Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

Znaci ta mini klima = ovlazivac ne mogu bar ni malo da rashlade prostoriju od 9 kvadrata. Steta, moracu da se kuvam. Hvala qryak i maxy.
Evo šta ti je ta mini klima.

Isti efekat možeš dobiti sa ventilatorom koji će duvati preko flaše hladne vode iz frižidera i usmeri to da duva prema tebi.
 
Sta je problem sa Violom? Nisam ispratio. Kod mene je dve godine grejala mesecima kao luda po minusima sa vrlo kratkim defrostina, kad sam se preselio u stan prebacio sam kod dede gde dogreva po potrebi i hladi sad kad su ove vrucinstine. Nikad nikakav problom sa njom. Vidim da je nema vise u prodaji, jel to sad preimenovano u taj Gtech ili?
 
Problem s Violom je što je više nema u prodaji. Zamenio je model Muse, na koji su se mnogi korisnici žalili da radi kao on-off klima. Gtech je jači i skuplji model od Viole i Muse i to je dobra klima.
 
Pa ovako, u mom slučaju i posle menjanja matične kod MUSE klima krš i dalje i na moju štetu ( mislim finansijsku) klima je skinuta i stavljena druga DAIKIN. Malo je reći nebo i zemlja
Da, secam se tvog slucaja, vrlo dobro...
Samo si ostao nedorecen u odgovoru na pitanje sta si konkretno ocekivao, kako ce da radi jedna tako jaka klima kada je sabijes u 12m2? :D :D :D
Mozda bi sada mogao da odgovoris?
 
Poslednja izmena:
Da, secam se tvog slucaja, vrlo dobro...
Samo si ostao nedorecen u odgovoru na pitanje sta si konkretno ocekivao, kako ce da radi jedna tako jaka klima kada je sabijes u 12m2? :D :D :D
Mozda bi sada mogao da odgovoris?
A po čemu je MUSE tako jaka klima. Ama ni po jednoj tački od ovih klima sto imam. Čak šta više. Možda ti misliš da je jaka sto 12 vuce 1800w, jedino mi to pada na pamet. No bas zbog ovakvih komentara nisam ni ulazio u dalje rasprave. A ovaj DAIKIN je jos jaci od MUSA pa radi na 200-250w. Ogromna razlika a isti prostor. Toliko od mene.
 
Znaci ta mini klima = ovlazivac ne mogu bar ni malo da rashlade prostoriju od 9 kvadrata. Steta, moracu da se kuvam. Hvala qryak i maxy.
Mozes,napunis zamrzivac sa plasticnim flasama sa vodom i kad se smrzne dve flase stavis ispred klasicnog ventilatora,
ja sam tako radio dok nisam imao klime i pomoglo je dosta,naravno ne kao klima.
 
Samo flaše da stavi na plastičnu tacnu.
 
A ovaj DAIKIN je jos jaci od MUSA pa radi na 200-250w. Ogromna razlika a isti prostor. Toliko od mene.
A koji je to Daikin u pitanju, i po cemu je on to konkretno jaci od Muse?
I mozes li nekako da dokumentujes rad na tih 200-250W na grejanju, ili da ti se veruje na rec... kao recimo @proleteru po pitanju KMTA?
 
A koji je to Daikin u pitanju, i po cemu je on to konkretno jaci od Muse?
I mozes li nekako da dokumentujes rad na tih 200-250W na grejanju, ili da ti se veruje na rec... kao recimo @proleteru po pitanju KMTA?
Evo ovaj DAIKIN kada moram da se pravdam. Imam merac potrosnje al eto ako hoćeš da mi veruješ veruj ako nećeš... Tebi je MUSE odličan meni je krš I ajde lepo da završimo na tome.
20210624_154359.jpg
 
Je l' si saznao nesto vise mozda?
Ja sam uzeo Mission 2 za dnevnu sobu prosle godine i sad sam hteo da ubacim jos jednu na drugi kraj stana ali vidim da se sad gura Xtreme. Izgleda da je Mission 2 imala po jedan plusic vise i za grejanje i za hladjenje kada se uporedi sa Xtreme serijom..

Hteo bih Mideu da bih mogao da ih obe kontrolisem istovremeno kroz Midea Air aplikaciju..
Nista, pogledao sam specifikaciju i odmah odustao od nje.
 
Evo ovaj DAIKIN kada moram da se pravdam. Imam merac potrosnje al eto ako hoćeš da mi veruješ veruj ako nećeš... Tebi je MUSE odličan meni je krš I ajde lepo da završimo na tome.
Jel ovaj Daikin FVXS 50 18-ica? To si stavio u 12m2?
Ako je tako, moram da ti se izvinim, sada mi je jasno na sta si konkretno misio kada si rekao da je Daikin koji si stavio jaci od Muse. Stvarno je jaci. ;)
 
Nisam hteo ali ipak moram da kažem. Jeste 18 i po svoj logici i zdravoj pameti nebi je niko nikad i uzeo u obzir. Ali mozda zato sto je podna klima, neznam ali stvarno je nebo I zemlja. Nema jakog strujanja vazduha koje smeta što svi pričaju za 18 ( veći problem sa duvanjem sa imao sa MUSE) Sa njom samom pokrijem i grejanje i hlađenje većeg dela kuće sa neuporedivo boljim komforom sto je po meni i najbitnije.
 
