Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

Ja sam se opredelio za WIK iz razloga sto sam pazio gde cu klime i utikace(renovirao sam stan) tako da mi ne duva nigde bas da smeta. Ispala mi usteda 20k po klimi spram breezeless dok dokupim cevi i wifi.
Mada iskreno ja sam naginjao ka fujitsu/daikin, ali cena da fujitsu/daikin budu wi-fi su me raznele.
 
Ja sam uvek za izbor japanske klime npr.daikin ili fujitsu pogotovu ako je klima namenjena za grejanje,nije to velika razlika u parama a kultura rada,potrošnja struje i sam kvalitet je nemerljiv
 
Iz istog razloga sto ljudi kupuju bosch i lg klime. Ljudi vole brend osecaju se sigurnije zive u nadi da je onda to bolje i da ce duze da traje. Mozda i hoce mozda i nece, vreme ce pokazati. Moj stav je da 2 midea wik su bolje od 1 fujitsu. Kazu fujitsu traje 15 godina, neka midea traje pola toga pa da ja kupim opet novu klimu neku "wik" . Meni je to bila moja subjektivna racunica.
 
Ja ne znam zašto neko uopšte razmišlja da će neki proizvod koristiti 15 godina, prošla su ta vremena.

Imam i ja Daikin i Mideu, obe su inverter i obe rade odlično. Samo što me Daikin koštao 2.5 puta više, a nisam primetio da je 2.5 puta bolja klima.
Ja sam pre dva meseca našao i kupio daikin sensira ftxf za 64k tako da velike razlike u ceni nema,ako uporedjujes mideu sa premium modelima daikin mislim da takva upoređivanja nemaju smisla
Iz istog razloga sto ljudi kupuju bosch i lg klime. Ljudi vole brend osecaju se sigurnije zive u nadi da je onda to bolje i da ce duze da traje. Mozda i hoce mozda i nece, vreme ce pokazati. Moj stav je da 2 midea wik su bolje od 1 fujitsu. Kazu fujitsu traje 15 godina, neka midea traje pola toga pa da ja kupim opet novu klimu neku "wik" . Meni je to bila moja subjektivna racunica.
Razlika je do 10k dinara,moja midea je na papiru bolja od daikina u svakom segmentu dok u praksi obrnut slučaj ,tako da je moj savet da kupis fujitsu ili daikin ali svakako izbor je tvoj.
 
Koji su segmenti koje poredis?
Posle 3 lmce imam sada 2 wik.
lmce manje pucka plaatika, losije modulira, nema wifi, skuplja je 20000 kljuc u ruke.
lmce imaju 3 godine i 0 problrma, wik je nov pa cemo videti.
 
@isnogood

Pa ja isto mislim da brend vise ni ne postoji , sve se sada radi u kini a sklapa bilo gde i to nije garancija kvaliteta ali u ovom slucaju fujitsu
modeli su stari provereno dobri a u novije serije bilo kog brenda i bilo cega ( ne samo klime i tehnike ) nemam poverenje unapred i drugo ne vidim sada razliku u ceni izmedju fujitsu lmca ( doduse samo u jednoj prodavnici i verovatno ce uskoro nestati ) i midea extreme.
 
Koji su segmenti koje poredis?
Posle 3 lmce imam sada 2 wik.
lmce manje pucka plaatika, losije modulira, nema wifi, skuplja je 20000 kljuc u ruke.
lmce imaju 3 godine i 0 problrma, wik je nov pa cemo videti.
Iz ličnog iskustva mogu samo da uporedim sa daikin sensirom ftxf,puckanje plastike i buka spoljne jedinice nema,modulacija na grejanju između 180 i 220w na hladjenju između 100 i 150w,midea mi ima lošiju modulaciju i bucno zaletanje spoljne jedinice posle svake pauze i pucketanje plastike na unutrašnjoj jedinici,meni je midea bila u spavaćoj sobi i od buke nisam nikad mogao da ostavim klimu da radi noću na njeno mosto sam sada stavio daikin i bukvalno je necujna i održava zadatu temperaturu u stepen
 
Koju mideu poredis?
Ja sem ponekad sto pucne unutrasnja nemam zamerke na mideu.
Sto se tice razlike u ceni mene je wik izasao 56000 i kad na to dodam 3m cevi sto dodju uz mideu (oko 6000-8000 ispadnu dobre cevi kod mobtera) razlika je lako izracunljiva spram mislim 68k tad lmce da je bio i i dalje dobijam klimu bez r32, bez wifi losijeg energetskog razreda (makar na papiru). Ona luca za 74k je bila deal snova za grejanje ali lmce nista posebno na papiru jedino sto je drzi je epp na forumu.
 
