Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

Fujitsu se preporucuje jer je odnos CENE i kvaliteta odličan,ne zato jer su najbolje klime na svetu...
 
Ni ne očekujem da greju na -15 (realno koliko dana godišnje temperatura ide ispod -5) jer imam plinski Kamin od 12kw. Do sada sam u prelaznom periodu koristio neku Elin on/off klimu koja je grejala sasvim pristojno u prelaznom
periodu ali čim temperatura padne ispod 5 stepeni gubila je na toploti. Moje finansije su moj problem. Mogu da se pružim koliko sam dugačak i to je to. Ako bude pristojno grejala 30-ak kvm do -5 ja sam extra zadovoljan, naravno uz pristojnu uštedu struje. Matori se greje nekim Vox- om cele prošle zime, klima koja je prošle godine koštala 33000, medjutim meni je bučna, i nije toliko ekonomična.
To je već realno i to ćeš dobiti za te pare, 30tak kvadrata do -5 ne bi trebalo da imaš problema. Uz uslov da je stolarija i izolacija pristojna.
 
Niste razumeli poentu mog komentara vezano za Fujitsu. Radi se o politici poslovanja uvoznika za koju svi već znaju da je dosta teška. Ponoviću,kao da kupuješ svemirski brod. Došlo je vreme da je sada u Srbiji tržište prilično zasićeno sa uvoznicima klima i neminovno je da se u tim okolnostima trude da pridobiju kupca ne samo karakteristikama nego ljubaznošću, uprošćavanjem kupovine da sve prođe što brže, uslovima garantnog roka itd. Veliki broj ljudi će zato izabrati kupovinu sa manje stresa i kupiti drugi brend nego da kupuje nešto za šta zna da ako se desi problem u startu će čekati deo u nedogled ili će se neko truditi da mu ospori garanciju zato što nije baš njihov servis ugradio (koji se čeka nedeljama upravo da bi te odbio od toga da ti oni ugrade nego da bi pozvao drugi servis i time izgubio garanciju).
Ako Vas brine velicina klime nije Fujitsu klima jedina klima koja ima nesto izmedju 12 i 18. Ukoliko imate sredstava za Fujitsu, izdvojite za Toshibu. Ona ima 13000btu i 16000btu a o kvalitetu nema sta da se razgovara. Mozemo do sutra da diskutujemo i uporedjujemo performanse, Toshiba nije firma koja ce se truditi da parira u tome, ali je njen kvalitet izrade i dugovecnost za naklon. Sve i da nije radije bih izabrao nju jer mi ne treba stres kod kupovine i odrzavanja obicnog kucnog aparata. Zamisli kad bi se tako bavio uvoznikom za sporet, televizor, frizider, bojler. Ljudi moji infarkt bih dobio. Ukoliko ne gledate performanse i potrosnju samo zelite dobro kvalitetno grejanje na klimu kupite Gree Amber. Budite svesni da Amber ima vise otvora sa donje strane na spoljnoj zbog samootapanja pa bi morala da bude negde gde moze da kaplje,tako da necete moci da racunate na stavljanje lulice (lulica inace ne bi trebala da ide na inverter ali ajde)



Znao sam da ce doci do uporedjivanja odredjenog modela. Video sam već ovo upoređenje na forumu ana.rs prekopirali ste,sad ako ulazimo u dublju analizu sta znaci ovo sto Toshibina 13tica ima manju potrosnju od Fujitsu 12tice? Da li to znaci da je Toshibina 13tica zapravo manje velicine od navedene ili da je sofisticiranija tehnologija pa je zato veca usteda el.energije ili npr. da ce na osnovu toga biti dugovecnija? Upravo sam na ovo mislio kada sam rekao u prethodnom postu da Toshibu ne interesuje preterano ovaj tip dokazivanja, i da u stvari ne zelim da ulazim u tu dubiozu, jer to moze trajati u nedogled,oni su jednostavno to što jesu, prave vrhunske klime sa niskom potrošnjom koje su pouzdane i dugovečne. Da ne nabrajamo sada da su lider u inovaciji i da su izmislili prvi rezidencijalni inverter i da je njihov kompresor u masi drugih klima. Svi velikani imaju ovako nesto u svojoj istoriji za nabrajanje pa tako i Fujitsu, Daikin itd... Cak i Hisense u nekim svojim pamfletima tvrdi da je izmislio prvi inverter...Poenta je kad bi pricali o kolima ovo je izbor izmedju Dodge Chalengera, Schevrolet Camara ili npr Ford Mustanga. To su sve vrhunski modeli u cijem izboru svako ima da nadje zasto je ovaj drugi po necemu bolji od prvog. Ja sam zeleo da istaknem da bih izmedju dva ovako jaka brenda za koje imam da izdvojim sredstva da se pocastim, odabrao onaj sa kim cu imati prijatnu saradnju, laku i brzu kupovinu, ne preterano uslovljavanje oko toga koji ovlasceni servis ugradjuje, minimum nervoze tokom saradnje (reklamacije itd) za stvar koju platim. Iz tog razloga uvek se raspitujem osim za stvar koju kupujem uvek i za uvoznike. (Google) Stres je najveci ubica 21veka, zato ga izbegavam u sirokom luku. A taman posla da imam nesto protiv te klime kao klime. Klima je vrh. Obe su siva eminencija.
Ponosni vlasnik vec 8 godina Toshiba daiseikai, jednostavno kultura u radu bez premca. Imam 10-ku greje izuvaaaa. Spoljna jedinica 43kg :) .
Ko ima para jednostavno klasa za sebe!
 
Za model za koji sam pitao piše da je spoljna samo 23 kg, to me buni. Video sam komentar i težinu spoljne 43kg, zbog toga i imam nedoumica zašto ova ima samo 23 kg.
Kada bismo pricali o Gree, nije isto Gree Pular i Gree Amber. Amber je premium model a Pular ulazni. Tako i ova dva. Mirai upoređujete sa ulaznim modelima drugih klima. Ovaj model za koji se čovek pohvalio košta 150.000din.
Ja sam generalno rekao na to da je Toshiba kao brend Rolls Royce.
Ako imate novca za taj model, dimenzionišite lepo i nećete se pokajati. Ne opterećujte se upoređivanjem performansi sa drugim ulaznim modelima jer Toshiba je jednostavno Toshiba.
 
Svuda sam zvao, ne mogu nigde da nadjem Daikin ftx20 stari model. Daikin novi model kosta 60.000, malo puno za 07 btu, pa se sad dvoumim izmedju fujitsu 7 lmce i daikin ftx25 09btu, verovatno cu uzeti fujitsu. Vidim da vas ima na forumu sa 7lmce, koliko nisko moze da modulira?
 
Imam ja Fujitsu 07Lmce, dva komada. Koristio sam ih do sada kratko samo dve večeri ali ono što sam video jeste da najniže mogu da rade između 200 i 250W.

Elem, što se tiče tvoje dileme šta uzeti, Fujitsu 07Lmce je mnogo jača klima od Daikina Ftx25c (iako je Daikin devetka), barem tako ispada kada se gledaju proizvođačke specifikacije.

Evo ti jedno poređenje kapaciteta grejanja iz uputstva jedne i druge klime, možda ti pomogne da doneseš pravu odluku.

Fujitsu 07LMCE:
Na podešenih 20 stepeni daje na:
-15 --- 1.64kW
-10 --- 2.27kW
-5 --- 2.76kW
0 --- 3.03kW
5 --- 3.29kW
7 --- 3.40kW
10 --- 3.79kW
15 --- 3.54kW


Daikin Ftx25c:
Na podešenih 20 stepeni daje na:
-10 --- 1.79kW
-5 --- 2.10kW
0 --- 2.42kW
6 --- 2.80kW
10 - 3.05kW
 
Ajde i ja da se javim posle nekoliko dana od objave iskustva sa Panasonic Etherea Z25-XKE,
Uređaj je testiran prosle nedelje u periodu od 48h kada je dnevna temperatura bila oko 15c
nocna se spustala do 7C.
Unutrasnja temperatura je podesena na 22C.
Mogu reci da je prilicno dobro odrzavala temperaturu dakle oko 23C Uporedjivao sam sa Fujitsu LU koja je
postavljena u dnevnoj sobi ona je na 23 zadate u eko modu odrzavala 24C.
Krece da modulira u rasponu od 650w do 335W ovo je najnize sto sam uspeo da uhvatim, tako da se i ovde situacija
poboljsala u odnosu na prethodni test.
Ovim sam već zadovoljniji mada sam mišljenja da bi trebalo da ide još nize ali videcemo kako ce raditi kad zazimi.
Soba u kojoj se nalazi je 16m2 nalazi se naspram vrata i duva prema hodniku koji je oko 20m2 i sobi koja je oko 15m2.
Verovatno brzo ugreje senzor jer je u maloj sobi i zato ne stigne da modulira ali kazem videcemo kad zazimi.
Nemam merac na LU, prosle sezone je isla oko 290w i nakon toga se gasila.
Za sad ne planiram da reklamiram Panasonic, videcemo kako ce se ponasati na minusima kako radi defrost pa pisem dalje utiske.
 
Dobijem malo pre email, jedan domaći lanac daje "popust" na invertere.. bacim pogled, privuče mi pažnju Haier Flexis Plus.
Dosta njih je tražilo baš tihe uređaje, a haier za ovu unutrašnju daje ove podatke " 38 dB / 33 dB / 26 dB / 17 dB ".. nešto se ne sećam, da sam viđao ovako niske specifikacije za buku.
 
Moja Haier inverter je 37/33/29/19, ovih 19dB je sa quiet mode i stvarno se klima ne cuje ama uopste. Mislim da ima i Hisense jedan model sa 19dB quiet mode.
 
U vezi price oko Fujitsu-a i uvoznika (Viacom), imali su na lageru motor turbine za moj model ASYA 12LGC iz 2010-te koje imam dve. Naime sta se desilo, ova jedna koja je u kuhinji radi i duva ali menja lagano brzinu obrtaja turbine. To se desilo letos u Julu, bili su neki cesti nestanci struje i mislim da je to bio uzrok kvara, mada radi i dalje. Sta sam uradio, kada sam ih prao zamenio sam mesta maticne ploce sa one druge iz dnevne sobe da bi utvrdio da li je do ploce ili motora, a posto je isto, znao sam da je motor. Motor sam nabavio ali nisam stigao jos da zamenim, onih dana kada je bilo hladno je grejala ok, nisam primetio da je izgubila kapacitet mada naravno ovo sad i nije bila zima. Nisam hteo da rizikujem i nabavio to pa ako stignem sad zamenicu ako ne, kad rikne skroz. Inace ko ne zna moju pricu, te dve LGC imam od 2011, do 2017 sam grejao sa njima 90m2 do -10C i onda prelazio na centralno, a od 2017 dodao jos dve 09 LLCA i od tad grejem sve klimama, prosle godine dodao i VOX IVA5-12JR u spavacu cisto zbog luksuza.
Da napomenem da leti hladim celu kucu samo sa LGC, dakle rade nekih 10-11 meseci u godini bez prestanka i tako vec 10 godina.
Da dodam da uvek uzimate dve iste jer kad budu crkavale nakon x godina imacete delove, zamenite jednu a za drugu imate rezervne delove.
Nadam se da ce i ostali uvoznici imati delove nakon 10 godina kao sto je ovaj slucaj ali svi znamo da su veoma male sanse za to.
Tako da, jos jedan plus za Viacom i Fujitsu kao brend u Srbiji od mene.
 
Instaliran extreme. Samo na Midea air app ne vidim nigde opciju za proveru potrošnje struje. Kada gledam app na slikama i moju prosto fali ta jedna opcija. Zna li neko zašto?
 
Imam ja Fujitsu 07Lmce, dva komada. Koristio sam ih do sada kratko samo dve večeri ali ono što sam video jeste da najniže mogu da rade između 200 i 250W.

Elem, što se tiče tvoje dileme šta uzeti, Fujitsu 07Lmce je mnogo jača klima od Daikina Ftx25c (iako je Daikin devetka), barem tako ispada kada se gledaju proizvođačke specifikacije.

Evo ti jedno poređenje kapaciteta grejanja iz uputstva jedne i druge klime, možda ti pomogne da doneseš pravu odluku.

