Šta je novo?

Kodi i addonovi za Kodi (za bildove postoji druga tema)

Takodje Cinema hd i RD pronasla je jedan link od 133gb za The Lord of the Rings: The Return of the King (2003) na Kaonu lan ( optika mts 200/80 ) i pustila ga bez problema i tecno ide film dok je kod mene Stremio se ponasao kao Kodi za pomenute filmove sa RD i vecim velicinama tj. seckao
 
Poslednja izmena:
da li neko moze da mi da link ili kaze kako instalirati kodi na iphone telefonu? (hocu da namestim bluethunder addon zbog serija i filmova)

hvala
 
Jesi li ovde proveravao svoju konekciju, menjao server (region) i port?

https://members.easynews.com/route/
https://members.easynews.com/2.0/user/prefs

I ja sam na Supernovoj. Ali nisam NAT vec na ipv6. Ranije bio na portu 443, pa promenio na bolji 445 (Europe) i kao sto vidis na testu je 6.76 Mbps. E sad koliko je ovo tacan test bas sumnjam jer sa ovih 6.76 Mbps tesko da bih mogao da poteram neki easynews link od 80+Gb.

Pogledajte prilog 349383Pogledajte prilog 349384Pogledajte prilog 349385

Medjutim kada odem na Advanced test i promenim velicinu fajla na 100 MB dobijam ove rezultate (moj net 150/20):

Pogledajte prilog 349386
Da na taj njihov member easynews route sam testirao servere, portove i brzine na njima. I meni pokazuje 6,76 za najbolji port ali nema sile da dobijem tu brzinu. Sve se mota negde oko 4-5 MB/s download brzina. Čudno mi je jer Real Debrid mi daje brzinu nešto preko 8 MB/s. Siguran sam da je problem do moje konekcije nešto ili rutera.
Ja sam stavio server čak da bude US zapad jer mi je stabilniji nego Europe iz nekog razloga? Znam recimo da imam problem sa uploadom klasičnim za torente. To nema sile da nemstim kako treba jer je NAT.

I još jedan problem isto imam. Kada idem na view your account ne mogu da dođem do te stranice, ne učitava je. Ne prijavljuje ni grešku neku, samo bela stranica. To znam da nije bilo tako i da se nešto iskundačilo sad skoro. Jel hoće kod tebe da pristupi stranici your account?
 
Poslednja izmena:
Meni na route tool daje 265mbps na us east i 130mbps na EU.
 
Da na taj njihov member easynews route sam testirao servere, portove i brzine na njima. I meni pokazuje 6,76 za najbolji port ali nema sile da dobijem tu brzinu. Sve se mota negde oko 4-5 MB/s download brzina. Čudno mi je jer Real Debrid mi daje brzinu nešto preko 8 MB/s. Siguran sam da je problem do moje konekcije nešto ili rutera.
Ja sam stavio server čak da bude US zapad jer mi je stabilniji nego Europe iz nekog razloga? Znam recimo da imam problem sa uploadom klasičnim za torente. To nema sile da nemstim kako treba jer je NAT.

I još jedan problem isto imam. Kada idem na view your account ne mogu da dođem do te stranice, ne učitava je. Ne prijavljuje ni grešku neku, samo bela stranica. To znam da nije bilo tako i da se nešto iskundačilo sad skoro. Jel hoće kod tebe da pristupi stranici your account?
Da. Sve radi ok. Opet ponavljam nisam bas siguran da su ovi testovi merodavni. Pustao sam i vece fajlove bez problema. Samo jedini problem ponekad sa easynews-om imam u kodi-ju da link nece da se otvori, nekad sporije otvara za razliku od realdebrida. Za sada easynews radi samo u fen forkovima. Pisao sam na githubu kreatoru umbrella addon-a (venom fork) da easynews ne radi u njegovom addonu. Javljam ako bude nekih promena.
 
Ne. Da nekad neće linkovi sa enews odmah nego drugi ili treći put
 
Pa to je to verovatno onda kod mene. Samo mi nije jasno kako onda RD mi daje punu dl brzinu a ovi koče? Mora da je nešto drugačije sa EN.

Drljava Supernova i njihov NAT.
 
znači svi imamo te probleme sa radi neradi radi neradi... nadam se, da će Umbrella maestro srediti kako treba, jer sada ne radi ama baš ništa sa IziNjusa...
 