Koju mideu poredis?
Ja sem ponekad sto pucne unutrasnja nemam zamerke na mideu.
Sto se tice razlike u ceni mene je wik izasao 56000 i kad na to dodam 3m cevi sto dodju uz mideu (oko 6000-8000 ispadnu dobre cevi kod mobtera) razlika je lako izracunljiva spram mislim 68k tad lmce da je bio i i dalje dobijam klimu bez r32, bez wifi losijeg energetskog razreda (makar na papiru). Ona luca za 74k je bila deal snova za grejanje ali lmce nista posebno na papiru jedino sto je drzi je epp na forumu.
Midea MA-09NXDO
 
upravo renoviram potkrovlje i planiram da instaliram multi-split sistem sa dve unutrasnje jedinice. da li imate neki predlog ili mozda neke smernice na sta da obratim paznju? hvala najlepse
 
Cenu i efikasnost. Ako imas mesta za 2 spoljasnje izbegavaj multisplit.
 
Midea MA-09NXDO
ta midea nije model xtreme koji mi imamo, to je Blanc serija koja je ulazni inverter.
 
Pozdrav ljudi,

Preselio sam se u novi stan pa me zanima vasa preporuka za inverter klimu koja bi i hladila i grejala komplet stan od ~50m2.

Pogledajte prilog 345069
Stan izgleda ovako, kao na gornjoj slici. Potencijalno mesto unutrasnje jedinice je obojeno crveno, a spoljasnje jedinice zuto, i ona bi bila na maloj terasi.

Dakle, kao sto rekoh, potrebna mi je preporuka za klimu koja bi uspesno grejala i hladila dobro izolovan i ususkan stan od ~50m2, koji kvadrat gore dole, jer ne bi grejao, ni hladio ostavu i kupatilo (ni terase :D).

Hvala unapred.
Bas niko da pomogne?
 
To što ti želiš je teško izvodljivo sa jednom klimom neki bi rekli nemoguće.Možda neko ima iskustva sa takvim prostorom i jednom klimom pa neka prenese iskustva.Za kvalitetno grejanje i hlađenje ja vidim mesta za 3 klime snage 07Btu.
 
Ja Grejem 55m2 sa dve spavaće sobe i jednom Midea mission klimom ali skroz drugi raspored.
To grejanje kroz hodnik neće da može.
 
Zdravo drugari

Trebala bi mi vaša pomoć. Hteo bih da grejem i hladim invertorskim klimama ove dve sobe sa skice. Stan se nastavlja na sever.
Južni i istočni zidovi su spoljni, debljine 44 cm, bez izolacije. Prozori su stari, drveni, dupli. Grejanje (3 TA peći) i sve ostalo nam je na struju. Stan ima 40 kvadrata, i npr u januaru je račun za struju bio oko 8.000 din.
Stanovi levo i iznad mene se greju. Ispod mene je garaža koja pokriva celu manju i pola veće sobe. Posle garaže ide stan koji se greje.
Mislim da kupim dve invertorske klime 9ke. Označio sam zelenim gde bi ih postavio.
Hteo bih da potrošim do 1000 evra neračunajući montažu.
Da li je ovo što sam zamislio ok, i za koje klime da se odlučim? Takođe bi mi značila preporuka majstora za ugradnju Zemun/Beograd.

Hvala unapred.
 

Prilozi

  • dve sobe.jpg
    dve sobe.jpg
    43.5 KB · Pregleda: 28
To što ti želiš je teško izvodljivo sa jednom klimom neki bi rekli nemoguće.Možda neko ima iskustva sa takvim prostorom i jednom klimom pa neka prenese iskustva.Za kvalitetno grejanje i hlađenje ja vidim mesta za 3 klime snage 07Btu.

Ja Grejem 55m2 sa dve spavaće sobe i jednom Midea mission klimom ali skroz drugi raspored.
To grejanje kroz hodnik neće da može.
Ok, hvala vam na odgovorima..

Da li bi sa jednom 12icom mogao da grejem ovu sobu desno (dnevna) i pravo (spavaca), naravno ne bih zatvarali vrata?

Budzet bi za klimu bio nekih 80 hiljada..
 
Bolje podeli taj budžet na 2 npr. Vox 12.ce i jednu stavi u spavaću, drugu u dnevnu.
Ovako na tom označenom položaju nešto će da dobaci do spavaće, a do dnevne još slabije, prilično nepraktično, a verovatno i neefikasno.
Prošao bi i sa dve 9, ali razlika u ceni je mala, možda da pogledaš ima li još u ponudi Fujitsu 7ca ili 9ka LMCE, ali to je skuplje... Sve u svemu, 2 klime uz otvorena vrata bi trebalo da ti taj stan solidno ohlade ili ugreju, posebno sobe u kojima se nalaze.
 
