Šta je novo?

Ko sta ima od Hi-Fi komponenti?!

Evo i mog skromnog setapa, nije nista spec, ali sam zadovoljan kako sve to zvuci (i izgleda) :)
Yamaha R-N602 stereo risiver
Klipsch RP-600m
Oehlbach Rattlesnake kablovi za zvucnike i risiver
UGreen AV108 SPDIF veza sa kompom i TVom
20200507_210724.jpg
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
20200507_210734.jpg

-
 
Hvala za savet, hocu svakako ako zvucnici ostanu na stolu.
Razmisljao sam o stalcima da bih dobio jos vece rastojanje, pa me zanima savet oko toga? Da li da ostaju na stolu ili da idu na stalke? Vidim da ima postolja domace proizvodnje na KP za oko 100ak evra, a jako lepo izgledaju (cak bih mogao mozda da pogodim i nijansu i teksturu drveta sa stolom).
 
Obavezno stalci. Onda mozes i da ih pozicioniras kako treba.
 
hvala! koja bi bila idealna pozicija za ove zvucnike?
 
Za to, nazalost, ne postoji magicna formula.
Za pocetak, odvojis ih od zida bar 30-40 cm, napravis jednakostranicni trougao od zvucnika i pozicije sa koje slusas i onda eksperimentises u sitnim koracima. I ne ocekuj da ces odmah naci optimum. To je iterativan proces koji moze da traje (i najcesce traje) danima, pa i duze :)

Pogledaj ovaj video - moze ti biti od koristi. Nemoj da te uplasi lik koji bulji u kameru :D

 
Visokotonac u visini ušiju na mestu gde se sluša, malo blago zaokrenuti ka slušaocu, u principu nekakvi jednostranični trougao - razmak zvučnika - mesto slušanja. Probe na cm pomaka levo-desno, od zida - ka zidu ....

..preteče me @Delija
 
Hvala vam obojici na savetima, znaci definitivno stalci i jednakostranicni trougao :)

Meni se jako dopada kako ovo sve zvuci i ovako, ali kontam da ce sa pozicioniranjem jos lepse da svira.
 
Jednakostranicni trougao je dobar za start.

Kod mene je udaljenost do slusaoca veca od udaljenosti izmedju zvucnika.

Igraj se - nista ne gubis, a mozes da dobijes (ozbiljno) bolji zvuk ;)
 
Pojačalo: Cyrus 8vs2 + PSX
CD: Cyrus CD6
Polica: Cyrus Tri Arbor
DAC: Chord Mojo
Zvučnici: B&W CDM7
Kablovi: svi strujni SUPRA, interkonekt Chord Chameleon (CD) i Wireworld Luna (DAC), zvučnički B&W bi-wire bakarni

Spremam RPI za strimer pošto bi da sklonim PC iz dnevne sobe. Ako ima preporuke za OS raspalite
 
Lepo izbalansiran sistem. Za strimer mac OSx ili Linux.
 
valjda je bitan zvuk :)
 
Pojacalo: Rotel RA-350
Tuner: Technics ST-7600
Speakers: Mission 780 Curus
"Sirotinjski" HIFI koji svira za sve pare ;)
Fotke..
 

Prilozi

  • 9BB32383-9CC2-4579-9EC1-4CCEEAD6CD8A.jpeg
    9BB32383-9CC2-4579-9EC1-4CCEEAD6CD8A.jpeg
    115.4 KB · Pregleda: 47
  • F5DC8580-A216-4D0F-8072-1D1CA12E367B.jpeg
    F5DC8580-A216-4D0F-8072-1D1CA12E367B.jpeg
    118.7 KB · Pregleda: 50
  • 244B1C27-6733-4FC5-8C22-25AD4887F395.jpeg
    244B1C27-6733-4FC5-8C22-25AD4887F395.jpeg
    182 KB · Pregleda: 49
  • 903A1B3B-CC55-4386-A785-C73413422FAF.jpeg
    903A1B3B-CC55-4386-A785-C73413422FAF.jpeg
    191.9 KB · Pregleda: 47
  • E530DB61-9D02-4C17-BDC4-3C758F6F6185.jpeg
    E530DB61-9D02-4C17-BDC4-3C758F6F6185.jpeg
    94.8 KB · Pregleda: 64
Sistem kod šuraka.

20210715_182236.jpg
 
Verovatno nepristojan post - ali moram da kazem, posto je kvalitativno veliki pomak. Dopunio sam strujni segment sa Isotek evo3 sigmas. Sta god da imate od sistema, ulazite u AC, DC, kablove, LPS ili dobre letve. Struja je osnov. Posle jurite ostale komponente.
 
Reci cu samo jedno....

SHUNYATA - HYDRA 8​

Zver je napravila ozbiljan pomak u kvalitetu....
 
Verovatno nepristojan post - ali moram da kazem, posto je kvalitativno veliki pomak. Dopunio sam strujni segment sa Isotek evo3 sigmas. Sta god da imate od sistema, ulazite u AC, DC, kablove, LPS ili dobre letve. Struja je osnov. Posle jurite ostale komponente.
Poreklo - bliza okolina Novog Sada? :ninja:
 
Nije bilo tesko pogoditi - nema bas mnogo toga u ponudi kod nas.
Poigraj se malo sa amp-om sa i bez njega - dosta ljudi se zali da "ubija" malo dinamike i da za amp-ove ipak mora Titan.

@idijanac
Njegov Shunyata je maaaaalcice bolji od Hydra veterana :)
 
Nije bilo tesko pogoditi - nema bas mnogo toga u ponudi kod nas.
Poigraj se malo sa amp-om sa i bez njega - dosta ljudi se zali da "ubija" malo dinamike i da za amp-ove ipak mora Titan.

@idijanac
Njegov Shunyata je maaaaalcice bolji od Hydra veterana :)
probao, ja imam malo cudan setup…iza sigmas su sve linearna napajanja za sada komada 2, u dalazu je Paul Hynes i Farad 3. Svako ima custom namincan AC kabl, by Zoki Zubcic. Od prodlog oktobra smo trazili najbolji zvuk… Sada ostaje da bas danas uzmem dve poslednje AC kreacije i da narucim komponente za in DC filtraciju pa da probamo.
Sto se tice dinamike, nisam nista primetio. Imam head-fi setup pa se vrlo lako uoce promene. Mozda lpsu ispegla, a mozda head amp nije toliko podlozan.
Ako te zanima mogu ti dati detalje setupa na pm.
 
Ako je samo headphone sistem, ne bi smelo da bude problema. Head amp sigurno ne povlaci u tranzijentima neku znacajnu struju.

Zvuci vrlo zanimljivo. Zanima me, naravno (y)
 
Poslednja izmena:
Bogami jesi. :)

Mislim da i ova tema zasluzuje da vidi taj duuugacak spisak ozbiljnih zmajeva ;)
 
Nazad
Vrh Dno