Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

Na mom objektu od jedne veletrgovine je postavljen Haier VRV klima i ljudi su prezadovoljni kako to odradjuje. Al opet nije merilo VRV i kucna upotreba. Svaka cast za opis, izgleda onako obecavajuce. Realno je i 5 godina garancije dovoljno. Jos da ima neko da se javi ko je upotrebljavao preko grejne sezone i stvar resena, U oko mi je zapalo njihovo softwersko resenje, interfejs preko telefona, wifi konekcija Na pragu sam da uzmem onda sve od Haier-a, da ne kupujem onda Fujitsu 3 komada 12KMTA/LMCC.
Solidna aplikacija. Dobro radi i bez wifi-a. Jedino malo davi sto cesto traze ponovno logovanje.
 

Prilozi

  • 1.png
    1.png
    230.6 KB · Pregleda: 65
  • 2.png
    2.png
    195 KB · Pregleda: 74
Kako se ponasala u zimskim uslovima, u velikim minusima i tako to?
Aplikacija radi odlicno i na -30 :D
Rekoh da nemam iskustva u celoj grejnoj sezoni da donesem zakljucak neki opsirniji. Kada sam je koristio zimi ranije je bilo da odrzava nocu temp kada iskljuce CG i to je radila bez frke, uz malu razliku na racunu za struju.
 
Aplikacija radi odlicno i na -30 :D
Rekoh da nemam iskustva u celoj grejnoj sezoni da donesem zakljucak neki opsirniji. Kada sam je koristio zimi ranije je bilo da odrzava nocu temp kada iskljuce CG i to je radila bez frke, uz malu razliku na racunu za struju.

Da, propustio sam to da je nisi koristio preko zime...
 
Od jutros moduliramo sto je.za Gree amber retkost.U 95%slucajeva radimo kao on-of klima.😁.Spoljna oko 0c.vlaznost 100%Potrosnja 420w.
 
Da li je stvarna temperatura u prostoriji 21 stepen ili je viša.
 
Da li je stvarna temperatura u prostoriji 21 stepen ili je viša.
Spoljna uvek pokazuje 2c vise jel je sonda uz zid koji sigurno greje..nemam sp.izilaciju..Unutrasnja c.je tačna
Tako kaze i app.22c.
 

Prilozi

  • IMG_20230405_120542.jpg
    IMG_20230405_120542.jpg
    94.6 KB · Pregleda: 44
  • Screenshot_20230405_120948_com.gree.greeplus.jpg
    Screenshot_20230405_120948_com.gree.greeplus.jpg
    52.2 KB · Pregleda: 44
Poslednja izmena:
Prava zima od juce, dnevna 2-3C uz veliku vlaznost kao da je Januar. Bilo je bogme i defrosta.
Zanimljiv April. Malopre mi Kmcc zavsi defrost. Sinoc i preksinoc ih je verovatno bilo, al pijancio sam, pa sam periodicno bio kuci, i nisam obracao paznju, Uglavnom temp je zakucana na 23, ja zadovoljan.
 
Kod mene juče KMTA svakih sat defrost, danas ni jedan. Mitsu defrost nije primećen ni juče ni danas.
 
Fujitsu ti je po svoj prilici vise isforsiran od Mitse. Kod mene je bilo defrosta, al na svakih sat vremena, premnogo je.
 
Kod mene kao.da.se ukocio mereč potrosnje..Od sinoc evo do sad 423kw.modulira ni kw.manje ni kw.vise.. bez.defrosta ceo dan i vece..Ista postavka 21c.fik.fan 2
 
Kod mene, u parama, sa sve poskupljem struje, 845 dinara potrosnja za mart. Deo kuce, 42 kvm, 3 spoljna zida, izolacija 5 cm zidovi, 10 cm na ploci i 2 cm u podu. Januar i februar su bili po 1400-1500 dinara. Postavicu i kilovate, samo dok iskopam, iam zapisano. To je 24h na 23 stepena. U spavacoj maloj sobi je uvek za 1 stepen hladnije, taman za spavanje.
 
Nisam primetio da se izmenjivač zabeleo a radi defrost, verovatno neki kontrolni koji traje ne više od 5 minuta. Klima troši u proseku 250-300wh. Juče bilo hladnije nego prekuče ali su juče defrosti bili izuzetno retki, što znači da je bila manja vlaga nego prekuče. Evo i sad defrosta ni na vidiku.
Kod mene kao.da.se ukocio mereč potrosnje..Od sinoc evo do sad 423kw.modulira ni kw.manje ni kw.vise.. bez.defrosta ceo dan i vece..Ista postavka 21c.fik.fan 2
Od sinoć do sad 423kw!? Au gasi klimu 😂
Šalim se, verovatno si mislio 423wh.
 
Poslednja izmena:
Daikin 18ca ( 2016 god ) defrost kontrolni na cca sat vremena traje ispod 5 min
Daikin 12ca ( 2019 god ) bez defrosta celo vreme

ferceraju obe bez greške
 
Nisam primetio da se izmenjivač zabeleo a radi defrost, verovatno neki kontrolni koji traje ne više od 5 minuta. Klima troši u proseku 250-300wh. Juče bilo hladnije nego prekuče ali su juče defrosti bili izuzetno retki, što znači da je bila manja vlaga nego prekuče. Evo i sad defrosta ni na vidiku.

