Šta je novo?

Koji jastuk za sedenje odabrati?

vargax6

Poštovan
Učlanjen(a)
02.04.2021
Poruke
329
Poena
75
Moja oprema  
Laptop
Apple Macbook Air M1
Mobilni telefon
Samsung S23 Ultra 12/256
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Poštovani,
Koji od ovih jastuka je najudobniji za duže sedenje? Potrebno mi je zbog problema sa hemoroidima koji se javljaju zbog dužeg sedenja..
 

Prilozi

  • 4DB89BE6-9790-4740-9372-CB327EC514CC.png
    4DB89BE6-9790-4740-9372-CB327EC514CC.png
    345.8 KB · Pregleda: 90
  • D9707544-80EB-4408-8BC0-DAABFDDDDA96.png
    D9707544-80EB-4408-8BC0-DAABFDDDDA96.png
    449.1 KB · Pregleda: 88
  • C124692E-A1E0-45F3-A5D9-10A43D55D945.png
    C124692E-A1E0-45F3-A5D9-10A43D55D945.png
    321.1 KB · Pregleda: 103
Ovaj pod dva i tri sam koristio. Prvo sam koristio ovaj plavi u sredini i dobar je jedno 2 meseca, a onda se pokida. Jastuk dolazi sa "jastučnicom" koja se ne kliže i generalno je dobar, Jako je udoban, ali nije kao sa reklama da možeš da sedneš na jaje a da ga ne razbiješ. Taj sa reklama je duplo deblji. To saće što ima u sredini se jednostavno vremenom pokidalo. Onda sam kupio ovaj desni (samo je moj sa belom "jastučnicom" Jastuk je kao od memorijske pene. Pošto imam dormeo dušek nekih 12 godina i još je kao nov, naivno sam mislio da će i jastuk da potraje. Međutim on je pola ta neka pena (3-4 cm) a pola običan sunđer (isto 3-4 cm). Udoban je u početku, ali evo posle 6-7 meseci sedenja cao jastuk ima 3-4 cm, a podjednako se sabila i ta pena i sunđer. Sada gledam šta drugo da kupim, ali je ponuda nikakva. Pošto tebi treba zbog hemoroida, koje ja nemam (još), preporučio bih ti ovaj prvi, jer se sećam da je moj deda koji je patio od hemoroida (3 operacije i svašta nešto) imao takav jastuk. Mislim da je bio kao plucer, na naduvavanje, ali je to bilo davno pa nisu bile u igri ova silne pene koje danas postoje. Uglavnom mislim da je fora da ti bolna mesta ništa ne dodiruju a to se obezbeđuje sa tim prvim jastukom.
Uglavnom što se tiče srednjeg i desnog jastuka dobri su (srednji je bolji) ali brzo postanu praktično neupotrebljivi. Svako dobro i javi ako nađeš nešto kvalitetno.
 
Ja sam zbog ledja uzeo ovaj skroz desno crni, i udoban je samo kratko, brzo se spljosne. Naravno, mnogo je bolje i tada sa njim nego bez, ali nije resenje. Kolega je uzeo jastuk onaj sto ide u invalidska kolica i prezadovoljan je. Malo zvuci morbidno ali gde ces bolje nego za te ljude koji su stalno u tom polozaju. Kupuje se u prodavnicama sa tim pomagalima.
 
Topla preporuka za MemoForm sedalne jastuke za one koje sede ceo dan za kompjuterom. Ja sam kancelarijsku fotelju bukvalno sabio od sedenja pa mi se nije kupovala nova i rekoh da vidim dal vredi jastuk cemu pa ako nista ni od toga, onda da kupujem novu fotelju. Vec par meseci sedim na njemu i nisam primetio da se nesto deformisao. Ima 7 cm memorijske pene tako da je prilicno udoban. Za hemoroide ne znam dal ce da radi posao, tu obicno ljudi uzimaju one jastuke koji izgledaju kao djevrek, ovaj je pravougaoni.
 