Evo moje iskustvo
Nvidia Shield, sbb 900/90, povezano lan kablom

Ezra + Avatar 126Gb + mbitna mreza = ne gledivo
Seren + Avatar 60Gb + mbitna mreza = ne gledivo
Syncler + Avatar 90Gb + mbitna mreza = radi odlicno
Ezra + Avatar 126Gb + gigabitna mreza = radi odlicno
Na kodi forumu gde se priča o hardweru piše da je za 4K filmove obavezna Giga bitna mreza.
 
Moguće da je obavezna, ali to nema smisla. Protok je sasvim dovoljan na Fury mi ide i do 206mbps. Nemoguće da je samo do mreže, a radi na Stremio i Syncler.
 
Znam zašto sa RD imam punu dl brzinu a sa Easynewsom nemam.

RD daje mogućnost da se stavi cloudflare na izbor servera, dok Easynews nema to.

Kada stavim RD na bilo koji drugi server osim cloudflare takođe ne dobijam punu dl brzinu već između 4-5 MB/s kao i na Easynewsu. Strašno, glupavi NAT.
 
Kad vec pomenu to, sto je disejblovana selekcija CDN servera za real debrid, stoji na auto i ne moze da se prebaci na Cloudflare na primer? Cini mi se da je pre moglo...
 
Moraš prvo da odradiš onaj njihov speedtest.

Ideš na my account, pa tamo gde piše cdn server selection klikneš na onaj upitnik, kada odradiš test otključaće se sve one cdn opcije i onda možeš da biraš.
 
Poslednja izmena:
Ja da ne menjam nista? SN net 120/15 paket.
IMG_20220711_150539.jpg
 
Sve ok kod tebe ja bih rekao.
 
Ја сам одрадио тест и заменио на cloudflare. Нет је 600/60, додуше мерено на wi-fi 5GHz.

IMG_20220711_161054_edit_236025013880130.jpg

Добија ли се шта са мењањем протока?

IMG_20220711_161039.jpg
 
Auuh ipak nije kod mene sve tako crno što se tiče ovih limitiranih brzina. :D Sinoć sam odgledao bez trunčice bufferovanja i bilo kakvih prekida na Easynewsu 1080p remux od 35 GB u trajanju od nekih 2:10 h. Iskreno sa ovim maksimalnim 4,2 - 4,5 MB/s download brzinama nisam ni u ludilu mislio da je to moguće. Taman večeras probaću još jedan takav od 30-ak GB da pustim da vidim kako će se ponašati, pa ako bude radilo isto kao ovo sinoć ništa mi više i ne treba. Čak i da imam 4K tv da gledam, bluray enkodi i to internali sa privatnih trakera vidim da nisu veći od 30ak GB po filmu što bi bilo taman ako bi stalno puštalo bez problema fajlove takvih veličina sa ovom brzinom. :)
 
znači svi imamo te probleme sa radi neradi radi neradi... nadam se, da će Umbrella maestro srediti kako treba, jer sada ne radi ama baš ništa sa IziNjusa...

Izasao update za Umbrella addon. Sada radi easynews i u ovom addonu. Obavezno posle dodavanja easynews-a u my accounts i omogucavanja (cekiranja) u umbrella scrapers obrisati Providers cache.

Screenshot (73).pngScreenshot (75).pngScreenshot (74).png
 
Ја сам одрадио тест и заменио на cloudflare. Нет је 600/60, додуше мерено на wi-fi 5GHz.

Pogledajte prilog 349522

Добија ли се шта са мењањем протока?

Pogledajte prilog 349523
Апсолутно ништа нисам добио преласком на клаудфлер. Чак шта напротив - није хтело ни да покрене било који видео. Вратио сам на аутоматски CDN и стара прича. Ако ми се гледа 4К - максимално што могу да гледам без проблема јесте до 80 GB.
Овај стримио је тек циркус - буквално сваки филм који сам пробао, без обзира на величину фајла, замрзнуо би се после тачно 3 секунде. Наравно, повезао сам га са својим RD налогом.
Остају ми могућа 3 решења:
  • Да пуштам коди на рачунару и каблом повежем на ТВ - не свиђа ми се та комбинација, али никако
  • Да се опростим од фајлова већих од 70-80 GB - хмммммм, може да прође
  • Да ставим на бокс CoreELEC, или да поново набавим GT King Pro јер има подрчку за dual-boot, па да се "отарасим" андроида када желим да погледам филмове у максималном квалитету. Када је већ андроид проблем.
 
jel to sigurno da je android problem a ne aplikacije? cinema hd apk je isto problematična?
 
