Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

dali da uzmem klimu inverter fujitsu asyg 12 llce r410a ili inverter general ashg 12 lmca/aohg 12 lmca r410a?
Dobre su i jedna i druga ali LMCA ima odličnu cenu i nije ulazni model tako da moja preporuka ide za LM.Sve u svemu mislim da je za 64k dinara odlična kupovina.
 
Odgovoricu kontra pitanjem, radi cega menjate mobilni telefon nakon godinu dve iako je potpuno funkcionaln i zadovoljava potrebe ?, eto tako i ja, dobio sam odlicnu ponudu za Hisense fres master a ova bivsa je bila dosta u mom posedu pa je red da gledam neku drugu.
Gde je tu ušteda ?
 
Gde je tu ušteda ?
Ista situacija kao i sa telefonom, kolima itd...sve što se kupi posle par meseci je cena prepolovljena. Prva prednost je uduvavanje svežeg vazduha spolja a da se prozori ne otvaraju. Istestirano više puta i stvarno funkcioniše, može da priča ko šta hoće ali je tako. Drugo, sama veličina unutrašnje jedinice je za respekt. Turbina duža za čitavih 15_ak cm što smanjuje broj obrtaja i zahvata veću površinu grejanja-hladjenja, tiša je. Treće, nova je i meni sasvim dovoljno. Toliko.
 
Jel ima neki Daikin model poput Fuji LT i Ambera? Kumu treba za oko 55 kvadrata, jedna prostorija (open space što bi moderno rekli)?

Edit: Kuća je u pitanju, predobro izolovana, čisto da napomenem. A za Daikin ima neku kombinaciju za popust, pa zato pitam baš za njega.
 
Ima

Daikin klima inverter FTXB50C/RXB50C

Nije 12 nego je 18Btu.Klima Daikin slična kao Amber ili LT je Perfera optimizovana za grejanje ali cena je astronomska a nisam siguran ni da li ih ima u Srbiji.Tako da pogledajte ovu Daikin 18 kažu da su zadovoljni sa njom.
 
Kako su ti već rekli imaš dvije Perfere, ali imaš i podnu Perferu. Jučer sam razgovarao s jednim prodavcem Daikina gdje mi je rekao Perfera FTXM 35M 2800 KM (1400 eura) a Perfera FTXM 42 je skuplja 200 eura. Ova koju proleter spominje je bogami dosta skuplja.
 
Kolege može li savet, da ne otvaram zasebnu temu?
Planiram da nabavim klima uređaj za prostor od 60ak kvadrata. Potrebna mi je prevashodno za hlađenje za period u najgorem slučaju od 15. Jula do 15. avgusta, dakle ne duže od mesec dana.
Razmišljam se za inverter klimu, da imam rezervni plan u slučaju da situacija sa gasom bude van kontrole.
E sad ne planiram da dajem neke velike novce s obzirom da mi uglavnom neće raditi a i pošto je beba na putu ne bih da rasipam novce bez pretrane nužde.

Pronašao sam sledeće:
Galanz Arcus - 2god garancije
i
Hisense Eco Smart.
Bliži sam Hisensu jer majstor kaže da bi mogao da mi nabavi za 40ka garancija je 5 + 2 godine ( dve dodatne na kompresor).

Da li imate neka iskustva sa ovim uređajima ili bi pre preporučili neki drugi uređaj?
Sva vaša razmišljanja su dobrodošla.
 
Hisense Eco Smart.
Bliži sam Hisensu jer majstor kaže da bi mogao da mi nabavi za 40ka garancija je 5 + 2 godine ( dve dodatne na kompresor).

Da li imate neka iskustva sa ovim uređajima ili bi pre preporučili neki drugi uređaj?
Sva vaša razmišljanja su dobrodošla.
Trazi ti drugog majstora,hoce da ti uvali klimu koju ne moze drugima:
Masa spoljašnje jedinice 22kg

Za te pare imas VOX (AUX) koja se pokazala najbolje od jeftinih klima.
 
