Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

Wi-fi znam sigurno da cu koristiti, jer ga kositim na norveskom bas cesto, kao i na drugim uredjajima, cak i air-fryeru. Meni je vrlo korisno, i mislim da nije nerazumno traziti ok klimu sa vajerlesom za 1000e.
 
Svako bira sta je njemu bitno. Nekome firma, nekome opcije, nekone potrosnja struje, nekom dobro iskustvo ljudi. Nikog ne treba napadati i osudjivati niti mu pametovati sta je za njega najbitnije. Sa druge strane nekome je to zadnjih 1000 evra, a nekome tih 1000 evra ne znaci i da se zezne moze da skine klimu i baci i kupi drugu.
 
Nemam mogucnost da ugradim klimu pa me zanima da li valjaju ove Vivax mobilne klime,recimo model ACP-12PT35 AEH?
 
Moze preporuka do 1000e, za stan od 40m2 sa izolacijom (bila bi u dnevnoj od 20m2 u kojoj ima i norveski od 2000w), da ima wi-fi i da je tisa?
Po tvojoj želji odgovarao bi neki Gree Amber ili tako nešto. Ali pametnije je jedna klima jedna prostorija, slabo ide toplota kroz vrata, ide ali kako steže zima tako je ta prostorija u kojoj nije klima sve hladnija u odnosu na onu gde se klima nalazi.
Pre nego sam kupio klimu ja sam se ljutio na ljude koji su mi rekli upravo što sam ja sad rekao tebi, nikako nisam hteo da prihvatim da jednom klimom iz hodnika ne mogu da ozbiljno grejem ništa osim upravo tog hodnika. Međutim, ljutio se ja ili ne ali ti ljudi su bili u pravu i lepo su mi govorili, sreća pa nisam stavio klimu u hodnik nego sam ih poslušao pa stavio klimu u sobu i da duva ka vratima pa je bar ta jedna soba rešena.
A drugi predlog za klimu je Fujitsu LT, mada ne znam dali ima wi-fi....
 
Poslednja izmena:
Po tvojoj želji odgovarao bi neki Gree Amber ili tako nešto. Ali pametnije je jedna klima jedna prostorija, slabo ide toplota kroz vrata, ide ali kako steže zima tako je ta prostorija u kojoj nije klima sve hladnija u odnosu na onu gde se klima nalazi.
Planirao sam da drzim vrata otvorena, a ne ocekujem da bude u drugim prostorijama bas kao u onoj sa klimom.

Samo ću ponoviti ono što je xy puta rečeno:
Kada se klima uključi, podesi temperatura, izduv, krilca... onda se baci daljinski.
Ali opet, 100 ljudi - 100 ćudi.
Iskreno, nisam razmisljao na taj nacin, a citao sam da inverter klime i treba stalno da rade. Kapiram onda nebitnost vajerlesa, tako da se mozda i predomislim.
Sta bih onda mogao no-wi-fi za te pare? Da li bi za moj prostor bilo ok nesto ovako - Mitsubishi SRK35ZS-W? Vidim da ga ljudi hvale i uklapa se novcano. I jel stvarno to tolko bolje od Gree Amber ili G-Tech?
 
Možda ima smisla da radi non-stop ako imaš i neki rekuperator pride, jer kome ima da hladi prostor ako nisam tu pola dana a ohladi se za 5 minuta...? pritom vrti "bajat" vazduh ceo dan :) argument da "frižider" tako radi tek nema smisla jer su ljudi aerobni organizmi, treba im svež vazduh, a ne samo hladan. Ili je možda poenta da će da "ohladi" zidove, kapacitativni je problem u pitanju, je l ...
Ne zaključujem niti se protivim ideji da se upali na početku sezone i ugasi na kraju, samo diskutujem da bih stekao neki održiv zaključak.
Inače ni sa VRF-om koji hladi i greje 620m2 ne radimo isto to - da unutrašnje jedinice rade non stop, bude i preko leta svežijih dana kao i toplijih preko zime.
 
