Šta je novo?

Kloniranje kartice za e-banking.

djalex

Slavan
Učlanjen(a)
18.10.2006
Poruke
665
Poena
320
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD 5900X, Noctua NH-U12A chromax.black
Matična ploča
Asus B550 ROG STRIX B550-F GAMING WI-FI
RAM
2x16 G Skill Trident Z Neo F4-3600C16-16GTZNC
GPU
ASUS TUF Gaming Radeon RX 7900 XT OC Edition 20GB
Storage
XPG GAMMIX S11 Pro 512 GB M.2, ADATA SU650 960 GB sata, LG Blu-Ray H16NS40
Zvuk
int.
PSU
SeaSonic Platinum-760w full modular
Kućište
CM Scout II
Monitor
BenQ EX2780Q
Miš & tastatura
Asus ROG Gladius III Wireless Aimpoint & Asus ROG Strix Scope RX TKL wireless Deluxe
Ostale periferije
Sony RX100 IV, MGE
Laptop
nikad nisam imao niti mi treba
Tablet
nikad nisam imao niti mi treba
Mobilni telefon
Xiaomi Redmi 8 Pro
Pametni uređaji
Shelly wifi relay za bojler
Pristup internetu
  1. Optički internet
Ne znam u kojoj temi bi postavio ovo pitanje, nekako mi se cini da je ovde najsmilenije.
Naime, kao sto naslov kaze imam potrebu da smart karticu Intesa banke koristim i na poslu i kod kuce radi obavljanja e-bankinga.
Ne bi da je nosim sa sobom kuci jer usled cestog nosenja mogu da je izgubim.
Instalirao sam e-banking aplikaciju i na poslu i kod kuce i sve radi kako treba.
Medjutim trazim nacin da nekako kloniram - kopiram samu karticu na dozvoljen i legalan nacin samo radi upotrebe na dva razlicita mesta.

Unapred zahvalan na predlozima i odgovorima.
 
Legalno nikako, mozes da trazis da ti banka izda jos jednu karticu koja je vezana za taj nalog. Ne znam kako je u Intesi, da li to rade i da li naplacuju. U nekadasnjem Societe-u se nije naplacivala dodatna kartica, a onda je OTP to poceo da naplacuje.

Mozes zato normalno da ubacis u telefon, ako je iPhone, i koristis preko Apple Pay, tako nije neophodno da je nosis svuda sa sobom, uglavnom 😃

Mogao si temu da ubacis kod bankarskih usluga 😃

 
Hvala na savetu, obraticu se Intesa banci za dodatnu karticu.

Ovaj drugi deo nisam najbolje razumeo, meni je kartica Intesa banke nephodna za logovanje u e-banking aplikaciju na desktop i/ili laptop racunaru.
Za mobilno bankarstvo vec postoji posebna android pretpostavljam i Apple aplikacija i to radim, medjutim 98% preferiram rad na velikom monitoru odnosno desktop masini.
 
Hvala na savetu, obraticu se Intesa banci za dodatnu karticu.

Ovaj drugi deo nisam najbolje razumeo, meni je kartica Intesa banke nephodna za logovanje u e-banking aplikaciju na desktop i/ili laptop racunaru.
Za mobilno bankarstvo vec postoji posebna android pretpostavljam i Apple aplikacija i to radim, medjutim 98% preferiram rad na velikom monitoru odnosno desktop masini.
Nisam korisnik Intesin ali mozda postoji opcija, da se ulogujes putem shifre.
 
To znaci da ni novcanik/dokumenta ne nosis sa sobom?
Imas citac kartice i kuci i na poslu, cim treba fizicka kartica?
 
Nazad
Vrh Dno