Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

Majstor koji ugradjuje klime je bio uzdrzan prema Whirpool inverter klimama, kaze da su imali kvarova, doduse ovo je prica od pre 3 godine kakvi su sada modeli nemam pojma. Treba videti koji je kompresor u njima.
 
Da li neko ima iskustva sa Whirpool SPIW 312L klimom? Drugar se naprzio da kupi jer je na nekom popustu, a ja em nemam veze sa klimama, em imam samo Midea-e :)
Jedna od losijih varijanti za kupovinu klime je gledati one koje su na popustu i izabrati "šklj" marku (brend) klime koji je u stvari neka "šklj" spakovana i drugom etiketom označena kineska marka...
Nek on gleda proverene modele koji se ovde "hvale" a experimentisanje nek prepusti nekome drugom...
Već vidim da drugar "grdi" tebe i forum na kome se informises, ide u radnju (ili online) kupuje Whirpool klimu (prvi put cujem da ih ima) i onda na zimu pocinje da se kaje, cim "zagudi" studen... :rolleyes:
 

@Zeha mislim da je lova prblem kod drugara,moja preporuka je proveren dobar softwer VOX(AUX), ako hoce i da se greje onda Vivax AUJI(AUX) sa ugradjenim grejacem a sto se tice hardvera,sto novije to losije,nazalost.​

 
Samo zapamti nije dzabe receno, koliko para toliko i muzike. Nije neka razlika u ceni 30-35k do 50-60k a razlika u kvalitetu je vise nego ocigledna.

Bolje da pozajmi jos para pa kupi neku skuplju nego da sada kupi nesto zbog cega ce kasnije da pozali.
 
Ako nema love za dobar brend neka gleda da ipak uzme onu sa R32 gasov, oko 11% je efikasnija kod grejanja, kontak da je tanak sa lovom
Whirpool je odlican brend kad su u pitanju ves masine, frizideri/zamrzivaci ali je pitanja kakvi su kad su u pitanju klimcim je ljudima nepoznato da prave klime znaci da ih prave od skora, a i pitanje je ciji su delovi spakovani ispod njihove etikete.
Ja bih se opredelio mozda za ovaj model

MIDEA Klima uređaj inverter MB-12N8D6.WIK ima je u radnji na G. za 49990,00din.​

 
Ako nema love za dobar brend neka gleda da ipak uzme onu sa R32 gasov, oko 11% je efikasnija kod grejanja, kontak da je tanak sa lovom
Whirpool je odlican brend kad su u pitanju ves masine, frizideri/zamrzivaci ali je pitanja kakvi su kad su u pitanju klimcim je ljudima nepoznato da prave klime znaci da ih prave od skora, a i pitanje je ciji su delovi spakovani ispod njihove etikete.
Ja bih se opredelio mozda za ovaj model

MIDEA Klima uređaj inverter MB-12N8D6.WIK ima je u radnji na G. za 49990,00din.​

Ja sam bas kod njih tu klimu porucio, u paketu se dobija wifi adapter sto je plus jer kod nekih drugih mora da se dokupi.

Inace klima je preuzeta ali jos nije montirana, prvo je sestra bila bolesna pa ja a sada cekamo lepse vreme pa da zovemo majstora, u medjuvremenu porucio sam i sebi jednu.

Daljinac mi je najlepsi koji sam do sada video.
 

Prilozi

  • Mission_Arctic_Fox_Remote.png
    Mission_Arctic_Fox_Remote.png
    302.4 KB · Pregleda: 111
Ima cini mi se skoro isti model samo je 9-ka, MB-09N8D6 kome treba za manju kvadraturu i verovatno je spoljnja jedinica malo tisa. Zapayio sam ovaj model pre dve godine (mislim na 9-ku) cini mi se da su tvrdili da je najstedljivija klima na trzistu.

https://www.laptopcentar.rs/artikal/midea-klima-inverter-mb-09n8d6-wi-fi za 45.000 ali bez wi-fi

Ima jeftinih Hisense invertera, ali gledajuci karakteristike cini mi se da je nivo buke nesto jaci a i (S)COP koeficijent je nizi nego kod Midee.

 
Poslednja izmena:
Ćale rešio da kupi klimu, montiraće se u stanu, u spavaćoj sobi od oko 15-ak kvadrata. Namena je prvenstveno dogrevanje, stan se greje centralnim grejanjem, dobro je izolovan. Kod njega u gradu je dostupan prilično mršav izbor klima, ali ima nekakav popust trenutno, pa bi recimo Vox Iva1 izašla oko 28.000. Da li je ona dobar izbor? Ili Vivax ACP12CH35REII? Ona je 30.000? Sledeća je gree lomo od 45.000. Potrebno je da uzme tu jer poznajemo vlasnike radnje, oni obezbeđuju ugradnju (nije besplatna, ali će se oni time baviti), i za eventualne reklamacije znamo koga da vučemo za rukav.

Dakle, šta će bolje raditi na grejanju, Vox IVA1 ili Vivax ACP12CH35REII? Hvala unapred
 
Za neke Vivax modele je bilo ovde problema, sa Vox su svi za sada zadovoljni.
 
Vivax AUJI je (AUX) kao i Vox samo sto vivax ima ugradjen grejac sto dobro dodje zimi.
 
Da, Vivax aemi i aeqi nisu za preporuku što se tiče grejanja.
 
Biće onda Vox, hvala svima
 
Sad mi kaže otac da je pitao I da mogu da mu nabave i Iva5 i Iva6 Vox klime, cene koliko vidim kao na najjeftinijim maloprodajama online. Da li su Iva5 I Iva6 nešto bolje od iva1?
 
Novije.
Drugi gas (malko bolji) na 5 i 6, malo drugaciji izgled unutrasnje...
Ja bi uvek noviji i pozeljno proveren uredjaj.
 
Sad mi kaže otac da je pitao I da mogu da mu nabave i Iva5 i Iva6 Vox klime, cene koliko vidim kao na najjeftinijim maloprodajama online. Da li su Iva5 I Iva6 nešto bolje od iva1?
Imam iva6 tek par dana, nisam je koristila, samo u par navrata ukljucivala. Deluje mi skroz ok. Palim i podesavam preko app jer mi je lakse za upravljanje. Neki su komentarisali da je bucna, ali ona ima par nivoa jacine tj. "buke" i mogu da se podesavaju do necujnog rezuma.
 

Prilozi

  • Screenshot_20210523-061740_AcFreedom.jpg
    Screenshot_20210523-061740_AcFreedom.jpg
    48.6 KB · Pregleda: 84
  • Screenshot_20210523-061806_AcFreedom.jpg
    Screenshot_20210523-061806_AcFreedom.jpg
    34.2 KB · Pregleda: 89
Da li je ista app i za vivax ? posto je isto aux ?
 
Verovatno, pošto Vivax by Midea koristi Mideinu app
 
@Zeha @cruiser @BobRock9x @gmlale Hvala ljudi na odgovorima. Preneo sam da ne uzima.
Sad je zagrejan za Iva5 i Iva6 VOX oko 32000 su obe. Nece koristiti za grejanje jer ima centralno.
Ono sto sam video je da Iva6 ima ugradjen WiFi pa mu je to, po meni, bolja opcija. Najvise sto moze da se nategne je do cene onog Whirpoola pa mu ovo dodje kao bonus :). Vidim da su svi OK sa Voxom sto se hladjenja tice.
 
Bude na akcijama 30k IVA5, bilo je i na 29k ali je to bas retko. Sad je sezona nabavke pa nema akcija, tamo u sept ili oktobru bude akcija.
 
Kome je jednostavnost održavanja klime bitna stavka kod izbora klime, Midea je izbacila novi model All Easy Pro, košta oko 560 evra, turbina i kadica za kondenz se skidaju odvrtanjem jednog šrafa, za par minuta može da se rasturi taj sklop, opere i vrati na mesto.

 
Jel provereno Vivax AUJI AUX?
Hteo sam babi i dedi da uzmem Vox kao kod mene ali sa obzirom da je veci ne izolovan objekat i znam da tu ni jedna klima ne moze efikasno da greje pa gledam barem da ima grejac da kad zapne zimi da ide manje u defrost ... Naravno ovo bi bilo samo za prelazne periode. Kad zakuje zima sporet :)
Kakva je kultura rada na AUJI? ako je isto kao na ovim Iva-ma onda je super
 
Grejač tacne spoljne jedinice nema uticaj na učestalost defrosta.Može da pomogne da se ne formiraju naslege leda.
 
Midea Inverter klima MB-12N8D6.WIK

Jel neko moze da mi kaze jel ova klima ima grejac tacne spoljne jedinice, posto taj podatak mi je ocigledno izostao? Hvala
 
Jel provereno Vivax AUJI AUX?
Hteo sam babi i dedi da uzmem Vox kao kod mene ali sa obzirom da je veci ne izolovan objekat i znam da tu ni jedna klima ne moze efikasno da greje pa gledam barem da ima grejac da kad zapne zimi da ide manje u defrost ... Naravno ovo bi bilo samo za prelazne periode. Kad zakuje zima sporet :)
Kakva je kultura rada na AUJI? ako je isto kao na ovim Iva-ma onda je super
Provereno na grejanju 30 kvadrata kod drugara on odusevljen,ma isti VOX(AUX) + ima grejac ugradjen.
 
Unesite u moj život svetlost saznanja.
Šta je to greječ spoljne jedinice koji pominjete i čemu služi ?
Provereno na grejanju 30 kvadrata kod drugara on odusevljen,ma isti VOX(AUX) + ima grejac ugradjen.
 
Aha, taj rad pretpostavljamda ga imaju samo inverteri? Znam da postoji grejac spoljasnje jedinice kada se naknadno ugradi da obicna klima moze da greje na debeljem minusu (-15C).
 
Nemaju svi inverteri, Gree ima na skoro svim boljim modelima dok Fujitsu nema ni na LT i Nocria modelima koji su top klasa.
To ugradjivanje grejaca na obicnoj klimi je cista glupost i nema sanse da ona nesto greje ispod onoga na koliko je deklarisana sto je vecinom do -7C, Fujitsu je imao on/off modele deklarisane do -10C.
 
Sta uzeti za 14 kvadrata, grejanje i hladjenje? Kacim u opisu informacije koje sam dobio od druga.

Budzet je 500e, ono sto je meni zapalo za oko u tom budzetu, za ove namene:

-Fujitsu LMCE 9000 BTU (deklarisana da greje do -15c)
-Midea Mission 2 9000 BTU (deklarisana da greje do -25c)

Midea je jeftinija, ali nije to presudno.
 

Prilozi

  • IMG_20210526_192003.jpg
    IMG_20210526_192003.jpg
    152.8 KB · Pregleda: 63
Nazad
Vrh Dno