Šta je novo?

Kodi i addonovi za Kodi (za bildove postoji druga tema)

cudi me da jos niko ovde nije objavio ili sam previdio, ali Kodi odnedavno radi i na LG televizorima...medjutim, preduslov je noviji webos ( webos 5+)...
inace, ja sam testiraoi tj sada svakodnevno ga koristim na lg i radi vrlo dobro...jos uvijek ne rade adoni tipa hbo, netflix itd zbog nedostatka DRM podrske ali oni koji se ovde najcesce pominju rade odlicno.
naravno, kodi guta puno memorije pa sam na kraju pobrisao sve i ostavio samo umbrellu i coco..sa AD i easynews meni sasvim dovoljno...i sve ide perfektno.
instalacija je jednostavna...registrujte se kao developer na lg stranici, skinite app developer mode iz lg prodavnice, zatim pokrenite app i prijavite se sa podacima.
zatim, na win koji mora biti na istoj mrezi kao i tv, skinite app webOS Dev Manager za win, konektujte se sa podacima koje cete iscitati na DM app za tv i kad se logujete sa win mozete instalirati sve app koje ima u ponudi, a medju kojima je i Kodi...test sesija traje 1000 sati nakon cega je mozete ponovo obnoviti...ali to znaci i instalirati kodi iznova...postoji i rjesenje da se za ustedu memorije kodi instalira na tv a zatim mountuje na usb.i prakticno pkrece sa usb na tv-u. nazalost, tu sam tanak ali vjerujem da ovde ima ljudi koji ce to znati odraditi a zatim nam podijeliti detaljan postupak, korak po korak.
takodje, kodi se moze instalirati i kada je tv rutovan ali ja ne bih da se s tim zezam a i ne preporucuje se zbog gubitka garancije.
 
Jel ima jos neko problem sa Fen addonom i linkovima za realdebrid. Probao sam više puta uninstal svega, ponovno uparivanje, radi par puta i odjednom prikaže da nema dostupnih strimova. Na stremio sa istim debrid nalogom radi bez problema
 
Treba mi pomoc.Cini mi se da je ovde negde pisano za Prime video add on.Da li taj dodatak moze da se instalira na Kodiju instaliranom na android tv-u?
 
cudi me da jos niko ovde nije objavio ili sam previdio, ali Kodi odnedavno radi i na LG televizorima...medjutim, preduslov je noviji webos ( webos 5+)...
inace, ja sam testiraoi tj sada svakodnevno ga koristim na lg i radi vrlo dobro...jos uvijek ne rade adoni tipa hbo, netflix itd zbog nedostatka DRM podrske ali oni koji se ovde najcesce pominju rade odlicno.
naravno, kodi guta puno memorije pa sam na kraju pobrisao sve i ostavio samo umbrellu i coco..sa AD i easynews meni sasvim dovoljno...i sve ide perfektno.
instalacija je jednostavna...registrujte se kao developer na lg stranici, skinite app developer mode iz lg prodavnice, zatim pokrenite app i prijavite se sa podacima.
zatim, na win koji mora biti na istoj mrezi kao i tv, skinite app webOS Dev Manager za win, konektujte se sa podacima koje cete iscitati na DM app za tv i kad se logujete sa win mozete instalirati sve app koje ima u ponudi, a medju kojima je i Kodi...test sesija traje 1000 sati nakon cega je mozete ponovo obnoviti...ali to znaci i instalirati kodi iznova...postoji i rjesenje da se za ustedu memorije kodi instalira na tv a zatim mountuje na usb.i prakticno pkrece sa usb na tv-u. nazalost, tu sam tanak ali vjerujem da ovde ima ljudi koji ce to znati odraditi a zatim nam podijeliti detaljan postupak, korak po korak.
takodje, kodi se moze instalirati i kada je tv rutovan ali ja ne bih da se s tim zezam a i ne preporucuje se zbog gubitka garancije.
Malo stuca ali radi, nadam se da ce se sa pojavom konacne verzije 21 stvari popraviti ovako dosta laguje ali instalirao sam dexe repo pa je odatle sve lakse :)
 
moguce je i da je to i do tv-a ili tvoje mreze..ja imam lgxc i isto sam imao problema u pocetku ali sam iskljucio passthrough, obrisao sve nebitne adonse, ostavio samo umrellu i sa wifi prebacio se na kabl.. sada radi bez greske...ne gubi sinhronizaciju i kad premotavam po 20 minuta i vise, svaki put nastavlja film bez problema..cak i fajlove vece od 80 gb cita brzo i bez greske...prezadovoljan sam..
svakako treba ocekivati jos dorade i poboljsanja u noviji verzijama kako bi ga maximalno rasteretili jer zauzima puno memorije ...DV i HDR rade extra ..jos samo da nekako dodaju DRM podrsku...sto se mene tice kad bi jos neko uspio da napravi vpn app za lg i da nas bog vidi.
 
moguce je i da je to i do tv-a ili tvoje mreze..ja imam lgxc i isto sam imao problema u pocetku ali sam iskljucio passthrough, obrisao sve nebitne adonse, ostavio samo umrellu i sa wifi prebacio se na kabl.. sada radi bez greske...ne gubi sinhronizaciju i kad premotavam po 20 minuta i vise, svaki put nastavlja film bez problema..cak i fajlove vece od 80 gb cita brzo i bez greske...prezadovoljan sam..
svakako treba ocekivati jos dorade i poboljsanja u noviji verzijama kako bi ga maximalno rasteretili jer zauzima puno memorije ...DV i HDR rade extra ..jos samo da nekako dodaju DRM podrsku...sto se mene tice kad bi jos neko uspio da napravi vpn app za lg i da nas bog vidi.
KOd mene je webos 5 i mreza je 110/15, reprodukcija ide super, pusta 4k bez problema. Kada sam mislio da je malo spor verovatno je iz navike na lap top gde se puno brze kreces kroz menije nego na TV-u. Inace koristim express vpn na ruteru i pustam ga kroz tunel samo prema TV-u
 
Lepa vest za LG entuzijaste. Šta se dešava posle 1000 sati? Mora opet da se obnavlja postupak?
 
Cekamo 1000 sati, inace procedura nije uopste komplikovana a ima i side load biblioteka za instalaciju direktno sa TV-a ne znam da li je i ona vremenski ogranicena. Moguce da ce kodi biti i u regularnom storu
 
Lepa vest za LG entuzijaste. Šta se dešava posle 1000 sati? Mora opet da se obnavlja postupak?
koliko sam uspio skontati valjda ide jovo nanovo...kodi nestane i moras ponovo instalirati..e sad nznm da li bi mountovanje na usb nesto promijenilo
kod rutovanih tv ima komanda da se to vrijeme trajno obrise i ne moras ponavljati postupak..ali i ovo je 15 min posla tako da nije problem ni to brisanje nakon 6 sedmica
 
Navodno se u varijanti da je neki USB nakace moguce odabrati gde hoces da instaliras *.ipk nisam probao sli bi bilo interesantno radi rasterecenja memorije. Pre poslednjeg update webos moga si da pobrises kes od startovanik aplikacija a sada to ne vidim vise kao opciju
 
Jel zna neko gde i kako mogu da skinem stariju verziju umbrelle, od zadnjeg updejta kad god uđem u imdb listu sa zanrovima prikazuje mi prazan ekran sa porukom nothing was found, u fenu radi sve normalno. Deinstalirao i instalirao sam umbrellu ponovo ali i dalje je isto.
 

Prilozi

  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    748.7 KB · Pregleda: 86
Na githubu, odeš na history pa izaberi u kom trenutku i koju verziju želiš...
 
Kako da sigurno koristim kodi u Svajcarskoj. Koristio bi na laptopu a internet bi delio sa telefona. Da platim VPN na laptopu i to je to?
 
Ako koristis Elementum onda VPN, ako koristis Real Debrid (Umbrella, FEN i slicni) onda ti nista ne treba.
 
Jel moze pomoc? Ja sam Kodi noob, ali kako sve sa cenama striming servisa i nedostatak odredjenih naslova i drugo ide u pogresnim putem, moracu da se preselim na p*rate. Jel imate neki dobar addon/build za TV kanale i filmove/serije da preporucite?
 
