Šta je novo?

Koje je dobro napajanje?

audiofreak

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
21.07.2003
Poruke
3,894
Poena
410
Zbog ucestalih pitanja na benchu tipa "koje napajanje da kupim", resio sam da postavim ovde jedan thread da se ljudi informisu.

Evo prve korisne informacije:
UL Online Certifications Directory
Na ovoj adresi mozete da unesete broj koji cete pronaci na nalepnici na svakom krstenom napajanju, format broja je E123456.

Druga je review site i to jedan od mojih omiljenih -- Silent PC Review. Tu mozete naci prilicno kompetentne testove napajanja i coolera, a sve u cilju smanjenja buke vaseg racunara.

Za sada toliko od mene.
 
Da li se neko ozbiljno i dalje pali na to da je neka firma "nemačka"?

Uhh, ne, ne verujem niti se ''palim'', moze da se predstavlja i da je iz Tunguzije, a moze da bude i iz Papua Gvineje, mene zanima kako se konkretan proizvod pokazao. Mislio sam na to sto su uglavnom podaci o ovom napajanju i eventualno neka recenizja na nemackom, a ja ne znam isti, ono jeste, mogao sam da koristim google translate, pa da natucam nesto, ali eto, hteo sam da pitam da li je ovde neko imao neposredna iskustva sa napajanjima ovog proizvodjaca.
 
Šta uzeti:
1. Seasonic M12II 620W (SS-620GM2) novo
2. FSP Hexa 85+ HA650 Novo
3. EVGA G2 750 polovno
?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Mašina još ne postoji.[emoji16]
Prvo sam odlučio da kupim napajanje i kućište dok se ne odlučim za platformu/CPU/matičnu...
Krećem od ovoga što je lakše odabrati. Prelazim sa 775 platforme na nešto novo pa tek učim čega sve ima na tržištu danas.
Naiđoh u ovom međuvremenu i na SS Focus Plus 550 Gold.
Mašina će biti neka srednja klasa bez besne grafike jer igre nikad ne igram, ali volim da sve radi brzo.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Hvala. Iako bih sad imao par pitanja u vezi Intel/AMD neću kvariti temu. Znači SS nov, Evga g2 polovan otpada?
Važno mi je i da napajanje bude što tiše moguće jer PC koristim i za slušanje muzike.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Novo - naravno :trust:

Na tom napajanju se ventilator ne ukljucuje ako nije previse optereceno ili zagrejano, a i lezaj je FDB ;)

s3fc.gif
 
Jedna stavka rešena. Uzimam Focus. Nije mi bilo jasno zašto je jeftiniji koji $ u odnosu na M12II, ali nije ni bitno, verujem na reč. Prelazim na temu kućišta. [emoji106]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Koliko je novo Seasonic M12II 620W (SS-620GM
 
Šta uzeti:
1. Seasonic M12II 620W (SS-620GM2) novo
2. FSP Hexa 85+ HA650 Novo
3. EVGA G2 750 polovno
?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Za tvoje potrebe imas dobrih napajanja i za 50tak evra, npr. Evga b serija na kp. Nista vise ti ne treba. Taj ss focus gold tera uz veliki luft ozbiljnu gaming konfu, npr. i5/r5 + gtx 1070/ti.
 
Korekcija, taj Focus Gold tera 8700K i 1080Ti bez problema :)
 
Poručen je već kod Fante 87€. Neka traje toliko koliko SS daje garanciju (10 godina) i isplatiće se koji evro više. .

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pozdrav, moze li neka preporuka za neku low budget varijantu, kuciste + napajanje do nekih 40-50e, znam da je tema samo za napajanja, al nadam se da ne zamerate :). Racunar ce koristiti srednjoskolac, tako da bi bilo dobro da kuciste ima "gamerski" izgled i po mogucstvu providnu bocnu stranicu. Sto se napajanja tice, ne treba nista specijalno, bitno da moze da gura konfiguraciju I3 7100+ Asrock Z270 Killer + gtx 960. I3 cpu je bas mali potrosac, a grafika u piku ne znam jel moze da povuce 200w, tako da bi bilo dobro ako postoji neko kuciste sa ugradjenim napajanjem od 350-450w. Samo jos da napomenem da treba i cpu kuler da se ugura u kuciste - CM Hyper 212.
 
Poslednja izmena:
Ја нешто чисто сумњам да за тако малу кинту може да се добије све што си написао. Ако и може то ће да буде неки тежак крш, поготово напајање.

Sent from my SM-G950U1 using Tapatalk
 
Tu konfiguraciju ste kupili ili tek planirate?

Mislim da je najjeftinije sa providnom stranom MS Cyclops II. Napajanje - FSP SP500-A ili LC600(H)-12.
Gejmersko kućište bez providne strane - MS Voyager.
 
Poslednja izmena:
Nisu nove komponente, stare su blizu 2 godine, dobio ih je. Klinac ima jako ogranicene finansije, pa pokusavam da mu pomognem da dobije sto vise za novac koji moze da izdvoji, to i jeste razlog zasto pitam za savet, svestan sam da za ove pare ne moze neki kvalitet da ocekuje.

Hvala na preporuci, ako ima jos neki predlog pucajte :).
 
Ја код нас ишчупах ZEUS F905 600W. Мада не знам колико је ово квалитетно. Напајање од 600W а вјерујем да нема више од 350W реалних, но колико пара толико и музике. Изгледа симпатично, требало би да може да стане CM Hyper 212. Али најбоље да још неко да свој суд.
 
Poslednja izmena:
Gromovnik napajanja nikako kupovati.

LC Power LC 925B 600W je izbor u tom slucaju.

Moze i ovako:

LC 600H-12-4.000
Ms Industrial Winston-2.500

To je i najbolje resenje. Ne znam da li u 925B staje CM212.
 
Poslednja izmena:
@maric62985
Ovo deluje super, ali izgleda podrzava ploce do micro atx formata.

Razmotricu i ostale predloge, hvala.
 
Poslednja izmena:
Da, najveci problem je visina Hyper 212 kulera (159mm), za kojim realno ni nema potrebe, imajuci u vidu da ce da hladi I3 7100. A opet steta da se ne iskoristi :).
Verovatno cemo uzeti - Ms Industrial Winston.
 
Jedini drugi izbor bi vam bio MS Cyclops V, tu su negde.
 
Kakva su ta FSP SP500-A napajanja? Pokušavam da nađem negde neki review al mi ne ide. Mislite da je bolja varijanta nego LC 600H-12? Vidim da im je cena odlična.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav. Pošto su im gotovo iste cene kod nas, koje je po vama bolje napajanje: Seasonic M12II EVO 520 ili Gigabyte G750H? Može i preporuka za neko treće do 9000 din.
 
Nazad
Vrh Dno