Šta je novo?

Koja klima za (tiho) hlađenje?

Evo da ti ubacim i treću, LG S12EQ
 
Danas kupujem klimu (ima neka fina akcija), a i dalje se dvoumim između dva modela: Hisense Energy SE HiNano 9K (KA25MR0EG) i MIDEA AG-09NXD1.WIK. Po specifikacijama i funkcijama su veoma slične i ne mogu da nađem argument koji bi me "prelomio". Midea je skuplja oko 20 EUR, što i nije neka razlika. Ako neko ima ideju zašto jednu a ne drugu, slobodno nek podeli ovde u narednih desetak sati. Nemojte posle, da se ne bih nervirao što sam odabrao pogrešnu :) Da podsetim, prevashodno mi treba za hlađenje.
Pa i nema neke razlike izmedju ove dve klime.Jedino Midea u prelaznom periodu kako su neki pisali zna da ide u kontrolni defrost kratko.
 
Onda ću verovatno uye
Evo da ti ubacim i treću, LG S12EQ
Hvala, ali ta je više od 100 EUR skuplja od ovog Midea modela.

Nazvao sam neki servis da pitam za ugradnju i oni mi kao iz topa rekli da uzmem Mideu umesto Hisensa. Videćemo.
 
Jesi li ugradio klimu? Kako se pokazala?
 
Majstori su završili ugradnju pre par sati. Odabrao sam MIDEA AG-09NXD1.WIK model. Prvi utisci su solidni. Bitno je znati da se uz ovu klimu dobija set za instalaciju, što će vam uštedeti nekoliko hiljada dinara za ugradnju, pa i to treba imati u vidu kada se gledaju cene i upoređuju modeli.
Hladi lepo i prilično je tiha, mada bih voleo da je još slabija kada se stavi da najslabije duva, odnosno da je raspon duvanja još veći. Ovako mi razlika između 20% i 80% i nije neka, što će možda odgovarati ljudima koji imaju veće prostorije. Možda još nisam provalio sve modove rada :)
 
Samsung veš mašine i frižideri važe kao najgori od tih poznatijih brendova, možda su nešto malo bolji od žnj brendova o kojima pričaš. Samsung klime isto nisu ništa posebno. To što je brend jak na jednom polju, ne znači da je jak na svim poljima.
"Malo" se razumem u tehniku (belu i šarenu), a imam i profesionalnog i ličnog iskustva, pa mogu da kažem:
1. Veš mašina Miele
2. Frižider Liebher
3. Sudo mašina Electrolux
4. Klima Daikin
5. Telefon IPhone (zbog iOS-a)
6. Kola Toyota
Tvrdim da se ovakvim odabirom štedi mnogo novca i živaca. Svestan sam da se ljudi vode različitim motivima da ne poštuju dokazane kvalitete i molim vas da ne hejtujete moj izbor jer je on nastao na osnovu profesionalnog iskustva (u servisima) i nešto ličnog.
 
Sve je ovo tvoje lično mišljenje, iskustvo i zapažanje.
Eto ja volim plavuše, oženio sam smeđu a kad vidim komšinicu rasnu crnku, ode vilica do poda. 😁
Lepo sam isto to i napisao. Lično mišljenje iz dugogodišnjeg iskustva (prvenstveno u servisu bele tehnike, a istovremeno kao prodavac bele tehnike znajući vrste i količinu reklamacija). Retko ćete naći prodavca koji je prodavao toliko različitih brendova u ogromnoj količini i uopšte prodavca koji se razume u taj posao (jer su oni slabo plaćeni, a ja sam imao odličnu zaradu). Za kola je, takodje iz profesionalnog iskustva, a za operativni sistem telefona je lično. Ništa nisam naveo po svidjanju i navijanju za neki brend jer se sada bavim sasvim drugim poslom.
 
Postoje vrlo kvalitetne zamene:
1. Umesto Miele veš mašine - LG ( sa Direct Drive motorom).
2. Umesto Liebher frižidera - LG.
3. Umesto Electrolux sudo - Bosch (serie 4).
4. Umesto Daikin klime (Mitshubishi ili Fujitsu).
5. Umesto IPhone - Huawei.
6. Za Toyotu nema zamena (samo izbegavajte neke Rav sa dizel motorima i Prius 3). Prius 2 (2004-2009.) je najbolji, za 4-ku se čeka vreme da pokaže. Yaris je bez greške bilo koji.
 
Poslednja izmena:
Postoje vrlo kvalitetne zamene:
1. Umesto Miele veš mašine - LG ( sa Direct Drive motorom).
2. Umesto Liebher frižidera - LG.
3. Umesto Electrolux sudo - Bosch (serie 4).
4. Umesto Daikin klime (Mitshubishi ili Fujitsu).
5. Umesto IPhone - Huawei.
6. Za Toyotu nema zamena (samo izbegavajte neke Rav sa dizel motorima i Prius 3). Prius 2 (2004-2009.) je najbolji, za 4-ku se čeka vreme da pokaže. Yaris je bez greške bilo koji.
Jeste off, ali moram da prokomentarišem, od Prijusa je ružnija samo Multipla
 
Jeste off, ali moram da prokomentarišem, od Prijusa je ružnija samo Multipla
I Miele veš mašina je (po meni) ružna i Daikin klima (ulazni modeli) je ružna... Reč je bila o kvalitetu, a ne estetici. Svaka kineska klima od 500€ je lepša od Daikina koji košta 700-800€ (i ima svašta nešto od funkcija koje nema taj Daikin). Isto važi i za poredjenje Toyote sa Francuzima i Nemcima. Medjutim, post je bio na temu kvaliteta, a ne estetike jer nemamo toliko para da kupujemo skupe stvari koje "nam se svidjaju". To se radi kad ti mama i tata kupuju ili kad si milioner.
 
Hajde da se ubacim, da ne otvaram novu. Potrebna klima za 20m2 sobu, 90% vremena će se koristiti za hladjenje, možda i više. Recimo da ne bude prebučna ako može. Imam već Vox iva5-12jr za drugu sobu.
 
Ako si zadovoljan sa Voxom, onda imaš rešenje i za drugu klimu. Jeftinije od toga ne može.
 
Koliko sam video taj model se više ne prodaje, jel izašla neka nova verzija slična toj?
 
To se kod Voxa nikada ne zna, s obzirom da ne proizvode oni klime. Nove modele imaju, ali kakvi su... ko to zna...
Za Iva1 znam da je bučna unutrašnja pa je ne bih preporučio.

LG S12EQ je jako tiha klima, a verujem da je takva i LG S9EQ.
 
Proizvodi se iva5, a imas i iva7 i iva8.
Iva1 je razlicita klima, a ove ostale su sve iste.
 
Nazad
Vrh Dno