Šta je novo?

Koja klima za (tiho) hlađenje?

Panta

Čuven
Učlanjen(a)
28.08.2002
Poruke
209
Poena
620
Živim u malom stanu sa (da kucnem u drvo) solidnim centralnim grejanjem, pa dogrevanje nije neophodno. Klima bi se za grejanje koristila samo nekoliko dana tokom proleća i jeseni, u prelaznom periodu. Sa druge strane, leti je nepodnošljivo vruće, pa mi treba savet šta kupiti. Hladila bi se prostorija veličine 10 m2, eventualno ponekad i susedna (16 m2). Klima bi "gađala" tačno u vrata, pa verujem da hlađenje i susedne sobe ne bi predstavljalo problem ni za manji model.
Verovatno bi se dosta koristila i noću, pa je tih rad veoma bitan faktor. Ako se ne varam, inverter klime su tu bolje rešenje od klasičnih. Pretpostavljam da sve novije klime mogu da suše vazduh, pošto mi je ponekad prevelika vlaga u toj sobici.
Pored buke, važna mi je pouzdanost, a ostale funkcije (uključivanje preko aplikacije, kad sam van stana, na primer) su dobrodošle, ali ne i obavezne. U prevodu, ne bih trošio previše :) Okvirni budžet je 50.000 RSD, ali nemam ništa protiv ni modela od 40-ak hiljada, ako zadovoljavaju moje potrebe.
Da li su u toj cenovnoj klasi inverter klime tiše od običnih ili nema pravila? Koji model/brend bi preporučili? Na šta treba da obratim pažnju?
 
Meni kad neko spomene inverter do 50000, jedino što pada na pamet je Vox Iva kao best buy za tu cenu, bar po korisnicima na forumu.
Ali nemam nikakva iskustva sa njom i ne znam kakva je buka. To bi vlasnici morali da kažu
 
Hisense ima nekoliko inverter klima (devetke) u tom cenovnom rangu. Ne znam kako su se pokazale u radu. Ako se ulovi dobar vikend popust može da upadne i neka Midea, ali ne znam kakvi su im ti osnovni inverter modeli.
 
Meni kad neko spomene inverter do 50000, jedino što pada na pamet je Vox Iva kao best buy za tu cenu, bar po korisnicima na forumu.
Ali nemam nikakva iskustva sa njom i ne znam kakva je buka. To bi vlasnici morali da kažu
Vox Iva 1, bučna unutrašnja jedinica. Vivax AEMI je tiša uj.

Ne znam kakva je Midea breezeless u onom "pasivnom" modu, ali premašuje budžet. U svakom slučaju za ovaj novac, jedino budžet varijantu može da kupi.
 
Hisense ima nekoliko inverter klima (devetke) u tom cenovnom rangu. Ne znam kako su se pokazale u radu.
Ok su za tu cenu.Jedino bih Wings zaobosao.Moja Energy Pro plus ima quiet opciju gde je unutrasnja skoro necujna unutrasnja.I spoljna je jako tiha
 
Postoji neki generalni problem sa Wings modelom, pa ga treba izbegavati ili jednostavno ima bolje za te pare?
 
Imala je problem sa ventilatorom uj i neki modeli sa elektronikom.Navodno novi Wings model je poboljsan,ali ja ne bih razmatrao taj model.
 
Zasad mi je prvi favorit HISENSE Energy SE HiNano 9K. Ne znam ima li svrhe da se "protežem" do Midea modela. Ovaj u principu ima sve što mi treba, bar koliko mogu da vidim. Jedino ako je, na primer, MIDEA AG-09NXD1.WIK R32 primetno kvalitetnija.
 
Inverter do 50 000, wifi, nečujan rad, trajnost i pouzdanost su reči koje ne idu jedna sa drugom u istu rečenicu.
Susednu prostoriju će hladiti jedino ako je klima tako pozicionirana da duva ravno kroz vrata u nju, jer koliko sam shvatio stan ima veliko temperaturno opterećenje. Zato je najbolja opcija da prvo rešiš pitanje tog temperaturnog opeterećenja pa tek onda klimatizacija. Srećna kupovina....
 
Meni je "cudna" sva ta prica oko tihe klime tj bucne.

Ako je mrtva tisina (noć) svaka klima se čuje kada radi na snazi jacoj od 1, (po meni) nema teorije da se apsolutno nikako ne cuje ni jedna klima, kako bi u suprotnom turbina tjerala vazduh ?
 
