Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

Razvodna kutija ,lepse bi izgledalo,ili stavi kanalicu,inace lepa klima a greje bar po forumskim pricama!
 
Ne. Neke klime ne dođu sa kablom uopšte.

Neka ti krunicom izbuši zid pored razvodne kutije. Tako je meni uradio. Nema lupanja zida i z@yebsncije
 
Nije ista klasa klima od 600 i 1000e,neces vratiti tih 400e razlike nikad,zamajavanje je to a + i a++++++++++++++++++.Neke druge stvari podizu cenu konkretno tih 400e gde i znak cini svoje.
Tako je.
Na primer kupovao sam tus bateriju i gledam Armal 100 eur a kod kineza 3000 dinara.
Pa ne stedi mi vodu taj armal pa mi se ne isplati.
 
Da li neko od člamova ima

BERGEN-PINE PROFI BER12QC LCLH-G17WIFI​

specifikacije deluje zanimljivo.
 
Ne bi uzimao taj Begen pored
Daikin FTXB35C
Midea Mission 12
Bergen je prepakovana Gree,onda mozes i lomo uzeti
 
Купио си бољи модел, мислим да тај модел греје до -20, али у сваком случају нам пренеси искуства. Ја сам пре месец дана купио Vox IVA6, али сам разматрао и Теслу. Мислим да су ти са 34 у броју бољи него они са 36 типа TM36AF21-1232IA. Оно што је добро код Тесле је што су прилично тихе, додуше гледао сам их када хладе. Мислим да ћеш се пријатно изненадити на грејању с обѕиром да је јефтин модел.

Gde si kupio Vox IVU6, nigde je nema gde god sam pitao, ni nje ni IVA5?
 
U Emezeti, narucio sam bio ivu1 u Tehnomanii pa me zavlacili 10-tak dana oko isporuke, onda sam im otkazao i seo u kola jedno popodne i prokrstario Beogradskim radnjama i bila je poslednja izlozena za 38 hiljada, ko iva5 samo sto ima wifi modul i ima neki dodatak na plastici kao malo lepsa.
 
Nema više nigde da se nadje. Ima IVA7 i IVA8 ali postoje samo u crnoj boji, to mi ne odgovara.
 
Ugrađena 07LMCE i odrađen godisnji servis za Amber. Žali Bože 2500 dinara za malo čišćenja unutrašnje jedinice i proveru freona, ali kad garancija uslovljava nema se izbora, a i skuplja je klima pa mi se ne rizikuje. Kada budem završio gornji sprat u koji ću morati još 3-4 klime da ugradim, sigurno neću davati 120 evra godišnje za servis, više mi se isplati da nakon nekoliko godina uštedim 500-600e i kupim novu klimu ako se pokvari i nema joj spasa.

Što se 07LMCE tiče, stavio sam temperaturu na 30 odmah i bije kao blesava. Lulicu sam rekao da ne stavljaju da mi ne bi zamrzavala na minusima. Propisno ugrađena (nadam se :D), izolovane obe cevi posebno pa obmotane trakom, vakumirana, stavljene anti vibracione gume. Videćemo kako će se pokazati zimus. Pošto se ta soba neće koristiti svakodnevno, staviću je da održava na 10c, pa ću po potrebi zagrevati više. Mala je soba, 10 kvadrata plus kosi zid zbog potkrovlja pa je zapremina manja. Znam da nije idealno za klimu, ali mi nema smisla da sobu koja će se koristiti 1-2 dana nedeljno grejem konstantno na 20+ stepeni.
 
Poslednja izmena:
Ja kad sam pricao ovo za te servise napali me motikama ovde i bio sam banovan 2 nedelje ...
 
Ugrađena 07LMCE i odrađen godisnji servis za Amber. Žali Bože 2500 dinara za malo čišćenja unutrašnje jedinice i proveru freona, ali kad garancija uslovljava nema se izbora, a i skuplja je klima pa mi se ne rizikuje. Kada budem završio gornji sprat u koji ću morati još 3-4 klime da ugradim, sigurno neću davati 120 evra godišnje za servis, više mi se isplati da nakon nekoliko godina uštedim 500-600e i kupim novu klimu ako se pokvari i nema joj spasa.

Što se 07LMCE tiče, stavio sam temperaturu na 30 odmah i bije kao blesava. Lulicu sam rekao da ne stavljaju da mi ne bi zamrzavala na minusima. Propisno ugrađena (nadam se :D), izolovane obe cevi posebno pa obmotane trakom, vakumirana, stavljene anti vibracione gume. Videćemo kako će se pokazati zimus. Pošto se ta soba neće koristiti svakodnevno, staviću je da održava na 10c, pa ću po potrebi zagrevati više. Mala je soba, 10 kvadrata plus kosi zid zbog potkrovlja pa je zapremina manja. Znam da nije idealno za klimu, ali mi nema smisla da sobu koja će se koristiti 1-2 dana nedeljno grejem konstantno na 20+ stepeni.
Koliko si je platio? I koliko ti je dugačka instalacija?
 
Ugrađena 07LMCE i odrađen godisnji servis za Amber. Žali Bože 2500 dinara za malo čišćenja unutrašnje jedinice i proveru freona, ali kad garancija uslovljava nema se izbora, a i skuplja je klima pa mi se ne rizikuje. Kada budem završio gornji sprat u koji ću morati još 3-4 klime da ugradim, sigurno neću davati 120 evra godišnje za servis, više mi se isplati da nakon nekoliko godina uštedim 500-600e i kupim novu klimu ako se pokvari i nema joj spasa.

Što se 07LMCE tiče, stavio sam temperaturu na 30 odmah i bije kao blesava. Lulicu sam rekao da ne stavljaju da mi ne bi zamrzavala na minusima. Propisno ugrađena (nadam se :D), izolovane obe cevi posebno pa obmotane trakom, vakumirana, stavljene anti vibracione gume. Videćemo kako će se pokazati zimus. Pošto se ta soba neće koristiti svakodnevno, staviću je da održava na 10c, pa ću po potrebi zagrevati više. Mala je soba, 10 kvadrata plus kosi zid zbog potkrovlja pa je zapremina manja. Znam da nije idealno za klimu, ali mi nema smisla da sobu koja će se koristiti 1-2 dana nedeljno grejem konstantno na 20+ stepeni.
Ajde to što je čistio malo unutrašnju jedinicu ali kako je proverio freon na inverter klimi.Nema tu šta da se proverava ako sve radi kako treba to je obična gluma i stavka u računu.Ako sve radi kako treba bolje bi bilo da ništa ne diraju oko spoljne jedinice kačenje manometara i slične egzibicije.Ta provera freona je mogla da se radi kod on/off klima ali kod invertera ne.
 
Pozz svima,nisam bio na ovom delu foruma sigurno dve godine,pre sam bio veoma aktivan ali u poslednje vreme i ne bas,grejem se sa inverterima vec 7 godina i prezadovoljan sam,imam i fujitsu,mideo,gree...
Potrebna mi je jedna informacija,zelim da uzmem kod ujaka za kucu 3 komada 12,necu gree jer imaju problem sa modulacijom tako da je spalo slovo na fujitsu,da li moze da se nabavi i dalje 12llce model ili se pojavilo nesto slicno u tom cenovnom rangu?(topa 60k po klimi je gornja granica)
 
Na nekoliko mesta piše da je na lageru ili dostupno tako da treba proveriti.U tom cenovnom rangu mislim da nije moguće naći nešto bolje.
 
Na nekoliko mesta piše da je na lageru ili dostupno tako da treba proveriti.U tom cenovnom rangu mislim da nije moguće naći nešto bolje.
Da li je mozda izasao novi model slicne cene i performansi?
U slucaju da ovih nema
 
Jel normalno da midea inverter klima koja je podesena na grejanje nakon nekog vremena valjda kad dostigne zadanu tempereturu pocne hladan vazduh da izbacuje? O cemu se radii mozel mi neko rec nesto tome?
 
Jel normalno da midea inverter klima koja je podesena na grejanje nakon nekog vremena valjda kad dostigne zadanu tempereturu pocne hladan vazduh da izbacuje? O cemu se radii mozel mi neko rec nesto tome?
Možda klima nisko modulira ili je u pitanju kontrolna brzina ali je ona neuporedivo slabija nego low ili quiet.Ne znam kako je to rešeno kod Midea klima oko kontrolne brzine.Koji je model klime imaju neki forumaši Midea klime pa mogu da pomognu.
 
Jedna stvar me buni oko klime koju sam uzeo. Ovo je oznaka: Fujitsu klima uređaj AOYG07LMCA / ASYG07LMCE

Koliko vidim dve oznake u imenu su jedna za unutrašnju, jedna za spoljašnju jedinicu. Našao sam na nekim sajtovima da je AOYG07LMCA standardna spoljašnja jedinica koja pasuje za više unutrašnjih. Da li je ovo dobra kombinacija? Jel ovo standardna 07LMCE (unutrašnja + spoljašnja) koja se prodavala kod nas na drugim mestima?
 
Jedna stvar me buni oko klime koju sam uzeo. Ovo je oznaka: Fujitsu klima uređaj AOYG07LMCA / ASYG07LMCE

Koliko vidim dve oznake u imenu su jedna za unutrašnju, jedna za spoljašnju jedinicu. Našao sam na nekim sajtovima da je AOYG07LMCA standardna spoljašnja jedinica koja pasuje za više unutrašnjih. Da li je ovo dobra kombinacija? Jel ovo standardna 07LMCE (unutrašnja + spoljašnja) koja se prodavala kod nas na drugim mestima?
 

Prilozi

  • IMG20211025160825.jpg
    IMG20211025160825.jpg
    83.2 KB · Pregleda: 38
  • IMG_20211025_161004.jpg
    IMG_20211025_161004.jpg
    200.4 KB · Pregleda: 37
Nazad
Vrh Dno