Šta je novo?

Kućna multimedija Koji Android TV/Fire Tv box?

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?

imperator313

Cenjen
Učlanjen(a)
22.09.2013
Poruke
38
Poena
155
Možete li mi preporučiti Android TV/Fire TV box?

Treba da ima usb 3.0, pustaće se video materijali u 4k hdr formatu sa eksternog hdd, takođe Eon TV, Iris smart, Netflix, Sky Showtime, YouTube.

Kupovina na KP.

Da sve to fluidno radi.

Budžet: stotinak evra
 
Уфффф... Овако на прву, једино шилд испуњава услове, али те "коље" буџет.
Дакле, коначни одговор би био Mecool КM2 plus. Сертификовани за нетфликс, HDR10+ подршка, S905x4, USB3.0...
 
Poslednja izmena:
Не читаш коментар или...?
KM2 PLUS лепо сам написао ознаку модела. Да, задњи је КМ7 плус, али је S905Y4, а овде је S905x4.
 
Shield tv pro је 260 евра

Mecool КM2 plus нема у Србији, једино преко Aли-ја (Dolby Vision изгледа да не подржава)

Шта мислите о Nokia Streaming Box 8010?
 
Делује добро, само не знам где може да се купи и за које новце. Ја сам размишљао својевремено о 8000 моделу, али прођоше возови у међувремену. Касно се појавио и био прескуп.
 
Ако већ хоћеш и DolbyVision, онда иди на коцку друге генерације. Требаће мало "гимнастике" да инсталираш поједине апликације којих нема у амазоновој продавници. Имаш моју рецензију па је погледај шта и како.
Ту ти, додуше, отпада USB 3.0, али ћеш моћи из мреже да приступаш фајловима. Узгред, постоји далеко елегантније решење за гледање филмова/серија од скидања са нета на рачунар, скидања превода, провере који се превод подудара, пребацивања са рачунара на флеш/екстерни HD... Ненормално много операција које могу да се сведу у 2 корака: одабереш филм који ти се гледа и превод за њега и уживаш.
 
Да, изгледа да нема где да се купи тренутно. Ко зна када ће бити...

MediaMarkt DE

Amazon DE

eBay DE
 
Poslednja izmena:
Ако већ хоћеш и DolbyVision, онда иди на коцку друге генерације. Требаће мало "гимнастике" да инсталираш поједине апликације којих нема у амазоновој продавници. Имаш моју рецензију па је погледај шта и како.
Ту ти, додуше, отпада USB 3.0, али ћеш моћи из мреже да приступаш фајловима. Узгред, постоји далеко елегантније решење за гледање филмова/серија од скидања са нета на рачунар, скидања превода, провере који се превод подудара, пребацивања са рачунара на флеш/екстерни HD... Ненормално много операција које могу да се сведу у 2 корака: одабереш филм који ти се гледа и превод за њега и уживаш.
У месту где тренутно живим имам интернет vdsl 50/8. Не знам да ли би могло да функционише гледање 4к филмова/серија без екстерног hdd-а. Нисам никада пробао plex сервер и сл. (морао бих додатно да се информишем како и шта...). Свиђа ми се и концепт Real debrid, видим да доста људи са форума користе, али са оваквим интернетом, питање је да ли могу да се повлаче са нета или рачунара велики фајлови.
 
Може RD да функционише на том нету без проблема, али наравно за филмове око 50-ак GB. Додуше, зависи и од протока филма, може по неки и већи.
 

MediaMarkt DE

Amazon DE

eBay DE
Одлучио сам се за овај бокс, хвала вам на препорукама.
 
Пре ће бити да је НокиЈа у ствари Хоматикс. Хоматикс прави андроид боксеве, имају више модела, нокиа 1000% ребрендира, као што то ради и realme.
 
Da ne otvaram novu temu. Polako ali sigurno mibox s, star 4-5 godina, crkava. Čas gubi zvuk, čas kao da mu oslabi antena, spadne brzina neta, čas zatrokira. Resetovao sam ga skoro, mislio sam da će se nešto promeniti, međutim, mrka kapa.
Dakle, u narednom periodu nameravam da ga menjam. Obzirom da sam kuburio sa memorijom na njemu, iako do poslednjih meseci nisam nikad imao problema sa njim, ne bih ponovo mibox uzimao. U principu, nisam zahtevan, eon, iris, hbo, sky, move, kodi, netflix. Ponekad se koristio chromecast.
Šta je alternativa? Vidim da sa ovim mecool km7 nešto izgleda nisu zadovoljni na recenzijama.
Fire cube mi se uklapa u novac koji bi dao (do100e), ali nema chromecast.
Izgleda da sem Nvidie ništa nema savršeno.
 
Nazad
Vrh Dno