Šta je novo?

Periferni uređaji Koji štampač kupiti

Miševi, tastature, štampači, skeneri i sl.

vapa032

Cenjen
Učlanjen(a)
13.02.2012
Poruke
182
Poena
180
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. ADSL
Potreban mi je štampač pa bih zamolio za savet?
Koristio bih vrlo malo i povremeno tako da bih kupio laser da bih izbegao probleme sa tonerima ako zapeknu i sl. Budzet mi je oko 15000.
U nedoumici sam:
1.Da li je bolje kupiti multifunkciski ili odvojeno štampač i skener?
Konkretno, dvoumim se izmedju:
https://www.winwin.rs/mfp-laser-a4-...rice_click&utm_campaign=Eponuda.com&code=ad18

https://www.eponuda.com/laserski-stampaci/xerox-phaser-3020bi-laserski-stampac-cena-337556
https://www.eponuda.com/laserski-stampaci/samsung-sl-m2026w-laserski-stampac-cena-361712

https://www.winwin.rs/stampaci-offi...photo-flatbed-4800x4800dpi-48bit-4763024.html
 
Rešenje
Tu si me zatekao 😃
Ovde sam kupio i samo izvadio stari i stavio novi i to je to bilo
Nisam još uzeo ali će to biti u narednih mesec - dva.
Po iskustvima koja sam dobio iz prve ruke biće to Kyocera ili Brother. Kyocera je prva, zbog ekonomičnosti i povoljnih zamenskih tonera.
U korist Brother modela ide WiFi povezivanje ako se odlučimo da je neophodno.

Za Xerox model sam od 2 web prodavnice dobio odgovor da ga nema na stanju pa sam odustao, računam nema ga kod uvoznika.
Treba opet proveriti, možda se stanje promenilo jer sam slao upit pre nove godine.
 
Nisam još uzeo ali će to biti u narednih mesec - dva.
Po iskustvima koja sam dobio iz prve ruke biće to Kyocera ili Brother. Kyocera je prva, zbog ekonomičnosti i povoljnih zamenskih tonera.
U korist Brother modela ide WiFi povezivanje ako se odlučimo da je neophodno.

Za Xerox model sam od 2 web prodavnice dobio odgovor da ga nema na stanju pa sam odustao, računam nema ga kod uvoznika.
Treba opet proveriti, možda se stanje promenilo jer sam slao upit pre nove godine.
Za retku i malu upotrebu preporuka od mene za HP 107w. Naš zahtev je bio sličan tvom i potpuno je ispunio, čak i više, a jeftiniji je znatno od budžeta Koji ste odredili.

wifi obavezno za printer u kući. Štampamo sa svih uređaja, ne samo sa kompjutera.
 
Za retku i malu upotrebu preporuka od mene za HP 107w. Naš zahtev je bio sličan tvom i potpuno je ispunio, čak i više, a jeftiniji je znatno od budžeta Koji ste odredili.

wifi obavezno za printer u kući. Štampamo sa svih uređaja, ne samo sa kompjutera.
Koliko plaćaš toner za njega ?
 
Šta će ti skener ako imaš telefon?
Treba mi.

 
I sta je uzeto na kraju,sad je trziste uzasno ali sta je tu je....?
Kyocera FS-1020MFP i meni na prvom mestu bas zbog tonera a i bubanj kad ode povoljan je oko 4000 ali on kao ide na 80.000 izbacenih strana a toner je oko 600-700 din za 2000 strana.
Xerox WorkCentre 3025V je odlican ali ga nema a i toner mu je srednje povoljan oko 1300 din za 1500 strana + ima wifi
Drugo ne dolazi u obzir zbog cena tonera koje su mnogo za broj izbacenih papira.

Jedino ecotank pljuckavac ali posle jednog pljuckavca kome puni toner spricem pa curi pa zaglavi.....ne bi se usudio ponovo,ali privlace sa onim da set bocica koje su oko 2400 din mogu da daju oko 8000 crno belo i 6000 color.
E sad da je baba devojka jos......
 
Poslednja izmena:
Uzimao sam zamenski toner, oko 4k čini mi se. Imam problem da se povlačenje iz fioke pokvarilo, relativno brzo. Od tada radi samo iz one pomoćne
 
Laseri su otišli u nebesa sa cenama sad.
Debelo se razmišljam za pljuckavac jer je to sad uznapredovali žestoko a epson ecotank l3251 u startu daje boje za višegodišnju upotrebu oni kažu 3 ali i jednu da izgura u jačoj upotrebi bilo bi dobro plus sto su dopune za pune rezervoare oko 2800 din za sve boje a sam štampač koji je 3u1;može da se nadje od 22.000 din.
Na internetu kako sam gledao nema zamerki a može da ostampao i 2200kom slika 10x15 sa punim rezervoarima....
 
