Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

mislim da ne mozes da poredis klime gde je razlika u ceni 100e
Pa nije bas velika razlika u ceni, Aeri + 52000, MDV Aurora 59000din. To je cena koju mi daje bez ugradnje.
Sad da li cu cene ok ne znam. Na netu uglavnom nadjem Midea Aurira ali nije isto sto i MDV Aurora, Mdv je jaca
 

Na nekoliko mesta je 44 bez ugradnje
Pa jeste jeftinije ali ovo je u servisu i lakse mi je oko garancije i ugradnje da uzmem ovde nego posle da zovem, cimam se oko garancije ili neke popravke.
Mene zanima koji je bolji izbor, koja od ove dve klime je kvalitetnija
 
Da li krilca mogu nekao rucno da se spuste na dole ili je njesra fiksirano tako kako je...? 😶

 
Ne znam kakav si sa njime ali on tebi radi za pare, ne za lepe oči. Pitaj ga.

"Vidim na mnogim mestima se prodaje ovaj vivax za 44k i ugradnja je 130-150e. Da li je to kod tebe ta cena ili postoji mogućnost neke korekcije?"

Ja uvek pitam.. Jer taj isti serviser niti mene voli niti mene preporučuje drugima kao dobru mušteriju ili sta god . Radi za pare = nula emocija.

Korisnik časti, preporuci drugima (donosi im pare indirektno) , skuva kafu, daje piće .. Na kraju kada ispadne neki problem moras da ih juris da ti srede nesto jer se bave novim ugradnjma..

Podji samo id toga ako dosta njih prodaju za tu cifru a on to dobro zna.. Zašto ima 10k skuplju..

Midea ima 22kg spoljna koliko vidim.
Ja je ne bi uzeo u obzir za grejanje.

Za taj novac imas boljih sigurno.
 
Ne znam kakav si sa njime ali on tebi radi za pare, ne za lepe oči. Pitaj ga.

"Vidim na mnogim mestima se prodaje ovaj vivax za 44k i ugradnja je 130-150e. Da li je to kod tebe ta cena ili postoji mogućnost neke korekcije?"

Ja uvek pitam.. Jer taj isti serviser niti mene voli niti mene preporučuje drugima kao dobru mušteriju ili sta god . Radi za pare = nula emocija.

Korisnik časti, preporuci drugima (donosi im pare indirektno) , skuva kafu, daje piće .. Na kraju kada ispadne neki problem moras da ih juris da ti srede nesto jer se bave novim ugradnjma..

Podji samo id toga ako dosta njih prodaju za tu cifru a on to dobro zna.. Zašto ima 10k skuplju..

Midea ima 22kg spoljna koliko vidim.
Ja je ne bi uzeo u obzir za grejanje.

Za taj novac imas boljih sigurno.
Videcu opet za cenu. Ali ne znam gde ai video da je Midea 22kg
Ne znam kakav si sa njime ali on tebi radi za pare, ne za lepe oči. Pitaj ga.

"Vidim na mnogim mestima se prodaje ovaj vivax za 44k i ugradnja je 130-150e. Da li je to kod tebe ta cena ili postoji mogućnost neke korekcije?"

Ja uvek pitam.. Jer taj isti serviser niti mene voli niti mene preporučuje drugima kao dobru mušteriju ili sta god . Radi za pare = nula emocija.

Korisnik časti, preporuci drugima (donosi im pare indirektno) , skuva kafu, daje piće .. Na kraju kada ispadne neki problem moras da ih juris da ti srede nesto jer se bave novim ugradnjma..

Podji samo id toga ako dosta njih prodaju za tu cifru a on to dobro zna.. Zašto ima 10k skuplju..

Midea ima 22kg spoljna koliko vidim.
Ja je ne bi uzeo u obzir za grejanje.

Za taj novac imas boljih sigurno.
Verovatno si video model MIDEA Aurora ali ako pogledas nije isto sto i MDV Aurora.
Evo link sa MDV AuroraMDV AURORA
MDV AURORA spoljasna 27kg
MIDEA Aurora spoljasna 23Kg
 
Poslednja izmena:
Super, onda idi na MDV ako je slična cena.

Mada deluje mi da je MDV Aurora i Vivax AERI ista klima i fizicki po izgledu i po spec..
 
MDV jeste brend Midea ali nisu isti modeli. MDV je za komercijalno trziste i imaju jace modele
Super, onda idi na MDV ako je slična cena.

Mada deluje mi da je MDV Aurora i Vivax AERI ista klima i fizicki po izgledu i po spec..
E bas i meni deluje da su slicne jako
 
Ma ista klima 1:1, samo drugi logo.

To sve vreme pričaju za AERI, da je Midea ispod i da su kvalitetnije od drugih vivax modela iz te budžet varijante.

Ti si našao konkretno i koji model Midea klime je u pitanju.
 
Ma ista klima 1:1, samo drugi logo.