Очигледно да је проблем до андроида, пошто су овде изнели да на Windows-у ради нормално, као и на LibreElec.
Узгред, управо пробам и ЕЗРА адон - исто повремено избацује проблем са недовољном брзином читања за непрекидну репродукцију.
 
Очигледно да је проблем до андроида, пошто су овде изнели да на Windows-у ради нормално, као и на LibreElec.
Узгред, управо пробам и ЕЗРА адон - исто повремено избацује проблем са недовољном брзином читања за непрекидну репродукцију.
Ja maksimalno na mi box-u strimovi do 60 GB ( 5Ghz ili povezan gigabitnim adapterom) internet 150/20 probao sve addone, isto se ponasa i realdebrid i easynews problemi u reprodukciji. A malopre probao na racunaru Avatar 126 GB stream ide bez problema. :mad:
 
Kako se beše zove addon koji briše nagomilane fajlove unutar Kodija?
Napuni mi se box a nemam nameru išta da brišem. Sve mi treba.
 
Очигледно да је проблем до андроида, пошто су овде изнели да на Windows-у ради нормално, као и на LibreElec.
Узгред, управо пробам и ЕЗРА адон - исто повремено избацује проблем са недовољном брзином читања за непрекидну репродукцију.
Ja ne bi rekao da je Android. Kod mene na Arch Linuxu imam iste probleme, a nekada me zezaju i fajlovi od 20-30GB iako mi je net 110/10.
 
Imao sam pre dve tri godine neki zip fajl za povećavanje Kodi cache-a. Nešto se radi u advancesettings. Instalira se to i izmeni se malo advancedsettings, poveća se buffer i trebalo bi da reši probleme sa bufferovanjem tih ogromnih fajlova. Na YT-u su izgleda izbrisali klip o tome, a ja ako nađem taj zip negde na PC-u kasnije poslaću ovde. Da probate da povećate to u Kodiju pa da vidite da li i dalje ima problema sa reprodukcijom tih velikih fajlova.
 
Je l' ima neko appletv sa Kodi? U stvari da li uopšte Kodi radi na jabuci? 🤣 procunjao malo netom imaju neke varijacije bez jailbreak itd pa da čujemo iskustva.
 
Je l' ima neko appletv sa Kodi? U stvari da li uopšte Kodi radi na jabuci? 🤣 procunjao malo netom imaju neke varijacije bez jailbreak itd pa da čujemo iskustva.
Na prvoj generaciji je relativno lako instalirati Kodi, ali prva generacije je previse slaba, a poslednja verzija Kodija koja radi iole normalno je 16 za koju postoji samo YT od dodataka. Na AppleTV 4 i 5 je isto moguce instalirati Kodi ali je previse drndanja. Na Jailbroken uredjajima je instalacija nesto laksa i ne secam se da li je potrebno reinstalirati aplikaciju svakih 7 dana. Na Non-Jailbroken uredjajima potrebno je konvertovati paket sa XCode pa onda sideload-ovati aplikaciju. Ovde aplikaciju moras reinstalirati svakih 7 dana. Po meni drndanje ni oko cega. Bolje uzeti Raspberry Pie ili neki racunar poput MacMini-a i na njih staviti LibreELEC. Ja sam mojim matorcima uzeo MacMini Early-2009 sa punjacem za 2000 dinara. Ubacio mu 2x2GB RAM-a, SSD od 64GB i nakacio mu Remote Controller od Original Xbox-a. I to odlicno sljaka za filmove do 1080p, YT, Twitch i emulatore.
 
Imao sam pre dve tri godine neki zip fajl za povećavanje Kodi cache-a. Nešto se radi u advancesettings. Instalira se to i izmeni se malo advancedsettings, poveća se buffer i trebalo bi da reši probleme sa bufferovanjem tih ogromnih fajlova. Na YT-u su izgleda izbrisali klip o tome, a ja ako nađem taj zip negde na PC-u kasnije poslaću ovde. Da probate da povećate to u Kodiju pa da vidite da li i dalje ima problema sa reprodukcijom tih velikih fajlova.
То је ваљда ово https://kodi.wiki/view/HOW-TO:Modify_the_video_cache Пробаћу поподне, па јављам резултате.
 
Nazad
Vrh Dno