Grešiš Lukas, moj Mitsubishi se na trećoj brzini jedva čuje,čuje ali jedva. Na drugoj brzini garantujem da ne osetiš strujanje vazduha nebi znao dali klima radi ili ne. Za Daikine takođe garantujem da su tihi, ne skroz nečujni ali tihi. Kakav bre wifi, paneli ,qci palci.
Lično sam promenio dosta auta, sad kad me pitaš da mogu šta misliš koji bi auto uzeo nov? Mercedes w123 dizel 200.... Nema ovo ono šminkeraja od elektronike ali zato sipaj ložaka i gas. Servis čisto provere radi svakih 10000km i cepaj, nema turbine, nema elektroniku sa gremlonima, nema dpf, nema ad blue (skupo ko zlato) i nema glava da te boli. E tako je i sa klimama, što manje tih mamipara to klima bolja. Čovek samo malo da uključi mozak shvatio bi da mu wifi na klimi ne treba jer ako mu treba samo da je uključi to može i preko pametne utičnice od 20 eura i rešen problem.
Ljudi ne shvataju da kad klima hladi i na 25 stepeni, ona ipak hladi i nećeš uči u pakao a pri tome klima se ne napreže, laganica kuliranje. Nisu isti 25 u hlađenju i nehlađenih 25 stepeni. Vazduh iz hlađene prostorije je oslobođen vlage pa nije problematičan, al ajd dokaži ti to. Al o ukusima ne vredi diskutovati.
 
Pretjera ga sad. Wifi je koristan onome ko ga treba ostalima sigurno ne koristi. Taj mercedes je jedini mercedes koji se nije kvario. Ako cemo bas tom logikom lakse je konjska zaprega nit sta trosi nit ima odrzavanje :D
Cak i te skupe klime imaju wifi al se doplacuje pa ko voli nek izvoli.
 
Inverter do 50 000, wifi, nečujan rad, trajnost i pouzdanost su reči koje ne idu jedna sa drugom u istu rečenicu.
Susednu prostoriju će hladiti jedino ako je klima tako pozicionirana da duva ravno kroz vrata u nju, jer koliko sam shvatio stan ima veliko temperaturno opterećenje. Zato je najbolja opcija da prvo rešiš pitanje tog temperaturnog opeterećenja pa tek onda klimatizacija. Srećna kupovina....
1. U prvom postu sam naglasio da WiFi i ostali dodaci nisu obavezni.
2. Iz tvog odgovora bi se moglo zaključiti da sve klime od 50000 RSD traju isto i imaju isti nivo buke, što ne odgovara realnosti. Nisam rekao da mi treba klima od 50k koja će da traje kao one od 100k, nego neka koja se, U TOM RANGU, pokazala bolje od konkurencije. Možda neko od posetilaca foruma radi sa klimama, pa zna na koje se ljudi češće žale. Na primer, čuo sam da su Midea klime solidne, ali pitanje je da li se to odnosi i na njihov najjeftiniji inverter model, ili su dobro ime dobile na skupljim modelima. Ili neko ima jednu od klima koje sam naveo, pa može iz prve ruke da kaže jesu li tihe.
3, Sobu sam izolovao koliko mogu, a zgradu sa spoljne strane ne mogu da diram. Treba mi klima :)
 
Meni Fujitsu KMTA 12 hladi kući 80 kvadrata, kao od šale. Nije svugde zadata temperatura ali bože moj, već sam pisao prošlog leta o tome.
 
Kad smo već kod pouzdanosti, evo primera koliko je sve relativno. Trenutno koristim skoro 20 godina staru klimu "čuvene" marke LikeAir. Verujem da skupe klime u proseku duže traju, ali ne raspadne se ni svaka jeftina posle par godina.
 
Kvalitet proizvoda od prije 6-7-8 godina se ne moze porediti sa kvalitetom istih proizvoda danas proizvedenih, a posebno ne od prije 15 - 20 godina.

Ja sam "prije" bio u fazonu samo gorenje! I tako kupim poskupu ves masinu marke gorenje kojoj par mjeseci nakon isteka garancije od 5 god pocnu odlaziti lezajevi bubnja. Zovnem majstora koji mi pokaze kako se kod te masine lezajevi ne mogu mijenjati.

U slicnom periodu starcima ode osvjetljenje na 2 godine starom LG televizoru, nakon isteka garancije naravno u servisu kazu kako se kod ovog modela ne isplati popravljati jer se osvjetljenje napaja preko neke zajednicke ploce bla bla...


Kod mene Vox tv tuxe skoro 24h vec 8 godina.

