Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

Dajte ljudi molim vas neka neko preporuči šta staviti u 15m2 neizolovanog prostora (sa punom ciglom i pvc stolarijom)?

Klima će se koristiti za konstantno grejanje. Bitno je da ima i uglađen rad jer se tu spava.

Je l' ok Fujitsu 09lmce/Daikin 25c, ili je to preslabo pa bi trebalo ići na Fujitsu llce/kpca 12/Daikin 35c?
 
Dajte ljudi molim vas neka neko preporuči šta staviti u 15m2 neizolovanog prostora (sa punom ciglom i pvc stolarijom)?

Klima će se koristiti za konstantno grejanje. Bitno je da ima i uglađen rad jer se tu spava.

Je l' ok Fujitsu 09lmce/Daikin 25c, ili je to preslabo pa bi trebalo ići na Fujitsu llce/kpca 12/Daikin 35c?
Pa dobio si odgovor od mene da ne uzimas 9ku za neizolovan prostor.
Mozda i moze da ugreje, ali niko ne zna kolike gubitke ti imas i koliko ce ona jace da radi i brze da ledi.
 
Dajte ljudi molim vas neka neko preporuči šta staviti u 15m2 neizolovanog prostora (sa punom ciglom i pvc stolarijom)?

Klima će se koristiti za konstantno grejanje. Bitno je da ima i uglađen rad jer se tu spava.

Je l' ok Fujitsu 09lmce/Daikin 25c, ili je to preslabo pa bi trebalo ići na Fujitsu llce/kpca 12/Daikin 35c?
Pogledaj da li možeš da nađeš Fujitsu LLCE12.Daikin FTXB35C je slabija klima ali ima nižu modulaciju u grejanju nego LLCE.Možda je Daikin bolje rešenje za tih 15 kvadrata.Treba naći dobro mesto za unutrašnju jedinicu.LLCE 4KW grejanje,Daikin 3.5kw.Mislim da ukoliko ima mogućnosti pogledaš taj Daikin.

 
Da sada vidim da ima model iva1, nisam znao da su cene tako niske za inverter :)

Da li neko zna u cemu je razlika izmedju ovih modela ili preporuka ?


IVA1-12ir
IVA5-12jr
IVA6-12jrpcw
 
Pozdrav i molim za pomoć i preporuku - treba da kupim klimu za detetovu VRLO malu sobu (oko 2,5 x 2,5 m). Soba ima dobru izolaciju, klima bi se koristila samo za hlađenje, tako da gledam 7-ce i 9-ke.

Glavni je problem kako u sobi tako malih dimenzija izbeći neprijatno strujanje hladnog vazduha. U drugoj spavaćoj sobi, koja je tek malo veća, imamo on-off Mideu 9-ku koja, i uz montiran usmerivač vazduha, ipak malo neprijatno duva i na najmanjoj brzini ventilatora (verovatno zbog odbijanja vazduha od plafona i zidova)...

Budžet bi bio do 30-35 hiljada, možda malo više ako je korist baš velika...

Hvala!
 
Mala je to prostorija tu bi trebala klima koja je baš tiha i ima nizak minimalni protok vazduha.Da li je moguće hladiti prostoriju kroz vrata na primer.

Gorenje klima uređaj KAS 21 FT 7000BTU cena 27k dinara.​

Klima ima minimalni protok od 302m3/h što bi bilo ok ali je suviše bučna na toj brzini 27db.
Sledeća koja bi odgovarala je Fujitsu LMCE07 ali ona znatno prevazilazi sumu koju bi odvojili za klimu.Na Quiet brzini ima protok od 310m3/h sa bukom od 21db što je baš tiho.Cena 47k dinara.
Možda neko nađe nešto povoljnije sa nekim približnim specifikacijama.
 
Pozdrav kolegama forumašima! Može li preporuka za neki klima servis u Bgd-u koji je korektan, s kojim imate iskustva? Konkretno, bila bi mi potrebna demontaža s jedne lokacije (kuće) i montaža klime u stanu koji je u soliteru, dakle visina.
Može u pm. Hvala unapred!
 
Poslednja izmena:
Mala je to prostorija tu bi trebala klima koja je baš tiha i ima nizak minimalni protok vazduha.Da li je moguće hladiti prostoriju kroz vrata na primer.

Gorenje klima uređaj KAS 21 FT 7000BTU cena 27k dinara.​

Klima ima minimalni protok od 302m3/h što bi bilo ok ali je suviše bučna na toj brzini 27db.
Sledeća koja bi odgovarala je Fujitsu LMCE07 ali ona znatno prevazilazi sumu koju bi odvojili za klimu.Na Quiet brzini ima protok od 310m3/h sa bukom od 21db što je baš tiho.Cena 47k dinara.
Možda neko nađe nešto povoljnije sa nekim približnim specifikacijama.
Ova Gorenje je On/off klima.
 
Pozdrav i molim za pomoć i preporuku - treba da kupim klimu za detetovu VRLO malu sobu (oko 2,5 x 2,5 m). Soba ima dobru izolaciju, klima bi se koristila samo za hlađenje, tako da gledam 7-ce i 9-ke.

Glavni je problem kako u sobi tako malih dimenzija izbeći neprijatno strujanje hladnog vazduha. U drugoj spavaćoj sobi, koja je tek malo veća, imamo on-off Mideu 9-ku koja, i uz montiran usmerivač vazduha, ipak malo neprijatno duva i na najmanjoj brzini ventilatora (verovatno zbog odbijanja vazduha od plafona i zidova)...

Budžet bi bio do 30-35 hiljada, možda malo više ako je korist baš velika...

