Šta je novo?

Periferni uređaji Koji štampač kupiti

Miševi, tastature, štampači, skeneri i sl.

vapa032

Cenjen
Učlanjen(a)
13.02.2012
Poruke
182
Poena
180
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. ADSL
Potreban mi je štampač pa bih zamolio za savet?
Koristio bih vrlo malo i povremeno tako da bih kupio laser da bih izbegao probleme sa tonerima ako zapeknu i sl. Budzet mi je oko 15000.
U nedoumici sam:
1.Da li je bolje kupiti multifunkciski ili odvojeno štampač i skener?
Konkretno, dvoumim se izmedju:
https://www.winwin.rs/mfp-laser-a4-...rice_click&utm_campaign=Eponuda.com&code=ad18

https://www.eponuda.com/laserski-stampaci/xerox-phaser-3020bi-laserski-stampac-cena-337556
https://www.eponuda.com/laserski-stampaci/samsung-sl-m2026w-laserski-stampac-cena-361712

https://www.winwin.rs/stampaci-offi...photo-flatbed-4800x4800dpi-48bit-4763024.html
 
Rešenje
Tu si me zatekao 😃
Ovde sam kupio i samo izvadio stari i stavio novi i to je to bilo
Odustajem od pitanja i odovog foruma, naručio sam Kyocera Ecosys PA2100cx, ima duplex ima LAN to mi je značajno, toner se menja bez valjaka, što je povoljno. Ne treba mi veliki obim štampe povremeno po nešto tako da će valjda da bude ok za ispod 18000 din
 
Nesto preko 50 evra komplet u XXL varijanti, za 2500 kolor strane, na aliexpresu. Nije ni malo obzirom da sse valjci ne menjaju, znači samo kutije sa tonerima i čpovima.
 
Da komplet, ali ne vredi upoređivati to sa inkjet pogotovu za povremenu štampu teksta laser je daleko bolji. inkjet uvek nešto zapuši pa nešto curi pa onda štampaj povremeno da ne zapekne itd
Vidim sada da ima i komplet tonera i cipova, znači u bocama za dopunu ketridza za nekih 35 evra što je ok cena.
 
Poslednja izmena:
Zelim da promenim moj Xerox 3025 stampac/skener za HP 107w.
Ovaj koji imam je super ali mi je malo ogroman i zelim ovaj manji da stavim u policu i staje knap.
Da li postoji jos neki stampac ovako malih dimenzija ? Sirina police mi je 34cm
 
Zelim da promenim moj Xerox 3025 stampac/skener za HP 107w.
Ovaj koji imam je super ali mi je malo ogroman i zelim ovaj manji da stavim u policu i staje knap.
Da li postoji jos neki stampac ovako malih dimenzija ? Sirina police mi je 34cm
Sem HP-a, Xerox 3020 je uži od 34cm...
Brother HL-1110/1223 su ravno 340mm.
 
Ja imam xerox 3020, on je dobar stvarno nemam nista lose reci o njemu i jeftini su toneri sto se stampe tice stvarno je odlican.
Pre njega sam imao HP 1005 i ovaj xerox ima vidno bolji otisak, ali HP je uvek imao bolji softver.
 
Da komplet, ali ne vredi upoređivati to sa inkjet pogotovu za povremenu štampu teksta laser je daleko bolji. inkjet uvek nešto zapuši pa nešto curi pa onda štampaj povremeno da ne zapekne itd
Vidim sada da ima i komplet tonera i cipova, znači u bocama za dopunu ketridza za nekih 35 evra što je ok cena.

Ovo je količina za jednu dopunu?
Nije to mnogo para, osim što nisam oduševljen idejom da punim toner.

Prah za laser je toliko zlo sitan, punjenje tonera je jedan od retkih poslova za koje sam rekao da nikada ne bih mogao da ga radim.
 
Imam 2 pitanja, pa da ne otvaram novu temu pošto imam slične zahteve.

Da li ima velike razlike, tj koja je razlika između Xerox 3020 i 3020 BI, osim što je ovaj drugi jeftiniji par hiljada:

Da li se isplati dodati još 10000 za polovan Kyocera M2635DN (skener i fotokopir mi nisu neophodni):
 
Predlog za laser u boji, kucna opetreba?
 
Čuo sam sa više strana preporuke za štampače HP serije Pro 400 (bazni model je M401DN bez skenera, a postoji i MFP M425DN). Na oglasima je ovaj osnovni oko 100 eura, dok je ovaj MFP oko 200.

m401.pngm425.png
Bitno mi je da postoji mogućnost dodavanja još jedne velike fioke jer štampam na dve vrste papira i nepraktičan mi je onaj "feeder" a ovi imaju tu mogućnost.

Da li neko ima ovakav štampač, kako se u praksi pokazao? Mnogo mi je da kupujem nov, pa razmatram polovan ali nemam predstavu koja "kilometraža" je prihvatljiva, odnosno, da li ako ima recimo 100.000 strana iza sebe da li je to mnogo ili je prihvatljivo? U firmi imamo HP štampače iz Enterprise serije gde pojedini primerci imaju preko 600.000 i rade savršeno.
 
Preporuka za crno beli laser sa wifi kojima je jeftina zamena kertridza? Planiram za kucnu upotrebu, poželjno bi bilo da mogu da štampam dokumenta sa ajfona, tj da je kompatibilan. Vidim u prethodnim postovima taj xerox 3020, gledao sam dopune za njega, vidim da se kreće od 400 pa do 1300 dinara, pretpostavljam da su ove jeftinije prah a skuplje ceo kertridz? Generalno slabo sam do sad imao potrebu za stampacem ali mi treba zbog nekih dokumenata kojih će biti poprilično u narednom periodu i mislim da mi je jeftinije i praktičnije da nabavim štampač nego da svakih par dana idem do fotokopirnice
 
Generalno slabo sam do sad imao potrebu za stampacem ali mi treba zbog nekih dokumenata kojih će biti poprilično u narednom periodu i mislim da mi je jeftinije i praktičnije da nabavim štampač nego da svakih par dana idem do fotokopirnice
Zbog toga sam i ja kupio prije nekoliko godina štampač. Upravo Xerox 3020 koji je i dalje moja preporuka. Jednom mijenjao ketridž za 1300 dinara.
Možda se u međuvremenu pojavio još neki koji štampač za preporuku pa sačekaj kolege da se jave.
 
Narucen Brother DCP-L3550CDW Colour Wireless LED 3-in-1 Printer. 123ink toneri su 150e komplet, na Amazonu ih ima od 50e pa na vise.
 
Zbog toga sam i ja kupio prije nekoliko godina štampač. Upravo Xerox 3020 koji je i dalje moja preporuka. Jednom mijenjao ketridž za 1300 dinara.
Možda se u međuvremenu pojavio još neki koji štampač za preporuku pa sačekaj kolege da se jave.
Ne razumem se mnogo oko tih kertridza i menjanja pa bih te zamolio da mi das savet šta treba da obratim pažnju, za taj model. Vidim da se negde pominju neki čipovi negde ima negde ne, pa koji sada da gledam kada tražim zamenski?




Ova tri sam našao od najjeftinijeg do najskupljeg, ima li svrhe uzimati skuplji ili ovaj najjeftiniji može doći u obzir?
 
Tu si me zatekao 😃
Ovde sam kupio i samo izvadio stari i stavio novi i to je to bilo
 
Nazad
Vrh Dno