Šta je novo?

Kodi i addonovi za Kodi (za bildove postoji druga tema)

Izgleda da Fen vise ne podrzava liste sa IMDB-a. Malopre mi se brat zali kako ne moze da vidi svoje imdb liste,pogledam kod mene ono ista stvar.
 
  • Like
Reagovanja: gec
I ja sam pročitao to negde i mislim da nisam našao pouzdan način export iz imdb import u trakt. Ali jedno od rešenja je import u mdblist i onda sync to trakt. Naravno ako želiš trakt nalog.
 
kome ne treba trakt i voli IMDb nek koristi A4K addon i Fen Light za rezervu i to je to :)
Ako se ne varam na Dradis IMDb liste još uvijek rade...
 
I ja sam pročitao to negde i mislim da nisam našao pouzdan način export iz imdb import u trakt. Ali jedno od rešenja je import u mdblist i onda sync to trakt. Naravno ako želiš trakt nalog.
Imam Trakt.
 
Pozdrav! Postoji li neki skin, addon , šta god, koji bi olakšao korišćenje Kodija samo za streaming, dakle da čim se pokrene izgleda kao Netflix, Hbo max, Disney +, Apple+, Stremio , sa katalozima na naslovnoj strani? Hvala!
 
Postoji,pisano u temu u vise navrata.
 
Elementum mi poludeo odjednom, svaki strim zakuca posle par sekundi a vreme ide. Reinstalirao addon, net sigurno radi dobro jer je box (gt-king) vezan LAN-om, na drugom uređaju (fs4kmaxgen2) elementum radi normalno. Još nešto, strim se propisno izbaferuje, sve izgleda kako bi trebalo ali smrzava. Jel imao neko sličan problem? Nešto mi se ne reinstalira kodi. 🙄
 
Postoji,pisano u temu u vise navrata.
Dobro, ja sada treba da čitam 323 stranice foruma da bih to našao, to hoćeš da mi poručiš, jer je teško napisati, i forum ne služi za to nego je smišljen da oni koji znaju neće da kažu. I sigurno se u međuvremenu nije pojavilo ništa novo i bolje.
 
Hmmmm pitam se ko li se raspisao i popunio ove 323 stranice vrv samo ovi sto pitaju a ovi sto znaju nece da kazu
@miler hvala sto primetiste u pravu ste sarkazam u punom smislu a i bezobrazluk ne zaostaje al sta cemo forum je to izvinjavam se sto i ovo mora da se cita
i ovako na brzinu @mwsavko ,@gec ,@dEXE ,@Antara ,@cvijicj ( i opet izvinjenje za one kojih se nisam setio) dzaba ste krecili morate opet
 
Poslednja izmena:
@miler moraš da shvatiš da tako nesto nije lako objasniti u dve rečenice... Kodi nije toliko za početnike i one koji neće donekle da mu se posvete... Ima dosta opcija i varijanti prilagođavanja...
I sad zamisli da neko treba da troši svoje vreme da objašnjava nešto o čemu se ovde dosta pisalo a čini mi se da je bio neki i video tutorial...
Ja za svoje neke potrebe kad pretražujem net i vidim da se negde piše o tome ili nudi neko rešenje, presrećan istražujem sve na toj temi/forumu ili šta već, jer često i ne nalazim odgovore...
Ovde ti je rečeno da je donekle tvoje pitanje obradjivano, samo treba da malo ulozis vremena i ako te bas zanima istrazis/pretrazis, jer isto kao i ti ni mi na ovoliko postova ne znamo tačno gde je šta sve pisano, ali eto ne moraš da se vraćaš previše u prošlost dovoljno je do godinu dana...
 
Pozdrav! Postoji li neki skin, addon , šta god, koji bi olakšao korišćenje Kodija samo za streaming, dakle da čim se pokrene izgleda kao Netflix, Hbo max, Disney +, Apple+, Stremio , sa katalozima na naslovnoj strani? Hvala!
U principu potreban ti je skin i addons koji podržavaju vidžete, a onda možeš da napraviš svašta sa Kodijem. Trenutno najpopularniji skin je Fentastic, a video addon Fen Light (zahteva plaćeni servis Real Debrid). Sada imaš početne informacije pa odatle možeš da kreneš da istražuješ.
 
Pozdrav! Postoji li neki skin, addon , šta god, koji bi olakšao korišćenje Kodija samo za streaming, dakle da čim se pokrene izgleda kao Netflix...
evo imaš skin koji izgleda identično kao netflix app:
Titan Bingie
spojiš preko widgeta addone poput fena ili umbrelle i imaš upravo to što tražiš, sve to možeš još i poboljšati sa traktom i imaš punokrvnu streaming app...
 
