Šta je novo?

Koji CPU kuler je trenutno najbolji ?

kosta10

Slavan
Učlanjen(a)
19.08.2007
Poruke
4,492
Poena
440
@Ljanmi nemoj me pogresno shvatis,ali nikad nije ni bila opcija da kupim preko oglasa.Za mene 10e nije neka preterana razlika a da bih se izlagao bilo kakvom riziku(ne kazem da bi ti).Ali prosto ako ne verujem radnjama,tesko da verujem ljudima po oglasima.Da proizvod nije ostecen,da mu nesto fali itd itd.Pogotovu za 10e vise dobijem garanciju 3+ godine.Duruga stvar sa povadjenim crevima racunara rezovi ti nisu neki.Ja na toj voltazi sam do skoro terao moj 955.Sa slicnim temperaturama(ok sa dva venta)

Videcu sta ciniti,Vodeno a da valja mi malo preskupo trenutno(cm 280/240)...Za sad mi je opcija Noctua d14 vs Phanteks,razlika u ceni je 1400 rsd,a po svi ovi testovi na netu su mi pomesani,negde ovaj dere onog negde obrnuto...Brinuo sam malo zbog ram memorije ali videh da je ova moja nisko profilna da moze http://www.quentinrademaker.nl/wp-c...GE_whitebkgd_DIMM_1_s_hr_04_08_2014_20_09.jpg takodje sam video po netu da ljudi komotno u moje kuciste stavljaju i D14 i Phanteks

Ako ti moji rezovi pod Linxom i nisu nesto :) ja da sam na tvom mestu ne bih menjao taj CM Hyper 212 Plus. Ocekivanja su ti prevelika, razocaraces se 100%. To sto ces da montiras za 10000,00 RSD-a nije suvi led. Prava stvar je custom water loop za tebe, tu ces da osetis tu ogromnu razliku izmedju CM Hyper 212 Plus i custom water loop-a(EKWB, swiftech i ostale ludorije).

Sto se tice novog vs polovnog, to je CPU kuler, znaci gvozdje - sta tu ima da se pokvari? A garancija|(jedino na fanove, ne ocekujes da se pokvari heatsink?) - evo iskustvo naseg kolege. Iskreno ovo je prvi put da cujem da je nekome riknula neka ozbiljna 14-ca. Toliko o garanciji na fanove...


Meni je vent pregoreo, a neljudi iz *in*ina neće da mi rpiznaju garanciju.

Cena je 600 dinara.



PS

Jedan kuler viska koji imam putuje ujutru i nije polovan, to je nov kuler koji je samo proban, nista vise. Kada ga covek bude preuzeo skinucu oglas. Razlika izmedju novog i tog koji sam ja prodavao je 1500,00 RSD-a sto je 15% od cene u radnji(ne znam koliko si ocekivao nizu cenu procentualno za stvar koja je najtrazenija u tom svetu :) ) .
 
Poslednja izmena:
Uf čitam par strana unazad i iskreno dosta dobrih saveta je dato i s obzirom da @Cimi hoće nov kuler ja bi da dam isti savet odozgo.
Ostani na CM212 nisam skapirao da li imaš dva kulera ako nemaš napravi Push&pull varijantu i vozi to do nekog sledećeg CPU-a.
Ja lično furam Alpenfoehn Brocken na lepo klokovanom X6 cpu koji je u Push&Pull varijianti CPU nije video preko 57c i to pri teškom miningu naravno u sred leta,sad neznam da li ide i do 40c zima je :) a da ovaj moj komp nekad nije gašen bio po 6 meseci ravno.A taj CM212 bi trebao da je u rangu tako da nevidim neki boljitak koji ćeš dobiti a ti baš očekuješ 20c dole što je nemoguće.
 
Uf čitam par strana unazad i iskreno dosta dobrih saveta je dato i s obzirom da @Cimi hoće nov kuler ja bi da dam isti savet odozgo.
Ostani na CM212 nisam skapirao da li imaš dva kulera ako nemaš napravi Push&pull varijantu i vozi to do nekog sledećeg CPU-a.
Ja lično furam Alpenfoehn Brocken na lepo klokovanom X6 cpu koji je u Push&Pull varijianti CPU nije video preko 57c i to pri teškom miningu naravno u sred leta,sad neznam da li ide i do 40c zima je :) a da ovaj moj komp nekad nije gašen bio po 6 meseci ravno.A taj CM212 bi trebao da je u rangu tako da nevidim neki boljitak koji ćeš dobiti a ti baš očekuješ 20c dole što je nemoguće.

Nije nemoguce sa top 5 air coolera. 15-ak zasigurno moze.
 