To sve vreme pričaju za AERI, da je Midea ispod i da su kvalitetnije od drugih vivax modela iz te budžet varijante.

Ti si našao konkretno i koji model Midea klime je u pitanju.
Uporedio specifikacije, dimenzije, tezinu, sve isto. Evo i napravio uporedjenje na slikama se vidi.InCollage_20231001_101942582.jpgInCollage_20231001_102035971.jpg
InCollage_20231001_101713686.jpg
Sad samo ne znam, mozda komponente nisu bas istog kvaliteta. Ne znam, sta rade vise sa klimama i to brendiranje, ne zna covek sta da kupi.
Sto jedan serviser rece, klime japanci su najbolje a ovo ostalo midea, vivax, vox, itd, sve ti je to isto samo drugo pakovanje.
 
Poslednja izmena:
sta mislite o AOYG18KLCA ?
imam 12LMCE , al mi treba jedna 18...
kako modulira ? dali moze da radi na 300 W ? za one dane kad je napolju oko 10 stepenu (mart , april)
 
Ali ovo nije Aeri +.
Jeste Aeri +
Sad ne znam da li da uznem vivax ili mdv jer obe klime su potpuno indeticne, specifikavije, dimenzije, tezina.
Jedina razlika sto Vivax Aeri + moze na -25 da radi a MDV -20
Razlika je u ceni 8000
Mozda je sigurnije MDV, mozda nisu bas sve komponente indenticne, sada tek nw mogu da odlucim
 
Poslednja izmena:
Jeste Aeri +
Sad ne znam da li da uznem vivax ili mdv jer obe klime su potpuno indeticne, specifikavije, dimenzije, tezina.
Jedina razlika sto Vivax Aeri + moze na -25 da radi a MDV -20
Razlika je u ceni 8000
Mozda je sigurnije MDV, mozda nisu bas sve komponente indenticne, sada tek nw mogu da odlucim
Razlika je 8000 jer uzimas u tom servisu za 52000rsd, evo ti u BC Group ti je oko 44000 i to nije bas mala razlika u odnosu na Auroru, nisam ja bas kompetentan da ti pomognem jer imam samo Vox Iva 5 klimu ali ovih dana sam iscitao poslednjih 100 stranica (o5) i uglavnom za taj budzet do 500-550 eur ne postoji savrsena klima (citanje iskljucivo na ovom forumu, malo youtube), za svaki model je bilo nekih primedbi, ili je bucna spoljasnja-unutrasnja, ne modulira lepo, pregreva prostoriju...., ponekad se mozda i opterecujemo nekim stvarima ali ja sam jednostavno takav, pre nego sto kupim nesto obicno istrazim( nekad i nije dobro to) ali u kuci imam 8 razlicitih marki uredjaja (tv, ves masina, el.sporet...) i za ovih 7g. da ne ureknem sve radi savrseno. Evo ti predlog za neki srednji budzet pa ako ti nesto odgovara
Hisense Energy Pro Plus
LG S12 EQ
Vivax REWI 12
MDV All Easy Pro
Midea Extreme
Midea Brezeeles,
mozda nesto od Gree, malo skuplje varijante Daikin FTXC35, Fujitsu KMCC ili LMCE ecsad ako bi bas da probas nesto drugo meni ovo deluje zanimljivo https://www.eponuda.com/inverter-klime-cene/tcl-tac-12chsd-fai-inverter-klima-cena-17698969
 
Serviser nije u pravu,vox je aux a ostali su midea.
Da, u pravu si.
Meni je MDV Aurora ili VIVAX AERI+ isto. Jedino VIVAX REWI ILI MIDEA Brezeeless
U sustini svaki uredjaj ima prednosti i mane. Ali smatram da koju god od ove uzmem sve je to manje vise slicno
 
Ako ti je izolacija dobra onda možeš bez problema AERI+ model. VIvax je Midea, ne bacaj pare na MDV/Midea nalepnicu (kako @frrka reče).
 
Pa dobro, imam izolaciju vunu na ploci odozgo, stolarija drvena sa vakum stakla, dupla, dihtuje dobro. Sad spoljnu izolaciju nemam
Ali mislim da je to dovoljno za 20kv
 
Pa dobro, imam izolaciju vunu na ploci odozgo, stolarija drvena sa vakum stakla, dupla, dihtuje dobro. Sad spoljnu izolaciju nemam
Ali mislim da je to dovoljno za 20kv
Mislim da bi bilo ok, ali opet nisam stručan da bih te posavetovao. Ja sam svakako za to da se uzme jača klima, recimo taj Vivax Rewi bi ti bio super. Za sebe sam uzeo AEYIs koji je po spec. jaka klima, baš iz razloga jer trenutno nemam izolaciju.
 
Pa kada su članovi ovog foruma kupili 5kom u kratkom roku 🤣

Moraćemo da krenemo da pljujemo 😁
 
Nazad
Vrh Dno