Hvala svima, u međuvremenu sam pronašao FENtastic (Titan Bingie iz nekog razloga ne može da pronađe adresu i instalira sa repozitorijuma, mada lepše izgleda). Trebalo mi je vremena da provalim sva podešavanja (i gde), a najviše vremena sam izgubio da pronađem podešavanje za sortiranje gledanih serija i filmova, da mi ne ređa po azbučnom redu već opadajućem redosledu gledanja. Valjda ću se snaći za ostale opcije. E sad, sve ovo radim na LG WebOS-u, pa možda zato i ne radi Titan Bingie, pa ću da probam da preko Dev managera pošaljem direktno zip fajl i probam tako da ga instaliram.Ili ako neko ima alternativnu adresu gde mogu ovaj skin da skinem neka mi pošalje. Hvala!
 
Imaj u vidi da su ti skinovi dosta zahtevni. Zna cesto da prsne Kodi. Probao na Eon i Mibox-u
 
  • Like
Reagovanja: gec
Imaj u vidi da su ti skinovi dosta zahtevni. Zna cesto da prsne Kodi. Probao na Eon i Mibox-u
I mene čudi da mi ni jednom nije zakucao, a drndao sam baš dugo ova podešavanja u FENtastic- u. Pre toga je znao da se ugasi kada sam čačkao podešavanja mislim u plejeru nešto. Govorim o WebOS-u.
 
Meni je FENtastic kod ažuriranja na novu verziju kodija jednostavno nestao.
Pojavio se Nimbus od istog autora u skinovima (bar pretpostavljam, nisam ubacivao nove linkove), koji je možda još bolji i brži. Koristim tek možda nekih nedelju i zadovoljan sam prilično za sada.
 
I mene čudi da mi ni jednom nije zakucao, a drndao sam baš dugo ova podešavanja u FENtastic- u. Pre toga je znao da se ugasi kada sam čačkao podešavanja mislim u plejeru nešto. Govorim o WebOS-u.
Nisam mislio na Fentastik, mislio sam na AH2 ili Titan. Fentastik je lagan skin.
 
Meni je FENtastic kod ažuriranja na novu verziju kodija jednostavno nestao.
Pojavio se Nimbus od istog autora u skinovima (bar pretpostavljam, nisam ubacivao nove linkove), koji je možda još bolji i brži. Koristim tek možda nekih nedelju i zadovoljan sam prilično za sada.
Da, Fentastic i dalje radi ali ga nema više u repo dotičnog autora. Imaš Fentastic i dalje na njegovoj github stranici. Nimbus je "lakši" i brži bar kod mene. Probah i skoro Arctic Zephyr 2 resurrection isto je veoma lagan i brz tako da kombinujem.
 
ima ga i kod kolege @dEXE, u njegovom repository, na kom smo mu vjerujem svi zahvalni... jer za naosnovnije a mozda i najbolje, sve je tu ...od video do subtitles addonsa.
 
Jeli moguce da se napravi kodi da radi slede:
Kad se upali da ima samo 2 taba, lupam: filmovi/serije
Kada udjes da box artove vadi iz fleske, tipa stavis box art u isti folder sa filmom, ili nekom emisijom nebitno.
Da kada upalis kodi da sam automatski skenira sta ima novo i skloni izbrisane sa liste?
 
Jeli moguce da se napravi kodi da radi slede:
Kad se upali da ima samo 2 taba, lupam: filmovi/serije
Kada udjes da box artove vadi iz fleske, tipa stavis box art u isti folder sa filmom, ili nekom emisijom nebitno.
Da kada upalis kodi da sam automatski skenira sta ima novo i skloni izbrisane sa liste?
Neću da pitam sto bi to neko radio ;)
Što bi postere stavljao sa filmom jedino ako tu nema neta, ako ima sam će po nazivu filma da doda sliku, a nisam siguran ali trebalo bi da ukoliko je ima i prikaze je...
Sa kastom skinom, osnovnim, može da se napravi da budu samo dva taba, u kojima bi se napravila biblioteka za filmove i serije sa sorsom na flesu, i koja bi čitala šta je na njima, ukoliko se nešto sa fleša izbriše, izbriše se i iz biblioteke...
Jeste vraćanje jedno 20 god unazad, al ko voli...
 
Za lokalne resurse i metadata da koristi koliko znam i dalje mora da se kreira .nfo fajl odgovarajućeg formata za svaki video fajl?
 
Da li postoji add-on za Kodi koji moze srt titlove da prikaze prilikom gledanja Disney+?
 
U pocetku nije radio titlovi sa diznijem. Posle sam koristio neki addon ali ne znam koji. Mislim da je onaj na A.....A4k ili tako nesto
 
Vrh Dno