@Ljanmi hahahah o boze nije valjda da mi ne verujes da sam na 4ghz 1.375v u linxu imao oko 52-53?Ako bas moram da obaram klok da ti pokazem.Pa krastavac ljudi zato sam zbunjen....Sad ispade da neki preteran boljitak ne mogu da imam sa Noctu-om...Na netu razlika po testovima pod load ispade 15-20 stepeni..Ovde mi nekoliko clanova potvrdilo da je sasvim moguce ocekivati takvu razliku,sad se vi sprdate :d da to moze sa 5 air coolera.

krastavac ja na 4.2 ghz i 1.475 imam oko 61c bio bih presrecan kad bi Noctua oborila na 50...Zato sam i pitao zadnjih 5 strana sa cime mogu da ocekujem najveci pomak a da nije custom water loop..

A da krastavac gde ste videli od mene pominjanje 2 kulera(pise lepo 2 venta na kuleru);)
 
Poslednja izmena:
Ma i ja sam isto kao i ti obican user(ne testiram CPU kulere profesionalno :) ) sa razlikom sto sam okrenut air coolerima. Neki put preterujem sa salom a zaje***iji nikada kraja - zato sam sam obrisao prethodni post :) . Hocu da kazem da niko ne moze da ti tvrdi rezultate vec samo da prenese licna iskustva. Razlike jesu velike ali samo na vecim voltazama i vecim klokovima. Imao sam Phenom 2 C3 reviziju(video si jutjub kao dokaz), tu nema sanse da se napravi 15 stepeni razlike. Mocniji CPU, visi klok, veca voltaza ok, ko zna koliko moze da se nabudzi sa bakarnom pastom i TY-143 fanovima kada se lapuje Phanteks, ovako mislim da ce biti razocarenja. Vidi taj CPU vredi max 60e, znaci cena mu je 50-60e i to za C3 reviziju a ovi kuleri krecu od 70e(da nadjes varijantu oglasi i te fore koji god model da juris, video sam malo pre neki 240L za 70e). Da li ima logike da vozis high end CPU cooler na Yugo 45 sa ugradjenim plinom(sto mu oduzima 10-ak konja) znaci Yugo 35 :D O tome ti pricam, bolje da ostanes na Hyper 212 pa kada uleti neka Visera ili Haswell stagod Broadwell onda pojuri i nesto sa cim ces da ohladis taj CPU. To je samo moj savet, ne znaci da sam u pravu niti da treba da prihvatis ;)
 
Poslednja izmena:
To je tesko djubre.


http://www.kitguru.net/components/c...jintek-triton-aio-liquid-cpu-cooler-review/8/

Evo nesto novo, nema jos uvek kod nas. Ali cena izgleda jako dobro. Doduse malo trpi kada je jako clockovan CPU, moraju ventovi na high i onda je bucniji. Cini mi se kao novi best buy. A i izgleda sexy :)
Open loop je kao i swifttech.

Nista specijalno bolje od slicnih resenja + losi fabricki ventovi - potrebna zamena, a tek kvalitet creva i boja tecnosti.. Da ne pricam o verovatno nemogucnosti nabavke kod nas...
 
Nista specijalno bolje od slicnih resenja + losi fabricki ventovi - potrebna zamena, a tek kvalitet creva i boja tecnosti.. Da ne pricam o verovatno nemogucnosti nabavke kod nas...

Bolji je od svih predstavljenih AIO coolera na testu pritom je cena relativno niska. 70 funti. Daleko od toga da je najbolji sistem, ali za cenu mislim da nudi jako dobre performanse.
 
noctua d14, 3 venta na njoj i jedan pozadi kucista da izbacuje. Ako mozes, neka ta tri venta budu Noctua ventovi. Dva od tri NF-F12, ako ne mogu svi, ili barem jedan koji gura, a ostali da imaju pristojan staticki pritisak. Sa tom postavkom nema da brines, ali ce i da kosta. I kuler i ventove svih dezena i ukusa imas u vipkuci.
 
Evo baš u potrazi za druga koj oće da uzme neki solidan cooler naleteo sam da se opet pojavio ALPENFöHN cooleri na našem tržištu konkretno Himalaya 2 cooler cena oko 40eu a ko pogleda Recenzije na netu ukoliko ne lažu cooler je više nego sjajan.
Iskreno neznam dal ima bolji za te pare cooler sada.
 
A nevidim što 4770k ne bi bio dobar primer cpu-a za test s obzirom da se cpu greje kao napunjena TA peć.

nije dobar zato sto bez obzira koliko se greje, ima problema sa prenosom toplote. pa se jako slicno pokazuju mid/low level kuleri sa ozbiljnim stavkama. jer nije problem kuler, vec proc i mala povrsina.
 
