Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

Gde ima 3c za toliko para?
Efikasnije je da klima ima ciscenje vazduha nego da se uzdas samo u taj 3c, a da pri tome i ne dodaje dodatan materijal za ciscenje...
Najvaznije, pisao je o komforu covek, a ne znam kome je komfor 105 uredjaja, ako sve moze jedan...
Ja imam oba, ali se tu vracamo na pricu da ako nema kinte idu kompromisi....
 
Ne može sve jedan. Imam klimu sa tim filterima (plazma i jonizator), ali Ćomi bolje radi posao.
 
@nemanjabgd84

Verujem da kao neko ko je 14 godina na Benchmarku znaš da koristiš sajtove za uporedjivanje cena, već neko vreme se vrti na akcijama u raznim radnjama (legitimnim) po toj ceni.

Komfor? Koliko jako klima mora da duva da bi dizala vazduh sa poda i naterala ga da prolazi kroz njene filtere sa istom efikasnošću kao prečišćivač koji stoji na podu i sa svih strana uvlači vazduh?

Mislim da je prečišćivanje na klimama jeftin marketinški trik. Da bi bilo efektivno klima mora imati 3 ozbiljna filtera, senzor PM2.5 čestica i funkciju promene brzine ventilatora na osnovu senzora. Ne znam da li postoji tako nešto uopšte, a ako postoji strah me da pomislim koliko košta :D
 
Koju klimu imas?
I da li mislimo na isto, siguran sam ne u potpunosti.
Pricamo o uredjajima koji ubacuju i precisceni vazduh od spolja?
 
Mislim da je to bacanje para,treba dati x3-4 i uzeti proveren proizvod,mada ne znam za šaomi,ako prave onakve telefone.... :D Šalim se...čekamo šaomi klimu :D
 
@nemanjabgd84

Verujem da kao neko ko je 14 godina na Benchmarku znaš da koristiš sajtove za uporedjivanje cena, već neko vreme se vrti na akcijama u raznim radnjama (legitimnim) po toj ceni.

Komfor? Koliko jako klima mora da duva da bi dizala vazduh sa poda i naterala ga da prolazi kroz njene filtere sa istom efikasnošću kao prečišćivač koji stoji na podu i sa svih strana uvlači vazduh?

Mislim da je prečišćivanje na klimama jeftin marketinški trik. Da bi bilo efektivno klima mora imati 3 ozbiljna filtera, senzor PM2.5 čestica i funkciju promene brzine ventilatora na osnovu senzora. Ne znam da li postoji tako nešto uopšte, a ako postoji strah me da pomislim koliko košta :D
Prebacio sam se na 3h... Zaboravio sam da ima ta slabija varijanta.
Btw, ima klima koje rade ono sto pises ili jos bolje, od spolja ubacuju preciscen vazduh koji ima vise kiseonika...
Najjeftiniji je Hisense Freshmaster
 
Koju klimu imas?
I da li mislimo na isto, siguran sam ne u potpunosti.
Pricamo o uredjajima koji ubacuju i precisceni vazduh od spolja?
Galanz Kudo. Ćomi ima filter velike površine i zapremine. Klime nemaju takav filter.
Prebacio sam se na 3h... Zaboravio sam da ima ta slabija varijanta.
Btw, ima klima koje rade ono sto pises ili jos bolje, od spolja ubacuju preciscen vazduh koji ima vise kiseonika...
Najjeftiniji je Hisense Freshmaster
Kako to misliš više kiseonika?
Ti iz stana provetravanjem treba da izbaciš višak vlage i CO2. Ni jedna klima ne može da ubacuje vazduh obogaćen kiseonikom. Ali može da ubacuje SO2, NOx...
 
Prebacio sam se na 3h... Zaboravio sam da ima ta slabija varijanta.
Btw, ima klima koje rade ono sto pises ili jos bolje, od spolja ubacuju preciscen vazduh koji ima vise kiseonika...
Najjeftiniji je Hisense Freshmaster
A kada provetriš prostoriju ili kada se otvore vrata, prozori? Čak i da radi kako treba (u šta sumnjam), takva vrsta prečišćavanja ima smisla jedino ako se sve vreme drže zatvoreni svi prozori i vrata. Obrni-okreni dođeš do toga da je to besmisleno.
 
Galanz Kudo. Ćomi ima filter velike površine i zapremine. Klime nemaju takav filter.

Kako to misliš više kiseonika?
Ti iz stana provetravanjem treba da izbaciš višak vlage i CO2. Ni jedna klima ne može da ubacuje vazduh obogaćen kiseonikom. Ali može da ubacuje SO2, NOx...

Ubih se da nadjem koje sam jos modele video da rade ovo o cemu pisem, ali posto sam se drndao sa Hisensom, znam za Freshmaster.
Ne obogacuje nista, nego uvodi vazduh od spolja, koji usput preciscava.
Taj konkretan model ima dodatno crevo zbog toga.

A kada provetriš prostoriju ili kada se otvore vrata, prozori? Čak i da radi kako treba (u šta sumnjam), takva vrsta prečišćavanja ima smisla jedino ako se sve vreme drže zatvoreni svi prozori i vrata. Obrni-okreni dođeš do toga da je to besmisleno.

Upravo tako.
Evo, konkretno kod mene bukvalno na 5 minuta ne mozes prozor da otvoris kakvo smece loze ljudi. Comi, kako mu kolega tepa, poblesavi, ode bas brzo na 400, 500...

