Šta je novo?

Kodi i addonovi za Kodi (za bildove postoji druga tema)

Ako je Kodi način prehrane kojim godinama unazad mogu da utolim glad za filmovima i serijama, onda je Strimio odličan suplement.

Dopunjuju se i tek sad su baš fino komplementarni kad RD šljaka i na torentiu i kad, uz Kodi i Stremio, pronalazim linkove i za filmove i serije za koje sam prethodno sumnjao da mogu da ih pronađem. Poslednji primer je neka infatilna serija s kraja sedamdesetih i početka osamdesetih - The love boat - koja je nekada davno emitovana u noćnom programu Televizije Zagreb i koju sam gledao kao klinac, pa probah da je nađem.

I tu je, šljaka. Gledam je sa ćerkom bez titla, jer ne postoji naš titl, čime pogađam dve muve jednim udarcem: em ćerki pokazujem šta sam gledao u njenim godinama, em ona uči engleski jer nema pomoć domaćeg prevoda.

Sve u svemu - dobra kombina koja odlično završava posao.
 
Alf nije bio u noćnom
 
Opensubtitles dodatak mi je već instaliran ali iz nekog razloga ne vidi naše i hrvatske titlove iako su oni podešeni kao primarni i sekundarni.
Probaću da deinstaliram stremio pa da ga ponovo instaliram na tv-u.
A dodatke ne mogu sada u novoj verziji da instaliram direktno na tv-u nego moram na telefonu pa da onda u aplikaciji na tv-u kliknem na sync addon dugme.
Verzija Stremia je 1.5.4
ne trebaš ga deinstalirati na tv-u,nema to veze,samo dodatke na mobu ili kompu i onda dalje kako sam napisao već i naravno na kraju sync addons u app na tv-u
koji addon prije instaliraš njegove rezultate ti baca prve(naravno i prema primarnom i sekundarnom jeziku)
Probao covek al ostao usamljen 😁😂😁😂
Tema "Stremio" https://forum.benchmark.rs/threads/stremio.487744/
mislim da je za Android Tv vec 1.5.5 pa je to mozda i reseno posto meni daje rezultate i opensubtitles i titlovi.com
evo napisaću mu ja nešto tamo da ne bude sam 😁
je,izašla je 1.5.5 verzija ali ništa u vezi titlova nije rađeno jer nije bilo potrebe, to radi od prije...
 
Kako gledate serije u Ezri?
Prebacio sam se sa Serena koji je prespor u ucitavnju sa trakta i često ne obeležava da je nešto gledano, a Ezra je realno dosta brza, ali...
Mnogo glupo radi... Recimo, počeo sam neku seriju da gledam, odgledao prvu epizodu sa source select, nemam opciju da kliknem da odmah pokrene sledeću epizodu i source select...
Ako recimo odem na progress, I tu mi piše ta I ta serija druga epizoda, ja odgledam, I naravno pošto nema next, kad se završi on se vrati u taj spisak, ali ne obeleži da je epizoda odgledana I ne prebaci da je sledeća treća...
Ako odem u browse same serije tu regularno obeleži epizodu kao gledanu, pa onda odem na sledeću, dakle radi trakt dok kad se gleda kroz progress ne...
U svakom slučaju ne radi to lepo...
 
i meni su se takve stvari dešavale, probaj umbrellu, u principu mi je najbolje radila u kombinaciji sa library i widgetima za continue watching i next episodes
jedino što je onda gnjavaža sinkronizacija, može se staviti automatska ali to usporava pa sam radio ručno ali i to malo nervira,dugo traje čim serija ima puno sezona/epizoda...
 
Nervira me umbrella interfejs, boje... Mislio sam da ova Ezra sve to lepo odrađuje koliko je hvaljena, al izgleda treba tu jos dorada...
Seren samo da je brži i da nema taj problem sa traktom da neće odmah da obeleži da je nešto gledano, a to traje od samog početka...
Wako recimo sve to lepo radi, al kao meni lakše da navodim na tv-u nego sa telefona...
 
ja uopće nisam koristio interfejs umbrelle nego widgete od skina(titan bingie u mom slučaju), spojio sam samo opcije koje su mi trebale(trending,popular itd.) a kada ubaciš serije u library imaš continue watching,next episodes,recent itd. automatski preko skina također, znači interfejs od umbrelle postaje nebitan jer ga ni ne vidiš
 
