Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

Za manju sobu je opcija KGTB.
Za vecu ce morati jaca klima, pa gledam da uklopim finansijski. Iz Viacoma mi predlozili Luca 14, ali ne bih.
 
Sta nije jasno?
Jel ste hvalili Fujitsu?! Evo uzet je u razmatranje, ali ne moze u 35 kvadrata, samo u manju sobu i to kaze uvoznik i par majstora.
Zato sam i trazio tacnu tehnicku specifikaciju kgtb, jer sam se hvatao za slamku da mozda ipak moze da zavrsi posao.

To da li ce neko od forumasa da napise ma moze je irelevantno, jer onaj ko to prodaje i ugradjuje ne moze da stane iza toga da ce biti kako treba i to je korektno.
Stavise, to je jedino ispravno - e slusaj ne mogu da garantujem da ce biti ok, ne bih da se zalis posle, pa da skidamo, menjamo itd.
 
Poslednja izmena:
Druže, kao neko ko se 10 god. greje na klime raznih proizvođača mogu samo da ti kažem da je to vid grejanja koji uvek traži neki kompromis. Ti si izuzetno zahtevan korisnik (što je opet ok), i teško da ćeš 100% biti zadovoljan. Ja bih ti, po ovome što sam pročitao, savetovao da uzmeš uređaje čijom ćeš kulturom rada i modulacijom biti srećan, uz opciju da ako temperatura par dana godišnje ode u neki debeli minus (-15 ili niže) uključiš grejalicu ili norveški radijator.
 
Povremeno se desi da klima kao "klikće" par minuta i onda to kliktanje nestane. Danas sam uspeo to da snimim malo pre nego što je prestala.
Da li neko ima ideju o čemu se radi? Inače, klima ne radi već par meseci (samo je uključena u struju na stand-by modu).
Evo i snimka:
 
Jesam, ali je to isto matoro i r410... A ovaj kgtb ispade navodno naslednik, a nigde veze, jer ltca odrzava kapacitet na minusima samo tako
Da ima pravi naslednik ltca, bio bi najozbiljniji kandidat
 
Drugar na ploci od tavana ima stiropor 5cm i preko lepak ,da li moze preko toga vunu ?
 
Ako dobijes 5 godina garancije sta ima veze, ja sam zbog novijeg gasa uzeo amber i pokajao!

Sta ti fali Amberu?
Inace, dobio si aktuelan uredjaj, koji ce da traje i ima podrsku duze godina.

Stara koka ali dobra supa kaže jedna izreka.

Kod tehnike bas i nije dobra, ali definitivno je ta stara zadala domaci koji nove nikako da urade.

ajmo jovo nanovo

E ali sve krene od proste stvari. Pitas koji je ispravan dokument sa specifikacijama klime na zvanicnom sajtu i onda krene lavina. Pa tacno da sam pitao zaposlene u Viacomu ne bi tako skocili.
Naravno, niko ne odgovori na originalno pitanje, jer ocigledno niko ne zna.

Nisi ti za grejanje klimom, veruj mi.

To si zakljucio na osnovu toga sto sam pitao koja je ispravna specifikacija sa zvanicnog Fujitsu sajta ili zbog toga sto nisam za 10 god stari model na stari gas?!

Svaka vama cast ako biste kupili i preporucili nekome Golf 5 ili 6, a aktuelan je Golf 8, a da pri tome taj neko ne moze da nadje osnovne podatke kao npr. snaga motora, potrosnja itd.
Eto, to vam je analogija.

Pola vas se razume u Fujitsu, koristi isti, neki ocigledno i zive od Fujitsua i niko da odgovori na prosto pitanje, koja je tacna specifikacija ASYG12KGTB klime, posto na zvanicnom sajtu i Euroventu stoji jedno, a ovde neko izbaci drugo, cega nema na sajtu. Prosto pitanje, treba i da je prost odgovor.
Pregledao sam x modela i stvarno nisam nasao da je neko tako zakukuljio kao Fujitsu sa ovim modelom.
 
Nadovezacu se na ovaj post.
Istrazujem slucaj KGTB i na Fujitsu sajtu postoji ovaj dokument, gde sam oznacio najvaznije.
Ovo su vrednosti koje je i Eurovent izbacio...
Koje su zapravo karakteristike ove klime?!
Kod mene Daikin FTXB25C grejao odlično na -11.Duva extra toplo,merio izduv ali sam zaboravio koliko je izbacivao.Tako da pusti Eurovent ta klima će sigurno grejati kad zatreba.
 
Neko se greje na klimu, a neko bi na specifikaciju ili gas ovaj, onaj, sitna crevca.. pogrešna filozifija i pristup, po meni. Meni evo fino toplo, ni ne razmišljam o klimi, a to je poenta :)
 
Ma nije poenta u Euroventu, nego tome da proizvodjac na sajtu drzi jedno, onda ovde ljudi izbace drugo i sta je tacno?!
To sto je proizvodjac izbacio na sajtu odgovara onome sto se nalazi i na Euroventu.
Ove druge tabele nema nigde?!
Prosto i jednostavno pitanje je - koje su stvarne specifikacije asyg12kgtb?!

Svaka klima ce grejati kada treba, ali samo odredjeni prostor (kvadratura, tj. zapremina prostorije, izolacija... su promenljive).
Posto nemamo blage veze koje su tacne specifikacije, mozemo samo da nagadjamo koliku prostoriju moze da greje (uzimajuci u obzir promenljive).
Uvoznik mi i sam rece da on ne bi bio srecan da je soba preko 28,29 kvadrata (opet, pojma nemam sta je njemu prosecna izolacija, pozicija itd.
Neko se greje na klimu, a neko bi na specifikaciju ili gas ovaj, onaj, sitna crevca.. pogrešna filozifija i pristup, po meni. Meni evo fino toplo, ni ne razmišljam o klimi, a to je poenta :)

A kako si odabrao klimu?
Ako nisi gledao specifikaciju, sto nisi uzeo najjeftiniju 7icu?
Jel mozda zato sto je ipak bila bitna specifikacija i jer si znao da ces da se smrznes?
 
Jel možeš citirati taj post sa tom tabelom za koju ne znaš odakle je? Da ne tumbam sad na šta si mislio?
 
Moj amber je premium model samo na papiru, mnogo krcka plastika, pregreva prostoriju,gasi kompresor kad stigne 500,700, 800 wati i kad se iskljuci temperatura u prostoriji padne 3-4 stepena pa ona tek ukluci.Zato sam sada za spavacu sobu uzeo 07LMC pa neka je i stari gas i garancija dve godine rizikovao sam.U drugoj savacoj sobi mi je panasonic inverter iz 2003 godine i jos sljaka kao prvog dana, ali ni on ne ide ispod 400 wati ali zato gadja temperaturu u dlaku.
Zato sam vise za malo starijeg pasata nego za golf 8.
 
Jel možeš citirati taj post sa tom tabelom za koju ne znaš odakle je? Da ne tumbam sad na šta si mislio?
Evo ga link, druga je tema


Moj amber je premium model samo na papiru, mnogo krcka plastika, pregreva prostoriju,gasi kompresor kad stigne 500,700, 800 wati i kad se iskljuci temperatura u prostoriji padne 3-4 stepena pa ona tek ukluci.Zato sam sada za spavacu sobu uzeo 07LMC pa neka je i stari gas i garancija dve godine rizikovao sam.U drugoj savacoj sobi mi je panasonic inverter iz 2003 godine i jos sljaka kao prvog dana, ali ni on ne ide ispod 400 wati ali zato gadja temperaturu u dlaku.
Zato sam vise za malo starijeg pasata nego za golf 8.

Bedak za Amber, ali izgleda da su svi noviji Gree takvi...
Ako ti 7ica zavrsava posao u toj sobi, super, ne moze jeftinije.
Koji Panasonic imas?
 