*update posle dosta vremena
Na kraju smo uzeli Epson EcoTank 4260
jer ima šta nam treba: auto-duplex štampu, WiFi, skener i na kraju ne mučimo se sa tonerima, čipovima i ostalim... boca mastila pored - sipaš i voziš.
Jeste skuplji ali i nije...kad se sračunate tamo-vamo, subjetivno je da skoro na isto izađu. Uzmite šta vam treba od opcija i za šta imate sigurnu dopunu.
 
Razmisljam se o ovom stampacu za kancelariju. HP Color LaserJet Pro M454dn. Vidim da ima zamjenskih tonera ali navode da su bez cipa. Posto nisam bas u toj prici, sta to znaci, jel to treba sa originalnog tonera prebacivati cip svaki put kada se mijenja toner? I ako neko ima ovaj toner, zamolio bi za neke utiske
 
Toner bez čipa je mana. U Toner servisu koji radi dopune i servis, čujem da nekad proradi a nekad se vraćaju toneri.
Ako imaš rezerve i nije ti daleko da se cimaš sa njima, onda je ok.
Ja za to nemam ni vremena ni živaca, posebno kada mi je hitno a upali se lampica - empty.

Pogledaj ako si ljubitelj HP uređaja, njihove HP Smart Tank Printers.
To je pandan Epsonovim EcoTank uređajima. Veruj mi, sad sam uzeo samodopunu i to svima savetujem.
Nisam računao ali mi već sada deluje da je tako i dosta povoljnije nego nositi negde tonere/kertidže na refil.

edit: mali epp za Epson, ovih dana mi na Insta ide reklama da daju staro-za-novo ko misli da kupuje EcoTank seriju.
A gde su bili kad sam ja kupovao?! :cautious:
 
Razmisljam se o ovom stampacu za kancelariju. HP Color LaserJet Pro M454dn. Vidim da ima zamjenskih tonera ali navode da su bez cipa. Posto nisam bas u toj prici, sta to znaci, jel to treba sa originalnog tonera prebacivati cip svaki put kada se mijenja toner? I ako neko ima ovaj toner, zamolio bi za neke utiske
Ja sam prošle godine hteo taj da kupim, ali su mi rekli da može biti problema sa zamenskim tonerima.
Ako nađeš negde dobar polovni M252, bolja je opcija zbog tonera.
 
Toner bez čipa je mana. U Toner servisu koji radi dopune i servis, čujem da nekad proradi a nekad se vraćaju toneri.
Ako imaš rezerve i nije ti daleko da se cimaš sa njima, onda je ok.
Ja za to nemam ni vremena ni živaca, posebno kada mi je hitno a upali se lampica - empty.

Pogledaj ako si ljubitelj HP uređaja, njihove HP Smart Tank Printers.
To je pandan Epsonovim EcoTank uređajima. Veruj mi, sad sam uzeo samodopunu i to svima savetujem.
Nisam računao ali mi već sada deluje da je tako i dosta povoljnije nego nositi negde tonere/kertidže na refil.

edit: mali epp za Epson, ovih dana mi na Insta ide reklama da daju staro-za-novo ko misli da kupuje EcoTank seriju.
A gde su bili kad sam ja kupovao?! :cautious:
Odustao sam od ovog kolor lasera, jer su se pojavili novi momenti u firmi, pa planiramo malo obimnije obnavljlanje kada je IT u pitanju. Citam ovih dana dosta o tim InkJet stampacima, pogotovo o Epson EcoTank tehnologiji. Pa me zanima tvoje misljenje o tome, s obzirom da godinama koristimo laser stampace, malo me strah oko problema sa inkjet stampacima, zapusavanjem dizni i sl. Mozda je to vec i izvikano, i stvar nekih proslih vremena. Ukratko, ono sto bi nama trebalo, neka prvobitna ideja je 3 mfp printera od kojih bi svaki opsluzivao po dva kompjutera, radne stanice. Knjigovodstveni servis je u pitanju. Kakva je situacija sa povezivanjem/umrezavanjem jednog stampaca u mini mrezu od dva kompjutera? Da li je dovoljna ova opcija WIFI koju skoro svi mfp EcoTank imaju,ili bi bilo pozeljno da ima i LAN prikljucak? Da li i skeniranje moze da radi preko WIFI protokola? Generalno, kapitram da je ovo najekonomicnija varijanta kada je stampanje u pitanju. Tj. jeftinija od laser stampaca, a sada koristimo matricne koji su ipak neprevazidjeni kada je cijena stampe u pitanju, ali oni ce morati ispasti iz price, posto dolazi i novi softver a i novi racunari.
 
Odustao sam od ovog kolor lasera, jer su se pojavili novi momenti u firmi, pa planiramo malo obimnije obnavljlanje kada je IT u pitanju. Citam ovih dana dosta o tim InkJet stampacima, pogotovo o Epson EcoTank tehnologiji. Pa me zanima tvoje misljenje o tome, s obzirom da godinama koristimo laser stampace, malo me strah oko problema sa inkjet stampacima, zapusavanjem dizni i sl. Mozda je to vec i izvikano, i stvar nekih proslih vremena. Ukratko, ono sto bi nama trebalo, neka prvobitna ideja je 3 mfp printera od kojih bi svaki opsluzivao po dva kompjutera, radne stanice. Knjigovodstveni servis je u pitanju. Kakva je situacija sa povezivanjem/umrezavanjem jednog stampaca u mini mrezu od dva kompjutera?
Ništa posebno, ja sam moj povezao na lokalnu wifi mrežu i svi na mreži imamo pristup štampi.
Epson ima jako dobru Android aplikaciju Epson Smart Panel , koja te provede kroz čitva postupak oko štampača (od instalacije drajvera, prvo punjenje, podešavanje mreže...).
Da li je dovoljna ova opcija WIFI koju skoro svi mfp EcoTank imaju,ili bi bilo pozeljno da ima i LAN prikljucak? Da li i skeniranje moze da radi preko WIFI protokola?
Meni je dovoljna jer mreža nije preopterećena i mali ruter mi radi posao (home varijanta rutera, koji je u suštini Adsl modem/ruter od provajdera). Uvek možeš ubaciti neki jači
za višečlanu mrežu. Skeniranje radi isto preko WiFi.
a sada koristimo matricne koji su ipak neprevazidjeni kada je cijena stampe u pitanju, ali oni ce morati ispasti iz price, posto dolazi i novi softver a i novi racunari.
Neprevaziđeni za knjigovodstvo.
Ako ikako možete - gledajte da vam prilagode softver.
 
Ja sam guglanjem našao neke konvertore LPT na USB a ljudi pišu da su veći problem drajveri za stare štampače.
Nisam u to siguran doduše.
 
Preporuka za štampač u boji sa skenerom za agenciju.
Štampanje u proseku 40-ak papira dnevno, od toga 10-ak u boji.
Nešto pouzdano, praktično, povoljno...
Hvala unapred!
 
Kao korisnik već 3 godine EPSON EcoTank štampača, preporučujem ga bezuslovno. Cena nije niska, ali se isplati totalno. Ja sam na trećem punjenju boja, crna četvti put , a štampao je preko 15.000 stranica. Uglavnom kolor 50% crno-belo 50%. Mora reset uređaja posle određenog broja stranica, ali sve ima na netu. Ima odlično rešeno čišćenje same glave, pa to ne pretstavlja problem kao kod drugih. A koristio sam pre i ostale. Ja imam L210, ali toga više nema. L3210 je sad iste cene kao kad sam ja kupovao ovaj moj.
Srećna kupovina. Ovi ne mogu da zapeknu, kao obični pluckavci zbog sistema čišćenja. Provereno, bar kod mene.
 
Poslednja izmena:
Nabavio sam Epson Ecotank stampac za kucne potrebe, a brzo vjerovatno slijedi i nabavka iz ove serije stampaca za kancelariju, pa imam jedno pitanje oko podesavanja stampe. Da li je neko uspio da namjesti reverse mod stampe da bude defaultni za na primjer Epson stampac, a za neki drugi koji ima instaliran na kompu da bude ne-reverse mod defaultni. Naime, ko koristi Epson Ecotank zna da stampac izbacuje otiske sa odstampanom stranom prema gore, i kada ima neki dokument sa vise stranica, mora se presloziti, ukoliko se prethodno ne strikira reverse mod. Problem je sto to nije u svim aplikacijama dostupno ni na istom mjestu, pa razmisljam da bi valjalo da ima ta opcija da se postavi za sve, kada se izabere Epson kao stampac
 
Nazad
Vrh Dno