Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

Ja mislim da na ovom.forumu najmanje ljudi ovde imaju Teslu..Ja je nemam..ali ako pamtim neke prosle komentare..i ako me secenje sluzi..mnogi su rekli da je.treba izbegavati..Ako ti je budzet 700..€Za te novce imas mnogo bolje modele..Nekog japanca..ako nahvatas neku akciju mozda Gree Amber komfort..Ako bas hoces da ustedis.Vox,..1.2.3.4...Vivax.hvale valjda neke modele Aero..ona valjda dolaze sa grejacem sp.tacne..Odvoji.par sata pa procitaj prethodne stranice..
Gree Amber komfort nema ispod 1100e premašuje mi budžet.. do 70 hiljada gledam valjda cu naci nesto..
 
Amber ultra je oko 1000 evra i ona je dosta jaca klima.Amber comfort je negde oko 600 i nesto evra.
Ja mislim da na ovom.forumu najmanje ljudi ovde imaju Teslu..Ja je nemam..ali ako pamtim neke prosle komentare..i ako me secenje sluzi..mnogi su rekli da je.treba izbegavati..Ako ti je budzet 700..€Za te novce imas mnogo bolje modele..Nekog japanca..ako nahvatas neku akciju mozda Gree Amber komfort..Ako bas hoces da ustedis.Vox,..1.2.3.4...Vivax.hvale valjda neke modele Aero..ona valjda dolaze sa grejacem sp.tacne..Odvoji.par sata pa procitaj prethodne stranice..
Imam u familiji jednu Teslu inverter ne znam tacno koji je model,ali pravio je Tcl.Radi 4 ili 5 godinu zimi greje i leti hladi apartman.
 
Gree Amber komfort nema ispod 1100e premašuje mi budžet.. do 70 hiljada gledam valjda cu naci nesto..
Evo sad gledam ponude u tom cenovnom okviru za 73k Bosch Climate 5000 18000 BTU.Malo prelezi 70k spoljna jedinica teška 37kg.5 brzina R410a gas.
 
Bosch klime trebalo bi da proizvodi Midea zato što ima follow me funkciju.To je neko sniženje od 99k na ovu cenu 73.

Evo pogledaj možda neko ima Bosch klimu pa da ti kaže kako rade.
 
Oko 60kv nema vrata sve otvoren prostor da kažem jedna prostorija..to mi je prizemlje kuće imam izolaciju i pvc.
Za hladjenje i dogrevanje proverena klima:

ili ako zelis original:
 
Ta Bosch/Midea bi trebalo da bude bas dobra klima za taj novac i jedina u toj ceni da daje preko 6kW na hladjenju i jos bitnije za veci prostor, veliki protok vazduha od 840m3/h.
Vox je 20% slabiji.
 
Okacio sam na threadu s popustima evo i ovde za bolji reach:
Midea wifi adapter za klimu SK102 za dinar u Tehnomaniji!

Link

Ja sam porucio i prosla je porudzbina, pise da je poklon tako da deluje legit
 
U kom polozaju krilca na klimi.treba da.budu kada je klima u rezimu hladjenja..Jel ima neko pravilo..ili zavisi od zelje i potrebe vlasnika..
 
Da li je neko isprobao gree pular za hladjenje? Ja sam isprobao i vidim da modulira i ispod 200w
 
Vrti li uopšte ventilator spoljašnje dok troši tako malo?
Ventilator okreće naravno ali sporo.Kada ne bi pogledao da li okreće ventilator na spoljnoj jedinici mislio bi da ne radi.Što je i normalno da je tiha spoljna jedinica na tako maloj potrošnji.Ima podataka koliko troši wata turbina unutrašnje jedinice za spoljašnji ventilator ne znam malo potroši elektronika to odbiješ od 80w ispada da kompresor radi sa još manjom potrošnjom nisam računao ali okvirno ako je ukupna potrošnja 80w kompresor tada radi sa oko 50w potrošnjom ili manje.Kod KM serije motor koji pokreće turbinu unutrašnje jedinice ima snagu od 27w toliko bi povukao na High brzini.Možda negde postoji podatak koliko troši po brzinama.
 
Jedno pitanje za vlasnike Vox-a, koju aplikaciju koristite za povezivanje klime na Wi-Fi? Burazer uzeo IJL12-SC4DWH, piše da ima integrisan Wi-Fi.
 