Moj amber je premium model samo na papiru, mnogo krcka plastika, pregreva prostoriju,gasi kompresor kad stigne 500,700, 800 wati i kad se iskljuci temperatura u prostoriji padne 3-4 stepena pa ona tek ukluci.Zato sam sada za spavacu sobu uzeo 07LMC pa neka je i stari gas i garancija dve godine rizikovao sam.U drugoj savacoj sobi mi je panasonic inverter iz 2003 godine i jos sljaka kao prvog dana, ali ni on ne ide ispod 400 wati ali zato gadja temperaturu u dlaku.
Zato sam vise za malo starijeg pasata nego za golf 8.
Zašto ga ne reklamiras?! Kad nečim nisi zadovoljan menjaj, čak ni ženu ne moraš da trpiš... menjaš ;)
 
Ja ga reklamiram od kako sam ga uzeo, sad skoro bili iz servisa sa nekom dijagnostikom, pa ce mi javiti nakon zasedanja sta su utvrdili i sta ce preduzeti!
 
Ja ga reklamiram od kako sam ga uzeo, sad skoro bili iz servisa sa nekom dijagnostikom, pa ce mi javiti nakon zasedanja sta su utvrdili i sta ce preduzeti!
Hajde kad se nesto desi, pisi da imamo iskustvo iz prve ruke... Ako ga ne sredi trazi novac nazad i kraj... Mada kad trebaš novu stvar da sređuješ više nije taj filing!
 
Moj amber je premium model samo na papiru, mnogo krcka plastika, pregreva prostoriju,gasi kompresor kad stigne 500,700, 800 wati i kad se iskljuci temperatura u prostoriji padne 3-4 stepena pa ona tek ukluci.Zato sam sada za spavacu sobu uzeo 07LMC pa neka je i stari gas i garancija dve godine rizikovao sam.U drugoj savacoj sobi mi je panasonic inverter iz 2003 godine i jos sljaka kao prvog dana, ali ni on ne ide ispod 400 wati ali zato gadja temperaturu u dlaku.
Zato sam vise za malo starijeg pasata nego za golf 8.
I ja isto razmisljao i uzeo 07LMCE,greje za sve pare.Čak mi i prejak za jednu sobu od 10-12m2.
 
Pa navodno losa komunikacija izmedju spoljne i unutrasnje jedinice.Po dijagnostici temperatura koju salje spoljna je bila oko 60c, dok je unutrasnja ocitavala oko 40 do 42c.Temperatura unutrasnjeg izmenjivaca merena laserskim termometrom je iznosila oko 53 do 55c.
 
Evo ga link, druga je tema




Bedak za Amber, ali izgleda da su svi noviji Gree takvi...
Ako ti 7ica zavrsava posao u toj sobi, super, ne moze jeftinije.
Koji Panasonic imas?
Da, to je FJ tabela iz D&T manuala za koji su naveli da važi u uslovima "NOTE: Values mentioned in the table are calculated based on the maximum capacity."
Nikad nisam zapamtio, ali je neko nekada i navodio za koje uslove i opterećenja važi sertifikat E-venta. Procackaj to, ili će neko vec da navede.
 
Moj amber je premium model samo na papiru, mnogo krcka plastika, pregreva prostoriju,gasi kompresor kad stigne 500,700, 800 wati i kad se iskljuci temperatura u prostoriji padne 3-4 stepena pa ona tek ukluci.
Ukljuci i-feel na daljincu pa ne bi trebalo biti odstupanja vise od 1 stepena.
 
Dostigne ona temperaturu, nije to problem. Kad se ukljuci zagreje brzo i bude super. Cak i predje za pola stepena. Ali izgleda tako kad se smanjuje pali se tek na mozda 3 stepena ispod toga kada padne. Recimo ako sam spustila na 20, tek kad padne na 17 ukljuci se i posle sve normalno.
O tome i govorim, temperatura u prostoriji je različita što je bliže plafonu to je temp viša. Kod mene je ta razlika oko dva stepena (stan je neizolovan). Na staroj klimi sam uvek morao da zadam dva stepena više da bi postigao željenu temp u sobi, ovo važi samo za grejanje. Npr. ako želim 24 podešavam na klimi 26-27 ako želim 19 podešavam 21-22 itd. ta razlika je zavisna od spoljnje temp. Kod tebe je slična situacija koliko vidim na podešenih 20 (kreće sa grejanjem tek kada padne za jedan stepen ispod zadate znači 19) klima kreće na 17 merenih na sobnom termostatu. Možeš da staviš toplomer gore na klimu pa da tačno utvrdiš kakva je razlika kod tebe.
 
Nazad
Vrh Dno