Šta je novo?

Kodi i addonovi za Kodi (za bildove postoji druga tema)

Bas taj. Onda cu malo istražiti koje addonove dodati i kako se sve to radi.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
Интересантно је да ни један произвођач у спецификацији андроид ТВ не наводи процесор и количину RАМ-а.
Једино тесла у својој серији S901 наводи да има 2,5GB RAM.

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
Kako da na Elementum podesim audio? Kad skimem sa RU torenta film je na Ruskom jeziku.
 
Kako da na Elementum podesim audio? Kad skimem sa RU torenta film je na Ruskom jeziku.
Нема то везе са елементумом, то је део подешавања кодија.
Кликнеш на иконицу звучника и ту одабереш под аудуио записом енглески језик ако га има наравно.
Такође, треба да у подешавањима кодија одеш на уређаје за репродукцију, па на језик и ту да ставиш да жељени аудио језик буде енглески. Ово ти је потребно у случају да постоји више аудио записа у филму.

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
U Kodiju je namešteno. @tambur88 a tu nemam mogućnosti da menjam (sivo je), verovatno zato što ima samo jedan jezik. Kapiram da na tom trakeru ima samo "ruskih" filmova.
 
To mi se dešava na Rutor-u.
Koje trackere koristite u Elementiumu?
 
mislim da tu sem Ruskog nema drugi...
evo na slikama,vucem stream sa Sky Cinema HD
i kao i na Risiveru,nudi mi dva jezika....

 
To mi se dešava na Rutor-u.
Koje trackere koristite u Elementiumu?
Нису сви трекери на рутору само са рускум аудиом.

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
a koji Soni i koji android box imaš?
Moj Sony XE9005 sasvim pristojno ganja Yodu i Netflix addon u 4k HDR ...
XE850 i Beelink Gt1 Ultimate. Pušta TV sve, ali dok se krećeš kroz menije Kodija vidi se razlika. Što bi ameri rekli, sve je nekako "snappy" na boxu.
 
poz...nov sam i koristim KODI. Ima ubačen addonove od exodus redux i green addon pa me interesuje zašto mi prekine u toku gledanja? Internet mi je brz 2x300mb. Do interneta sam siguran da nije. Podešavao sam sve gledajući preko Youtuba.
 
poz...nov sam i interesuje me zašto mi prekine Kodi a ubacio sam ''green addon'' i ''exodus redux''. radio sam sve po youtube i dalje mi prekida kada gledam nešto preko kodija.
 
Da neki torrenti imaju samo ruski, i meni se to dešavalo.
Nađeš drugi torrent i sve ide.
 
Jel može negde da se gleda the grand tour?

Poslato sa CLT-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Šta je grand tour, jel to ova serija
GFano3g.png
 
Jel se desava nekom da mu zabode kodi na green-u?
Meni se desilo par puta na laptopu i veceras na telefonu.

Sent from my LG G4 using Tapatalk
 
Jel moze pomoc useo sam instalirat kodi na 4.4.2 androidu tablet lenovo.verzija neka mygica i sve instalira i addone ali nikako da dobijem ni slike ni zvuka.sve uradio isto kao na android boxu m3max i na telefonu lg g6 i radi normalno ali na tabletu nece.hvala

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
41b0de0535077fe7d000b93e23651427.jpg
 
Poslednja izmena:
Kako instalisati ili enablovati rtmp inputstrem u kodiju kripton 17.6.

U moj add-onn nemam folder video inputstream.

Hvala i pozdrav svim članovima foruma (ja sam član od prije neki dan).
 
Jel neko zna neku app poput Terrariuma i Showboxa koji je izgleda isto ugasen... ?
App za gledanje filmova, kao strima, a ne na torent sistemu poput Popcorna, jer mi zauzima memoriju, ne cisti kesh..

A u Kodiju.. u Green-u ne mogu da nadjem Search ? vec moram da listam, a to smara... ?
a ove ostale adonove me mrzi da instaliram, al videcu ovih dana..
magic dragon, yoda, exodus, maverick ... se spominju ... sta je bolje... i lakse za instalaciju..