Od sinoć do sad 423kw!? Au gasi klimu 😂
Šalim se, verovatno si mislio 423wh.
Jeste...greska..jedno slovo vise..🤣
 
Poslusah emisuju na lok.televiziji za Centarlno daljinsko grejanje..Da bi se neko prikljucio na daljinsko grejanje..i to sa 50%pomoci grada to zadovoljstvo kosta izmedju oko 3-4.000€.Gde ce isto grejanje placati preko cele godine..Za te novce svi mi ovde znamo koliko kvalitetnih klima mogu da se kupe..pa.se prosto zapitah dali jos uvek postoje toliko(upotrebicu blagi izraz)neukih ljudi koji ce dati toliki novac za centralno grrjanje..Ja bi takvom u lice rekao da nije normalan..Jer je za te novce mogao da kupi tri kvaaaaliiitetne klime i.da.u svakoj prostoriji sam odredi zeljenu temp. i bude gospodar svog racuna i svog novca..
 
Sve zavisi kako obracunavaju i po kojoj ceni oni planiraju da prodaju 1 kwh toplotne energije ali svakako neverujem da mogu da pobede klime/toplotne pumpe/gas... Trenutno neka okvirna racunica je da 1 kwh toplotne energije dobijene klimama i gasom kosta negde oko 3.5-4 din.
 
Daikin sensira nisam primetio defrost ovih dana,spoljna temperatura jutarnja oko 0 stepeni unutra 22-23 stepena potrošnja se kreće od 170-210w soba oko 15 m2
 
Daikin sensira nisam primetio defrost ovih dana,spoljna temperatura jutarnja oko 0 stepeni unutra 22-23 stepena potrošnja se kreće od 170-210w soba oko 15 m2
12-ca ? koje godište ?

i kod mene 12ca tako fercera
dok 18ca ima taj kontrolni defrost relativno čest kada su ovakvi uslovi napolju
mada greje kao zmaj ( modulacija najčešće oko 400-450W .... drži temp 23C ) ... prostorjija cca 55m2
ono što nervira je što posle defrosta koji traje kratko digne potrošnju na 1,5 - 1,7 kw pa onda spušta polako do 4-450w
 
12-ca ? koje godište ?

i kod mene 12ca tako fercera
dok 18ca ima taj kontrolni defrost relativno čest kada su ovakvi uslovi napolju
mada greje kao zmaj ( modulacija najčešće oko 400-450W .... drži temp 23C ) ... prostorjija cca 55m2
ono što nervira je što posle defrosta koji traje kratko digne potrošnju na 1,5 - 1,7 kw pa onda spušta polako do 4-450w
9000 btu prošle god ugradjena
 
Koju klimu preporucujete za dnevnu sobu nekih 35 kvadrata koja bi mozda i hodnik dogrevala 10 ak kvadrata znaci ukupno 45 kvadrata. U jednu sobu imam vox iva 5, a u spavacu bih prebacio hisens wings hi nano obzirom da nisam zadovoljan sa njom u dnevnoj sobi.uzeo bih neku fujicu posto vidim da je hvale dosta na forum samo ne znam koju za taj prostor i da li 12 ka ili 18 ka
 
Koju klimu preporucujete za dnevnu sobu nekih 35 kvadrata koja bi mozda i hodnik dogrevala 10 ak kvadrata znaci ukupno 45 kvadrata. U jednu sobu imam vox iva 5, a u spavacu bih prebacio hisens wings hi nano obzirom da nisam zadovoljan sa njom u dnevnoj sobi.uzeo bih neku fujicu posto vidim da je hvale dosta na forum samo ne znam koju za taj prostor i da li 12 ka ili 18 ka
Fujitsu,Daikin,Mitsubishi
 
Koju klimu preporucujete za dnevnu sobu nekih 35 kvadrata koja bi mozda i hodnik dogrevala 10 ak kvadrata znaci ukupno 45 kvadrata. U jednu sobu imam vox iva 5, a u spavacu bih prebacio hisens wings hi nano obzirom da nisam zadovoljan sa njom u dnevnoj sobi.uzeo bih neku fujicu posto vidim da je hvale dosta na forum samo ne znam koju za taj prostor i da li 12 ka ili 18 ka
Procitaj malo bolje forum,ima lepih modela mice i daikina
 
Koju klimu preporucujete za dnevnu sobu nekih 35 kvadrata koja bi mozda i hodnik dogrevala 10 ak kvadrata znaci ukupno 45 kvadrata. U jednu sobu imam vox iva 5, a u spavacu bih prebacio hisens wings hi nano obzirom da nisam zadovoljan sa njom u dnevnoj sobi.uzeo bih neku fujicu posto vidim da je hvale dosta na forum samo ne znam koju za taj prostor i da li 12 ka ili 18 ka
Fujitsu 12LT, 18KMTA.
 
U 45 kvadrata ja nebi bez japanca ispod 18-ce iz srednje klase. Ako hoćeš kvalitetno grejanje 45 kvadrata tu ispod 35 možda čak i 40 kila spoljne nema šta da traži. Nije bitno samo grejanje nego i defrost koji je sa većim spoljnim jedinicama ređi. Predlog Fujitsu lfca 18.
 
Poslednja izmena:
Ovo je otprilike raspored soba. Ukupno tri klime. Vox 12ica u radnu sobu, hisense bih prebacio u spavacu sobu i za dnevnu koja bi isla? Da napomenem da sad koristim za d sobu Ta 6kw i solidno je zagreje. Problem mi je spavaca koja je ledena i hodnik. 20230406_225507.jpg
 
Tu gde je bila Hisense klima bi dobro došla Fujitsu LTCA12 ili KMTA18.Koliko vidim skoro isto koštaji i jedna i druga.Obe klime imaju twin rotary kompresore.Ipak KMTA18 je noviji model tako da mislim da bi trebalo da se okreneš prema tom modelu klime.Ima dobru kulturu rada i modulaciju.
 
Nazad
Vrh Dno