jedno a frostytech recimo skroz drugo,..... (inače je razlika u ceni znatno manja, bar meni u NS)

Info iz prve ruke me zanima,..... čak i za taj xygmatek hdt, eto po istom sajtu spada u klasu iznad po ceni, a ovde ga niko ne spominje,....
 
Ni jedan, ni drugi, već CM Hyper 212.

Ja sam mislio da uzmem 212 ili vendetu2 al mi kuciste usko. Morao sam da dam malo vise para , nekih 500 din. za n520. Bolji je i tisi od tx3, a po testovima na netu vidim da bolje hladi i od 212. Tu je ko vendeta2 ...tx3 je po meni dobar kuler , ali za klok nekog X3- X4 ne mnogo preko 3Ghz. Sve preko 3.6GHz meni je islo oko 42C u idle i tu moze biti bucan. Stvarno ne znam kakvo je "gvozdje" na Gemin II S. Kolko se secam, neko ga je imao na X3 720 i menjao ga je za vendetu2... bas ovde na forumu sam citao..ili je to bio onaj Gemin sa 2 venta....
 
Poslednja izmena:
Mislim da su ta dva kulera po performansama slicni i u svakom slucaju lepo ce ohladiti tvoj proc.(athlon x3 425 na 2.7Ghz cini mi se) i omogucice ti sasvim pristojan oc. Isto bih ti preporucio (ako imas dovoljno mesta u kucistu, mislim na sirinu) da razmotris OCZ Vendetta2 (odlican kuler i veoma tih, ali malo vecih dimenzija) video sam da u winwin-u kosta negde oko 2800 din. u svakom slucaju mislim da neces pogresiti koji god od ovih kulera da uzmes (za tvoj proc.)
 
TX3 je jeftiniji i sigurno lepsi i milion % ce ti zavrsiti posao, e sad da li ce biti procesor hladniji i topliji 1-2c nije ni bitno toliko...u ostalom tx3 je savrsen za poliranje sto ce ti taman sniziti tremp za jos 2-3c dok gore navedeni tesko da ces polirati zbog oblika :wave:
 
u ostalom tx3 je savrsen za poliranje sto ce ti taman sniziti tremp za jos 2-3c dok gore navedeni tesko da ces polirati zbog oblika :wave:

... teze ja poliranje od svih koji imaju bazu od jedne vrste metala(puno livenu). TX3 ima kombinaciju bakar i aluminijum.... aluminijum skoro nemoguca misija za ispolirat. Nije mi jasno odakle ti to da je savrsen za poliranje?
117937d1248868871-should-i-get-coolermaster-hyper-tx3-hdt_tim_application_two_lines.jpg

...a ovo je gemin 2 s
CMgeminIIS_d.jpg
 
Poslednja izmena:
... verovatno je mislio na idle temp.. kontam da mu u linxu ide na 80+
Sa kulerima od 50+evra ne mogu da ga zaustave ispod 70C na 4GHz
 
Poslednja izmena:
Paaa u tom slucaju n520 ili ultima 90. Mada dok dokupis i neki vent za ultimu za manje ili slicne pare uzmes npr hdt-s1284, s1283, 212 plus, vendetu 2... nego da se vratim na pitanje sa pocetka teme-odgovor je kupi tx3, neces pogresiti.
 
naravno na idle temp. sam mislio, ali kad ga nagazim tu je ~60c. E sad videcemo na leto...:d
ok, ti si se lose izrazio kada si stavio da ti ne prelazi 45C :D madaa i 60C, kazi mi jer ti je 60C kad na primer radi prime95 (ako si na to mislio kada ga gazis), mislim odlicno je i ako je 60C kad przis neku zahtevnu igru, u svakom slucaju coool brate :banana:
 
Upravo sam zamenio BOX sa CM TX 3 i prezadovoljan prvim rezultatima. Proc je e5300 na 3,4ghz.

na Boxu u idlle rezimu temp je bila oko 43 a u fullu sa otvorenim kucistem cirka bila i kriticnih 70 stepeni. Par puta zatvorim na kratko i ode i preko na 75 (a pise da radi do 74:trust:)

Cooler Master tx 3 u idlle temp oko 33 stepena, u fullu sa otvorenim kucistem max 49 stepeni, a sa zatvorenim ne prelazi 56 uz 2000 obrtaja.

