Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

Та HZ је боља клима од било које Фуђицу коју он продаје. Класа изнад Етереа модела.
 
Poslednja izmena:
Jedan covek ih probao u potkrovlju u ko zna kako specificnim uslovima koji toj klimi ocigledno ne odgovaraju i vratio jer moduliraju do 300W i to ne nordic modele, nego obicne. Jos jednog nezadovoljnog smo iskopali u Hrvatskoj.

Covek ih poredi sa duplo skupljim Mitsubishijem.
Vratio je nekoliko klima, pa i tog Mitsubishija, dok nije opet shvatio da mu se samo taj Mitsu od 2k evra svidja. Njegovo pravo da izabere za njegov novac sta ce da ga zadovolji i to podrzavam, najbolji drugar mi je isti takav, 3 primerka istog tva je vratio dok nije nasao pravi. Ali generalno za vecinu ljudi, takvi ljudi previse cepidlace.

Ima i zadovoljnih korisnika Panasonic Etherea klime.
Kakva je to klima kojoj treba omogućiti odlične uslove za rad odgovarajuću prostoriju itd.Valjda kvalitetna klima treba da radi dobro u svakoj prostoriji koja odgovara zadatoj snazi i kapacitetu uređaja.Jedan korisnik klime je imao velikih problema sa radom uređaja i onda su mu objašnjavali da eto prostorija nije odgovarajuća za tu klimu pa onda zidovi se još nisu zagrejali i slične nebuloze.Onda je korisnik klime napisao evo zidari čekaju napolju da im kažem kakvu sobu da ozidaju da bi klima radila dobro.Tako mani se te mantre specifični uslovi koji ne odgovaraju klimi.Pogledaj postove ako još stoje slike na temi o potkrovlju.Loše napravljena klima će raditi loše u svakom prostoru.
 
Moze li neko detaljnije poredjenje Fujitsu i Mitsubishi? Koje su prednosti jedne u odnosu na drugu? Po specifikacijama vidim da Fujitsu ima nesto jace klime, ali me zanima razlika u realnom radu
Što se tiče grejanja, Fujitsu niže modulira u prelaznom periodu al ne smeta ni Motsuovo pali gasi. Fujitsu ima jak izduv koji na automatskom modu preferira jače duvanje. Razlog je verovatno što niži cop, defrosti umeju da budu veoma česti na temperaturama malo iznad nule, ispod nule u debljem minisu je sve u redu defrosti su jako retki. Spoljna jedinica skoro nečujna, unutrašnja sve iznad prve eventualno druge je sve samo ne tiho.
Mitsu nežno radi i apsolutno je nečujan do treće brzine, fantastična klima. Troši isto ili slično kao Fujitsu. Spoljna jedinica zimi nije baš nečujna, lepo se čuje ali ne unutra. Defrosti su toliko retki u odnosu na Fujitsu da na njih zaboravi. Tu klimu upali i zaboraviš na nju dal radi ili ne, odlična klima. Ako porediš buku Fujitsu u drugoj zvuči isto kao Mitsubishi heavi u trećoj.
I jedna i druga malo troše, nemaju hrejače tacne niti im kod nas trebaju, kod nas ti grejači samo povećavaju potrošnju i ubijaju COP, tako da je moja preporuka što se potrošnje tiče Fujitsu i Mitsubishi.
 
Proleter, time samo pokazujes koliko malo iskustva sa klimama imas.
 
Jedan član foruma je imao velikih problema sa Panasonic klimama dve klime su u pitanju 12Btu i 09Btu.Loše su modulirala i prema iskustvu člana foruma kultura rada je loša jedva ih je vratio i stavio je nove klime.Pregrevale su prostoriju bile su bučne znači baš su loše radile kada je morao da ih menja.Neverovatno da je Panasonic mogao na tržište da pusti ovakve klime.Detalji o problemima mogu da se nađu na temi Inverter klima za potkrovlje.Iste probleme su prijavili i korisnici Panasonic klima u Hrvatskoj.Koliko se sećam obe klime su koštala po 1000+ evra.Odlično je što imamo informacije o radu pojedinih klima od članova foruma koji ih imaju.Trebalo bi se interesovati za klime koje imaju pozitivne komentare i sa kojima su korisnici zadovoljni.
Tebi samo izgleda Fujitsu valja.Lako je donositi zakljucak na osnovu par negativnih iskustava na ko zna koliko prodatih klima.
 
Nije bilo nikakvog zaključka u mom postu.Osim Panasonic firme nisam pomenuo drugu.Po meni su najbolje klime Toshiba Daisekai ali imaju jaku cenu.Malo detaljnije čitaj postove.
 