Kolega sa posla "samo samsung telefon tip" u zadnji 5-6 godina na 2 samsung skupa telefona u garanciji mjenjao na jednom display, na drugom port za punjenje i najnoviji nomenat kamera nece da mu izostri, navodno se pomjerilo socivo...

Kod mene zadnja 4 telefona xiaomi, ni sa jednim problema.

Poenta moje priče: ne kazem da su lijeve marke bolje od poznatijih, ali danas jako cesto skupe marke nisu bolje ili ne toliko bolje od jeftinih koliko su skuplje!

P.S. i dalje smatram da su fujitsu, mistubishi i daikin najbolje klime ali se kladim da je "lijeva klima" od prije 20 godina kvalitetnija bila nego danasnja bilo koja premijum

p.s.2. ja zadnjih 5 godina kupujem sve vivax i vox (mašina za ves, sušilica, masina za sudje, frizider, 2 tv-a). Da kucnem rade samo tako i ne bi me niko ubjedio da dam duple pare za premium marku.
 
Samo da primetim, Gorenje je Hisense.
 
Neki Hisense uredjaji se prodaju pod imenom Gorenje i obrnuto.
 
p.s.2. ja zadnjih 5 godina kupujem sve vivax i vox (mašina za ves, sušilica, masina za sudje, frizider, 2 tv-a). Da kucnem rade samo tako i ne bi me niko ubjedio da dam duple pare za premium marku.
Ti si samo imao srece sa tim znj markama.
Ja nisam,meni je sve tih znj marki crkavalo,a osim toga i ono sto je radilo nije radilo kako treba pa me nerviralo.

Cak i sa xaomi sam imao probleme.
Sa samsungom ni jednog.

Ja se vise nikako ne vodim tvojom politikom i dobro mi.

Kako koga zapadne.
 
Sad me razocaraste, jedna klima mi je hisense :ROFLMAO: :ROFLMAO:
Kolega,ti si sigurno imao sensocare liniju ves masine gde je normalno kod nekih da odu lageri posle 5 godina.Kod nekih i posle 10 su lageri u odlicnom stanju,ali lageri mogu da se zamene i da se nosi da se zavari kazan.
 
Ti si samo imao srece sa tim znj markama.
Ja nisam,meni je sve tih znj marki crkavalo,a osim toga i ono sto je radilo nije radilo kako treba pa me nerviralo.

Cak i sa xaomi sam imao probleme.
Sa samsungom ni jednog.

Ja se vise nikako ne vodim tvojom politikom i dobro mi.

Kako koga zapadne.
Samsung veš mašine i frižideri važe kao najgori od tih poznatijih brendova, možda su nešto malo bolji od žnj brendova o kojima pričaš. Samsung klime isto nisu ništa posebno. To što je brend jak na jednom polju, ne znači da je jak na svim poljima.
 
Od samsunga sam imao samo mobitel :)
Osim toga eventualno tv bi mozda mogao proci,ako je ispod cijene :)
 
Sve zavisi od proizvođača neki štancaju klime pa kasnije bude problema.Sa druge strane neke firme i dalje vode računa da na tržište izbace kvalitetne klime koje su prošle sve testove i koje se neće ponašati nepredvidljivo u prostoriji gde su instalirane.
 
Slažem se, zato je najpametnije da se bira proverena klima na osnovu namene i karakteristika prostorije. Sigurno rešenje....
 
Banacanin, imam ja takvu LG on off, evo 18-a godina, nikad stucnula nije. Na hladjenju Sibir iz nje izlazi, kad odlucim da dogrevam, to przi kao kalorifer, do duse do nekih 3-4 stepena spoljne, i nize, ako je mala vlaznost vazduha. Da moze i u minusu da greje, ustedela bi mi dobrano para :)
 
Manite se rasprave o televizorima, frižiderima i ostalim glupostima.
 
Danas kupujem klimu (ima neka fina akcija), a i dalje se dvoumim između dva modela: Hisense Energy SE HiNano 9K (KA25MR0EG) i MIDEA AG-09NXD1.WIK. Po specifikacijama i funkcijama su veoma slične i ne mogu da nađem argument koji bi me "prelomio". Midea je skuplja oko 20 EUR, što i nije neka razlika. Ako neko ima ideju zašto jednu a ne drugu, slobodno nek podeli ovde u narednih desetak sati. Nemojte posle, da se ne bih nervirao što sam odabrao pogrešnu :) Da podsetim, prevashodno mi treba za hlađenje.
 
Nazad
Vrh Dno