Za 60m2 i za hladjenje mora neka ozbiljnija klima a ako zatreba da greje jos i jaca.
Kakva je izolacija, kuca, stan?
Dobro izolovan prostor. Jača od 12000 BTU?
Trazi ti drugog majstora,hoce da ti uvali klimu koju ne moze drugima:
Masa spoljašnje jedinice 22kg

Za te pare imas VOX (AUX) koja se pokazala najbolje od jeftinih klima.
kolika je garancija na VOX klime?

Kolika je masa spoljne jedinice klime za koju se pouzdano zna da je kvalitetna?

Interesantan je i ovaj
 
Poslednja izmena:
Interesantan je i ovaj model.
I njegova spoljna jedinica je 23 kg, ako je to uopšte znak nekog kvaliteta.
Galanz od ova 3 deluje najbolji na papiru?
 
Vox ima 2 godine garancije. Ne znam da li ima odredjeni period kada daju 5 godina garancije. Po mom misljenju 30kg najmanje treba da ima dobra klima.
 
IIljubo, možda nisam dobro ispratio tvoje pisanje, koliko je budžet ako smijem da priznam ?
Pitam
 
Kolege može li savet, da ne otvaram zasebnu temu?
Planiram da nabavim klima uređaj za prostor od 60ak kvadrata. Potrebna mi je prevashodno za hlađenje za period u najgorem slučaju od 15. Jula do 15. avgusta, dakle ne duže od mesec dana.
Razmišljam se za inverter klimu, da imam rezervni plan u slučaju da situacija sa gasom bude van kontrole.
E sad ne planiram da dajem neke velike novce s obzirom da mi uglavnom neće raditi a i pošto je beba na putu ne bih da rasipam novce bez pretrane nužde.

Pronašao sam sledeće:
Galanz Arcus - 2god garancije
i
Hisense Eco Smart.
Bliži sam Hisensu jer majstor kaže da bi mogao da mi nabavi za 40ka garancija je 5 + 2 godine ( dve dodatne na kompresor).

Da li imate neka iskustva sa ovim uređajima ili bi pre preporučili neki drugi uređaj?
Sva vaša razmišljanja su dobrodošla.
Ne mogu reći kako hladi jer sam klimu kupio u novembru. Inverter je 12-ica, gas r32, garancija je 7 godina. ima grejač tacne, wi je. Plaćena 42 hiljada, mada je kod uvoznika oko 60 000. Spoljna jedinica je teška 30 kg. Tadiram supreme 12r/r32 wifi inverter. U nekoliko radnji cena varira između 40-50k.

 
Jel ovo ok cena? Ne mogu da nadjem jeftinije. Zbog nove cene peleta i ostalih energenata u globalu razmišljam da kupim i klimu pa da sledeće zime kombinujem klimu i pelet za grejanje kuće.
Screenshot_20220223-161146233.jpg
 
To je ok cena za ok klimu.
 
Naručujem ujutru ondak.
 
Ja sam istu takvu pre par meseci kupio za 62.999 din :) dakle i oni poskupljuju pa makar to bilo i 1000 din.

Ja mislim da za te pare teško može da se nađe kompletan uređaj u toj klasi. Ima naravno svojih mana ali s druge strane i cena je takva da ne može biti bez mana.
 
Tek će da poskupe zbog mnogo faktora. Ko planira da kupi sada je, manje-više prelomni trenutak.
 
Da li za montažu inverter klime može da se iskoristi instalacija od stare "obične" klime?
 
Može
 
Ako klima na 0 stepeni u toku noći troši oko 300w konstantno, da li je realno očekivati da može da greje kako treba i kada temperatura padne na -10?
 
Šta može da bude problem? Majstor kog sam zvao se nije bunio da ostane stara instalacija. Sadašnja klima je ugradjena pre 2 godine tako da je i instalacija toliko stara.
 
Nazad
Vrh Dno