Битно ископати нешто да се пљуцне конкуренција, без обзира што су потпуно различити модели и серије у питању.
 
Ne znam na kakvu konkurenciju misliš.Treba izneti i pozitivna a i negativna iskustva ne vidim gde bi tu mogao da bude problem.
 
Проблем је што си се се одмах појавио са причом о проблематичном Панасонику, као да је то нешто типично, а не један случај на форуму. А конкретна клима је из HZ серије која се и не продаје у Србији.
Сад бих ваљда ја требало да копам по форуму и тражим ко је све имао Фуђицу који смањује брзину издува па не може да угреје ни 30-ак квадрата, џезве за дефрост и сл. аномалије.
 
Poslednja izmena:
Nije bilo nikakvog zaključka u mom postu.Osim Panasonic firme nisam pomenuo drugu.Po meni su najbolje klime Toshiba Daisekai ali imaju jaku cenu.Malo detaljnije čitaj postove.
Fora je u tome da se u svakom tvom postu pominje Fujitsu.Kao da niko ne ume da napravi klime samo Fujitsu.
 
Проблем је што си се се одмах појавио са причом о проблематичном Панасонику, као да је то нешто типично, а не један случај на форуму. А конкретна клима је из HZ серије која се и не продаје у Србији.
Сад бих ваљда ја требало да копам по форуму и тражим ко је све имао Фуђицу који смањује брзину издува па не може да угреје ни 30-ак квадрата, џезве за дефрост и сл. аномалије.
Autocenzura je loša stvar nemoj sebe da sputavaš i ograničavaš šta ćeš da pišeš i koje ćeš podatke da predstaviš ovde.Što se mene tiče piši šta ti je milo i na duši.
 
Нема потребе да изигравам дрвеног адвоката и препричавам туђа искуства, кога занима како раде моје климе има прилику да прочита.
 
Možemo da uporedimo pojedine modele klima Mitsubishi i Fujitsu.Na primer po ceni od 79k MITSUBISHI MSZ-HJ35VA/MUZ-HJ35VA grejanje do -10.Energetska klasa grejanje A hlađenje A .Fujitsu model KMCE12 cena 78k.Grejanje do -15 Energetska klasa hlađenje A++ grejanje A+ COP grejanje 4.17.Mogu i ostali modeli da se uporede prema dostupnim podacima.Mitsubishi ima bolji tretman vazduha kao što su jonizator i slično.Prilikom upoređivanja gledam snagu uređaja.
Autocenzura je loša stvar nemoj sebe da sputavaš i ograničavaš šta ćeš da pišeš i koje ćeš podatke da predstaviš ovde.Što se mene tiče piši šta ti je milo i na duši.
Za pocetak, molim te okaci gde to ima da se kupi ta KMCE Fujitsu u Srbiji?


Mozemo i ovako:
70.000 dinara
Gree Amber Comfort

Ovom klimom, ja mogu da ti pobijem 80% preporuka Fujitsu klima koje dajes i da su jedini argumenti koji ti ostaju, malo niza modulacija kada stavis smesno predimenzionisanu klimu u mali prostor i "samuraj brate, veruj mi".

Hladjenje A+++ SEER 8.5
Grejanje A++ do A+++ SCOP 4.4-5.1
Grejanje do -22c
Crna i bela boja unutrasnje jedinice, grejac oplate, inteligentno odmrzavanje(znaci nema fiksirane tajminge defrosta), 3d kruzenje vazduha(u sve smerove el. usmeravanje krilaca), samodijagnostika, jonizator, hladna plazma, integrisan wi-fi, i-feel, backlight daljinski, graficko biranje polozaja krilaca...
Malo bucnija unutrasnja, ali samo ako se porede prve brzine.
Moja Fujitsu 12 LUCA je bucnija u drugoj brzini nego Amber Premium u prve 2 brzine.
Za grejanje ne moze ispod druge brzine, cesto i treca, a u auto modu ne spusta ispod druge brzine. Za hladjenje moze ako imas smesno mali prostor za tu klimu, ispod 25m2.
Imam 8 Gree klima koje rade 5 godina bez i jednog problema. Viole su imale neko tandrkanje na spoljasnjim, ispostavilo se da su plasticni poklopci koje sam ucvrstio.

Na Fujitsu za 100.000 dinara, na 2/3 komada mi je stradao zupcanik za podizanje poklopca, 2 od 3 Fujitsu od 100.000 dinara cas pregrevaju prostor do 3c, cas rade u stepen tacno, nema pravila kako ce da rade, kompresor skripi na 3 Fujitsu klime cim se malo vise napregnu, kazu to tako treba da radi, klima se i 2 dana nakon detaljnog rasklapanja i pranja sa 3 jako skupa i profesionalna sredstva za odmascivanje, dezinfekciju i uklanjanje budji, oseca na budj pri hladjenju, a isto je potvrdilo preko 5 korisnika samo na ovom forumu. Takodje je kod xx korisnika pucao taj zupcanik. Reklamaciona podrska kod uvoznika je verovatno najgore iskustvo koje sam imao sa reklamacijom bilo cega ikada.
 
Poslednja izmena:
Taj model klime je odlican ali za 20% manju kvadraturu od propisane ,inace su daikini perfektni za male sobe .
Zavisi od modela (protok vazduha je bitan za kubikažu prostorije). Oni su odlični zbog kvaliteta, samo ih treba kupiti po zahtevima prostorije(a), izolacije, kuća ili stan itd... Gledati specifikacije (nije isto FTXC i FTXD npr. , razlikuju se i cene). Daikin se kupuje zbog kvaliteta i trajnosti.
 
Za pocetak, molim te okaci gde to ima da se kupi ta KMCE Fujitsu u Srbiji?


Mozemo i ovako:
70.000 dinara
Gree Amber Comfort

Ovom klimom, ja mogu da ti pobijem 80% preporuka Fujitsu klima koje dajes i da su jedini argumenti koji ti ostaju, malo niza modulacija kada stavis smesno predimenzionisanu klimu u mali prostor i "samuraj brate, veruj mi".

Hladjenje A+++ SEER 8.5
Grejanje A++ do A+++ SCOP 4.4-5.1
Grejanje do -22c
Crna i bela boja unutrasnje jedinice, grejac oplate, inteligentno odmrzavanje(znaci nema fiksirane tajminge defrosta), 3d kruzenje vazduha(u sve smerove el. usmeravanje krilaca), samodijagnostika, jonizator, hladna plazma, integrisan wi-fi, i-feel, backlight daljinski, graficko biranje polozaja krilaca...
Malo bucnija unutrasnja, ali samo ako se porede prve brzine.
Moja Fujitsu 12 LUCA je bucnija u drugoj brzini nego Amber Premium u prve 2 brzine.
Za grejanje ne moze ispod druge brzine, cesto i treca, a u auto modu ne spusta ispod druge brzine. Za hladjenje moze ako imas smesno mali prostor za tu klimu, ispod 25m2.
Imam 8 Gree klima koje rade 5 godina bez i jednog problema. Viole su imale neko tandrkanje na spoljasnjim, ispostavilo se da su plasticni poklopci koje sam ucvrstio.

Na Fujitsu za 100.000 dinara, na 2/3 komada mi je stradao zupcanik za podizanje poklopca, 2 od 3 Fujitsu od 100.000 dinara cas pregrevaju prostor do 3c, cas rade u stepen tacno, nema pravila kako ce da rade, kompresor skripi na 3 Fujitsu klime cim se malo vise napregnu, kazu to tako treba da radi, klima se i 2 dana nakon detaljnog rasklapanja i pranja sa 3 jako skupa i profesionalna sredstva za odmascivanje, dezinfekciju i uklanjanje budji, oseca na budj pri hladjenju, a isto je potvrdilo preko 5 korisnika samo na ovom forumu. Takodje je kod xx korisnika pucao taj zupcanik. Reklamaciona podrska kod uvoznika je verovatno najgore iskustvo koje sam imao sa reklamacijom bilo cega ikada.
KMCE ima u prodaji potraži malo detaljnije.Kada upoređuješ brzine izduva klime samo 1,2,3 brzina ne znači puno puno je važnije koliko je to m3/h.Nekad je druga brzina 550m3/h a kod nekog modela manja ili veća u tom odnosu je i buka koja ide sa tom brzinom.Da si nezadovoljan radom Fujitsu klima koje imaš ti bi ih skinuo i zamenio tako da to ne pije vodu da si nezadovoljan bar bi ja tako uradio.Bilo je primera da su nezadovoljni korisnici Gree klima jedva čekali da ih skinu sa zida i zamene drugim brendom bilo je primera da se plastika na unutrašnjoj jedinici Gree klime bukvalno raspadne posle godinu ili dve upotrebe bilo je i slika.Tako da ok sve je sklono upoređivanju.Da se meni ne dopada rad klime ja bi je zamenio ne dozvoli da te tehnički uređaj maltretira.Ja klime perem sam hemijskim sredstvom i vodom i nema problem.Ne živim sam u kući kada klime ne bi radile dobro ili smrdele kao što kažeš prvo bi se meni "popeli na glavu" primedbama.Ukućane totalno ne interesuje brend ili model bitno je da radi dobro održavanje temperature da dobro greje i hladi buka itd. meni je u principu to i najvažnije da su zadovoljni.
 
Fujitsu KMTA12 je iste klase kao i Mitsubishi heavi 12zs-w, nema veze što je Mitsu skuplji oni su ista srednja klasa. Al otprilike Mitsu je bolji ali mislim možda ne toliko koliko je skuplji. Ko može da ga priušti on je bolji izbor.
 
Pozdrav.
Prijatelju je potrebna inverter klima za prizemlje kuće.
Spolja 10x10m
Ispod prizemlja je podrum.
Izolacija stiropor.
Prostorije - hodnik, levo kupatilo i soba, desno dnevna i trpezarija, pravo kuhinja. Držao bi otvorena sva vrata. Korisna površina za grejanje je oko 85m²
Visina 2.65, iznad je sprat koji se greje.
Da li da je postavi u hodnik?
Pitao me je za savet, a ja pitam vas ovde jer vidim da mnogo znate o tome - koju klimu da kupi, najbolji odnos cene i kvaliteta. Hvala.
 
Ponekad je moguće grejati više prostorija sa jednog mesta klimom a ponekad nije moguće.Najbolje je da postaviš crtež za rasporedom prostorija.Grejati nekoliko prostorija klimom koja je u hodniku je teško ili nemoguće.Najbolje je da svaka soba/prostorija ima svoju klimu odgovarajuće snage.Da li će se klime koristiti za grejanje kao jedino grejno telo ili samo za hlađenje i dogrevanje.Ima još pitanja ali ova su za početak.
 
Кад је ходник довољно простран и клима постављена да дува ка собама може без проблема из ходника да греје више соба.
 
Pitanje, da li je pametno da pokrivam klimu do početka grejne sezone pošto će prašinčina da se taloži odozgo?
 
Tesko da ce taj prostor sa tim rasporedom moci da ugreje jedna, pa cak i 2 klime.
Ja bih stavio slabije uredjaje u sobu, dnevnu sobu i kuhinju tako da duvaju sto je vise moguce ka hodniku, pa ce pasivno i u kupatilu biti ok, a dodati grejalicu ako nekada bas zatreba. Ako nije bitna temp u kuhinji, onda samo dnevna i druga soba preko puta da se pokriju sa po jednom klimom.

@kaiser
Pa sto da ne ako je neces paliti, ne znam sta tacno pitas, da li ugasena klima sme da se pokrije?
 
Poslednja izmena:
Znam da smem, nego pitam da li možda postoji razlog zbog kog to nije preporučljvo. Sve pitam :)
Možeš da je pokriješ, možeš i da staviš neki milje ako ti se tako sviđa. ;) Mada Uskoro će vrućine, pa možda je koristiš za odvlažiavanje prostorija, ne znam koliko će stojati van funkcije. Mada ne verujem da ce skupiti neku značajnu količinu prašine. Ja moje obrišem spolja povremeno, a iznutra ionako je preporučljivo da se 1 do 2 puta godisnje očiste...
 
Dobro veče dobri ljudi. Imam jedno pitanje, koju biste inverter klimu preporučili za otprilike 50-ak m2? Stolarija je onako, drvena i ništa posebno, ali stan je generalno topao, što se tiče cene budžeta, raspon je između 40-45 hiljade.
 
Kod mojih u stanu imam Daikin split sistem sa fan coil jedinicama, radi bez ikakvih problema evo već 13 godina međutim u poslednjih par mjeseci na jednoj jedinici nešto "landara", zvuk onaj kao da kači negdje nešto, hladi normalno ali se baš čuje.

Doveo sam kao neke majstore, kažu mi da je kompresor/motor u pitanju da u njemu se to čuje a da on ne može da se otvori već ide zamjena za novi - 250 EUR.

Iskreno nešto mi to čudno, je li to stvarno ta praksa i da li stvarno toliko košta taj kompresor ? Ima u stanu tih jedinica koje se ni ne koriste pa bih radije samo zamijenio kompresore ukoliko stvarno mora novi.
 
Dobro veče dobri ljudi. Imam jedno pitanje, koju biste inverter klimu preporučili za otprilike 50-ak m2? Stolarija je onako, drvena i ništa posebno, ali stan je generalno topao, što se tiče cene budžeta, raspon je između 40-45 hiljade.
Daj skicu stana ,suncane strane ,gde su prozori
 
Nazad
Vrh Dno