Šta je novo?

Koji 24'' TFT?

AyS^

Čuven
Učlanjen(a)
22.12.2003
Poruke
405
Poena
619
Planiram da menjam ova dva IBM-a za neki od 24"(ne mora 24 ali da je tu negde),e sad,koji uzeti ? ne treba mi za igranje,uglavnom posao (dizajn)

kakav je Dell 2405FPW ? ajde neki iskusni saveti :d
 
Poslednja izmena od urednika:
Ako igraš pomalo WOT, a glavna namena su filmovi i net, onda je GW2470HM superioran model zbog AMVA+ panela naspram TN-a.

VA paneli su najbolji upravo za gledanje video materijala o čemu možeš pročitati na temi iz moga potpisa.
 
Ja sam dobio u firmi neka 2 della od 24", ali nisu mat nego sjajni. Ja ne mogu da verujem da su kupili to, sve se reflektuje, vidim sve iza sebe.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Mi smo u firmi nabavili Lenovo TinkView 24" IPS monitore i slika je iznenađujuće nevjerovatna. Tanke bočne ivice ih čine savršenim za 2x24 varijantu. Raditi na ovom monitoru je pravo uživanje. Ja prosto ne mogu da vjerujem da na kutiji stoji IPS.
 
Drage kolege, šta da se uzme za gaming a da cijena ne prelazi (znatno) 200 ojra; već sam se po preporuci Vojvode odlučio za Philips 246E7QDSW, međutim, ne može se više nabaviti u BiH. Postoji drugi model 246E7QDAB; po specifikacijama jedino što sam upratio da je ovaj prvi Samsungov PLS bijele boje a ovaj drugi IPS crne boje. Duke je u više navrata objasnio prednost bijele boje ali kontam da ne može biti neke znatne razlike u panelima kad je tehnologija praktično ista. Pokušao sam u bližem okruženju pronaći LG 23(24)MP68VQ-P ali od toga nema ništa.
Kakav je AOC I2475PXQU? Možda ići na Asus VZ249H? Neki drugi model?
Unaprijed hvala
 
Philips

Pozdrav.

Jako dobro si proučio materiju. Koliko vidim zaista je 246E7QDSW = 246E7QDAB u crnom kućištu. Takođe ima i zvučnike (2x 3 W), audio ulaz i 3,5 mm izlaz sa slušalice,
dok bela verzija ima HDMI audio izlaz. QDAB ima „IPS“ panel, ali je u stvari isto PLS. Svi 24“ PLS paneli su u stvari 23,6“, a AH-IPS su 23,8“. Nisam ni primetio da je izašla
crna verzija što nije ni čudno pošto se u Srbiji ni ne prodaje. Ako TPV nije ništa čačkao u odnosu na belu verziju, to je onda to. 246E7QDAB je de fakto model koji nasleđuje
246E7QDSW zato što je u novoj generaciji TPV zamenio superirna bela kućišta (koja izgleda ne prolaze najbolje kod kupaca :(...) sa crnima pa još sjajnima o čemu sam kucao
početkom godine na IPS temi.

ASUS VZ249H je na mojoj listi preporučenih modela. Ima AH-IPS panel. Međutim, predloženi Philips ima superirornu kalibrisanu sliku (štaviše, taj Philips se nosi sa mnogo
skupljim modelima po pitanju kalibracije). Kad je u pitanju odziv piksela, oba modela imaju jako dobar / odličan overdrajv i tu su negde izjednačeni (sve zavisi od prelaza do prelaza).
Philipsovi modeli bi trebali da se overklokuju na 76 Hz po zvaničnoj specifikaciji što je ogroman plus za sve video igre koje imaju koristi od više frekvencije osvežavanja.
 

Prilozi

  • Philips E-Line 246E7QDAB leaflet.pdf
    868.2 KB · Pregleda: 73
  • Philips E-Line 246E7QDSW leaflet.pdf
    910 KB · Pregleda: 33
Poslednja izmena:
Da li je pametna kupovina Benq vz2470h posle Asusa vc249h?
Sutra vraćam Asus pa sam u dilemi da li je ovaj model preporuka za svakodnevni rad?

I ja se razmisljam da obnovim svoj Samsung SyncMaster 943N (pivot). Ovaj mi je nekako po ocenama kupaca zapao za oko. Iskljucivo internet (surf i sl.). Igrice ne igram (cak me i one najosnovnje smaraju) a filmove gledam na tv-u spojeno sa pc-a. Na internetu provodim bas dosta vremena. Jedino mi se ne dopada sto je beo a i treba se navici na 16:9.
 
Poslednja izmena:
Razmisljam da kupim neki 24" monitor koji mi je potreban kao eksterni monitor za svakodnevni rad (samo posao, necu ga koristiti za gaming, filmove i sl.). Ovo su neki modeli koje sam razmotrio do sada:


1. AOC 23,6'' M2470SWH

http://eu.aoc.com/en/products/m2470swh/specs

2. LG 24" AOC M2470swh LED

http://www.lg.com/us/monitors/lg-24MP48HQ-P-led-monitor

3. LG LED 23" 23MP48HQ-P IPS

http://www.lg.com/hk_en/monitor/lg-23MP48HQ-P

4. HP ProDisplay P232 23-inch Monitor

http://www8.hp.com/us/en/products/monitors/product-detail.html?oid=7523327

Ako se ne varam ovaj poslednji HP nema HDMI port, sto bi u mom slucaju verujem trebalo izbegavati.

Budzet mi je da kazemo do 20.000 rsd.
 