Postoje sve krenulo od komentara za komfor, drzi se toga.
Nikav mi je komfor da mi za 5 min spolja udje toliko svega i svacega sto Comi ne moze pola sata, sat da pokupi.
Dakle, ova klima ti uvede vazduh bez gomile tog smeca.
Verujem da nije idealno, ali siguran sam da pomaze.
Na stranu koliko kosta, da li je bolje klima+preciscavac itd. Pricamo o jednom jedinom uredjaju i komforu koji pruza
 
Gde se nalazi HEPA filter na toj klimi i kako se čisti/menja?
 
Hepa se ne čisti. Mora da se menja.

@nemanjabgd84 ostaje opet problem vlage i CO2 koji mora da se izbaci iz prostora, a tu klima ne pomaže. Brzo Ćomi prečisti vazduh posle otvaranja.
 
Gde se nalazi HEPA filter na toj klimi i kako se čisti/menja?

Nemam tu klimu, ne znam.

Hepa se ne čisti. Mora da se menja.

@nemanjabgd84 ostaje opet problem vlage i CO2 koji mora da se izbaci iz prostora, a tu klima ne pomaže. Brzo Ćomi prečisti vazduh posle otvaranja.

Da, vlaga definitivno ostaje kao problem.
Imam Comija 3h dva komada i oteli se dok pokupi smece koje komsiluk lozi.
Uzeo sam mali Philips koji ima osetljiviji senzor od Comija, tek on drlja dugo.
 
Imate gree freair klimu koja ubacuje čist vazduh i reguliše.
 
Ali ubacuje svež vazduh... :)
 
Ubacuje i Hisense Fresh Master. Samo kostaju skoro 2 puta manje nego Gree.
 
Ako radi kao ova moja 2 Hisensea, treba i 5 puta da je jeftiniji...
Uglavnom, od price o komforu prilikom upotrebe klime odosmo dodjavola.
A sto se tice Freair, uzeo bih na keca da imam kinte toliko po komadu.
Tih -15 je vise nego dovoljno za Beograd, a preciscavanje vazduha u istom je postalo pod obavezno tokom cele godine...
 
Kad citam o Hisense kao da slusam o Xiaomi-u. Uzmi brate Xiaomi/Hisense, sta ces da preplacujes, to jos bolje radi nego XXX, uzmi brate neces se pokajes...
 
Tesko. Evo pisem sa Xiaomi tel i kukam na Hisense klime. Nisu ni blizu :)
Do duse i ovom cudu brljavi proximity :))
 
Ne vredi se zanositi sa tim sistemimam za ubacivanje vazduha preko mini-split klima uredjaja.

Ako ces da ubacujes preciscen vazduh i drzis prozore zatvorene, mora da se ima poseban sistem za ventilaciju sa svojim HEPA filterima. Taj isti sistem kupi ustajali vazduh i izbacuje ga spolja tako da imas dobru izmenu i zdraviji vazduh.
Sa druge strane, treba ti i rekuperator vlage i toplote kako bi grejanje na klimu bilo efikasno. Pozeljno da ima i sistem za vlazenje vazduha povrh tog rekuperatora.

Takodje, da bi sve to lepo radilo, treba dobra stolarija i kvalitetna hidro i aero izolacija. Da dobro zadihtujes stan/kucu. Sve to naravno daleko prevazilazi nase finansijske mogucnosti, te se krpimo sa Comijima i Freshair klimama :)
 
Fujitsu KMTA, ne dolazi sa wifi modulom. Da li zna neko gde to moze da se uzme, i radi li uopste?
 
KGTA ima snage, obratiti pažnju na nivo buke.
 
Nemam tu klimu, ne znam.



Da, vlaga definitivno ostaje kao problem.
Imam Comija 3h dva komada i oteli se dok pokupi smece koje komsiluk lozi.
Uzeo sam mali Philips koji ima osetljiviji senzor od Comija, tek on drlja dugo.
 

Prilozi

  • 2021-10-22 (2).png
    2021-10-22 (2).png
    119.6 KB · Pregleda: 41
  • IMG_20211014_162207_1.jpg
    IMG_20211014_162207_1.jpg
    116.7 KB · Pregleda: 41
Aj pitanje za bas koji bolje znate.
Kolika je realna usteda na potrosnji struje izmedju a+++/a+++ modela, zatim a+++/a++ i a++/a++. Ovo bi bilo energetska klasa hladjenje/grejanje.
Za prostoriju da uzmemo standard 20-30 kvm, prosecna izolacija, klima 12 ica.
Citam celu temu fazon x-ti put i nema mnogo pravila.
Za sada mi se samo cini da su kinezi, na papiru, galantniji kod tih stvari od japanaca, ali da su ovde ljudi sa japancima izvlacili bas nisku potrosnju.
Pitam, jer razmisljam ima li matematike izmedju cca 600e za kineza i 1000e za japanca. Na stranu sto kinezi daju wifi, grejace SJ i tako neke stvari koje ili ne pisu kod japanaca ili je doplata poprilicna.
 
Nije ista klasa klima od 600 i 1000e,neces vratiti tih 400e razlike nikad,zamajavanje je to a + i a++++++++++++++++++.Neke druge stvari podizu cenu konkretno tih 400e gde i znak cini svoje.
 
Nazad
Vrh Dno