Šta je novo?

Koji Antivirus preporucujete?

Meni je zauzeto oko 100 gb
 
Pa jel ima nešto da nisi instalirao?
 
Ja preporucujem da koristite vise mozak i logiku a da se manje oslanjate na AV programe. U prevodu pazite sta skidate i sta pokrecete i necete imati problem niti ce biti bilo kakve potrebe za nekim rezidentnim programom u pozadini koji ce samo bespotrebno da gusi.

To bi funkcionisalo, ali pod uslovom da ne postoje USB-ovi.
 
Jel to zbog igrica toliko ili programi?
 
Mislim ja iskreno nemam problema jer imam Ubuntu :)
Znam samo da se vecina zaraze dobija skidanjem i guranjem (mislim s interneta i usb-a) :D

Ne znam ni koliko bi autoplay pomogao, posto bi sigurno neko pokusao vec da pristupi tom USB-u kad ga je vec ubacio i opet bi dosao na isto (sticajem okolnosti, devojka ima Win, pa ispada da je tako)... Preporuka: koristite neku verziju Linuxa i necete imati probleme ni sa virusima a ni sa inspekcijom :)
 
Poslednja izmena:
posto bi sigurno neko pokusao vec da pristupi tom USB-u kad ga je vec ubacio i opet bi dosao na isto
Ako je autorun iskljucen, iako dvoklikom otvori USB nista se nece desiti... :)
 
Poslednja izmena:
To na sta ti mislis je ispravljeno hotfixom odavno... ;) (Win XP)
 
Samo ga nisu obavestili :D
 
Ko je bas toliko paranoican moze da pristupi fleshu preko Unreal comandera(ili total kako ko voli) i ne bi trebalo da zakaci one inf i recycler pi**arije.
 
Iskoristio sam juče besplatnu licencu na godinu dana za Online Armor Premium, tako da sam skinuo NIS2009 da bih ga probao jer je mnogo hvaljen, i stvarno je odličan, preterano je dobar zaista. Prvo sam mislio da ne stavljam nijedan antivirus jer iskreno ne znam koji bi stavio, ali pošto sam našao licencu na 3 meseca za Aviru Premium skinem je i instaliram, svi koji koriste Online Armor ionako preporučuju i Avira da se stavi i da je takva kombinacija perfektna. E sad, sve to radi odlično, brzo i zadovoljan sam, jedino me nervira prilična količina fake positiva Avire. OK, ovo što je našla do sada znam da je fake i stavio sam to na Ignore, medjutim kada bude naišla na neki novi fajl neću biti siguran šta je u pitanju, btw koju opciju za heuristic da stavim ? default je Medium , ima još iLow i High. Ako stavim Low kapiram da će biti manje fp-a ali smanjujem li time i šanse da nadje real ? :)
 
I dalje ne kapiram, jel imaš baš sve verzije photoshopa i cs paketa instalirane pa si to uspeo ili kako?
 
Download za p2p programe je po defaultu na C: :D
 
I dalje ne kapiram, jel imaš baš sve verzije photoshopa i cs paketa instalirane pa si to uspeo ili kako?

Sve programe i ostale apliacije instaliram na sistemsku particiju. Muziku, igre i ostalo na druge particije. Jedino mi je na sistemskoj instaliran GTA 4 i WOW jer mi je trebalo u tom trenutku mesta za njih pa sam ih stavio na sistemsku. E sad oni mi zauzimaju oko 25 giga, tako da realno ima nekih 70 GB programa
 
Koliki je to start meni (tj. all programs)... :d
 
Prelazi na extended desktop ;)
 
Skoro 3 reda je popunjen start meni :p
 
Kao što bi glasio čuveni citat iz crtaća: Ludo burazere, ludo!
 
Samo da dam jednu konstataciju...

Skinuo sam novi NOD32 sa poslednjim update-om i odskenirao kompjuter... Nije pronasao nista a siguran sam bio da imam uljeza. Deinstalirao sam ga i instalirao Aviru, nasla je oko 3-4 virusa za koje sam siguran da to zapravo jesu..

I sad onda ne zna sta covek da kaze, NOD32 koji vazi za najboljeg ili obican free AV.. stvarno je ovo prava konfuzija..
 
Samo da dam jednu konstataciju...

Skinuo sam novi NOD32 sa poslednjim update-om i odskenirao kompjuter... Nije pronasao nista a siguran sam bio da imam uljeza. Deinstalirao sam ga i instalirao Aviru, nasla je oko 3-4 virusa za koje sam siguran da to zapravo jesu..

I sad onda ne zna sta covek da kaze, NOD32 koji vazi za najboljeg ili obican free AV.. stvarno je ovo prava konfuzija..

samo dokaz da su nod i kav precenjeni i da nisu nista bolji od free resenja :)
 
Ja obrisao Aviru nakon 2 dana, našla je 40 !! "virusa" a to zapravo nije nijedan, provereno.
Stavio sam Norton 2009 koji je fenomenalan , kav i nod ne bih stavio sve i da imam doživotnu licencu.
 
KAV i dalje ima najbolju detekciju, pa ako je to neophodan uslov, i jeste najbolji izbor (i pored relativne sporosti i cene).

Sto se tice toga da li instalirati besplatnu Aviru ili platiti NOD, prednost bih u svakom trenutku dao Aviri.
 
ja bih rekao da super radi (makar meni) zone alarm (imam sesticu,imao sam i novije,ali samo triale) i Avast....
 
ja bih rekao da super radi (makar meni) zone alarm (imam sesticu,imao sam i novije,ali samo triale) i Avast....
ZA odavno nije ni priblizno u vrhu firewallova, a AVAST prozdire memoriju. Zato sam ga i deinstalirao i presao na Aviru.
Od firewallova svakako od free resenja mogu da preporucim PC Tools Firewall Plus Free. Online Armor je ipak za ljude koji hoce i umeju da mu posvete malo paznje. Dobar je softver (kao i Komodo) ali ako mu se daju protivrecne informacije usporice PC drasticno - iskustvo sa dva kompjutera mojih prijatelja. Outpost Firewall Free ima krivu ucenja smesnu i non stop zapitkuje a vec ima odgovore. Uz ispravku ovog buga verujem da nece biti los.
Od antivirusa free verzija samo i jedino Avira za sada. Istina je da Avira ima nesto vise false positive alarmiranja ali meni se cini ipak da je bolje i da imam false positive nego nikada nista usled lose detekcije uopste. AVG je postao bloatware od verzije 8. Moram da priznam da ne znam kakva je najnovija verzija ali ne verujem da je drasticno bolja od 8.0. AVAST je ok u sustini ali konzumira bas mnogo memorije i to za sada nije ispravljeno.
Molio bih sve one koji hvale antiviruse tipa Norton, Kaspersky, NOD, F-secure i sl da stave i kolicinu para koju su dali za njega. Ako ne, neka stave koliko cesto menjaju "lekove" tj kljuceve. Meni je to zesci smor. Ako jednom nesto instaliram hocu da radi i da me ne zamara. Iskreno, uopste ne vidim potrebu za placenim ili "placenim" AV, firewall softwerom kada su i pojedina besplatna resenja sasvim dobra. Uz kombinaciju sa recimo superantispyware i spybot S&D (takodje oba freeware) za povremeno skeniranje kompjuter je zasticen odlicno ako ispred njega ne sedi totalni *****.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno