Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

Za onu sobu od 10 kvadrata, da. Poručio sam je, Mission 2 9-ku su mi otkazali na dva mesta. Hvala na odgovorima.

Nadam se da ako udari jači minus da neće prestati sa radom :D
 
Nece ne brini,do -5 greje kao luda,ispod toga samo vrti u prazno
 
Šta znači vrti u prazno? 😂
 
Misljenje o ovom modelu? Uzeo sam ga zbog grejanja najvise. Soba ima nekih 25-30 kvadrata?
 

Prilozi

  • IMG_20211018_012415.jpg
    IMG_20211018_012415.jpg
    102.6 KB · Pregleda: 117
PRE blizu plafona ako dobro vidim.
Merio sam nekih 7 do 10cm od plafona. Ja to reko majstoru kaze ne brini nista. A ja bas citao da je pozeljno 15tak cm od plafona. Al dzaba neda niko u struci da mu se ko mesa. Isto kao doktoru haj mu reci ja citao na internet ovako se leci nesto odma bi se naljutio 😂
 
Imas uputstvo za instalaciju tog modela, kao i svakog drugog. U istom pise koliko od zida, plafona... Samouverenom idiotu to pokazes i pitas ga hoce on da ti kupi novu kada ta crkne i ne priznaju ti garanciju zbog nestrucne montaze, ako mu to ne odgovara posaljes ga kuci i sacuvas i zivaca i para
 
Pozdrav svima...
Zavrsio sam danas sanaciju curenja freona na Tesla inverter klimi i potpuno se drugacije ponasa.
Sad radi normalnije.
Upalio sam na grejanje (31C, turbo ventilator) - vuce 5A i na izduvu 51C.
Kad smanjim na 23-24C, smanjuje snagu i onda odrzava na oko 2A temperaturom 36-42( u kuci je 23C).
Pojacam na 27C - odmah pojacava na 4.5A i dize izduv na 50C.
Do sad se vrtela od 36-46, ali je nije interesovalo sta se zadaje na daljinskom - 24 ili 31C je bilo potpuno svejedno, ona vuce maksimalno 3.9A (a napolju 5C).

Ali, nesto mi nije jasno. Povezao sam manometre i izmerio pritisak na ugasenoj klimi pre nego sto sam ista drugo pipao. Pritisak je bio 11bar.
Zavrsio sam popravku, vakumirao 45 minuta sa sve crevom prema boci, dopunio 550g (poslednjih 100g je islo sporije, valjda zato sto je hladno napolju) i pogledao na manometar iz ciste radoznalosti - pritisak je bio 10bar.
Zasto je pritisak neupotrebljive klime koja je curela, bio veci nego tacno dopunjene (oba merenja su u mirovanju)?
Majstor nista nije dopunjavao pri montazi, duzina instalacije je 3m, a i pusta gas na jednom mestu.
Da li je moguce da je imala viška gasa?
 
Zar nije trebalo da napunis klimu a ne da dopunjujes...?
 
Napunio sve od pocetka... 550g je po tablici.
Da, sad vidim da sam napisao "dopunio"...
 
Ali, nesto mi nije jasno. Povezao sam manometre i izmerio pritisak na ugasenoj klimi pre nego sto sam ista drugo pipao. Pritisak je bio 11bar.
Zavrsio sam popravku, vakumirao 45 minuta sa sve crevom prema boci, dopunio 550g (poslednjih 100g je islo sporije, valjda zato sto je hladno napolju) i pogledao na manometar iz ciste radoznalosti - pritisak je bio 10bar.
Zasto je pritisak neupotrebljive klime koja je curela, bio veci nego tacno dopunjene (oba merenja su u mirovanju)?
Majstor nista nije dopunjavao pri montazi, duzina instalacije je 3m, a i pusta gas na jednom mestu.
Da li je moguce da je imala viška gasa?
Sve je to normalno . ohladio se freon dok si ga sipao a pritisak mu žestoko zavisi od temperature.
 
Pozdrav svima...
Zavrsio sam danas sanaciju curenja freona na Tesla inverter klimi i potpuno se drugacije ponasa.
Sad radi normalnije.
Upalio sam na grejanje (31C, turbo ventilator) - vuce 5A i na izduvu 51C.
Kad smanjim na 23-24C, smanjuje snagu i onda odrzava na oko 2A temperaturom 36-42( u kuci je 23C).
Pojacam na 27C - odmah pojacava na 4.5A i dize izduv na 50C.
Do sad se vrtela od 36-46, ali je nije interesovalo sta se zadaje na daljinskom - 24 ili 31C je bilo potpuno svejedno, ona vuce maksimalno 3.9A (a napolju 5C).