Takodje primecujem da je dosta ArenaSport linkova nestalo, a bilo ih je desetak u Livetvserbia i Greenu pre... sad dva ponekad rade, ne znam gde da trazim vise... ? Koristim tu Leiu, novu.. Da li stoka iz arene krenula kao sa jutuba da brise i potkupljuje te vlasnike repozitorija.. ili je nesto do mene...
 
Не вреди људима објашњавати да ако желе да им све функционише нормално, не користе алфе, бете и РЦ верзије кодија.
Сачекајте да девелопери ураде финалну верзију, па се онда играјте са њом.
Или, на рачунару ставите 17.6 на једну партицију а 18 РЦ1 на другу па пробавајте шта и како функционише на Леји.

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
Moze se imati bezbroj verzija kodija i na jednoj particija ne mora na dve :) na pc-u
 
Poslednja izmena:
Leiu beta sam instalirao, jer su nestajali linkovi sa Kriptona, a i kreshovao se cesto zbig instalacije nekih addonova, sto je sada redji slucaj.

Imam obe instalacije, samo sto u program files su razlicite , a dele isti folder u AppData\Roaming\Kodi, jel bi i to trebalo da je odvojeno, jer su addoni, repoi i ostala podesvanja tamo..? zar moram da instaliram ponovo sve..

Posle svakog restarta Kodija nestaje mi na Pc podesavanje za Windowed, vraca se u full screen, kako ispraviti ?!


Planiram da kupim ovih dana taj Tv box, nije mi komp dovoljno jak da mogu da gledam bez seckanja hd filmove i tv...
samo mom budzetu jedino odgovara x96 mini, ne znam vredi li nesto drugo.. u tom rangu sa 16 gb bar...

Da li hd strim bez seckanja, brzina ucitavanja onog plavog kruzica, koje je na kompu i tel jako sporo... zavisi od jacine internet protoka ili od tv boxa ?
Ako imam 10mbps, i cetiri uredjaja na wi-fi, da li usporava Kodi? Desavalo mi se da ne mogu na telefonu i kompu istovremeno da gledam strim. A tel mi je puno procesorski jaci od kompa, brze ucitava menije, ali plavi kruzic slicno dugo traje pred ulazak u tv kanal ili film. Dal na A.Tv boxu sve deluje brze ili isto zavisi od brzine neta.
Hocu reci da li onaj ko ima 30/50mpbs i ne primecuje taj plavi kruzic na TVu i HD ne koci nikad ?
 
Наравно да зависи од протока, тј. брзине.
Мени су 3 телефона накачена, компјутер скида филм / серију и андроид бокс на коме се гледа у кодију ХД од десетак ГБ и све ради без штуцања. Наравно, 100/6 интернет.

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
Jel neko zna neku app poput Terrariuma i Showboxa koji je izgleda isto ugasen... ?
App za gledanje filmova, kao strima, a ne na torent sistemu poput Popcorna, jer mi zauzima memoriju, ne cisti kesh..

A u Kodiju.. u Green-u ne mogu da nadjem Search ? vec moram da listam, a to smara... ?
a ove ostale adonove me mrzi da instaliram, al videcu ovih dana..
magic dragon, yoda, exodus, maverick ... se spominju ... sta je bolje... i lakse za instalaciju..

Takodje primecujem da je dosta ArenaSport linkova nestalo, a bilo ih je desetak u Livetvserbia i Greenu pre... sad dva ponekad rade, ne znam gde da trazim vise... ? Koristim tu Leiu, novu.. Da li stoka iz arene krenula kao sa jutuba da brise i potkupljuje te vlasnike repozitorija.. ili je nesto do mene...
Ima koliko hoceš

Sent from my LDN-L21 using Tapatalk
 
Koristim Balkan Green, ali imam par zamerki. :)
Nema (ili ja nisam našao) "Clear cache" i Search, na njihovom addon-u. Ako neko iz Grina čita ovaj forum, bilo bi lepo da isprave ovo. Hvala u napred. :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno