Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

Popusti više sa Gree klimama, pomisliću da ti tašta drži EnergyNet, pa ih zato mrziš.
Tebi je ta situacija i problem na koji se žali korisnik Gree klime zabavna.Korisnici Gree klime koji imaju ovakav problem i čekaju da temperatura u prostoriji opadne za 4 stepena da bi klima krenula sa radom mogu da iskažu razna osećanja ali verovatno osećanje koje najmanje mogu da iskažu je zadovoljstvo i sreća.Čak mogu da pomislim da im pada na pamet da su prevareni što su platili dobro a dobili proizvod ne baš toliko dobar.Mogu samo da dodam da je meni nezamislivo da mogu ovakvu klimu da puste na tržište kao ispravnu.
 
Ja sam davno pisao, te su Gree klime pojedine samo za poslovnih prostora, prvenstveno trgovina gdje vrata stalno rade tako da se to i ne osjeti.
 
Previše se opterećuješ sa Gree klimama i juriš na forumu gde god stigneš da pljucneš na iste, dok usput promovišeš Fujitsu kao da je sveta krava.
Ponavljaš se po sto puta sa istim objašnjenjima "fujitsu kultura rada, pouzdana, LMCE 64k..., kinezi ne valjaju, kako je puštena u promet, korisnici nezadovoljni..."
Pre nego što ponovo pljucneš na kineze (a hoćeš prvom prilikom), prvo pitaj čoveka koji se žali da li je dobro klima montirana, u kakvim uslovima radi i slično. Ovo je prva pritužba na Amber da maši toliko, plus je ovo 9ka koju ima promil korisnika na forumu. Može biti ili loša montaža ili neispravan uređaj ili možda nešto treće. Ne znamo, ali kao vidovita Zorka pametujemo.
Meni nimalo nije smešno kad je neko u problemu (osim možda par timova ili reprezentacija u sportu), ali ne pljujem odmah po drugoj strani ma koja bila.
 
Ja sam iskreno malo sumnjičav da bas toliko padne temp.za 4.c..pa da se onda upali...4c.je ogrooomna razlika za jednu prostoriju..Neznam mozda gresim..Srecan sam sto moj komfort nema tih problema..
 
Napisah juce na midea temi ali nema zive duse, pa evo sad i ovde.

Zbog pozicije klime nameravam da uzmem Midea breezeless za dnevnu sobu.

Sve preporuke, i lična iskustva o tome i koga zvati za montazu (jos bolje ako je u paketu) su dobrodosle.
 
Koliko je velika ta soba koju želiš da klimatizuješ.Breezeless izduv kroz te rupice je moguć samo na hlađenju i to u ograničenom kapacitetu protoka vazduha znači manje hladi nego standardni izduv kroz krilo usmerivač.
 
to ce biti druga klima u kuci, ta soba je 20. kvadrata, hladi se trenutno bez problema starim lg-em. Znam da radi samo za hladjenje ali to je ok.
 
Dobri su ti amortizeri.
Pa vidim da ih ima u ponudi na više mesta po sličnoj ceni.
Našao sam i ovakve ali su jeftiniji, pretpostavljam i nešto lošiji.
005673-550x550w.JPG
 
Ovi mi izgledaju kao oni sto dodju uz malo bolje nosace (one bijele plastificirane).
 
Pogledajte prilog 383496
Ovi su ok ili da ganjam neke bolje?
Nešto ispod 500 RSD je komplet od 4 kom.
Ovi amortizeri imaju prekid šrafa u sredini znači guma drži klimu i ne prenosi vibracije na nosače i dalje.
Pa vidim da ih ima u ponudi na više mesta po sličnoj ceni.
Našao sam i ovakve ali su jeftiniji, pretpostavljam i nešto lošiji.
005673-550x550w.JPG
Ovde je koliko vidim celi šraf bez prekida i dodatna guma između ne vidim smisao kako će da amortizuje vibracije ako nema prekida u prenosu između spoljne jedinice i nosača klime.
 
Mislim da je to u principu sve manje vise isto,kod mene su
 

Prilozi

  • big-22598004_6149ba41232709-65899727amorti3.jpg
    big-22598004_6149ba41232709-65899727amorti3.jpg
    32.1 KB · Pregleda: 13
Da li mi neko može reći kako bi tačno trebalo preventivno servisirati klima uređaje i koliko često?
Da li bi trebalo raditi neko posebno čišćenje sem pranja filtera i još nešto drugo?

Zanima me da li postoji opravdanost za servisom klima uređaja, s obzirom na to da verovatno znate i sami neke ljude koji misle da treba da se "dopuni gas, jer on malo po malo curka pa klima slabije hladi / greje".
 
Da li mi neko može reći kako bi tačno trebalo preventivno servisirati klima uređaje i koliko često?
Da li bi trebalo raditi neko posebno čišćenje sem pranja filtera i još nešto drugo?

Zanima me da li postoji opravdanost za servisom klima uređaja, s obzirom na to da verovatno znate i sami neke ljude koji misle da treba da se "dopuni gas, jer on malo po malo curka pa klima slabije hladi / greje".
Ja celu klimu čistim dva puta godišnje, jednom pred sezonu hlađenja i jednom pred sezonu grejanja. Filtere čistim jednom ili dva puta mesečno. Ako je instalacija kako treba neće se smanjiti količina gasa u sistemu. Ako nedostaje gasa onda znači da je instalacija negde popustila i prvo se mora videti gde pušta, sanirati pa tek onda ponovo napuniti klimu gasom.
 
@kaiser izvini nisam ispratio koju si klimu uzeo. Dali su njoj uopšte neophodni ti gumenjaci?
A sad čišćenje klime, neki servisi uslobljavaju garanciju da se klima čisti dva puta godišnje. Ja lično zovem servis jednom godišnje i ok, tu se ne puši, ne kuva, peče ponekad al tad ugasim klimu. Ja sam izmestio štednjak u drugu prostoriju i mislim da sam time rešio problem.
 
@kaiser izvini nisam ispratio koju si klimu uzeo. Dali su njoj uopšte neophodni ti gumenjaci?
A sad čišćenje klime, neki servisi uslobljavaju garanciju da se klima čisti dva puta godišnje. Ja lično zovem servis jednom godišnje i ok, tu se ne puši, ne kuva, peče ponekad al tad ugasim klimu. Ja sam izmestio štednjak u drugu prostoriju i mislim da sam time rešio problem.
FUJITSU 18 KMTA
Za 5e investicije u narednih 5 godina sigurno neće da škodi.
 
Ok ako su korisnici te klime rekli da je poželjno. Sa druge strane ja imam iskustvo sa KMTA 12 i mitsu 12. Svi bi rekli da Fujitsu trebaju gumenjaci a mitsu ne, međutim kod mene je suprotno, Fujitsu SJ ni da mrdne nečujno prede kao mala maca. Dok mitsu ume da bude glasan kad se pokreće na grejanju, posle je i on uglavnom tih.
 
Ok ako su korisnici te klime rekli da je poželjno. Sa druge strane ja imam iskustvo sa KMTA 12 i mitsu 12. Svi bi rekli da Fujitsu trebaju gumenjaci a mitsu ne, međutim kod mene je suprotno, Fujitsu SJ ni da mrdne nečujno prede kao mala maca. Dok mitsu ume da bude glasan kad se pokreće na grejanju, posle je i on uglavnom tih.
Pritajeni Fujitsu dvolični bushiMitsu 🙃
 
Ja celu klimu čistim dva puta godišnje, jednom pred sezonu hlađenja i jednom pred sezonu grejanja. Filtere čistim jednom ili dva puta mesečno. Ako je instalacija kako treba neće se smanjiti količina gasa u sistemu. Ako nedostaje gasa onda znači da je instalacija negde popustila i prvo se mora videti gde pušta, sanirati pa tek onda ponovo napuniti klimu gasom.
Jel je sam čistiš (dva puta godišnje) ili zoveš servis za to? Ako sam, na koji način, obično pranje ili nešto posebno?
Radi se o tome da imam 20 klima (firma je u pitanju) nije problem da se plati servis ali s obzirom na prethodna negativna iskustva sa serviserima i drastičan skok cena ugradnji i servisa u poslednjih godinu dana, gledam da li je pametnije da održavanje klima odradim sam ili da angažujem servis...
 
Jel je sam čistiš (dva puta godišnje) ili zoveš servis za to? Ako sam, na koji način, obično pranje ili nešto posebno?
Radi se o tome da imam 20 klima (firma je u pitanju) nije problem da se plati servis ali s obzirom na prethodna negativna iskustva sa serviserima i drastičan skok cena ugradnji i servisa u poslednjih godinu dana, gledam da li je pametnije da održavanje klima odradim sam ili da angažujem servis...
Dva puta godišnje mi čisti serviser, a filtere mesečno čistim sam.
 
Temperatura +10°C, vlažnost skoro 100%. KMTA šalta između prve i druge brzine (uglavnom na prvoj), potrošnja 250wh. Slično samo sa stabilnih 200wh potrošnjom radi i Mitsubishi, vrata sva otvorena 80 kvadrata, svugde ista temperatura, možda 1 stepen razlike.
Nego....što smo neki narod bože me sačuvaj. Juče mi bili iz elektrodistribucije po prijavi građana da kradem struju. Pregledali, izvinuli se i otišli. Šta se desilo?
Neko je video moj račun za struju i sobzirom da znaju da se grejem na klime prijavio me telefonom da se grejem na struju a da imam mali račun. Račun za prošli mesec sa umanjenjem mi bio 7000.
I tako, bili videli i otišli....
 
Temperatura +10°C, vlažnost skoro 100%. KMTA šalta između prve i druge brzine (uglavnom na prvoj), potrošnja 250wh. Slično samo sa stabilnih 200wh potrošnjom radi i Mitsubishi, vrata sva otvorena 80 kvadrata, svugde ista temperatura, možda 1 stepen razlike.
Nego....što smo neki narod bože me sačuvaj. Juče mi bili iz elektrodistribucije po prijavi građana da kradem struju. Pregledali, izvinuli se i otišli. Šta se desilo?
Neko je video moj račun za struju i sobzirom da znaju da se grejem na klime prijavio me telefonom da se grejem na struju a da imam mali račun. Račun za prošli mesec sa umanjenjem mi bio 7000.
I tako, bili videli i otišli....
super ti je komšiluk
baš neki fini ljudi
 
Nazad
Vrh Dno