Ali, nesto mi nije jasno. Povezao sam manometre i izmerio pritisak na ugasenoj klimi pre nego sto sam ista drugo pipao. Pritisak je bio 11bar.
Zavrsio sam popravku, vakumirao 45 minuta sa sve crevom prema boci, dopunio 550g (poslednjih 100g je islo sporije, valjda zato sto je hladno napolju) i pogledao na manometar iz ciste radoznalosti - pritisak je bio 10bar.
Zasto je pritisak neupotrebljive klime koja je curela, bio veci nego tacno dopunjene (oba merenja su u mirovanju)?
Majstor nista nije dopunjavao pri montazi, duzina instalacije je 3m, a i pusta gas na jednom mestu.
Da li je moguce da je imala viška gasa?
Koji Teslin model je u pitanju? Kada sve sredis kako treba da vidimo kakva ce iskustva biti u grejanju zimi.
 
Tesla TT34EX21-1232IA
Videcemo kako ce da greje, ne ocekujem previse...
Do sad sam koristio Tadiran on-off i perfektno je je sluzio 16 godina bez ikakvog dopunjavanja.
Tri puta menjan kondenzator i nista vise od intervencija, pa me ovo nenormano ponasanje Tesle bas razočaralo.
Dobro, nisu Kinezi krivi za curenje, ali posle "mirnih" 16 godina, sad mi neko "drma kavez".
Svesan sam ja da je ovo najjeftinija opcija i ne ocekujem modulaciju i uštedu u tom smislu, ali posle on-off "bacača plamena", ovo mi je smesno.
Ledio se Tadiran žestoko, drndao, brundao, ali je duvao bas toplo i na vecem minusu. A i platio sam ga tada kao dve Midee.
Videcemo da li su i sada pare i muzika u direktnoj vezi...
 
Hisense Wings nije bas dobra. Energy Pro HiNano je bolja opcija. Midea Breezeless se moze naci za 59-60 hiljada, ali nije ni ova losa.
Narucio sam na kraju ovu Breezeless jer vidim po komentarima da ima ljudi za pozitivnim iskustvima.
Sad moram naci negde wifi adapter. Jel zna neko gde se to moze kupiti i jesu li plug and play ili treba neka unutrasnja ugradnja u kuciste klime?
 
Narucio sam na kraju ovu Breezeless jer vidim po komentarima da ima ljudi za pozitivnim iskustvima.
Sad moram naci negde wifi adapter. Jel zna neko gde se to moze kupiti i jesu li plug and play ili treba neka unutrasnja ugradnja u kuciste klime?
Elkom trade.
Ugradjuje se ispod poklopca gde je diplej.
 
Tesla TT34EX21-1232IA
Videcemo kako ce da greje, ne ocekujem previse...
Do sad sam koristio Tadiran on-off i perfektno je je sluzio 16 godina bez ikakvog dopunjavanja.
Tri puta menjan kondenzator i nista vise od intervencija, pa me ovo nenormano ponasanje Tesle bas razočaralo.
Dobro, nisu Kinezi krivi za curenje, ali posle "mirnih" 16 godina, sad mi neko "drma kavez".
Svesan sam ja da je ovo najjeftinija opcija i ne ocekujem modulaciju i uštedu u tom smislu, ali posle on-off "bacača plamena", ovo mi je smesno.
Ledio se Tadiran žestoko, drndao, brundao, ali je duvao bas toplo i na vecem minusu. A i platio sam ga tada kao dve Midee.
Videcemo da li su i sada pare i muzika u direktnoj vezi...
Купио си бољи модел, мислим да тај модел греје до -20, али у сваком случају нам пренеси искуства. Ја сам пре месец дана купио Vox IVA6, али сам разматрао и Теслу. Мислим да су ти са 34 у броју бољи него они са 36 типа TM36AF21-1232IA. Оно што је добро код Тесле је што су прилично тихе, додуше гледао сам их када хладе. Мислим да ћеш се пријатно изненадити на грејању с обѕиром да је јефтин модел.
 
Daljinac je lep,ali ovo i nije bas:
Neto težina spoljašnje jedinice (kg) 22
 
Jel toliko bitna tesina sj?
Ima top modela jakih proizvodjaca ispod 30 kg, a da se gleda na kilo, Gree bi bio najbolji
 
Nije toliko bitna,recimo lmce 09 sto ja imam sj je 21kg.
 
Velicina je bitna. I za klime. Nije jedini faktor ali itekako je bitan.
Cista logika. Veci izmjenjivac+veci i jaci kompresor+veci protok zraka = vise "prebacene" energije
Fujitsu LTC, Toshiba Daisekai, Mitsubishi FH, Gree Crown(ove sam random odabrao, sta ki je prvo palo na pamet) i mnogi drugi premium modeli svi imaju nesto zajednicko... veliku vanjsku :)
E sad kolega je pitao za 10 izolovanih kvadrata. Tu bi trebala i najslabija biti dovoljna, ne mora od 40+ kg...
 