Kako gledate serije u Ezri?
Prebacio sam se sa Serena koji je prespor u ucitavnju sa trakta i često ne obeležava da je nešto gledano, a Ezra je realno dosta brza, ali...
Mnogo glupo radi... Recimo, počeo sam neku seriju da gledam, odgledao prvu epizodu sa source select, nemam opciju da kliknem da odmah pokrene sledeću epizodu i source select...
Ako recimo odem na progress, I tu mi piše ta I ta serija druga epizoda, ja odgledam, I naravno pošto nema next, kad se završi on se vrati u taj spisak, ali ne obeleži da je epizoda odgledana I ne prebaci da je sledeća treća...
Ako odem u browse same serije tu regularno obeleži epizodu kao gledanu, pa onda odem na sledeću, dakle radi trakt dok kad se gleda kroz progress ne...
U svakom slučaju ne radi to lepo...
Ne znam kako ide kada se gleda direktno iz addona, ali ja koristim AH2 skin+widgets sa Next up dodatkom i to radi odlično.
ja uopće nisam koristio interfejs umbrelle nego widgete od skina(titan bingie u mom slučaju), spojio sam samo opcije koje su mi trebale(trending,popular itd.) a kada ubaciš serije u library imaš continue watching,next episodes,recent itd. automatski preko skina također, znači interfejs od umbrelle postaje nebitan jer ga ni ne vidiš
Da li ti je učitavanje widgets brže kroz library? Ova konfiguracija mi je ok sada ali uzima oko minut da prikaže sve liste mada sam ih nakrk'o jedno desetak u movies i 4-5 u tv shows🤣
 
Ne znam kako ide kada se gleda direktno iz addona, ali ja koristim AH2 skin+widgets sa Next up dodatkom i to radi odlično.

Da li ti je učitavanje widgets brže kroz library? Ova konfiguracija mi je ok sada ali uzima oko minut da prikaže sve liste mada sam ih nakrk'o jedno desetak u movies i 4-5 u tv shows🤣
teoretski bi trebalo biti i tako svi kažu,zato sam se i gnjavio sa tim ali nisam primjetio neku veliku razliku
i kod mene je to predugo trajalo, zbog toga i trzanja na velikim fajlovima pa onda nikako nisam mogao dobiti jedinstven continue watching sa epizodama "in progress" i "next up" u jednom pa se svako malo nešto razmrda pa ovo pa ono sam se i prebacio na stremio, otvori se sve brzo,continue watching radi,preko weba/moba ubacim u library i ćao... svuda radi isto sve
 
i meni su se takve stvari dešavale, probaj umbrellu, u principu mi je najbolje radila u kombinaciji sa library i widgetima za continue watching i next episodes
jedino što je onda gnjavaža sinkronizacija, može se staviti automatska ali to usporava pa sam radio ručno ali i to malo nervira,dugo traje čim serija ima puno sezona/epizoda...
Biraj skrejper za serije The Movie Database samo nemoj TMDB TV Shows. Brže učitava serije, TMDB TV Shows je spor ubi bože. Samo nemoj mnogo serija odjednom da ubacuješ u biblioteku 3-5 (ja tako), hoće da proguta episode/sezone pa posle trebaš ponovo sve. Isto za filmove The Movie Database brže učitava od The Movie Database Python.

TVDB skrejper je za serije bio zakon, ali šta ćeš kad se desile one promene sa plaćanjem Kodi ga sklonio iz zvanične upotrebe i ubacio The Movie Database.

Inače problem sa Ezrom je taj što se Ezra oslanja na svoj lokalni progres a ne na Trakt. Ja sam instalirao zvanični Kodijev Trakt adon da bi sve to lepo kada gledam on zabeležio pa prebacio lepo na Kodi. Ezra mi bukvalno radi isključivo kao skrejper za linkove i plejer. Ja čak nisam ni ubacio podatke za Trakt u Ezru samo za Real Debrid i Easynews. Na taj način će va, evidenciju gledanog voditi Trakt adon a ne Ezra i onda sve lepo radi.

Umbrella je verovatno takođe odličan adon jer je fork Venoma koji je odličan bio. Još vidim da se developer baš cima da ga održava i da ubacuje nove stvari i prepravlja stare kada treba.