Pa lepo rece covek - namesti temperaturu i ne brini sta ona radi.
Pojacavace, smanjivace, gasice se, palice se i nista vise nece potrositi ako je upaljena non-stop celu sezonu, a u prostoru ces uvek imati perfektnu mikroklimu...
Naravno, proluftiraj kratko 2x dnevno (promajna dijagonala).
Nije valjda da mislis da je napolju svez vazduh!?
 
Pozdrav, nov sam na forumu i treba mi savet.
Crkla mi je on/off klima i planiram da kupim inverter. U pitanju je dvosoban stan od 47 kvadrata sa centralnim grejanjem. U jednoj sobi je ispravna on/of klima a inverter bi trebala da dogreva i hladi ostatak stana. Kupio bih inverter zbog mogućih problema sa gasom sledeće zime.
E sad dolazim do glavne nedoumice. U stanu živi baka od 92g, sama. I imala je facijalis ove zime, pa je ne prija promaja. Pa mi je bitno da klima ima što slabije duvanje. Zbog toga razmišljam o nekoj 9ci. Budžet je do 80000 sa ugradnjom. Molim za savet.
 
Pozdrav, nov sam na forumu i treba mi savet.
Crkla mi je on/off klima i planiram da kupim inverter. U pitanju je dvosoban stan od 47 kvadrata sa centralnim grejanjem. U jednoj sobi je ispravna on/of klima a inverter bi trebala da dogreva i hladi ostatak stana. Kupio bih inverter zbog mogućih problema sa gasom sledeće zime.
E sad dolazim do glavne nedoumice. U stanu živi baka od 92g, sama. I imala je facijalis ove zime, pa je ne prija promaja. Pa mi je bitno da klima ima što slabije duvanje. Zbog toga razmišljam o nekoj 9ci. Budžet je do 80000 sa ugradnjom. Molim za savet.
Svaka inverter klima koja je dobro pozicionirana u prostoriji može da odradi to što želiš.Bitno je da se nađe optimalna pozicija unutrašnje jedinice nisi postavio neku skicu stana uz moguće pozicije unutrašnje i spoljašnje jedinice.Jedna od opcija koja se uklapa u budžet je Fujitsu LMCA12.Cena je ista i za LMCE09 65k.Kvalitetna klima ima 4 brzine i auto fan.Brzine su nešto manje na hlađenju nego kod grejanja.Odvlaživanje je maksimalnih 1.8l/h što doprinosi većem komforu u prostoriji koja se rashlađuje u odnosu na klime koje imaju manji stepen odvlaživanja vazduha.
 
breezeless imash temu o tome.
 
Pozdrav,

Trebala bi mi preporuka za klimu, standardna ( samo hlađenje ) , za sobu od 9m2.
Takođe ako postoji preporuka za firmu koja prodaje i ugrađuje klime u NS, a da su dobri i pouzdani.

Gledao sam Hisense 7icu ( V Pie 7K ) , Midea 9tku ( MSAG-09HRN1 )

Budžet je oko 500e ( klima plus ugradnja )
 
Shtagod uzeo oladicje 9m2 ali na 9m2 gde god stavio duvacje nekako na tebe.
 
Pogledaj i uporedi koja klima od te dve ima niže brzine izduva.Trebalo bi da imaju taj podatak u m3/h.Evo primer 250,320m3/h.
 
Hisense i Midea su on/off klime pogledaj ovu inverter klimu.
U svakom slučaju veći je komfor sa inverter klimom nego sa on/off.Možda ima i neki inverter jevtiniji potraži.Ovaj Bosch/Midea ima brzine sa malim protokom koji treba za male prostorije.Protok vazduha (veliki/srednji/mali – m3): 420/320/270
 
Uzeo sam tu neku k flex ili kako vec traku i beli bandaz preko da izolujem koliko sam mogao dodatno na onu bednu izolaciju za cevi sto su montirali, odnosno preko strujnih kablova koji su bili skroz goli .. prilicno zametan posao, i nemoguce je svuda lepo omotati ukrug zbog malog pristora izmedju instalacije i kucista, kao i ukrstanja instalacija i uopste polozaja iz kog se radi. Na pojedinim mestima na poledjini klime sam pomerio ona krilca od saca, valjda to samo odvodi toplotu sa cevi ispod i ne vi trebalo da utice na rad klime, ionako je ta rebrasta struktura bas osetljiva.
 
Propala je moja kupovina vox klime, nema trenutno nigde da se kupi po normalnoj ceni.

Da li su inverteri efikasniji na hladjenju od on off klima?
 
midea extreme na hladjenju sa breeze away funkcijom trosi izmedju radi u rasponu 50-150w, za sada vise od toga nisam video. Mozda bude vise trosila kada bude toplije napolju, videcemo.
 
Pozdrav ljudi,

Preselio sam se u novi stan pa me zanima vasa preporuka za inverter klimu koja bi i hladila i grejala komplet stan od ~50m2.

stan.png
Stan izgleda ovako, kao na gornjoj slici. Potencijalno mesto unutrasnje jedinice je obojeno crveno, a spoljasnje jedinice zuto, i ona bi bila na maloj terasi.

Dakle, kao sto rekoh, potrebna mi je preporuka za klimu koja bi uspesno grejala i hladila dobro izolovan i ususkan stan od ~50m2, koji kvadrat gore dole, jer ne bi grejao, ni hladio ostavu i kupatilo (ni terase :D).

Hvala unapred.
 
Naručio LMCA, dobio unutrašnju LMCA, spoljašnju LMCE.
Da vraćam ili je ok?
 

Prilozi

  • 20220523_111220.jpg
    20220523_111220.jpg
    131.9 KB · Pregleda: 29
  • 20220523_111130.jpg
    20220523_111130.jpg
    151.4 KB · Pregleda: 29
Ok je. Unutrašnja i spoljna nose različite oznake modela
 
Tako je i kod mene na 07LMCE.
 
Neko je već pitao to isto.Na spoljašnju jedinicu LMCA ide unutrašnja LMCE I LMCA.Samo je dizajn unutrašnje malo drugačiji u odnosu na LMCE ali je sve drugo isto.Ponekad dolaze i sa spoljašnjom jedinicom na kojoj umesto Fujitsu piše zelenim slovima General ali i to je Fujitsu General.Mislim da na toj klimi koju si naručio na unutrašnjoj jedinici umesto Fujitsu piše General.Na automatske meteorološke merne stanice stavljaju klime General.Inače je Fujitsu General firma osnovana 1936 godine.
 
Ne vidim da je neko pisao o Haier klimi a ja uzeo baš nju. Haier thundra plus 18 model. Ima li neko iskustva sa ovom markom? Ja sam na poslu bio prezadovoljan sa njima pa zbog toga i uzeh baš nju. U principu mi treba za grejanje nekih 60 kvadrata .
 
Ti si prvi da ju je spomenuo na forumu da sam primetio. Ali u lokalnoj idei je delovala da bas lepo greje. Problem je sto za te novce ima vec drugih proverenijih brendova, pa nikako da neko eksperimentise. To ne znaci da ne valja.
 
Ima li neko iskustva kakva je za grejanje Midea AG-24NXD0.WIK? Vidim da je AG-12NXD1.WIK prilično hvaljen model, ali se oznaka malo razlikuje.
 
Da li neko ko ima iskustva može da mi kaže koji inverter je pouzdaniji, VIVAX, VOX ili TESLA?
 
Na poslu su nam dve ove 18. grejale restoran od oko 200 kvadrata i cele zime je bilo baš toplo u njemu. Držali ih na 25 a u restoranu je konstantno bilo 24c.
 
Nazad
Vrh Dno