Istina, Tesla je jako tiha - spoljna se prakticno ne cuje kad hladi, a sad na grejanju tek sto se cuje. Unutrasnja isto - skoro pa nista. Unutrasnja je od ružno bele (neka bela koja bode oči i štrči u svakom enterijeru), prvih par dana je krckala i od tad se ne cuje. Bojim se svaki put kad otvaram poklopac filtera da cu nesto da polomim - nije bas jadno, ali ne uliva poverenje....
A meni se daljinski nista ne svidja - mala slova, sve mora kroz meni.... Gde su mi naočare....
Sto se tice modela, nisam ga birao - klima dosla iz neke kompenzacije.
Tesla je samo znacka, a ovaj model je valjda TCL. Neki modeli su im AUX....
Generalno, Comtrade ima jednostavnu politiku - biraju modele iz kine(ne najjeftinije) i koji ispune ocekivanja pri testiranju, to uvoze. Tako je sa svim proizvodima te make.
Naravno, negde i promaše...
 
Otprilike da je to 9-ka, pogledaj kolicinu gasa u sistemu ukoliko ima bar 500 grama onda je tu i tamo u redu.
 
Kada se kupuje klima koja će daradi u prostoriji u kojoj če da se boravi, pažnju obratiti ma dve stvari: Buka i vetar. Sve ostalo je od sekundarnog značaja. A klima će biti tiša i manje duvati ako uzmete klimu koja može da vas greje veći deo zime na bar polovinu njene snage. Jer to znači manje buke i manje vetra u sobi. Zamislite da vam nešto zuji, čangrlja, lupka, zviždi 24h na dan. Zamislite da vam šiba vetar u sobi 24 sata na dan!?
A to može da se ispuni jedino ako je klima za jednu sobu eventualno još jednu ako su vratima spojene, ali naj bolje jedna soba jedna klima.
Uostalom ako vas neka klima interesuje vidite ko je ima pa pogledajte dali je za vas, oslušnite, stanite pored nje promenite brzine i temp na 27-8, a nda na 23-24 a duvanje na 2-3 brzinu ako ima 5 pa je osetite! Kako radi na maksimumu a kako na održavanju.
Manite filtere, wifi i ostale nepotrebne gluposti, to sve pada u vodu ako se klima dere kao magarac ili zviždi. Klima znači konfor a konfora bez izolacije nema sigurno.
Ja grejem prostoriju u kojoj je klima, hodnik i iz tog hodnika još tri prostorije. Ta soba gde je klima ke pretopla i od vetra ne može da se boravi, hodnik toplo, sobe nako na 23.5 stepeni pasivno grejanje iz hodnika potrošnja 500w/h. A kad se vrata zatvore počinje konfor, nema vetra, temp na 23-24, potrošnja 150-200w.
Nadam se da me razumete šta hoću da kažem.
 
Poslednja izmena:
Kako su filteri nepotrebne gluposti?!
Pa dises vazduh koji prolazi kroz istu...
Tesko je i naci medju milion modela da bas neko koga poznajes ima konkretan model...
Buka smara, slazem se, aliii...
To sto na papiru pise da neka klima daje xy decibela, ne mora da ima veze sa mozgom, pogotovo ako je kvalitet izrade los, pa pucka, krcka i klopara...
Vetar koji pominjes, opet vecina klima ima podesavanje smera, a neke cak imaju i senzore koji vazduh usmeravaju ka ili od ljudi u toj prostoriji.
Eto, to ti je komfor, uzmi skupu klimu sa svim mogucim munjama, disi cist vazduh, podesi da ai radi za tebe itd.
Ako se nema kinte za top model, onda idu komprimisi, pa ustrojis gde mozes
 
Kod koga je zagađen vazduh u kraju i svestan je toga svakako neće koristiti klimu za filtriranje. Prečišćivač od 100e je klasa za klime od 1000+ po tom pitanju. Da klima ima sve filtere kao prečišćivač (HEPA, filter krupnih čestica i ugljeni) ili bi bila previše bučna ili bi bila zagušena ili bi koštala kao Svetog Petra kajgana :D

Mislim da je bolja ideja uzeti oba uređaja i koristiti ih za svoju namenu.
 
Nije, Mi Purifier 3C košta 100e i dolazi standardnim Xiaomi filterom (filter krupnih čestica, H13 HEPA filter i ugljeni filter) koji ide u sve osim u najveće modele.
 
Nazad
Vrh Dno