Hvala!
7-ce nema,ima 9-ke

 
Danas pitao majstora sa priličnim iskustvom sta misli o vox iva inverter i dobio sam odgovor "obična igračka". Od tih jeftinijih preporučuje mi bergen inverter njega valjda isto radi gree.
 
Normalno da ce da preporučuju brendove koje ENet distribuira jer najobicniji sloseri dobijaju od njih 10% rabata.
 
Danas pitao majstora sa priličnim iskustvom sta misli o vox iva inverter i dobio sam odgovor "obična igračka". Od tih jeftinijih preporučuje mi bergen inverter njega valjda isto radi gree.
Slično sam i ja prošao kada sam jurio klimu, pitao 2-3 "majstora" i ispostavilo se da su dunjdjeri sa dugogodisnjim iskustvom, srećom nisam ih poslusao
 
Ok mi je 5godina garancije od vox-a ali da li je stvarno igračka u odnosu na bergen inverter. Razumem ja da nekog ovde lepo sluzi vox ali kakav je ispod haube? Ima li ovde neki instalater a da nije pristrassn 😁 ?
 
Pozdrav i molim za pomoć i preporuku - treba da kupim klimu za detetovu VRLO malu sobu (oko 2,5 x 2,5 m). Soba ima dobru izolaciju, klima bi se koristila samo za hlađenje, tako da gledam 7-ce i 9-ke.

Glavni je problem kako u sobi tako malih dimenzija izbeći neprijatno strujanje hladnog vazduha. U drugoj spavaćoj sobi, koja je tek malo veća, imamo on-off Mideu 9-ku koja, i uz montiran usmerivač vazduha, ipak malo neprijatno duva i na najmanjoj brzini ventilatora (verovatno zbog odbijanja vazduha od plafona i zidova)...

Budžet bi bio do 30-35 hiljada, možda malo više ako je korist baš velika...

Hvala!
Imas Bergen BER09RA-G17 za 34 hiljade.
 
@acep Nisam pristrasan a ni monter. Ni prodavac. Koliko para toliko muzike.
Sprajt - sledi svoje instinkte.

*Vox aparati su HR, made in China.
**Bergen aparati su SRB, made in China. Brend iza koga stoji dugogodisnji uvoznik kineskog Gree brenda.
Gree i Bergen cisto sumnjam da su isti. Neka me neko demantuje.
 
Vox je SRB brend. Vivax je hr.
 
Ja verujem da je Bergen bolja od Vox taman kolika je razlika u ceni, neki rang više.
Ako je za hlađenje pretežno, nema razloga plaćati više a ako je jedini uređaj sa kojim se planira i neko grejanje, bolje dodati malo para i uzeti nešto rang ili dva više koliko budžet dozvoljava
 
Hvala svima na odgovorima i misljenjima... Ne postoji mogucnost hladjenja kroz vrata, tako da ostaje da izaberem jednu od pomenutih 9-ki. Moze li mi neko pojasniti u cemu je prednost pomenutog Vivaxa u odnosu na pomenuti Vox, vidim da je Vivax par hiljada skuplji?
 
Možda bi trebali malo da se vratimo na temu načina upotrebe klima uređaja, jer sam primetio da ljudi u mom okruženju klimu pale i gase više puta u toku dana i da su nezadovoljni...
 
Hvala svima na odgovorima i misljenjima... Ne postoji mogucnost hladjenja kroz vrata, tako da ostaje da izaberem jednu od pomenutih 9-ki. Moze li mi neko pojasniti u cemu je prednost pomenutog Vivaxa u odnosu na pomenuti Vox, vidim da je Vivax par hiljada skuplji?
Jedina prednost Vivax-a je sto je lepsi dizajn sve ostalo je na strani Vox-a.
Imam obe klime 12-ke tri sezone grejanja odraadile, Vox stucnuo nije nijednom.
 
Možda bi trebali malo da se vratimo na temu načina upotrebe klima uređaja, jer sam primetio da ljudi u mom okruženju klimu pale i gase više puta u toku dana i da su nezadovoljni...
Pre neki dan sa sreo momka 22 god. koji ne zna da uključi klimu u autu..
A 90% njih misli, da što nižu temp zadaju, to će "jače" da hladi.
Prošle god, med sestra ubeđuje, da nema svrhe luftirati dok radi klima " klima već luftira, kroz ona creva ubacuje svež vazduh"...
"Majstor" preporuči ljudima 18-icu, kao primarno grejno telo i onda instalira sa sve lulama, crevima.. pa oni konstatuju posle prvog mraza, da klima ne može da greje jer se cela zaledi... I tako.
 
I ja da se zahvalim na savetima,jos jedno pitanje za poznavaoce vox-a tačnije iva 6 da li krckaju puckaju plastike na onim smernicama vazduha kada se pokreću?
 
To puca plastika koja se greje i hladi, me pucketaju sami flapovi za usmeravanje vazduha, ako si mislio kada ze pokrecu.
 
Momcovi treba mi pomoc. Uskoro treba da se uselimo u novi stan, evo nacrt stana. Plavim sam obelezio mesto za klimu jer je investitor tu vec napravio rupu i mesto za spoljnu jedinicu. Moje pitanje je da li ce recimo vox iva 12 moci da rashladi i dobaci do soba 3 i 4 ili ce morati 18ka? Stan je ukupno 60,3 kvadrata. Izbegao bih postavljanje vise klima makar prve godine. Stan je izolovan sa svih stranaScreenshot_2021-06-27-09-41-30-800_pdf.pdfreader.pdfviewer.pdfeditor~3.jpg
 
Nazad
Vrh Dno