Sveo sam izbor na dve varijante, Hisense kombo izađe oko 103k, Midea ako 100k.
Ima li nešto kritično, nešto da nije okej, ili neka bolja varijanta? Grejanje je prioritet.

Prva varijanta:
U dnevnu sobu (oko 18m2) usmereno ka predsoblju:
- Hisense Energy Pro HiNano 12K QE35XV0E
U spavaću (oko 12m2):
- Hisense WINGS HINANO 12K - KB35YR3E

Druga varijanta:
Dva puta Midea MB-12N8D6.WIK

U malu sobu će verovatno neki panelni radijator, mada kontam da će ove dve klime lepo da je pokriju jer su uglavnom otvorena sva vrata.

Stan je fino ušuškan, dupla cigla, ima PVC koji će biti zategnut i proveren pre sezone grejanja. Na skicu su gornja i leva strana spoljni zidovi, na njih će ići klime.
Šta mislite?
 

Prilozi

  • stan krop.jpg
    stan krop.jpg
    103.4 KB · Pregleda: 35
Neki korisnici foruma nikako ne mogu da poveruju da postoje inverter klime koje imaju dobru kulturu rada i mogu u režimu grejanja da spuste potrošnju na 200-250w.Pa i 300w minimalne modulacije je prihvatljivo ali nije prihvatljivo kada klima ima minimalnu modulaciju u režimu grejanja 500-600w.Dobar algoritam rada odvaja dobru inverter klimu od loše i tu nema dileme.U manjoj prostoriji će klima brže doći do minimalne modulacije i ugasiti kompresor u većoj sporije ili neće gasiti uopšte ali ništa ne može da natera klimu da gasi u režimu grejanja na 600w ako je minimalna modulacija prema specifikaciji 250w.
 
Poslednja izmena:
Nisam hteo ali ipak moram da kažem. Jeste 18 i po svoj logici i zdravoj pameti nebi je niko nikad i uzeo u obzir. Ali mozda zato sto je podna klima, neznam ali stvarno je nebo I zemlja. Nema jakog strujanja vazduha koje smeta što svi pričaju za 18 ( veći problem sa duvanjem sa imao sa MUSE) Sa njom samom pokrijem i grejanje i hlađenje većeg dela kuće sa neuporedivo boljim komforom sto je po meni i najbitnije.
I sad ti kazes da radi na grejanju sa 200-250w a sam proizvodjac navodi da je minimalna potrosnja za taj model 500W, pa se prosto pitam, kome verovati? Ko li tu preteruje?
A kad se pominje kultura rada... sa minimalnim protokom vazduha od 426m3/h i minimalnom bukom od 32dB smestenih u 12m2... mogu samo da zamislim na sta lici ta kultura rada, a i komfor. ;)
 

Prilozi

  • daikin 1.jpg
    daikin 1.jpg
    68.2 KB · Pregleda: 28
  • Daikin 2.jpg
    Daikin 2.jpg
    55.2 KB · Pregleda: 23
I sad ti kazes da radi na grejanju sa 200-250w a sam proizvodjac navodi da je minimalna potrosnja za taj model 500W, pa se prosto pitam, kome verovati?
I kad se pominje kultura rada... sa minimalnim protokom vazduha od 426m3/h i minimalnom bukom od 32dB smestenih u 12m2... mogu samo da zamislim na sta lici ta kultura rada. ;)
Sve si u pravu, provalio si moju laž, svaka čast. Ti uzivaj sa MUSE a ja cu se mučiti sa ovim DAIKINOM. A kolko se sećam i gree je napisao da MUSE max vuce 1500 pa je vukao 1800... A nerazumem sta pokušavaš da dokazes, da većina nas laze, sta?
 
Nemoj to "vecina nas"... Ovde je od starta bilo ocigledno da neko laze, ti ili Daikin, treceg (i nikakve vecine) tu nema. Zato sam te i pitao mozes li nekako da dokumentujes tu potrosnju. Posto ne mozes.... ;)
 
Valja li gree ne invertorska? Vidim da su na nekim popustima 32-34000 Ima li vise modela ili samo klasična i invertorska?
 
Valjaju svakako ali mnogo je to para za on off klimu u današnje vreme uz ovakvu ponudu na tržištu
 
Koji je razlog kupovine neinverterske klime?
 
Finansije su problem,hladjenje je prioritet za grejanje se verovatno i nece koristiti.
Invertorske su dosta skupe ima neka ferroli za 333e ali pitanje kakva je.
 
^ Daj vise para, em ce se visestruko isplatiti (otplatiti) em se ti neces kajati. Inverter.
 
Pa to, uglavnom cena bude prednost, ostalo nema smisla.
Da budem precizniji, ljudima koji klime koriste isključivo za hlađenje i dogrevanje ako zatreba, inverter klima nije potrebna realno, ali sa ovakvom ponudom solidnih inverter klima za ispod 30K sa 5 godina garancije, nema smisla razmatrati on off
 
Pomagajte dajte neki predlog nisam u toku sa klimama uopste.Razmisljam sad i o ovom ferroliju inverter ,meni je cudno posto znam od ranije da su inverterske 500e pa na gore.
 

VOX IVA6-12JRPCW ova ? Vidim da je nju neko preporucivao.​

 
Nazad
Vrh Dno