Šta je novo?

Kodi i addonovi za Kodi (za bildove postoji druga tema)

Instalirao Elementum Service. Ništa se nije promenilo. I dalje pri pokretanju Elementuma pojavi se poruka "looks like elementum is still starting up"
 
Kakav servis? :D

Imaš ovde postupak:
https://elementum.surge.sh/getting-started/installation/

Skini:

Prebaci taj zip na TV, instaliraj u Kodiju iz zip datoteke, posle idi instaliraj iz spremišta i videćeš u Elementum repozitorijumu pod video dodatni programi Elementum v0.1.96.

Kad to instaliraš ponudiće ti i Burst dodatak da instalira što i prihvatiš...

Radi i na Kodi v21, što će reći sigurno radi i na v20.2.
 
Poslednja izmena:
Instalirao Elementum Service. Ništa se nije promenilo. I dalje pri pokretanju Elementuma pojavi se poruka "looks like elementum is still starting up"
Pokusaj da updejtujes Elementum addon bez obzira sto si na toj verziji. Obrisi cache u addonu i cashe samog Kodi-ja. Restartuj kodi.
Ako to ne pomogne vrati na neku od predhodnih verzija Elementum-a. Pa ako proradi vrati na zadnju. Imao sam takve probleme dok sam ranije koristio Elementum.
 
Imam jedan neobičan problem na Sony Android TV... PlexKodiConnect odjednom neće da otvori nijednu novu seriju sa sezonama i epizodama... ono što več pratim
radi a ako idem na neku novu seriju otvori se prazna stranica... filmovi rade bez problema. I sve ovo je bez library znaći direktno otvorim addon odnosno imam widgete diretno sa Plex servera... Kodi 20.2 i sve radi Ok, čak i HBO addon...
Na mom PCju sa Winsima 10 sve kako treba.... PKC je poslednja verzija 3.8.1 i naravno obrisao addon pa ponovo instalirao, čak sam izbrisao plex.db i MyVideos119.db
 
Drustvo,ja imam problem sa Kodijem na Tesla Android tvu.Ne mogu da upravljam sa daljinskim vec preko Zank Remote.Je l moze to nekako da se resi?Dok na Mi Stiku radi bez problema.
 
Pokusaj da updejtujes Elementum addon bez obzira sto si na toj verziji. Obrisi cache u addonu i cashe samog Kodi-ja. Restartuj kodi.
Ako to ne pomogne vrati na neku od predhodnih verzija Elementum-a. Pa ako proradi vrati na zadnju. Imao sam takve probleme dok sam ranije koristio Elementum.
Jednu stvar da napomenem i ja ( a mozda je to samo kod mene ) da na android 11 ( Oled Tv ) kad instaliram Elementum preko skinutog zip fajla vise nece da radi update preko repository ( nece da instalira ni update ni preko dexe repo ) nego moram uvek da skidam najnoviju verz. u zip ( https://elementum.surge.sh/ ) tako ponovo instaliram i uradim update znaci uvek samo manuel Elementum a sa Burst- om bez problema sa bilo kog hoce
Ranije to nisam ni primetio al sad kad su ucestali update videh i suocih se sa tim "problemom " inace mislim od silnih isprobavanja ( dosao sam do toga da se nije hteo Kodi ni da se pokrene a nabio mi u Kodiju 1gb suvisnih podataka koje nije hteo kcleaner da izbrise i vidi a i u other data a zbog Android11 nisam mogao sam da trazim i u Android/ data da brisem )da sam morao jednom i kompletan Kodi da reinstaliram ,
 
Jednu stvar da napomenem i ja ( a mozda je to samo kod mene ) da na android 11 ( Oled Tv ) kad instaliram Elementum preko skinutog zip fajla vise nece da radi update preko repository ( nece da instalira ni update ni preko dexe repo ) nego moram uvek da skidam najnoviju verz. u zip ( https://elementum.surge.sh/ ) tako ponovo instaliram i uradim update znaci uvek samo manuel Elementum a sa Burst- om bez problema sa bilo kog hoce
Svi ti problemi proizilaze jer je ovo binarni addon, i on do skora nije imao svoj repo, već ga je addon instalirao kao lokalni servis...
E problem kod tog njegovog repa je što kad izadje nova verzija addona on ne zna tačno na kom je sistemu već ga apdejtuje valjda sa prvim a kad se os ne poklopi izadje greška da ne može da uradi apdejt...
Kad apdejtujes rucno sa onim allinone fajlom on ga nadje ispravno i apdejtuje...
Koliko sam onako usput pročitao changelog od kad je izašao "pravi" repo sa drugim nazivom, čini mi se da je pisalo da mu je ugrađena detekcija os-a, to je valjda od neke 1.93 verzije...
Zbog toga a i pošto github ne dozvoljava fajlove preko 100mb (allinone je preko), nije lako ubaciti elementum u neki standardni repo, zato ga retko ima kod drugih...
Tako da je kod mene u repu izdvojeno za svaki os, pa na vašem sistemu, kad ga nađete u repu pored verzije vam piše i + vas os, i normalno se apdejtuje ukoliko je instaliran iz mog repa, a ukoliko se proba ručno ili sad iz zvaničnog, ne znam da li regularno radi update, nisam probao...
Mada je uvek problem sa nekim androidima...
I još jedna napomena, možda ste primetili, možda ne, ja sam elementumu kod mene isključio da ga dodaje u titlove, jer me je to nerviralo a nikad nisam koristio, ili mi se bar činilo da nije radilo, kad već ima drugih boljih normalnih addonova za titlove...
I kod nekih drugih addonova ima modova, koji su ponekad baš sitni, kad mi se nešto ne svidja ili treba da se doradi, iako nose verziju kao u nekim drugim repo-ima...
 
Zaintrigiraste me da neće na Androidu, pa uzeh da probam kod sebe na Chromecastu, i stvarno neće, ni iz mog repa iako ga regularno prepozna da je android, neće da startuje servis, jer u samom addonu su binary za arm, arm64 i i386, pa valjda ne pokrene pravi...
I kao što rekoh od te neke verzije, je ubačeno da ne samo da prepozna koji je os već da ima mogućnost da binary downloaduje...
Pa sam promenio pristup, instalira se samo klijent, nema više addonova po sistemima, a on sam po instalaciji skine binary i pokrene servis...
Probao sam i radi na rpi4 tj. Linuxu, a radi i na Chromecast tj. Androidu, pa bi trebalo da svuda radi i da reši te probleme sa pokretanjem...
Dakle samo instalirate iz mog repa, ali ako vam nije radilo, prethodno ga deinstalirajte i ukoliko možete izbrišite skinuti zip iz .kodi/addons/packages foldera gde ga kodi stavlja kad ga instalira, jer ako je ista verzija u pitanju on uvek povuče zip uz lokala...
Radiće i apdejt iz zvaničnog repa ko hoće ali onda će dodati i elementum titlove...
Nisam probao instalaciju pod windowsom, ali tu mi se na dva računara dešava čudna stvar da iako je instaliran, pa i reinstlairan repo od kodija neće da udje u njega kaže no connection, a addon je prethodno bio instaliran i radi...
 
Kad sam te vec zainteresovao ajd napisem jos malo ( znaci to se meni desava samo na android 11 na android 9 sljaka sve kako treba ) ja sad i inace skidam samo client u zip-u i instaliram i tako manuel radim update kad se pojavi nova verz. jer update preko repo nece a normalno probacu sa novim i kako si ti rekao jedino ce opet biti problem kako da izbrisem packages u folderu jer poznato u android 11 to ne moze , a sa kcleaner ako uradim sa all packages bojim se da cu doci do tacke kao i prosli put da ce morati sve iznova 😂🤣😂
Ja samo da napomenem da pored svega ovoga Elementum sem da nece update iz repoa je radio i pokretao se najnormalnije
Trudim se da na tom Kodi-ju na TV-u ( android 11 ) ne expirimentisem previse jer kad mu nabijem data memoriju jedini lek da vratim u normalu je reinstal kodija 🤣😂🤣😂 ( napravi se tu i po neki backup ali .....🤣 )
 
Poslednja izmena:
Ako ti radi tako ne diraj, a ako si znatiželjan probaj ;)
Ako kcleaner ima opciju da samo pakete izbriše to možeš komotno jer su oni tu samo kao arhiva, ništa ne rade uvek možeš da povuces sa neta i oni se ubace tu...
Inače ljudima je radilo na telefonu zato što on verovatno povuče arm64, dok je na android TV arm I zato se nije pokretao, iako je imao taj binary u zipu zaglupljivao je, ovako da sam povlači je najbolja opcija...

Ja android TV koristim za sve sem za Kodi baš zato što nagura memoriju vrlo lako a oni kubure sa istom... A nekako i volim da razdvojim kodi i sve ostalo što je za Android...
Najgora varijanta je trpati Kodi na Box od provajdera, koji ionako ima stari hardver (kao i jeftiniji tv-i sa android TV) i samo mu to treba da ga još uspori...
Tako da moja preporuka za Kodi je kombinacija rpi4 4gb (od skora ih ima na stanju i stabilizovale su se cene) + neko fino kućište za hlađenje (argon) + sata ssd 128/256gb (mora neki case sa podrškom) + osmc remote (najbolji za kodi).
Meni ovo sve vrh radi, i ne brinem za prostor a ssd mu daje brzinu... Mali problem je kad se sve sabere nešto viša cena od nekih android boxova, mada ljudski box košta približno...
A rpi može da se pri tome koristi i za druge stvari naročito ko voli da eksperimentise i stavlja multiboot, android, Ubuntu, retropie i sl...
 
Meni elementumov repo uredno odradio update do 0.96 verzije.
Zapravo sinoc azurirao uredno Burst (ne znam koja je verzija). U pitanje je FireStick 4K Max.

Zanimljivo, pre toga isao preko dEXE repoa ali (ako se dobro secam) bio na 0.87 verziji i nije hteo da odradi (ili na njegovom repou nije bilo novije verzije, tako nesto).
Onda se prebacio na elementuov repo (mada bese ima 2, ovaj noviji azurirani i onaj stariji koji uopste ne radi, valja elementum i elementum-org).

Odradio na brzinu pa se i ne secam bas detalja. Mada sam sinoc preko EZMaintenance ocistio kes i ostalo i izgleda nesto zeznuo KODI, blokira na start screenu i ne mrda.

Tako da sledeci put kad sednem, verovatno cu morati kroz ceo postupak da prodjem ponovo pa cemo videti.
 
i izgleda nesto zeznuo KODI, blokira na start screenu i ne mrda.
Dobro dosao u klub 😂🤣😂🤣 i ja cistio i petljao dok nisam dosao do tog momenta 😂🤣😂🤣 ( a uvek sam sebi kazem sta to radis i petljas kad ne znas ni sta radis a pored svega sve ti radi dobro al j.... ga 😂🤣😂🤣 )
 
Zanimljivo, pre toga isao preko dEXE repoa ali (ako se dobro secam) bio na 0.87 verziji i nije hteo da odradi (ili na njegovom repou nije bilo novije verzije, tako nesto).
Onda se prebacio na elementuov repo (mada bese ima 2, ovaj noviji azurirani i onaj stariji koji uopste ne radi, valja elementum i elementum-org).
Elementum repo je do verzije 1.92 i više se ne koristi, sad je taj org...
Sam addon ga instalira, inače ne verujem da je bila bas ta 1.87, ona je solidno stara, jedino ako nemaš apdejtovan repo, a i uradite na desni klik check update da povuče apdejtovan xml fajl... Sad je aktuelna 1.97...
 
Evo baš sad izašla nova verzija Elementuma:

0.1.97
- Reverted detection of memory on running device (new method was not correctly getting memory size on arm devices).
- Added a check for network locations when deciding where to write strm files (to skip network locations).
- Added linux-armv7-softfp platform, that is a Armv7 build, without hardfp enabled.

Juče nova verzija Burst-a:


i nova verzija All-in-one ElementumORG repozitorijuma:


Sve automatski ažurirao i KODI bez problema:

KODI.png


Ako vas i zeza instalirajte ručno elementum v0.1.97 zip - nije neko cimanje :)

 
Poslednja izmena:
Dobro dosao u klub 😂🤣😂🤣 i ja cistio i petljao dok nisam dosao do tog momenta 😂🤣😂🤣 ( a uvek sam sebi kazem sta to radis i petljas kad ne znas ni sta radis a pored svega sve ti radi dobro al j.... ga 😂🤣😂🤣 )
Ma opusteno, to se sredi za 10 minuta (ceo Kodi) jer samo služi za Elementum i nista drugo.
 
Sad kako se apdejtovala Umbrella, iskače mi re-authenticate trakt access.

Znam da sam ranije imao isti problem, ali nemam pojma kako sam ga rešio, pa ako neko zna rešenje... Kad odem na trakt opcije, stoji moj log u nekom izbledelom modu, ne mogu ništa da promenim.
 