Evo neki drugi review opet se dobro drži cooler.
http://www.hardwaremax.net/reviews/kuehler/844-alpenfoehn-himalaya-2.html

A nevidim što 4770k ne bi bio dobar primer cpu-a za test s obzirom da se cpu greje kao napunjena TA peć.

nije dobar zato sto bez obzira koliko se greje, ima problema sa prenosom toplote. pa se jako slicno pokazuju mid/low level kuleri sa ozbiljnim stavkama. jer nije problem kuler, vec proc i mala povrsina.

Upravo tako. Procesor se greje ko furuna, ali toplota se ne odnosi dovoljno efikasno sa čipa. Epilog je da se većina kulera ponaša u 2-3C slično, a realno bi trebala razlika biti "nebo-zemlja".
Jednostavno, ne možete na 4770k testirati kulere i izvlačiti objektivan zaključak. End.
 
Poceo juce Wolfenstein New Order i primetio da se na momente koci.Kad izadjem iz igre HW Monitor ima neke bolesne temperature - TMPIN1 ide na 120,a jezgra na 90.Po paljenju racunara temperature jezgara su izmedju 40 i 50 stepeni sto je takodje mnogo.
Konfiguracija je iz 2011: MSI p67a-c45 i Intel i5-2400,grafika ATI Radeon 5770,bez overkloka.Razmisljao prvo o termalnoj pasti a onda se setio da je pametnije da kupim kuler za procesor.Kuciste je Cooler Master Centurion 5 II pa se nadam da ce mi se uklopiti ili Cooler Master Hyper 212 EVO ili eventualno RAIJINTEK Themis,koji je u Emiju osetno jeftiniji.Sta mi preporucujete za ovo kuciste (CM Centurion 5 II) i u ovom cenovnom rangu,recimo do 4-5 iljada?

Fala!
 
Ima li neko preporuku za tih solidan kuler? Gledam TT Frio Silent 14 i Cooler Master Hyper 612 Ver.2. Više mi se sviđa TT, ali se nadam da bi CM mogao da bude na nekoj Bench akciji :D Kakve su paste koje dolaze uz ovakve modele? Treba li tražiti bolju, ili su zadovoljavajuće?
 
Ok, da dodam i da ne bi trebalo da košta više od 40€, da visina bude ispod 160mm i da ne prekriva RAM slotove na FM2+ ploči :D
 
Poslednja izmena:
e to malo teze.ja bih licno gledao neko 120 CL vodeno,polovno naravno,mada za 40e mozda na oglasima naleti nov seidon 120v.inace,imas i ove jeftinije solucije tipa lc power cc 95,ali nista od kloka sa njim,ali ako ti treba samo da ne bi slusao stock kuler,ne treba bolje.
 
Gledam be quiet! Shadow Rock Slim, u DE košta 35€, u HU je malo preko 40€. Pretpostavljam da tu nema mnogo toga da se pokvari, te da neću morati da brinem za garanciju.

Ne planiram overclock, već samo da spustim temperaturu za 10-ak stepeni, i ventilator koji neće ići preko 1500 o/min pri punom opterećenju
 
Poslednja izmena:
ja bih ozbiljno prvo pokusao sa cc95,nije neka investicija,a ima ga po gradu i nije frka da se proda kasnije kad i ako apetiti porastu,ako ne drzis komp pored glave neces ga ni cuti.nema sta da se pokvari kod kulera,kad i ako crkne vent to bar nije frka da se zameni.nemam iskustva sa tim BQ hladnjakom,pa ne bih komentarisao.
 
procitah ovu temu odavno pa ajd da kazem svoje misljenje,ovako ide raspored:
1.Raijintek Nemesis (Tisis) - cena,performanse
2.Noctua NH-D15 - kvalitet,performanse,propratni paket,kvalitetni ventilatori
3.Phanteks - PH-TC14PE - mogucnost biranja boje,kvalitet,performanse
4.Thermalright Silver Arrow IB-E - ne smeta prvom pci-e slotu,performanse,izgled,kvalitet
5.Thermalright Archon IB-E x2 - ne smeta prvom pci-e slotu,single tower,ne smeta memoriji,2 ventilatora u pakovanju,performanse,izgled,kvalitet
 
procitah ovu temu odavno pa ajd da kazem svoje misljenje,ovako ide raspored:
1.Raijintek Nemesis (Tisis) - cena,performanse
2.Noctua NH-D15 - kvalitet,performanse,propratni paket,kvalitetni ventilatori
3.Phanteks - PH-TC14PE - mogucnost biranja boje,kvalitet,performanse
4.Thermalright Silver Arrow IB-E - ne smeta prvom pci-e slotu,performanse,izgled,kvalitet
5.Thermalright Archon IB-E x2 - ne smeta prvom pci-e slotu,single tower,ne smeta memoriji,2 ventilatora u pakovanju,performanse,izgled,kvalitet

Zašto u opis ne ubaci i tišinu, koja je pored performansi najvažnija stavka? Sve ostalo je sporedno ili manje više nebitno.
 
Nazad
Vrh Dno