Jel moze pomoc? Ja sam Kodi noob, ali kako sve sa cenama striming servisa i nedostatak odredjenih naslova i drugo ide u pogresnim putem, moracu da se preselim na p*rate. Jel imate neki dobar addon/build za TV kanale i filmove/serije da preporucite?
Skakljiv zahtev, skoro sam opomenut jer sam upucivao na link na tu temu, tako da ne ocekujes odgovor, gomila postova iz teme kodi build je obrisana iz tog razliga, tako da ces morati sam da se snadjes :(
 
Jel moze pomoc? Ja sam Kodi noob, ali kako sve sa cenama striming servisa i nedostatak odredjenih naslova i drugo ide u pogresnim putem, moracu da se preselim na p*rate. Jel imate neki dobar addon/build za TV kanale i filmove/serije da preporucite?
Umbrella addon + Real Debrid + CocoSrapers. Kako se instalira i podesava lako ces naci na guglu.
 
Nadam se da moderatorima nece smetati :) Objavio sam novi video koji pokazuje progress razvoja XBMC4Xbox programa. U prethodnih par meseci radio sam na implementaciji addon frejmvorka za instalaciju dodataka.
 
Poz ljudi, da li se nekom dešavalo da zvuk odjednom počne da secka prilikom reprodukcije video sadržaja? Ako da, kako ste to rešili?
 
Eh ljudi, sve hoćete da vam se sažvaće... Dao ti je dobar savet, moguće da je to, šta god da je sad ti promeni, verovatnije je da je ukljucen, onda ti zvuk i kodeke obrađuje externi uređaj, a ne sam kodi, pa mozda zato štopa...
Zar je teško otići u settings, pa proći po logičnim sekcijama, negde gde je audio ima to da se stiklira pa kodeci koji su podržani, treba 2min da se prodje i potrazi...
Ako nije to, onda je nešto drugo ;)
 
Eh ljudi, sve hoćete da vam se sažvaće... Dao ti je dobar savet, moguće da je to, šta god da je sad ti promeni, verovatnije je da je ukljucen, onda ti zvuk i kodeke obrađuje externi uređaj, a ne sam kodi, pa mozda zato štopa...
Zar je teško otići u settings, pa proći po logičnim sekcijama, negde gde je audio ima to da se stiklira pa kodeci koji su podržani, treba 2min da se prodje i potrazi...
Ako nije to, onda je nešto drugo ;)

Tačno sam znao da sledi jedan ovakav odgovor koji zahteva više energije i kucanja od samog komkretnog odgovora.
Inače, u pravu si. Mogao sam i da guglam, nije zato forum izmišljen. :D :D :D
 
Forum sigurno nije za stvar koju nađeš za milisekund.
 

Prilozi

  • screenshot00036.png
    screenshot00036.png
    346.4 KB · Pregleda: 66
Danas sam dobio tuznu vest, naime Opensubtit;es od nove godine naplacuje svoje API funkcije, 15 evrica na godinu. Nema dzabe ni kod babe :)
 
Danas sam dobio tuznu vest, naime Opensubtit;es od nove godine naplacuje svoje API funkcije, 15 evrica na godinu. Nema dzabe ni kod babe :)
E glupost... Videćemo kako će to ispasti... Kako uopšte rade addoni bez logovanja trenutno, izmisliće se nešto...
U svakom slučaju su tu titlovi, koji su i bolji, samo da rade kako treba...
 
Rade tako sto koriste access token (JWT ili neki cookie) koji ima beskonacno vreme trajanja. A OpenSubtitles.org je prastari API koji nije apdejtovan ko zna koliko dugo pa su takve stvari prolazile. Na novom REST API-u to nece moci. A i ako cemo realno 1.5e mesecno dati ljudima koji odrzavaju celu tu infrastrukturu nije mnogo. Njihov novi sajt i REST API je u razvoju pa sigurno vec 2-3 god. To je znak da iza OpenSubtitles stoji mala grupa ljudi, a serveri i njihovo vreme kostaju :)
 
Nazad
Vrh Dno