Izašao novi Fen, verovatno i Umbrella, i kao što smo pisali, par rečenica o ogradjivanju od pretrage neta, samo svoj sadržaj i sl., upute te da izabereš neki eksterni skraper, u ovom slučaju coco i to je to...
Ko ga je imao a to su svi, ništa se ne menja i sve ostaje kao što je bilo i radi isto...
Izbaceni su i novi Repo-i, gde je coco pretpostavljam izbačen, nisam još pogledao, ali ko ima moj repo, i instalira odatle coco, apdejtovace mu se automatski...
Kako uradis ovaj osmi korak?Gde nadjem levo izabrani titl?Racunam da putem Send files to TV prebacim font na box a gde moze Kodi da ga nadje?
 
Sad kako se apdejtovala Umbrella, iskače mi re-authenticate trakt access.

Znam da sam ranije imao isti problem, ali nemam pojma kako sam ga rešio, pa ako neko zna rešenje... Kad odem na trakt opcije, stoji moj log u nekom izbledelom modu, ne mogu ništa da promenim.
Pa samo idi na reauthenticate ili šta već piše i ponovo ga poveži sa traktom
Kako uradis ovaj osmi korak?Gde nadjem levo izabrani titl?Racunam da putem Send files to TV prebacim font na box a gde moze Kodi da ga nadje?
Pogrešno si kvotovao, ali pretpostavljam da pitaš kako da dodaš dodatne fontove za titlove... Džaba ti da prebacuješ na Box ako nemaš pristup media folderu gde fontovi idu u Fonts folder...
Posle menjaš u podešavanjima titlova kod plejera u configu...
Mislio sam da napravim addon koji ubacuje jedno desetak frontova tu baš da ne bi ljudi ručno ubacivali, ali nakon što probah 3-4 koji generalno nisu loši, shvatio sam da je ovaj default sasvim ok i da faktički ništa ne bih dobio pa me zamrzelo ;)
 
@dEXE ,onda mi nije jasno kako je @aca_coa to uradio...🤔
Pa pitaj ga ako je pod androidom gde se tačno nalazi i da li pomoću file managera nekog, ili uz adb a bez root-a može da pridje tom folderu...
Na win i linux/libreelec je lako...
Nije nemoguće, samo kažem sve zavisi od okolnosti... A previše cimanja za sitnicu...
 
Ajd evo da sažvaćem ;)
Ne može file manager jer mu je zabranjeno da gleda u android data folder gde se to nalazi...
Jedna od opcija je adb ali ima i lakša...

Odeš u file manager od Kodija sa leve strane klikneš na add source i upišeš
Kod:
special://home/
nazoveš ga kako hoćeš ili ostaviš home
Sad možeš da udjes odatle gde iz androida nisi mogao.
Tu imaš folder media, ako nemaš napravi, udjes u njega i napravi folder Fonts, sa f veliko. Udjes u njega.

Pod pretpostavkom da si ranije u source ubacio moj repo, dakle
Kod:
https://dexe.win/kodi
Sa desne strane udjes u njega, pa u folder addon pa u Fonts, tu ti se nalazi desetak frontova pa iskopitaj koji hoćeš ili sve u levi prozor tj. Fonts folder kod tebe u Kodiju.
Restartuj kodi, pojaviće ti se fontovi da ih biraš u player, pa subtitles...
Eto....
 
Pitao sam ga al je nestao bez traga🤣🤣🤣
Haos oko dece i pocetka skole :)
Ja sam font imao na USB-u koji sam nakacio na Xiaomija. Sa leve strane je izabran USB kom imam pristup. Sa desne strane je ono kao sto sam naveo, putanja do special:\\home.
Kad udjes tu, ili imas media folder ili nemas. Ako nemas napravis, a ako imas udjes i unutra napravis folder Fonts i udjes u njega.
Onda se vratis na levu stranu, drzis klik na RTL.ttf (ili bilo kom drugom fontu) i izaberes opciju Copy. I to je to.

Ako nemas gde da stavis USB, onda ti jedino preostaje da nekako prekopiras taj font negde gde Kodi moze da ga vidi kako bi izveo kopiranje.
 
@dEXE - Докторе, мани се ћорава посла... Кад нам убацујеш нови кишобран, овај бушан, остасмо мокри 😁 ?
 
Хмммм... Мени стоји на 6.6.28. Твој репо, наравно. Једино ако ми се репо није хтео ажурирати на 1.0.2 🤔
Баш ћу сутра проверити шта се дешава.
 
Nazad
Vrh Dno