Poslednja izmena:
Imaš li tablicu za KMTA? Da li se uopšte razlikuje (i po čemu) od KMCC?
 
Imaš li tablicu za KMTA? Da li se uopšte razlikuje (i po čemu) od KMCC?
Možda se razlikuju nisam upoređivao tehničke detalje.Informacije o kompresoru su iste za KMTA/CC.Eurovent izveštaj je odvojen za KMTA i KMCC12.Evo tehničko uputstvo pa pogledaj tablice za KMTA.
 

Prilozi

  • DR_AS066EF_01--ASYG07-14KMTA.pdf
    1.8 MB · Pregleda: 7
Možda se razlikuju nisam upoređivao tehničke detalje.Informacije o kompresoru su iste za KMTA/CC.Eurovent izveštaj je odvojen za KMTA i KMCC12.Evo tehničko uputstvo pa pogledaj tablice za KMTA.
KMTA i KMCC imaju PRESLIKANU tablicu kapaciteta u grejanju! Dakle isti uređaj.
 
Moguće da slovne oznake modela menjaju zbog države iz koje dolaze pojedini modeli.KMTA iz fabrike u Tajlandu KMCC/E iz Kine.
 
I ja sam mislio da se te klime iste ali se ispostavilo da bas i nisu. Pisao sam prosle godine na Fujitsu temi i kacio slike. SJ je kod Kmcc za 1.5kg laksa nego kod Kmta.
 
Jedno pitanje za postavku klime. Naime, planiram da renoviram stan tamo negde od pocetka jeseni. Trenutno imam staru on/off klimu koja tandrce, hladi ona ali je postavljena na losem mestu u dnevnoj sobi, pa jako tesko hladan vazduh dopire do drugih delova stana. Zanima me da li je pametno kupiti klimu sad, postaviti je tamo gde inace planiram da je postavim nakon sto se sve zavrsi, pa onda skidati unutrasnju jedinicu dok se stan bude radio i vratiti nazad.

Ovo pitam jer cu svakako uzeti novu klimu, pa ako moze ovako, zasto bih cekao i preznojavao se leti u drugoj sobi. U principu, da li je ok skidati pa vracati unutrasnju jedinicu ili to ne treba raditi?
 
I ja sam mislio da se te klime iste ali se ispostavilo da bas i nisu. Pisao sam prosle godine na Fujitsu temi i kacio slike. SJ je kod Kmcc za 1.5kg laksa nego kod Kmta.
Cekaj, koliko je teska vanjska od KMCC? KMTA msm da je bila oko 25 kg...mrsavo za srednju klasu
 
Cekaj, koliko je teska vanjska od KMCC? KMTA msm da je bila oko 25 kg...mrsavo za srednju klasu
Na kutiji od Kmcc piše da je bruto težina SJ 27kg a na kutiji od Kmta 29kg.

Po product fiche-u, SJ je kod Kmcc teška 24kg a kod Kmta 25kg.

Inače, ja sam izmerio Kmcc dok je još nisam bio montirao i otvarao sam SJ da vidim šta ima unutra. Kmcc ima tačno 24.3kg. Postavljao sam čini mi se ovde na temi i sliku SJ iznutra od Kmcc gde se vidi da je izmenjivač dvoredi ali je drugi red skraćen po dužini otprilike 2-3cm. Ne mogu da tvrdim ali cenim da su tu ukrali taj kilogram-kilogram i po u odnosu na Kmta.
 
Crkla u kući Midea on/off od pre 15+ godina, cevi su ukopane u zid ispod keramike i tu nema zamene sada.
Šta je preporuka da se ugradi i kako, ako išta može na tu instalaciju?
 
Ako je R410 gas, moze sve cemu odgovara debljina cevi, a ako je R22 kao na jednoj mojoj Toyoti od pre 25 godina, nemas srece.
A za model klime, sta je sustina, da bude sto jeftinije, sto jace, sto tise?
 
Cekaj, koliko je teska vanjska od KMCC? KMTA msm da je bila oko 25 kg...mrsavo za srednju klasu
Zašto je težina vanjske tolio presudna za kvalitet klime?
Zar tu proizvođač ne može manipulisati materijalom da bi postigao težinu?
Postoji li nešto drugo kao orjetnacija kvaliteta?
Kod mene je vanjska teža od 33kg pa eto nema dobru ocjenu na forumu.
 
Nazad
Vrh Dno