Šta je novo?

Kodi i addonovi za Kodi (za bildove postoji druga tema)

Jeste moja prijateljica jer gleda samo neke ultra nepoznate i stare serije i titlova ima samo na OS. Čim je u januaru videla da nema više besplatno da se skida uplatila je odmah godinu dana, ne sećam se koliko je platila, možda oko 12-15eur.
Čuj videla, pa jel praviš atomsko sklonište čim pročitaš naslov sledi nam nuklearni rat ;)
I dalje je sve free i opensubtitles radi normalno, kome treba...
Da li nekom izbacuje ovu gresku prilikom pustanja filma? Da napomenem samo, probao sam na vise mesta Kodi i nove instalacije cak i Nightly malo pre. Od neki dan izbacuje tu gresku. Magic Dragon addon i Real Debrit…
Svi ti ostali addonovi ako nemaju baš nešto specifično nema potrebe da se koriste, i ne znam zašto se ljudi cimaju sa njima, zna se šta valja, i koji imaju vrhunske i aktivne developere...
Za rd samo fen lite, i kao rezerva ili zbog ličnih preferenci fen, seren i umbrella...
Ne veruj baš uvek 100% ovim listama, nisu baš realne,narocito za rd korisnike...
 
Poslednja izmena:
Probao upravo Fen pa ne radi...mada nisam probao lite vec non lite.
 
Tako sam i ubacio samo kao sto rekoh nisam lite probao...
 
Podesio lite i sve ok radi.
 
Dobra je ova lista. Scrubs i the Crew su kapiram najpopularniji jer "rade" besplatno i dobavljaju linkove za stream sa onih servisa tipa Openload sto je bio. Pa zato sto dobro rade addoni, zbog toga i na Redditu svaki treci thread nije "Kodi mi ne radi jer ne mogu da nadjem epizodu ove serije, ili Kodi mi baferuje sta da radim. Pa kad ih pistas a koji addon koristis a oni navode ove s vrha liste. :D
 
Koji je adon najbolji po Vašoj preporuci uz real debrid ? Fen, umbrela ili nešto treće?
Takođe preporučite koji skin da instaliram? Još sam zelen što se tiče kodija...
 
Po meni,ili bar ja nisam primetio,nema neke razlike između Umbrelle i Fen-a,jedino mi se kod Fen-a ne sviđa kako prikazuje rezultate pretrage,ali u suštini totalno nebitno :)
Imaš u repo-u kod oba addona i skinove,opet su vrlo slični pa probaj.
 
Po meni,ili bar ja nisam primetio,nema neke razlike između Umbrelle i Fen-a,jedino mi se kod Fen-a ne sviđa kako prikazuje rezultate pretrage,ali u suštini totalno nebitno :)
Imaš u repo-u kod oba addona i skinove,opet su vrlo slični pa probaj.
Jel to ovaj dexe repository?
 
Realno ja mislim da su dobri i FEN i Umbrella i Seren, mada Seren jeste sporiji od ova prva dva. Nekako je "tezi" za Kodi. Takodje razlika je i u ovim scrapersima. FEN i Umbrella koriste Coco Scrapers, a Seren A4K. Iako tu ne bi trebalo da ima neke preterane razlike mozda je Coco za nijansu bolji. Ja koristim Umbrellu vec neko vreme i bas sam zadovoljan. Prebacio sam se sa FEN-a na Umbrellu zbog mogucnosti da se direktno iz Umbrelle ubacuju stvari u Kodi biblioteku koju koristim.
 
Meni Fen leti naspram Dragon koji sam probao.
 
Sto se tice non RD addona a ko voli da gleda kvalitetnije remuxe najbolji je po meni Elementum addon.
 
Ja bih samo preporucio ovima koji koriste addone sa Coco Scrapers (FEN ili Umbrella) da odu pod Torrents u Coco i pod Manage Default Undesirables da odklone ili odstikliraju (kako hoceste) sledece termine: baibako, casstudio.tv, eniahd, exkinoray, hurtom, lostfilm, megapeer, newstudio, omskbird, vostfr.

Vostfr su uglavnom ripovi solidnog kvaliteta inace imaju dvojni audio francuski i originalni. Dok svi ovi ostali su ukrajinski/ruski ripovi koji su uglavnom preuzeti sa raznih privatnih trakera i samo im dodat ruski/ukrajinski audio plus promenjen naziv fajla. Lupam umesto "ime filma 1080p x264-CtrlHD" stajace "ime filma BDRip 1080p ExKinoRay" To su uglavnom enkodi odlicnih grupa i stvarno je steta preskakati njih jer ih je Real Debrid prepun (naravno kao vec kesirani). Takodje ovaj ukrajinski Hurtom ima pregrst remuksova sacuvanih na Real Debridu.