Poslednja izmena:
Šta mislite o ovom monitoru Samsung S24D330H za 18k? Da li je i koliko bolji od mog trenutnog monitora S24A350H-2011 god (slabo se razumem u te oznake, panele...)? I ako nije ok, koji biste preporučili u tom cenovnom rangu?
 
Poslednja izmena:
Šta mislite o ovom monitoru Samsung S24D330H za 18k? Da li je i koliko bolji od mog trenutnog monitora S24A350H-2011 god (slabo se razumem u te oznake, panele...)? I ako nije ok, koji biste preporučili u tom cenovnom rangu?

po meni preci sa ispravne 24" na drugi 24" za 18k nema mnogo smisla, ili uzmi vecu dijagoonalu ili se strpi malo pa za koji mesec uzmi vecu dijagonalu za 18k. ja bih tako uradio , e sad ti proceni kako bi tebi odgovaralo :p
 
:D Nisam napomenuo... Prelazak je sa Philips 200V4LAB na neku 24-ku...Pa zato i pitam u odnosu na postojeću 24-ku, da bih imao neki orjentir...Mada i ovaj je iz 2011 god, tako da i on će verovatno biti zamenjem skorije...
 
Šta mislite o ovom monitoru Samsung S24D330H za 18k? Da li je i koliko bolji od mog trenutnog monitora S24A350H-2011 god (slabo se razumem u te oznake, panele...)? I ako nije ok, koji biste preporučili u tom cenovnom rangu?

Neka mala pomoć, procena...Dukeee? :)
 
Neka mala pomoć, procena...Dukeee? :)

Ja imam da kazem slican model, njegov prethodnik. Sta znam, TFT ko TFT, koliko vidim nisu nesto napredovali ni sa njim, u odnosu na ovaj moj. Meni odradjuje posao, ali plan je sigurno zamena za neki IPS, po mogucstvu ako dozvoli kes i ako se pojave G-Sync+IPS 24" 1080p modeli. Ako ne onda FreeSync i upgrade na AMD kartu.

Sto ne bi pogledao neki od LG modela:
24MP58VQ-P
23MP68VQ-P
 
Pa to da li je bolje uzeti IPS, ili TN(S24D330H, model koji sam naveo)? Ja koristim S24A350H(TN) od 2011, još uvek nemam primedbu, osim sto čini mi se da su boje "bleđe" u odnosu na predhodni period...Mada ima i godina....Ove modele koje si naveo, nzm, vidim da kolega vladafkv nešto nije zadovoljan...
 
neka preporuka za gaming monitor 144hz i što nižim odzivom do 300e.
Naleteo sam na par modela u našim radnjama po tim nekim cenama:
1. LG 24GM79G-B i
2. Asus VG248QE LED

Malo su mi monitori nepoznanica a od ovog trenutnog me ubiše oči koliko blješti a odziv je poprilično visok pa se pride i nerviram. Gledam ako bih radio upgrade da to bude 144hz.
 
LG 24GM79G-B. Nažalost, ništa valjano od Asus-a za taj novac nećeš naći.
 
Modelima koje možeš pronaći u domaćim radnjima, VG248QE i MG248Q, svašta. Počev od prevaziđenog panel-a sa malim sRGB CSC-om, preko lošeg overdrive-a (Gamma i contrast se značajno degradiraju.), do PWM osvetljenja, u slučaju VG248QE modela. (Nije flicker-free.) Doduše, MG248Q je nešto bolji po pitanju kvaliteta prikaza slike, drastično bolji po kvalitetu izrade i koristi DC dimming umesto PWM-a... Dakle, flicker-free. U odnosu na pomenuti LG model, ni jedan ni drugi Asus model nisu bolja kupovina. Zapravo, VG248QE ne bi trebalo razmatrati, uopše. :)
 
144 Hz

neka preporuka za gaming monitor 144hz i što nižim odzivom do 300e.
Naleteo sam na par modela u našim radnjama po tim nekim cenama:
1. LG 24GM79G-B i
2. Asus VG248QE LED

Malo su mi monitori nepoznanica a od ovog trenutnog me ubiše oči koliko blješti a odziv je poprilično visok pa se pride i nerviram. Gledam ako bih radio upgrade da to bude 144hz.
Iako u suštini više ne kucam na benchu savete za kupovinu monitora i TV-a, bilo bi mi žao da slučajno kupiš jedan od najgorih monitora u istoriji.
Pročitaj temu Monitor za gejming.
 
Bio je dugo u jednoj prodavnici C24FG70 za 40 crvenih. Nije mnogo vise od 300e, samo treba proveriti da li i dalje ima (TM).
edit: sada je 39k. za te pare mislim da je no brainer.
 
Poslednja izmena:
Gledam nekoliko monitora, naravno najjeftinijih, pa da vidim da li je neko uzimao i kakva su iskustva.
Malo za igranje, malo za filmove, nisam nešto zahtevan.
Sad imam samsung 2243NW, i ok je ali ima samo d-sub, a novije grafičke nemaju više d-sub.

1. Philips 243V5LHAB5/00
2. Samsung S24F350FHUXEN
3. AOC M2470SWH LED

Mada razmišljam i o 27" monitoru.

BenQ GL2760HE opet najjeftiniji model.
 
Poslednja izmena:
@DukeofSerbia
Sta mislis o novom Benq GL2580HM monitoru (150e)? Ima malo veci monitor 24.5" od preporucenog GW2470H modela, ali je TN panel.

Meni inace smeta glow i sjajan ekran, i vise mi odgovaraju anti-glare/matt coating modeli.

Koji je od ova dva modela bolji za duzi rad u kancelariji/internet/web design i na kom je bolja rezolucija 1920 x 1080?
Hvala.
 
Nazad
Vrh Dno