Za 2000 kolko ga platio ja sam i vese nego zadovoljan:type: Bolje i skuplje mi ne treba. i jos mi radi na 900rpm i ne cuje se...Milina.Sad mogu i na vise frekvencije...

jes tema uporedba sa Germancem, al ja samo prenosim iskustvo sa ovim prvim...:banana:
 
Poslednja izmena:
I ja sam skoro kupio TX3 i stvarno mi nije zao, a razmisljao sam se izmedju njega i DHT-S963(posto mi je delovalo da se nakako dize preveliki hype oko CM cooler-a).

Uzeo sam TX3 posto ovaj nisam mogao da nadjem u bg-u tog dana kada sam bio, a nije mi se ni cimalo posle toga jer znam da ga ne bih ni kupio na kraju.Nego...

TX3 moze da ti se montira na koju god stranu hoces, tj da ti izduvava vazduh ka vent-u na kucistu a ne npr ka napajanju, sto DHT mislim da ne moze a za skuplje ventove moras da kupujes cross-bow kit-ove koje je pitanje da li ces uopste i da nadjes.

Tako da... TX3
 
TX3 je best buy. Posebno za 1500 din koliko sam ga ja platio (akcija) :wave:


p.s. bilo je vec ali da upitam i ovde: da li je bolje da se dodatni vent (92mm) montira tako da izduvava ili da uduvava vazduh ka samim rebrima kulera? Ja ovih dana sprovodim testiranje, trenutno duva ka unutra kao i originalni vent... pa cu probati i bez i obrnuto. Zanima me ima li taj drugi vent nekog uticaja na temperature u zatvorenom kucistu.


3.jpg
 
Poslednja izmena:
p.s. bilo je vec ali da upitam i ovde: da li je bolje da se dodatni vent (92mm) montira tako da izduvava ili da uduvava vazduh ka samim rebrima kulera? Ja ovih dana sprovodim testiranje, trenutno duva ka unutra kao i originalni vent... pa cu probati i bez i obrnuto. Zanima me ima li taj drugi vent nekog uticaja na temperature u zatvorenom kucistu.

Ne valja tako. Jedan da gura vazduh u kuler, a drugi da izvlaci (ovaj izvlacheci treba da izbacuje vazduh ka zadnjem delu kucista). To je push-pull ;)

Gdje je bila akcija.

Ovo i mene zivo interesuje :)
 
URUK:
Imam TX2 cija je osnova cela od bakra i polira se bas savrseno, predpostavio sam da i tx3 ima istu osnovu pa se i izvinjavam ako nisam bio upravu, e sad moguce aako je kombinacija bakar aluminijum da se nece dobro polirati kao da je samo bakar, mada one slike nemaju smisla sto si stavio, kao da je nekom turpijom ili brusilicom polirano, cisto sumnjam da bi 1000, 1500, smirgla pa i pasta napravila ono.I da stojim iza toga da je za 1500din best buy kakav gemini II:laugh:
 
E ultima mozda i moze nesto pasivno da uradi posto sam ja jos ranije jurio taj cooler i mislim da je u nekom testu hladjen q6600 pasivno ali je zato napravljen jako dobar protok vazduha.
Ako je imas negde za 2K2 din uzmi svakako, to i ne treba da pitas :D

EDIT:
Evo i slike samo se ne secam koj je sajt bio
2qjgd9w.jpg
 
Poslednja izmena:
Ne valja tako. Jedan da gura vazduh u kuler, a drugi da izvlaci (ovaj izvlacheci treba da izbacuje vazduh ka zadnjem delu kucista). To je push-pull ;)



Ovo i mene zivo interesuje :)

hvala, okrenucu ga kad stignem :) a belezim i rezultate pa cu napisati ima li uticaja i kolikog kad sam ga vec montirao ovako kao ovaj prvi. :type:


Za akciju - bilo je u DESK-u 30% popusta na CM i ostale njihove brendove povodom dana zaljubl****h... znaci proslo :) DOduse vidim bilo sad povodom dana zena 20% na iste brendove, pa ste mogli TX3 za 20% nize da uzmete, ali i to proslo :d
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno