Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

@ivanbass1

Podesiš joj temperaturu i visinu krilca i to je to, ona će približno da održava tu temperaturu, ali će konstantno da duva, što je razlika u odnosu na mod hlađenja. Da bi bolje izvlačila vlagu iz vazduha mora jače da duva, nego na klasičnom modu hlađenja.
 
Da li koristite klime za odvlazivanje?

Nisam planirao da koristim klimu leti, ali trenutno mi je vlaznost vazduha ~80% i pocinjem da se gusim 😅😅

@Xepoj87

Da li si koristio Ambere za odvlazivanje?
Jesam, radi super, mada su meni stalno svuda otvoreni prozori, pa mi je hladjenje bolje, pogotovo sto mi na hladjenju sve klime rade na 1. brzini.
 
Jel 1. brzina onaj tihi mode kod Amber-a? U Dry mode mogu da podesim samo "Low" brzinu ventilatora, ne smeta mi zvuk svakako.

Od hladjenja imam traume, vecito sam se prehladjivao kada se hladilo (ne sa Amber-om nego generalno, kuci jos nisam probao hladjenje), ovaj Dry mode mi je babaroga, za par sati koliko radi klima je smanjila vlaznost sa 80% na 65%.

@Xepoj87

Da li ce dry mode isusivati do besvesti ili odrzava neku normalnu vlaznost?
 
Primetih malopre da mi kaplje pomalo voda iz spoljne jedinice, tačnije curi pored one plastične maske sa strane što štiti bakarne cevi koje idu ka unutrašnjoj jedinici.
Ne bih rekao da je to normalno?
 
Normalno je, naravno, cevi su hladne jer klima hladi, pa se skuplja kondenzat iz vaduha tu na spoju.
 
Kondenzacija sa ventila koji nisu i ne mogu da budu izolovani. Potpuno normalno
 
Ne mora turbina da se skida da bi se oprala.
Nisi upucen.
Vec sam postao fotke kako se to radi kad imas namjensku opremu za dubinsko pranje direktno na zidu.
Care, svaka cast za preduzimljivost! Naklon.

*sad shvatim da je to servis iz BiH
 
Poslednja izmena:
Da li je neko cuo za Midea Xtreme seriju klima? U radnji mi nude tu klimu, jer nemaju na stanju Mission II.

To je ova klime: https://www.midea.bg/en/midea-air-c...treme-save-lite-inverter-air-conditioner.html
Ajde da napisem sta sam danas saznao. To je to sto se tice Mission II klime, vise se nece nabavljati, a ova Xtreme serija ce od sledece nedelje biti dostupna kao naslednik(mada se vec ponegde pojavila). Ovo sam cuo danas u Gigatronu i Tehnomaniji. Po specifikaciji deluje losije od Mission II...

Nego, jel ima neko Hisense TQ35XE0E?
 
Ajde da napisem sta sam danas saznao. To je to sto se tice Mission II klime, vise se nece nabavljati, a ova Xtreme serija ce od sledece nedelje biti dostupna kao naslednik(mada se vec ponegde pojavila). Ovo sam cuo danas u Gigatronu i Tehnomaniji. Po specifikaciji deluje losije od Mission II...

Nego, jel ima neko Hisense TQ35XE0E?

Pokusaj ovu ako uspes da nadjes, ja kada sam porucivao sam jurio ovaj model ali ga nisam nigde nasao a i gde sam ga nasao isla mu je cena i preko 70k dinara jer je bila neka nestasica.
 
Posto uzimam na rate, cena je takodje 70 000 dinara, sto mi je bas puno. Ona gore bi me izasla 56 000, a gledajuci specifikaciju deluje super. Nije se nesto spominjala ovde, pa ne znam sta da radim.
 
Ma bio sam, nema je nigde vise. Ili je za nekog vec rezervisano tih nekoliko komada, pa lakse da kazu da nema vise. Ono sto je sigurno, jeste to da je vise nece dobijati.

Druga opcija je Haier Tundra Plus, ona je ispod 50 000 dinara. Ali, ne znam kako su oni pokriveni sa servisom.
 
Poslednja izmena:
Jel moze neko da mi posalje kontakt za servis za ugradnju klime(vidim da na ), Novi Sad je u pitanju.
Jos nesto jel ima neko iskustva sa: VOX Inverter klima IVA1-12IR vidim da je u tehnman*** 29k i ima 5god garanciju
 
Nisam do sada koristio inverter, ali zar ne bi trebalo u praksi da ohladi na zadatu temperaturu i onda sa slabijom snagom da odrzava tu temperaturu? Evo primer od jutros, setovano 26C preko daljinskog, u 7:08am ukljucena - temperatura sobe 28C, spustila se na 25C i onda se klima iskljucila u 7:44; temperatura raste do 27C i klima se ukljucuje u 8:17...
 

Prilozi

  • Screenshot 2021-06-22 205147.png
    Screenshot 2021-06-22 205147.png
    16.3 KB · Pregleda: 29
Koja klima je u pitanju?
 
Haier Tide Plus.
Sad sam stavio na 25, izgleda da sad odrzava temperaturu. Bila je izabrana cool opcija u oba slucaja, da li je moguce da softverski problem?
 
Ne traži problem gde ga nema
 
Ne trazim :ROFLMAO: nego na koju foru je radila kao on-off klima? Jutros nije prvi put, i juce je ovako bilo, nisam bio budan da primetim/cujem da se isklj. ali kad sam se probudio shvatio sam da joj treba ~25min da dostigne zadatu temp, i onda se iskljuci i posle 25min opet ukljuci jer temp. se vrati na 27.
 
Poslednja izmena:
Ako se opet zaglupi moracu da probam sa cupanjem iz struje... Mislim da ovaj model nema ifeel opciju.
 
Da li je i kod klasičnih klima bitna dužina cevi i koliko ona iznosi kod VOX VSA9-12BE klima, ako neko zna, ne piše ni kod jednog prodavca kod nas!
 
Midea ima follow me.
 
Jel ima neko predlog za "best buy" dvanaesticu inverter?
Bilo bi dobro da nije preko 50.000 dinara.

Ja sam imao dobro iskustvo sa Midea MB-12N1D, ali je više nema u prodaji, pa mi treba predlog za neku sličnu.
 
@nemanja123 jesi zvao da proveris?


Ako nema, ja bih sa tom cenom isao na Whirlpool

Dole na linku imas specifikacije modela a BAR kod za nalazenje uredja je : 8003437224553

*Licno imam pozitivno iskustvo sa Tadiran klimom (neinverterskom, stara preko 10 godina i jos hladi bez problema). Evo njihova inverter za 50K
 
Poslednja izmena:
Pozdrav narode treba mi pomoc.
Elem treba kupim prenosnu klimu, mogucnost montaze na zid nije moguca ili ti bilo kakvog busenja zida.
Stoga postoje li prenosne klime bez onog oduska za topao vazduh? I koju bi ste preporucili?
Kvadratura je oko 20m² kancelarija
 
@zoki_doshs
Sveza tema na linku
 
Kupujem klimu ali bitno mi je da može da duva u stranu jer će biti montirana na 2 m iza mojih ledja gde sedim pri plafonu, znači direktno će da mi tuče u glavu.
E sad, svima se kao smer može usmeriti krilcima (pa i mojoj staroj Tadiran) ali to zapravo nije baš tako, i dalje je ona tukla ravno i malo kao u stranu.
Ja želim da totalno eleminišem da duva direktno već samo u stranu.

Ima li preporuka za neku klimu kojoj se zaista smer može usmeriti jedno 45 stepeni u stranu tako da me promašuje hladan izduvni vazduh?

Budget je oko 500 eur, može i preko, inverter, jonizator, wi-fi, sve može ali najvažnije je da mi ne bije u glavu.

Hvala!
 
^ Nisam video da i jedna to ima. A sve i da ima, zakon fizike kaže da će te hladan vazduh polivati jer je "teži" i pada dole.
Bajaga peva: Nemoj nikad biti dole, mada neki i to vole ... :D

Realno rešenje je da menjaš mesto klime, svoju poziciju (gde sediš) ili da kao neku pomoć DIY napraviš ovako neki zaklon koji te neće baš zaštiti na tih 2m sedenja.

Imam te usmerivače kao ti , na Tadiranu i staroj HousEl klimi. Slaba vajda je to, više služi da bočno rasprši izbacivanje hladnog vazduha.
 
Nazad
Vrh Dno