Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

Jok samo si ti video Daikin i Mitsubishi .
Ja ne preporučujem ono sto samo na slikama vidim, a za taj daikin si me pobrkao sa onim drugim sto mu nisi nista odgovorio.
Mislim, nisi ti jedini koji se bavi takvim stvarima, nemoj da mislis da si nesto poseban. Ima ovde jos takvih, a pametnije bi bilo da cutite.
 
  • Like
Reagovanja: gfx
Pozdrav, moze li neki predlog klime za stan 30 kvadrata, da hladi i da greje. Iskreno, hteo bih sto jeftinije da prodjem, ali da bude solidnog kvaliteta. Hvala unapred
 
Ta klima je KMCE12 kao što piše i na sajtu gde je prodaju.Možeš i ti da proveriš ako želiš.
To je ista klima, razlika je sto KMCC zapravo ima kod uvoznika i u nasim prodavnicama, a ne samo u jednoj opskurnoj koja cesto ima neke razlicite klime od ostatka trzista.

@YT1KB
Umesto LMCA, gledaj 14KGTA, noviju liniju sa R32 gasom, LMCA je bas mator i ulazni model.
 
Poslednja izmena:
To je ista klima, razlika je sto KMCC zapravo ima kod uvoznika i u nasim prodavnicama, a ne samo u jednoj opskurnoj koja cesto ima neke razlicite klime od ostatka trzista.

@YT1KB
Umesto LMCA, gledaj 14KGTA, noviju liniju sa R32 gasom, LMCA je bas mator i ulazni model.
Hvala
 
Izgleda da nema u prodaji KGTA14 a ni modela KMTA14.Ali treba detaljnije pretražiti možda ima u nekoj prodavnici ali nije indeksirano u pretrazi.LLCA je bio ulazni model LMCA je bio naredni u ponudi kao skuplji model.Ima KGTA14 izgleda na dva mesta cena oko 112k.
 
Poslednja izmena:
Izgleda da nema u prodaji KGTA14 a ni modela KMTA14.Ali treba detaljnije pretražiti možda ima u nekoj prodavnici ali nije indeksirano u pretrazi.LLCA je bio ulazni model LMCA je bio naredni u ponudi kao skuplji model.Ima KGTA14 izgleda na dva mesta cena oko 112k.
Nema u tim radnjama koje izbacuje net.
Ako neko zna gde da potrazim moze slobodno da me kontaktira.
Hvala unapred
 
Meni je Amber 12 na Dry mode krenuo da curi iz unutrasnje jedinice, sliva se po zidu kad opicim malo jace. Po savetu ovlascenog servisera produvao sam od spoljasnje jedinice onaj odvod ka unutra (posto jelte zid vec ukvasen), ali nije pomoglo.
Zapusilo ti se crevo za letnji kondezat, mora to servis da resi.
 
Dolaze ujutru da montiraju Daikin i da rade servis za Amber 12, pa cemo videti.
 
Vidim da se provlaci kao preporuka Vox IVA modeli, da li je bitno koja je oznaka dalje? Vidim da ih ima od IVA1, IVA7, IVA8 sa razlicitim sufixima, treba li nesto posebno da se obrati paznja ili je okej bilo koji IVA model?
 
Odlicno, hvala. Ubacio bih u kombinaciju i BEKO BEHPI 120/ BEHPI 121 ( jeftiniji oko 5-10k) i MIDEA MSAFBU-12HRDNX (skuplje 2-3k), kako bi se one rangirale u odnosu na Vox IVA modele?
 
И мене ово занима, поготову за BEKO BEHPI за 39000дин?
Углавном за хлађење у стану са централним грејањем. И евентуално гревјње у мају.
 
I meni uglavnom hladjenje, i eventualno dogrevanje kad zategnu centralno grejanje :D

Nesto mi je cudno sto je Beko jeftiniji, a i Midea nije mnogo skuplja od VOX-a pa mi je bas nekako tesko da presecem koju uzeti
 
Vivax,Mdv,Beko,Hokkaido,Bosch sve je to Midea.
Postoji jedan sajt sa Mitsubishi klimama (šatro uvoznici) sa dosta boljim cenama od ostalih, za koji ne mogu da tvrdim, ali bih se kladio da je neka prevara u pitanju.
Nigde podaci firme, APR, adresa... Kontakt je mobilni telefon.
Na sajtu pise da se nalaze na Terazijama.
 
Ne znam kakva su iskustva sa FOX klimama, vidim da je FAC12R32ITC poprilicno povoljna, i na papiru deluje da bi radila dobro makar prelazni period, a cena oko 32k.
 
Za stan od 66 kvadrata dobra izolacija stara gradnja
Koja bi bila preporuka od ovoga ?