Seren je u poslednje vreme, nekih pola godine počeo baš baš da zeza. Ne koristim ga, ali vidim po Redditu da se često žale na njega. Navodno sve to sa Traktom je radilo odlično, a gde je zapelo sada pojma nemam. Možda se sprema neki poveći update, ko zna?
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: gec
Апропо тога са TVDB

 
Biraj skrejper za serije The Movie Database samo nemoj TMDB TV Shows. Brže učitava serije, TMDB TV Shows je spor ubi bože. Samo nemoj mnogo serija odjednom da ubacuješ u biblioteku 3-5 (ja tako), hoće da proguta episode/sezone pa posle trebaš ponovo sve. Isto za filmove The Movie Database brže učitava od The Movie Database Python.
to nisam probao ali bojim se da je i to nedovoljno brzo, poanta je bila da umbrella odradi to automatski preko trakta a ne da moram ručno,hvala na savjetu, trenutno se odmaram od kodija,drkao sam po njemu 5-6 dana,probavao sve moguće nove addonove i kombinacije i uvijek nešto zeza, pomislim da sam namjestio sve i onda mi resume i continue watching ne radi kako treba preko trakta i library pa prebacim da koristi resume point od addona i onda radi ali kad završi epizoda onda se ne refresha continue watching pa onda moram ručno itd itd,da skratim priču nisam još našao addon u kojem bi sve radilo kako mi odgovara ili kad nekako namjestim presporo je...
stremio sam podesio doslovno za 5 min,sad od zadnje verzije može se i continue watching(koji btw radi pouzdano bez greške) staviti na home screen android tv-a i za 2-3 sec gledam dalje, može se to naravno dobiti i u kodiju preko playliste,svojevremeno sam se igrao i sa tim ali isto je nešto zezalo pa sam odustao, uglavnom sve više mi se čini da je kodi više način života,hobi,dok sam ga namještao nisam pogledao valjda ništa kako spada,samo sam pratio di i šta ne radi kako treba pa postavke pa probaj ovo probaj ono pa čekaj a zna i da se sruši fino... već me znao tako i prije smoriti ali mu se uvijek mazohistički vraćam kad zaboravim sve to...
 
to nisam probao ali bojim se da je i to nedovoljno brzo, poanta je bila da umbrella odradi to automatski preko trakta a ne da moram ručno,hvala na savjetu, trenutno se odmaram od kodija,drkao sam po njemu 5-6 dana,probavao sve moguće nove addonove i kombinacije i uvijek nešto zeza, pomislim da sam namjestio sve i onda mi resume i continue watching ne radi kako treba preko trakta i library pa prebacim da koristi resume point od addona i onda radi ali kad završi epizoda onda se ne refresha continue watching pa onda moram ručno itd itd,da skratim priču nisam još našao addon u kojem bi sve radilo kako mi odgovara ili kad nekako namjestim presporo je...
stremio sam podesio doslovno za 5 min,sad od zadnje verzije može se i continue watching(koji btw radi pouzdano bez greške) staviti na home screen android tv-a i za 2-3 sec gledam dalje, može se to naravno dobiti i u kodiju preko playliste,svojevremeno sam se igrao i sa tim ali isto je nešto zezalo pa sam odustao, uglavnom sve više mi se čini da je kodi više način života,hobi,dok sam ga namještao nisam pogledao valjda ništa kako spada,samo sam pratio di i šta ne radi kako treba pa postavke pa probaj ovo probaj ono pa čekaj a zna i da se sruši fino... već me znao tako i prije smoriti ali mu se uvijek mazohistički vraćam kad zaboravim sve to...
Kao da si mi zavirio u moj mozak :D
Svi oni koji koriste RD in ne trebaju im neke stare serije i filmovi a4k+račun na IMDbju i ne treba ništa više a pogotovo ne Trakt ;)
 
Zafrkava me elementum, skinuo sam zip sa githuba i posle instalacije nece da ga pokrene. Izbacuje gresku elementum permission error 13. Kodi Matrix 19.3, Android je 10
 
to nisam probao ali bojim se da je i to nedovoljno brzo, poanta je bila da umbrella odradi to automatski preko trakta a ne da moram ručno,hvala na savjetu
Haha u pravu si ovo za Kodi, tako i ja dok nisam bio našao stvarno dobitnu kombinaciju addona i skina, ali eto mene zeznulo preopterećenje boxa :ROFLMAO:

No u vezi ovog da automatski vuče iz addona liste, to bi moglo da se sredi kao budući feature u Umbrelli pošto već to postoji preko TMDb Helper addona i funkcionalno je. Da postaviš koliko hoćeš lista iz Trakta da vuče preko TMDb Helpera direktno u Kodi biblioteku. S obzirom da Umbrella podržava integraciju sa bibliotekom verujem da ne bi bilo previše teško developeru da ubaci da umesto jedne po jedne stvari ručno, možeš kao na TMDb Helperu da ubaciš čitavu listu i kad se ona ažurira da se ažurira i Kodi biblioteka. To treba da se postavi tamo u requests na Githubu ili gde već i da se ispipa volja developera Umbrelle za to. Realno mnogo je praktičnije nego da ubacuješ stvar po stvar i da non stop gubiš vreme oko toga a i dosadi posle 3 dana, znam iz ličnog iskustva :ROFLMAO:
 
