Šta je novo?

Hardver Koji 4g LTE router za Yettel kucni net?

Procesori, matične ploče, memorije, hlađenje, grafičke kartice i ostale PC komponente

s16

Slavan
Učlanjen(a)
02.10.2008
Poruke
2,905
Poena
405
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel i7 14700K & CM ML240
Matična ploča
Gigabyte B760M Aorus Elite AX
RAM
Kingstone 4x32gb 6000 FURY Beast White RGB
GPU
PowerColor Red Devil 6900xt Ultimate
Storage
2x 2tb Samsung 980 Pro
Zvuk
Logi G Pro X Wireless
PSU
Chieftec Polaris 3.0 1050w
Kućište
CM Q300L
Monitor
Alienware aw2723df
Miš & tastatura
Logi G915 & Logi G Pro Superlight
Laptop
Asus Zephyrus G14 2024
Mobilni telefon
Xiaomi 14
Pristup internetu
  1. Optički internet
Pozdrav svima,

treba za firmu da uzmem 4 rutera koji ce zameniti postojece koje smo dobili od yettela, ali su prespori. Iz nekog citanja i ovde i na netu sam skapirao da je glavni problem do rutera.

Tako da mi treba preporuka za dobar indoor/outdoor lte ruter za 4 lokacije, Pancevo kod rafinerije, Krcedin na Dunavu, Obrenovac kod TENT A i B i Kostolac kod TEKO.

U sustini cena nije problem, samo da je nesto sto moze da uzvuce dobru brzinu neta i jos bitnije da bude stabilno. Jos ako je plug&play sto se tice sim kartice, jos bolje.

U napred zahvalan.
 
Ukratko, što viša klasa radio modema, to veće brzine. Ti ruteri su LTE CAT 4 i povezuju se na jedan frekventni opseg, što znači da za bolje rezultate je potreban LTE CAT 6 2CA (CA je carrier aggregation, odnosno kombinacija signala, na primer Band 3 i Band 20 ili Band 1). To su na primer Huawei B525/s, B528s, E5186... koji se uglavnom mogu naći na oglasima. Mada, ima i novih poput Cudy AX1800 CAT 18* pa sve zavisi koliki je budžet i da li merenje telefonom na konkretnoj lokaciji je pokazatelj da je takvo ulaganje opravdano.
*Postoji i znatno povoljnija verzija bez LTE modema pa i to bi trebalo imati u vidu
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: s16
^ Hvala na brzom odgovoru!

Glavna problematika je sto tih navedenih modema nema u regularnoj prodaju kod nas koliko sam video. Ima nekih jeftinijih Cudy modela.

Ono sto videh ovako da ima, Mikrotik npr:

Mikrotik Chateu LTE 6 kao indoor varijanta i Mikrotik wAP LTE Kit kao outdoor varijanta.

Kakvi su oni kao opcije?

Merenje telefonom sam odradio i skoro svuda dobijam drasticno bolje rezultate nego sa Huawei B311 ruterima koje trenutno imamo.

 
Jos jedna stvar koje nema u prodaju u Srbiji.

Sutra moram da narucim i za sada naginjem ka MIkrotik Chateua LTE12.
 
Ako nekog interesuje razlika na istom mestu, bez nekih podesavanja itd.

Untitled.jpg
 
Mikrotik Chateau Lte12, bio sam ubeđen da sam napisao.
 
Zdravo drugari,
Imam yettel kucni net karticu od skora, a A1 ruter ZTE, sv veci je problem sa netom, tj nije stabilna konekcija, ima prekide i na pretrazivacima, a i prilikom gledanja HNTV-a ili EON-a.
U proseku na 50ak sekundni se zakoci slika.
Probao sam reset rutera, nista. Kartica normalno radi u telefonu.
Ima li neko resenje?
 
Kakvi su ti jačina i kvalitet signala ? Prikačen preko WiFi ili žica? Ti modemi imaju slab radio a sa tim i domet.
 
Nazad
Vrh Dno