Topla preporuka za MemoForm sedalne jastuke za one koje sede ceo dan za kompjuterom. Ja sam kancelarijsku fotelju bukvalno sabio od sedenja pa mi se nije kupovala nova i rekoh da vidim dal vredi jastuk cemu pa ako nista ni od toga, onda da kupujem novu fotelju. Vec par meseci sedim na njemu i nisam primetio da se nesto deformisao. Ima 7 cm memorijske pene tako da je prilicno udoban. Za hemoroide ne znam dal ce da radi posao, tu obicno ljudi uzimaju one jastuke koji izgledaju kao djevrek, ovaj je pravougaoni.
Gde ima da se kupi, vidi se dosta različitih jastuka postoji pod tim nazivom?
 
jastuk.jpg

Ja sam uzeo ovaj. Ima po web prodavnicama da se nadje, izguglaj. Ja sam ga tada nasao za 2000 din na akciji, ne znam sad koliko se krecu cene, ali ne bi trebalo ni da je nesto mnogo skuplji od toga sa regularnom cenom.
 
Mene je ovaj spasio bukvalno:
11-19.jpg

Imao sam bolove u trticnom delu kicmenog stuba... pere se navlaka, donji deo je zazubljena guma koja ne kliza.
 
Našao sam rešenje.. Kupio sam jastuk za hemoroide na sajtu heljda rs .. Znači vredi svaki dinar!
 
I ja sam narucio sa Heljda.rs javljam kad isprobam sedim u kolima 6 sati kad dodjem kuci ne mogu da sedim ni minut.
 
Našao sam rešenje.. Kupio sam jastuk za hemoroide na sajtu heljda rs .. Znači vredi svaki dinar!
Mislim da je to sve bacanje para jer lekari kažu da takvi jastuci prave još veći problem zbog te rupe još više krvi se skupi i tim raširenim venama.
Rešenje je ili drastična promena načina života, ishrane, kako god znaš i umeš manje sedenja, prestanak skor upotrebe toalet papira, koristiti onaj vlažni papir iz DM, Lild, raznorazne narodne kreme, pod obavezno dnevno min 8000 koraka, česti odlasci u saunu i slično. Šta još, izbegavanje što više alkohola, ljutog, cigara, to su takvi otrovi za čoveka da je to jezivo.
Ja recimo ne volim uopšte te žitarice samo me nadimaju pa umesto toga jedem suludo mnogo salate, ajvara, žive hrane sa puno vlakana, crvena paprika bilo koja je bar meni nenadmašiva.
Probao sam 10 vrsta takvih jastuka sa tim Amazona bacanje para, podelio i prodao sem jednog.
Naravno imaš i varijantu operacije kad je nešto hronično, par ljudi sto znam išli su u Analife kunu se da im se život primenio.
Neverovatno mnogo ljudi ima problema sa hemoroidima samo je većini neprijatno da o tome priča.
 
Mislim da je to sve bacanje para jer lekari kažu da takvi jastuci prave još veći problem zbog te rupe još više krvi se skupi i tim raširenim venama.
Rešenje je ili drastična promena načina života, ishrane, kako god znaš i umeš manje sedenja, prestanak skor upotrebe toalet papira, koristiti onaj vlažni papir iz DM, Lild, raznorazne narodne kreme, pod obavezno dnevno min 8000 koraka, česti odlasci u saunu i slično. Šta još, izbegavanje što više alkohola, ljutog, cigara, to su takvi otrovi za čoveka da je to jezivo.
Ja recimo ne volim uopšte te žitarice samo me nadimaju pa umesto toga jedem suludo mnogo salate, ajvara, žive hrane sa puno vlakana, crvena paprika bilo koja je bar meni nenadmašiva.
Probao sam 10 vrsta takvih jastuka sa tim Amazona bacanje para, podelio i prodao sem jednog.
Naravno imaš i varijantu operacije kad je nešto hronično, par ljudi sto znam išli su u Analife kunu se da im se život primenio.
Neverovatno mnogo ljudi ima problema sa hemoroidima samo je većini neprijatno da o tome priča.
Upravo tako, posle godina muka reših prošlog proleća da poslušam hirurga i odradimo klasičnu operaciju ( bez ikakvih lasera, podvezivanja i slično ). evo dve godine uskoro i da kucnem o drvo nikakvih problema. Nikakvi jastuci melemi i kojekakve masti. Uredna higijena i to je to.
 
Nazad
Vrh Dno