Fujitsu 07LMCE:
Na podešenih 20 stepeni daje na:
-15 --- 1.64kW
-10 --- 2.27kW
-5 --- 2.76kW
0 --- 3.03kW
5 --- 3.29kW
7 --- 3.40kW
10 --- 3.79kW
15 --- 3.54kW


Daikin Ftx25c:
Na podešenih 20 stepeni daje na:
-10 --- 1.79kW
-5 --- 2.10kW
0 --- 2.42kW
6 --- 2.80kW
10 - 3.05kW
Hvala, i luca 12 radi na 220w, mislio sam da ova moze malo nize... Videcu sta da radim, nisam pametan, cuo sam da daikin ima finiju modulaciju, mozda cak i uzmem ftx25c
 
Model je malo "uštrojen",pogledan ovaj model,prava 12ka

MITSUBISHI SRK35ZS-W/SRC35ZS-W KIERIA​

 
^ Imam je. Hlaadi super, tiha, mnogo tiha nocu. Cuje se jedva, malkice, truncicu (sve sto se krece, vrti, mora da se cuje bar malo) i nimalo ne smeta, spava se bez ikakve smetnje. Paljena nekoliko dana da dogreje kad je bilo malo zahladilo nekoliko dana i lepo grejala. "Nedostatak" im ej sto nemaju kojekave opcije i dodatke poput "Ja osecam" i sl. a koji mogu biti i korisni za bolje podesavanje ugodjaja i rada. Wifi je spremna a wifi modul kosta preko 13.000 din (u servisu kod uvoznika), jos sam cuo da mozda nece da radi ako je net pod CG NAT-om... KIERIA moze da pomocu daljinca vrsi podesavanja i fiksiranje polozaja krilaca usmeravanja duvanja levi/desno (radi cega sam je ja i uzeo). Ima 4 brzine, 1. "necujna", 2. tiha i nenapadna, 3. se cuje i duva umereno jako ali nije smetajuca, 4. je glasna i jace duva pa nije prijatno biti u strujanju vazduha... Daljinac nema osvetljenje.

"Ustrojena" ZSP veztija mislim da nema opciju podesavanja daljincem krilaca za L/D.
Proveriti koji kompresor ima i kakve su joj spec ali verovatno sve slabije od ZS.
 
Poslednja izmena:
Ep o majstorima se nastavlja :)
Iscureo mi je freon na spojci posle ravno 11 meseci od ugradnje...
Dotocili freon ja ih pitam da vakumiraju kazu ne treba
Klima naravno ne radi i dalje, duva mlako cev iz kompresora uzarena koliko je vruca ne sme da se pipne ali klima duva hladno.
Ovi vec otisli ja ih zovem kazu ah verovatno ce morati da istocimo freon vakumiramo pa vratimo...

Ne znam ovo je strasno vise.
 
Televisa presenta
 
Dodjemo da /quit this life game
Ovo je sprdnja, video sam da su glupi ko q ali nisam hteo da pametujem, reko "znaju ljudi sta rade"
Prvo je bilo nije freon crko kompresor - nije crko kompresor kondenzator ne valja - sve je dobro sto ne radi?
Razmota kod spojke vidi iscureo freon "tih iscureo freon"
 
Strucniji od mene ljudi da li znaju
Jel moguce da se napravi taj vazdusni cep u ovoj situaciji, tj jel moguce da freon ne cirkulise kroz cevi?
 
Pozdrav, ajd da pitam, posto nigde nisam nasao neku informaciju o tome koliko treba da su vruce cevi inverter klime.
Letos mi je montirana Tesla (pa i nije neka klima, al sad sta je - tu je) i lepo je hladila.
Sad, ovo je moj prvi kontakt sa klimom koja nije klasicni on-off, pa sam merio izduvnu temperaturu sondom sa unimera - tu se nesto menja od 5-12C.
Sad je bilo malo hladnjikavo (8-10C) i prebacio sam na grejanje - prvo duva hladnjikavo 10-ak minuta, pa pojacava i temperatura izduva dostize od 41-45C.
Spoljna jedinica mi je dostupna, pa sam pipnuo holendere - tanja cev je, recimo, temperature izduva, a deblja ima sigurno 70C(bukvalno sam se opekao)!!!.
Da li to treba tako?
Nesto mi je hladnjikavo ovo sto izduvava....
Sto je tolika razlika u temperaturi?
 
Nazad
Vrh Dno