Samo plex , imas shares za 5 dolara mjesečno ima sve živo :)
Iskreno dobra je ovo opcija. Meni recimo koji plaćam i RD i EN bi se možda slično uhvatilo. 68e godišnje za oba meni ispada a ovamo ako bi bilo 5e mesečno i jeftinije. Nego sam i ja navikao ovako, a nije mi veliki izdatak pa guram.

Pleks jeste baš automatizovan, pogotovo sa tim Plex share-ovima gde sve drugi rade za tebe. Ali ljudi uvek kada gledaju na Kodi gledaju ga ne onako kako je on predviđen zvanično da se koristi, već kroz razne third-party addone i to je problem. Kodi kada radi sa tvojom lokalnom bibliotekom radi besprekorno isto kao i Plex. Sve te zafrkancije oko progresa šta gledaš, šta si gledao, dokle si stao, šta si ubacio, šta si najviše gledao, preporuke na osnovu onog što si gledao, rejtinzi, artwork i svašta još nešto radi nepogrešivo kada se koristi lokalni sadržaj.
Problem je što 80% korisnika kod Kodija ne koristi to već razne addone koji dođu i odu, kvare se pa popravljaju, čekaju se meseci na ažuriranja itd :)
 
Prvi put sam instalirao Kodi na Sony Android TV. (stock media player secka sa ovim fajlom od 14GB).
Pokrenem MKV fajl (koji se nalazi na računaru u mreži), ponudi mi 32 titla. Dodam external titl, sada mi nudi 33 titla, s tim što za ovaj poslednji piše da je jezik "unknown" i kada njega izaberem, ne prikazuje mi titl.
Titl iz tog fajla normalno radi na računaru i mobilnom telefonu.

Kako da ovo rešim?
 
to nisam probao ali bojim se da je i to nedovoljno brzo, poanta je bila da umbrella odradi to automatski preko trakta a ne da moram ručno,hvala na savjetu, trenutno se odmaram od kodija,drkao sam po njemu 5-6 dana,probavao sve moguće nove addonove i kombinacije i uvijek nešto zeza, pomislim da sam namjestio sve i onda mi resume i continue watching ne radi kako treba preko trakta i library pa prebacim da koristi resume point od addona i onda radi ali kad završi epizoda onda se ne refresha continue watching pa onda moram ručno itd itd,da skratim priču nisam još našao addon u kojem bi sve radilo kako mi odgovara ili kad nekako namjestim presporo je...
stremio sam podesio doslovno za 5 min,sad od zadnje verzije može se i continue watching(koji btw radi pouzdano bez greške) staviti na home screen android tv-a i za 2-3 sec gledam dalje, može se to naravno dobiti i u kodiju preko playliste,svojevremeno sam se igrao i sa tim ali isto je nešto zezalo pa sam odustao, uglavnom sve više mi se čini da je kodi više način života,hobi,dok sam ga namještao nisam pogledao valjda ništa kako spada,samo sam pratio di i šta ne radi kako treba pa postavke pa probaj ovo probaj ono pa čekaj a zna i da se sruši fino... već me znao tako i prije smoriti ali mu se uvijek mazohistički vraćam kad zaboravim sve to...
Ja ovih dana odlučio da se pozabavim sa Autowidgets jer su widgeti iz samog skina spori. Oko minut i po kako kad mi je trebalo da sve učita oko 10 listi sve ukupno.
Sada je to već na 30sek sa autowidgets i mogu da se koriste u skoro svim skin-ovima. Da ne zalazim u shortcuts i Merged widgets to je ludnica šta sve pokriva ako hoćeš više listi u jednoj npr sa više sajtova recimo.
Samo plex , imas shares za 5 dolara mjesečno ima sve živo :)
Da li je veća databaza filmova i serija od eznews+rd? Čisto sumnjam. Sad kad sam ubacio liste za Westerne i odrastanje uz Lee Marvin, John-a, Bronsona, Eastwooda, Douglasa vidim ima jbt filmove iz 40-ih😂🤣
Iskreno dobra je ovo opcija. Meni recimo koji plaćam i RD i EN bi se možda slično uhvatilo. 68e godišnje za oba meni ispada a ovamo ako bi bilo 5e mesečno i jeftinije. Nego sam i ja navikao ovako, a nije mi veliki izdatak pa guram.