Ovo je uradjeno jer su se "stranci" zalili kako ima mnogo fajlova gde pocinje nesto sa drugim jezikom, pa posto im je cimanje da odu cas do audio podesavanja i promene zvuk onda su developeri Coco-a jednostavno ovo napravili da izbace te fajlove u ponudjenim strimovima kada posle pretrage addon ponudi.
 
A na kraju krajeva, sto se tice vise jezicnih audio traka, odete lepo u Kodi u podesavanjima pod Settings pa Language i promenite default audio na engleski, posto realno jedno 80% materjala koji gledamo na Kodiju je engleski. A i to cak nije problem jer neki francuski film npr. koji i nema englesku traku pustice odmah francuski.

Mozda moze cak i ovo original, pa on sam da prebaci na originalni jezik ciji sadrzaj gledate? Mada eto to nisam probao do sada, nisam ni primetio da ima cak do evo malo pre :)
 
Ja bih samo preporucio ovima koji koriste addone sa Coco Scrapers (FEN ili Umbrella) da odu pod Torrents u Coco i pod Manage Default Undesirables da odklone ili odstikliraju (kako hoceste) sledece termine: baibako, casstudio.tv, eniahd, exkinoray, hurtom, lostfilm, megapeer, newstudio, omskbird, vostfr.

Vostfr su uglavnom ripovi solidnog kvaliteta inace imaju dvojni audio francuski i originalni. Dok svi ovi ostali su ukrajinski/ruski ripovi koji su uglavnom preuzeti sa raznih privatnih trakera i samo im dodat ruski/ukrajinski audio plus promenjen naziv fajla. Lupam umesto "ime filma 1080p x264-CtrlHD" stajace "ime filma BDRip 1080p ExKinoRay" To su uglavnom enkodi odlicnih grupa i stvarno je steta preskakati njih jer ih je Real Debrid prepun (naravno kao vec kesirani). Takodje ovaj ukrajinski Hurtom ima pregrst remuksova sacuvanih na Real Debridu.

Ovo je uradjeno jer su se "stranci" zalili kako ima mnogo fajlova gde pocinje nesto sa drugim jezikom, pa posto im je cimanje da odu cas do audio podesavanja i promene zvuk onda su developeri Coco-a jednostavno ovo napravili da izbace te fajlove u ponudjenim strimovima kada posle pretrage addon ponudi.
Zanimljivo, nisam nikada koristio Undesirables. Kako treba da bude podešeno? Ovako je po defoltu. Ako odem u Manage Default Undesirables svi su bili plavi pa sam pobeleo ove što si naveo ali ništa od rezultata. Onda sam prebacio u belo i opet ništa. Na kraju isključivanjem ove opcije "Remove Undesirables" opcije ispod nisi više dostupne opet nema ništa od rezultata sa tih scrapersa.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240205-114137.png
    Screenshot_20240205-114137.png
    376.6 KB · Pregleda: 34
  • Screenshot_20240205-114130.png
    Screenshot_20240205-114130.png
    513.6 KB · Pregleda: 34
Znam da exkinoray i hurtom su najcesci, ovi ostali tu i tamo ali korisno je da se ima iskljuceno za svaki slucaj. Neki su i za serije i pakete sezona samo. Jer recimo bolje je dobiti rezultat od tih rusa/ukrajinaca od 15 GB 1080p za neki film nego ove HEVC od 5 GB. Mislim bolje u smislu da je vrlo verovatno kvalitetniji enkod, a zasto da ne kada je vec dostupno. :) Svakako da i taj HEVC od 5GB za 1080p film nece biti los. Sigurno je daleko bolja slika nego YIFY/YTS od 2 GB ili takvi nekakvi slicni. S druge strane dosta ljudi i ne haje previse za to. Sta god da ima pusti i gleda. Zavisi od osobe do osobe.

Po defaultu su zeleni a treba da budu sivi kada su iskljuceni. Moze i ovo remove undesirables isto, onda sve vezano za undesirables zatamni i valjda nema nikakav uticaj. Ali po nekom mom testiranju ove koje sam naveo ponekad iskoci rezultat. Na kraju krajeva odete do sajta BitSearch npr. i ukucate ExKinoRay ili Hurtom 1080p ili 2160p i videcete sta ce sve izaci i sta sve moze scraper sa ovim undesirables da preskoci.
 
Ok, ali ne daje nikakve rezultate za par filmova koje sam rescrape uradio. Tako da ne kapiram da li to uopšte radi ili sam samo ubo sadržaj kojeg nema na tim hosterima.
 
Verovatno si ubo nesto sto jednostano nema.

Najbolje je za neke starije stvari. Period pre COVID-a otprilike. Posto se tad i u tom torent svetu dosta stvari promenilo nakon toga.
 
