Šta je novo?

Koje miševe imate?

ovi navedeni su oko 1600din taj je 10 000din ali dobro...

Sta ti znaci "real time prebacivanje", zar to ne mogu isto i sa ova tri?

To mi je pomocni mis, za prenosive racunare, nije glavni, zato gledam da bude jeftin

Mislim da cu uzeti ovaj rapoo on po svemu najvise odgovara
genis odbacujem, nesto mi gadan
i oval logi ne izgleda lose, ali nema bocne tastere

Kakav je scroll tockic i taster na rapoo misevima?

Ne mozes, to znaci da je zakacen i uparen sa 3 uredjaja sve vreme, i da ili nekim gesturom kroz logioptions ili dugmetom na njemu menjas na kojem uredjaju trenutno radi.
1673801193179.png
 
Poslednja izmena:
Logitech M330, za posao taman. Sve mu je na mestu, a najbtnije mi je silent click - glavni razlog što sam ga kupio.
 
Treba mi preporuka za jeftini solidan bluetooth mis,
treba mi BT da bi mogao da koristim na razlicitim racunarima, znaci ne moze RF

Ono sto sam gledao je:
  • Logitech Pebble M350
  • Genius NX-9000BT (genius ima samo jedan BT model?)
  • Rapoo M300 (on jedini ima bocne tastere koje inace koristim)

neki savet, koji od ova 3?
kakav je kvalitet scroll tockica, to mi prvo crkne?
Kupio sam na kraju ovog Rapoo m300

Ima i BT i rf dongle i dobije se uz njega jedna baterija...radi lepo
jedino mi malo smeta sto je levi i desni klik "silent" navikao sam da klikce, ne razumem taj "feature"

Ima indikator za bateriju na samom misu, i software ocitava u procentima stanje baterije preko BT, radi na svim podlogama.
Ne mozes, to znaci da je zakacen i uparen sa 3 uredjaja sve vreme, i da ili nekim gesturom kroz logioptions ili dugmetom na njemu menjas na kojem uredjaju trenutno radi.
Pogledajte prilog 371623
U pravu si, definitivno ne moze onako kako sam ja mislio.

ali srecom i ovaj Rapoo podrzava do tri razlicita uredjaja,
2 preko BT i jedan preko RF i to je vise nego dovoljno.
 
Kod kuće koristim RAZER BASLISK X HYPERSPEED Wireless sa podlogom RAZER GIGANTUS V2.

Na poslu koristim RAZER MAMBA ELITE sa podlogom RAZER GIGANTUS V2.

Uz laptop koristim LOGITECH ANYWHERE 2S sa podlogom RAZER GOLIATHUS MOBILE SMALL.

Svi misevi su mi podeseni na 2400 DPI. Većinu vremena (i na poslu i kod kuće) radim u AUTOCAD-u (i njegovim alternativama).

Razer miševi mi odgovaraju po obliku i težini. LOGITECH ANYWHERE 2S ima manu da PAN funkcija u AutoCad-u ne radi pritisakom na točkić (kao kod normalnog miša) već pritiskom na dugme iza (što je malo nezgodno, ali za privremeni rad sam se navikao).

Umesto njih sam pokušao da koristim ili sam koristio:
LOGITECH MX MASTER 3 - nisam mogao da se naviknem na oblik, kao i na "nepreciznost" koja je od mene tražila dodatni napor na samom kraju selektovanja - kao da se pred sam "cilj" zaustavi pa moram da uradim dodatni pokret od 0,5 mm da bi došao do samog cilja (ne umem bolje da objasnim).
HYPERX PULSE DART Wireless - nisam mogao da se naviknem na osećaj "kože" sa strane i imao sam bol u palcu nakon korišćenja.
LOGITECH MARATHON M702 - bio je OK, osim što je bio prevelik da ga nosim uz laptop.
STEELSERIES RIVAL 310 - bio je OK, dok nisam probao RAZER BASLISK X HYPERSPEED.
STEELSERIES SANSEI RAW - bio je OK dok nije otišao klik na točkiću. Zamenjen sa STEELSERIES RIVAL 310.
LOGITECH M500 - bio je OK, malo teži nego što sam navikao.
LOGITECH RX1000 - bio je OK (davno prošlo vreme ne sećam se baš najbolje).

Bilo je to još dosta "običnih" miševa koji su prošli preko mog stola bez nekih posebnih utisaka.

 
Ja recimo logitech m705 maraton imam dva kom i ni jedan ne koristim jer je preciznost mnogo losa.
Kursor ne prati ruku, kako god ja pokusam previse ide gde on hoce.
Ne znam kako da obajasnim ali kao da on sam od sebe uspori vise nego sto sam ja rokom usporio, kao pijan da je

Drugi sam uzeo na poslu misleci da je prvi pokvaren, a ipak je tako fabricki podesen.

Tako da pored ta dva koristim
A4 v7 koji je mnogo dobar, precizan, klizi po podlozi.
Kod mene je
6-7 godina radi kao prvog dana.
 
Pozdrav svima, pitanje jedno. Kao neko ko je od 2002 godine na Logitech MX obliku (500-10-18, G5, G500(s), 402,itd...) i tezinama od 100 (prelako) do +-160gr (trenutno sam na G500 oko 120gr i MX 518 Hero mislim da nema vise od 100gr (za moj ukus prelagan), kako bi se navikao sad na Asus Rog Spatha X?
 
Poslednja izmena:
Zadnje 3 godine koristim ovaj sa slike. Verovatno neki od generickih "gaming" kineskih miseva. iMice X9. Ne igram se, samo za posao.
Recimo najbolji mis ikada cena/kvalitet. Placen 3-4e na Aliju. Posle 3 god radi jos uvek kao prvi dan.
Naravno nista spektakularno, ali je udoban, fina mat plastika, solidni prekidaci. Tockic roticija odlican, klik malo tezi.
Inace sam relativno razocaran sa Logitech misevima. Mozda mi se nije posrecilo. Mada nikad nisam imao TOP Logitech klacu nego srednje i jeftnije. Maltene sve sam odabcio zbog kvarova posle nekog vremena.
 

Prilozi

  • imicex9.PNG
    imicex9.PNG
    381.2 KB · Pregleda: 20
Kod mene su iskustva sa Logitech prilicno sarena. MX510 koristi se od 2005te ako se sjecam, on je dole sada ispoliran, nema ni stopica ni oznaka, nista, ali radi kao prvog dana, trenutno je kod mog brata koji se igra svaki dan takoreci. G500 koristim na poslu vec sigurno preko 10god. G402 mi je crkao nakon par mjeseci (stradao klik na skrolu), na par jos nekih iz te serije mi se pojavio dupli klik.... Ovi novi mi se ne svidjaju zbog same cinjenice da vise nisu mehanicki prekidaci. Ali ih nisam probao, moguce da samo tripujem.
 
 
panika, konkurencija radi :D
 
75vs9b673mfa1.jpg
 
A vala ruzan je da mi ni dzabe ne treba a ne da ga jos platim.

Sta im je trebala ta glupost, mesto da su Viper Mini kako je izgledao sve isto ostavili samo kabel maknuli, oni naprave ovu grozotu.
 
Kao da je AULA, a ne Razer.
 
pa dobro ovo je neki signature edition, mozda obican bude obican :)
 
Poslednja izmena:
lamzu mini laksi bez rupa na shell :)
 
Da li je iko probao ove vertikalne miseve ili ima iskustva sa njima? vidim da logitech mx postoji i u vertikalnoj varijanti pa me kopka da probam.
 
Ja ne vidim da su izbacili obican:(

Ovi nisu normalni... 320e za ovu ruznu stvar! :oops:

Ni ruznijeg misa ni skupljeg. Ovo oni meni jos da plate da ga koristim a ne ja njima. Koji klosari. Pa za te pare da kupim 10 obicnih viper mini i da sam miran do kraja svog zivota jos praunicima da ostavim.
 
nije plastikaner :)

 
Na koju foru je pametno da ploca bude ovako na izvolte? :)
 
Ne traži logiku u trendu rupičastih i rende miševa :D
 
Da li je iko probao ove vertikalne miseve ili ima iskustva sa njima? vidim da logitech mx postoji i u vertikalnoj varijanti pa me kopka da probam.
Ja lično nemam, ali nabavio sam kolegi zbog bola u ramenu Logitech MX vertical, posle par preporuka.
Rame prošlo, lakat zaboleo od miša 😅
Posle toga još 4-oro kolega probalo, samo jednom se svidelo i i dalje ga koristi.
Zaključak - Nije za svakoga 😁
 
Da bas tako se i meni cini, bas cu da probam da ga pogledam u nekoj radnji da pipnem sto bi se reklo, da vidim kakav je osecaj bar na kratko.
 
Za mis je bas nezgodno kupovati neki novi oblik za koji ne znas hoce ti prijati ili nece.

Ja evo posle mesec i vise dana jos uvek ne mogu da se priviknem na Asus Gladisu III, ima taj levi sredisnji deo malo vise uzdignut i nekako mi je neprirodan polozaj. Iz istog razloga sam promenuo Zowie EC1-B, najvise mi je odgovarao Razer Viper Mini a ja hocu da menjam pa da menjam i prodam prvo taj na KP posle uzeo da koristim Razer Deathadder 2 Mini kojeg onda prodam drugaru a uzmem Gladiusa III.
 
Nazad
Vrh Dno