DAIKIN FTXF35D/RXF35D Sensira inverter u Bc Group je 90.000​

ili ovo

LG PC12SK DUAL Inverter Wi Fi u Bc Group je 86.000​

E sad i ova , ali pretpostavljam da je ona bolja od prethodne zbog cene

LG DC12RK Deluxe INVERTER WIFI u Bc Group je 90.000 130.000​

Ili da pogledam neku Mitsubisi ?

U BC Group sam gledao jer su cini mi se najpovoljniji

QuoteReply
Report
 
Danas definitivno prelazak na mod hlađenja. Fujitsu za sad sam rashlađuje oko 85 kvadrata, setovan na 24°C, brzina izduva autofan, toplotno opterećenje dva zamrzivača, dva frižidera, dva tv-a. Potrošnja klime stabilnih 220w/h. Nama dobro, kome ne valja nek kupi sebi bolje :).
 
Poslednja izmena:
Danas definitivno prelazak na mod hlađenja. Fujitsu za sad sam rashlađuje oko 85 kvadrata, setovan na 24°C, brzina izduva autofan, toplotno opterećenje dva zamrzivača, dva frižidera, dva tv-a. Potrošnja klime stabilnih 220w/h. Nama dobro, kome ne valja nek kupi sebi bolje :).
Jarane to je mašina a ne šarena laža.
 
Pa to da je mašina a ne šarena laža!? U kom smislu? Zašto da te neko naruži?
Ako misliš na potrošnju i kvadraturu, pa kačio sam prošlog leta slike, lepo se videlo. Neće mi biti problem ni sad da nakačim, čim uhvatim malo vremena preko dana.
 
Za stan od 66 kvadrata dobra izolacija stara gradnja
Koja bi bila preporuka od ovoga ?

DAIKIN FTXF35D/RXF35D Sensira inverter u Bc Group je 90.000​

ili ovo

LG PC12SK DUAL Inverter Wi Fi u Bc Group je 86.000​

E sad i ova , ali pretpostavljam da je ona bolja od prethodne zbog cene

LG DC12RK Deluxe INVERTER WIFI u Bc Group je 90.000 130.000​

Ili da pogledam neku Mitsubisi ?

U BC Group sam gledao jer su cini mi se najpovoljniji

QuoteReply
Report
U tom cenovnom okviru možeš da pogledaš i Fujitsu KGTE12.A+++ grejanje i hlađenje.Ili MITSUBISHI MSZ-AP35VG/MUZ-AP35VG
 
Poslednja izmena:
Drugari koji inverter 12ka oko 400 evra?
Samo da hladi i manje troši od obične
Midea?
Prostor kuhinja oko 25m2 zbog kuvanja ništa fensi naravno
 
Ukoliko je neko raspoložen da mi razjasni sledeću situaciju.
Gledam specifikacije i piše podatak: 3810 W (791 W - 5568 W) znam da imaju kapaciteti tipa 4.2, 4.6, 5.2 itd.
Prvo pitanje je kako se određuje taj maksimalni kapacitet ( koji u ovom slučaju iznosi približno 5.6 kW)
2. Da li je klima bolja ukoliko je taj kapacitet veći?
3. Ukoliko klima ima veći protok vazduha to pokazuje da je bolja?
4. Recimo klima sa 520 m³/h ima vrednost spomenutih 5.6 kW a druga koja na maksimumu ima 650 m³/h daje 4.6 kW. Koja bi klima po ovim parametrima bila bolja?
 
Pa ove dve nisu bas u tom cenovnom rangu...koliko vidim skuplje su za nekih 20-30.000 din
Na tvojoj listi o mogućem izboru klima imaš jednu sa cenom od 90-130k i na osnovu te cene sam napisao da pogledaš ove dve klime.Da li je moguće sa jednog mesta grejati jednom klimom zbog rasporeda prostorija.

LG PC12SK DUAL Inverter je predviđen za grejanje do -10 Daikin do -15.Vidim imaju u ponudi LG S18EQ za 98k.
 
Na tvojoj listi o mogućem izboru klima imaš jednu sa cenom od 90-130k i na osnovu te cene sam napisao da pogledaš ove dve klime.Da li je moguće sa jednog mesta grejati jednom klimom zbog rasporeda prostorija.

LG PC12SK DUAL Inverter je predviđen za grejanje do -10 Daikin do -15.Vidim imaju u ponudi LG S18EQ za 98k.
Da tacno ....Nekako sam se sad usresredio na ovu Daikin pa ne znam je li mi to dobar izbor ..Da li ima necujan mod ?
Sto se grejanja tice bio bih zadovoljan i da mi zavrsii za prelazan period novembar ili april, maj ..Ove godine sam ukljucivao pec do 1. Maja ....i sa time bih bio zadovoljan ..E sad ako mi kojim slucajem zavrsi posao i greje tokom decembra i januara onda je to bonus
Inace imam staru klimu jos iz 2005 godine i svkako mi treba i za hladjanje klima
 
Nazad
Vrh Dno