A na kraju krajeva, sto se tice vise jezicnih audio traka, odete lepo u Kodi u podesavanjima pod Settings pa Language i promenite default audio na engleski, posto realno jedno 80% materjala koji gledamo na Kodiju je engleski. A i to cak nije problem jer neki francuski film npr. koji i nema englesku traku pustice odmah francuski.

Mozda moze cak i ovo original, pa on sam da prebaci na originalni jezik ciji sadrzaj gledate? Mada eto to nisam probao do sada, nisam ni primetio da ima cak do evo malo pre :)
Ja nisam siguran da to sve tako lepo radi, bar to original... A nervira me da stavim English, jer onda će mi valjda uvek birati engleski audio ako gledam španski, korejski ili šta znam koji film a to me užasava... Evo sad videh stoji mi original, al to je valjda šta stavi onaj koji je pravio rip, ne mora da znaci da je originalni jezik filma... Generalno to ne može da se namesti, uvek u zavisnosti šta se hoće mora da se menja...
 
E vrlo moguce onda. Ja sam ovo original audio video bukvalno malo pre kada sam i pisao post, pa pogledao da nesto se ne zeznem kad sam pisao i ono opcija original audio :D

Licno, meni ni najmanje nije problem da izaberem sam audio traku ako nesto nije kako treba. Ionao mi bar vec isto tako biramo titlove.

Inace za te ne engleske filmove ja mislim da bas retko kad ima i engleska audio traka. Ne dabuju oni previse sadrzaj van engleskog govornog podrucja. Ja gledam recimo dosta evropsku kinematografiju i ne znam da li sam naisao nekad na englesku audio traku a da nije film sa tog govornog podrucja. Moguce da ima za neki.
 
Za korejce uglavnom uvek ima engleski, i sve sa netflixa.... A koreju baš gledam, pa mi ovako bolje gde svaki put da menjam jezik... Bude pogrešan samo sa ruskim ripovima tu pokreće njihov audio prvo a odmah vidiš i po lošijem zvuku, tisem...
 
Vidim sad da je izašla nova verzija cocoscrapers-a, i ima podršku za prowlarr, samo ja nikako da provalim kako se namešta. Imam prowlarr na kompu instaliran i on super šljaka, al šta u cocoscrapers-u treba da namestim nemam pojma, našao sam api key al ne znam koji treba da mi bude server url npr. Tako ako se neko razume malo više nek pomogne.
 
Ne namešta se za sada je samo test. Imaš na redittu tamo neko je postavio već isto pitanje i umbrella dev je odgovorio.
 
Izgleda da nema nista od toga, smo je test, ali tesko ce se nastaviti sa nekom valjanom implementacijom i podrskom 🤔
 
Da. Vidim da su sad u novoj verziji izbacili totalno prowlarr. Šteta, mislim da bi bilo dobro da se implementira jer npr. sad u coco-u nema rutrackera, kinozala itd a verovatno ljudima koji koji koriste usenet isto znači, sad verovatno je to par search rezultata više al jbga šta da se radi
 
Da, ali vidis stvar sa tim ruskim polu privatnim trakerima. Torenti na njima imaju magnete i oni se sire kroz ove neke torent sajtove koje Coco podrzava, kao recimo BitSearch. Na BitSearchu imas dosta toga sa Rutrackera, Kinozala, NNM Club-a, Toloke, 0day-a, ExKinoRaya, Rutora itd. A takodje dosta toga je i cache-ovano na Real Debridu. Naravno nema skroz sve i nije kao kada bi se ubacila podrska za Rutracker ali opet ima stvari sa tih sajtova.
Za starije filmove recimo neke iz '90, '00 pa i '10 ti ruski/ukrajinski sajtovi su dosta zasluzni sto na Real Debridu postoje neki enkodi visokog bitrejta, da nije samo scena.

Tako da iako nema tih ruskih u Coco, preko BitSearcha i Yourbittorrenta i Torlocka ako se ne varam moze da se nadje dosta sadrzaja njihovog.
 
Malo novosti koje verovatno vec znate..
 
A vidim ima novina u Coco Scrapers. Dodat Rutor. Mada po meni licno jedan od slabijih od tih rusko/ukrajinskih sajtova, ali opet od viska glava ne boli.
 
Da. Vidim da su sad u novoj verziji izbacili totalno prowlarr. Šteta, mislim da bi bilo dobro da se implementira jer npr. sad u coco-u nema rutrackera, kinozala itd a verovatno ljudima koji koji koriste usenet isto znači, sad verovatno je to par search rezultata više al jbga šta da se radi
Nešto ne verujem da će biti u budućnosti, ali bilo bi odlično kada bi dodali prowlarr. A i mi smo razmaženi upm😂.
 
Nazad
Vrh Dno