Ima 1000e za dve klime bez ugradnje, ne treba da uzima Vox. Fujitsu (LMCE/LMCA) ili Midea (Mission2/Breezeless), a mozda ima i nekih novijih njihovih modela, nisam pratio toliko u poslednje vreme.

Edit:
Ovo se odnosilo na @Gibli
 
Moj odgovor je upućen Iwanchetu. :)
 
kakva je za grejanje Fujitsu AOY 30 LM 4 .... sa 2 unutrašnje jedinice ?
vidim da je cop svega 4 ne znam da li ići na nekog Daikina ili i ova završava posao ?
 
Drugari koju inverter klimu preporucujete za oko 70000.

Klima bi sluzila za hladjenje ali i za grejanje izmedju sezona dok toplane ne krenu sa radom kao i uvece posle 10 kad toplane prestanu sa radom(posto imamo malu bebu).

U pitanju je stan od 58 kvadrata unutrasnje povrsine, komsija od dole od gore sa strana sa jednim spoljnim zidom. Klima bi stojala u dnevnoj ali tako da vazduh udara na sred vrata od dnevne i da vazduh moze da prodje u ostatak stana kada se ista otvore.
 
Zdravo drugari

Trebala bi mi vaša pomoć. Hteo bih da grejem i hladim invertorskim klimama ove dve sobe sa skice. Stan se nastavlja na sever.
Južni i istočni zidovi su spoljni, debljine 44 cm, bez izolacije. Prozori su stari, drveni, dupli. Grejanje (3 TA peći) i sve ostalo nam je na struju. Stan ima 40 kvadrata, i npr u januaru je račun za struju bio oko 8.000 din.
Stanovi levo i iznad mene se greju. Ispod mene je garaža koja pokriva celu manju i pola veće sobe. Posle garaže ide stan koji se greje.
Mislim da kupim dve invertorske klime 9ke. Označio sam zelenim gde bi ih postavio.
Hteo bih da potrošim do 1000 evra neračunajući montažu.
Da li je ovo što sam zamislio ok, i za koje klime da se odlučim? Takođe bi mi značila preporuka majstora za ugradnju Zemun/Beograd.

Hvala unapred.
Ovako, moje mišljenje je da se ne zanosiš sa devetkama jer ne nemaju šta da traže u neizolovanim objektima. U sobi od 12 kvadrata devetka japanac ali Fujitsu ajd nekako al u 16 neizolovanih sa podrumom ispod.....nemoj da ti neko priča bajke. Ta soba neki Fujitsu LU ili KMTA 12 ili tako nešto.
A sad zašto? Ne slušaj bajke o neizolovanim debelim zidovima, oni ne mogu da se porede sa normalnim a izolovanim zidovima. Neizolvan zid brzo provodi toplotu a kad je konstantan minus napolju od je izvor hladnoće i potrebno je dosta konstantne toplote da se on drži makar promlakim. A kad klima radi stalno pod srednjim opterećenjem ona kad je temperatura od 5 do -5 ide često u defrost a to je izvor problema u grejanju neizolovanih objekata. Moj savet, radi šta hoćeš i slušaj koga hoćeš al TA peći ne diraj ni za živu glavu, ne traže hleba.....
 
kakva je za grejanje Fujitsu AOY 30 LM 4 .... sa 2 unutrašnje jedinice ?
vidim da je cop svega 4 ne znam da li ići na nekog Daikina ili i ova završava posao ?
Cop 4 je dobar ali gledam specifikacije da je taj model AOYG30LAT4 predviđen za grejanje do -10 dok ova dva slabija modela 24 i 18 do -15.Da li moraš da ideš na multisplit.Da li ti je neko preporučio baš taj model zato što Fujitsu ima još multisplit modela.
 
Instalirasmo danas Vox IVA5-12JR1. Kao što sam i ranije pisao, kod ovog modela je spoljna jedinica lakša za 2.5kg u odnosu na prethodni model (Vox IVA5-12JR) i Scop je gori. Što se tiče gasa, na spoljnoj jedinici piše da je količina gasa 0.56kg, što bi valjda trebalo da je isto kao i kod prethodnog modela.

Pisaću utiske sa grejanja kada bude bilo vreme. Ono što sam na prvu zapazio je da daljinski nema dugme za fiksno podešavanje krilaca što me je malo iznerviralo jer to čak ima i moja stara on/off Tesla od 20000din.

S druge strane, čini mi se da je kvalitet plastike na dodir bolji nego kod Fujitsu klima koje imam. To su mi neki prvi utisci.
 
Nazad
Vrh Dno