Pleks jeste baš automatizovan, pogotovo sa tim Plex share-ovima gde sve drugi rade za tebe. Ali ljudi uvek kada gledaju na Kodi gledaju ga ne onako kako je on predviđen zvanično da se koristi, već kroz razne third-party addone i to je problem. Kodi kada radi sa tvojom lokalnom bibliotekom radi besprekorno isto kao i Plex. Sve te zafrkancije oko progresa šta gledaš, šta si gledao, dokle si stao, šta si ubacio, šta si najviše gledao, preporuke na osnovu onog što si gledao, rejtinzi, artwork i svašta još nešto radi nepogrešivo kada se koristi lokalni sadržaj.
Problem je što 80% korisnika kod Kodija ne koristi to već razne addone koji dođu i odu, kvare se pa popravljaju, čekaju se meseci na ažuriranja itd :)
Ja najmanje koristim Kodi za lokalni sadržaj. Hoću da odem sa Plex pa trenutno testiram Jellyfin. Za sada je ok mada dosta siromašniji od Plex.
Prvi put sam instalirao Kodi na Sony Android TV. (stock media player secka sa ovim fajlom od 14GB).
Pokrenem MKV fajl (koji se nalazi na računaru u mreži), ponudi mi 32 titla. Dodam external titl, sada mi nudi 33 titla, s tim što za ovaj poslednji piše da je jezik "unknown" i kada njega izaberem, ne prikazuje mi titl.
Titl iz tog fajla normalno radi na računaru i mobilnom telefonu.

Kako da ovo rešim?
Pogledaj šta podržava tv od titl formata i da li ga npr Plex vidi i pušta.
 
Prvi put sam instalirao Kodi na Sony Android TV. (stock media player secka sa ovim fajlom od 14GB).
Pokrenem MKV fajl (koji se nalazi na računaru u mreži), ponudi mi 32 titla. Dodam external titl, sada mi nudi 33 titla, s tim što za ovaj poslednji piše da je jezik "unknown" i kada njega izaberem, ne prikazuje mi titl.
Titl iz tog fajla normalno radi na računaru i mobilnom telefonu.

Kako da ovo rešim?
Vjerovatno je glupo ali jesi čekirao opciju da ti uopšte prikazuje titlove? Znam da se meni dešavalo da Kodi pusti da izaberem titl, ali da ga ne prikazuje. Problem je bio da opcija "enable subtitles" ili "show subtitles" kako li već nije bila čekirana.
 
Jel ovo samo kod mene ili je još nekom Easynews krenuo da radi iz prve mnogo više nego pre na Ezra addonu? Nisam video da je izbacivan neki update, a od pre nedelju dana otprilike primetio sam da mnogo češće pušta sa EN-a link iz prve nego pre što je bio slučaj?
 
Vjerovatno je glupo ali jesi čekirao opciju da ti uopšte prikazuje titlove? Znam da se meni dešavalo da Kodi pusti da izaberem titl, ali da ga ne prikazuje. Problem je bio da opcija "enable subtitles" ili "show subtitles" kako li već nije bila čekirana.
Jesam. Primetio sam da sam povremeno isključi prikazivanje titla, ali proba sam druge jezike, oni rade.

@Antara TV je Android, valjda podržava sve što podržava instalirana aplikacija?
 
Zato i kažem da probaš u Plex ili Jellyfin da vidiš da li radi isti titl, jer ti isti radi na pc i mobilnom. Koji film i titl je u pitanju? Je l' ti samo na tom filmu ne pušta titl ili se dešava i na drugom sadržaju? Probaj da skineš posebno titl i ubaci ga u isti folder sa istim nazivom kao i film pa probaj.
 
Probaću da dignem Plex.
Gledao sam pre godinu dana neke serije sa USB, SRT titlovi su radili OK. Od tada TV nije puštao bilo kakve lokalne fajlove.

Nemam dovoljno veliki flash koji mogu da upotrebim za ovu namenu, a nije mi bilo usput da ga kupim.

Prvo sam probao sa identičnim nazivom fajlova. Onda nadjem da Kodi traži sufix da bi prepoznao koji je titl, ali neće ni tako.
Nemam drugi titl za ovaj fajl.
 
imetitla.sr.srt probaj i tako. Na Plexu recimo ovo treba za naša slova.
 
Nazad
Vrh Dno