Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

maxy

Slavan
Učlanjen(a)
16.10.2014
Poruke
3,814
Poena
355
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
  2. Optički internet
Pošto je opšta tema o klimama zatvorena, ovde bi mogli da nastavimo.
Post automatically merged:

Dakle, januarski ukupan račun za 60 kvm iznosi 8400 RSD, što je realno malo ako se uzme u obzir i da su bili praznici i da se generalno više struje trošilo.

Evo konačlno dođe i lep minus, pa da pohvalim Vivax aemi koji se izgleda malo unormalio i podigao potrošnju pa sad vrti između 400 i 600 W. Naravno, pad kapaciteta se na njemu oseti i tu nema pomoći.
 
Kod mene februar prilično hladan, do sad temperatura nije prešla 0 C, prosek -6 C. Klime potrošile 486 kWh, u prevodu, u proseku trošile 1,7 kW. Bilo je vedro, pa Sunce pomaže u toku dana, ali u svakom slučaju odlična potrošnja za ovako hladno vreme. Za one koji ne prate redovno greje se oko 120 m2 na dva nivoa.

YR Leikanger.PNG
 
Kod nas udario minus. Kažu biće nekih 7 dana ovako. Klime solidno rade kad se sve uzme u obzir, a bitno je samo da nema vlage. Još 1,5 mesec grejne zezone i od aprila već može da se računa na toplije dane. Ne kažem da neće biti hladnijih talasa, ali dnevni prosek će ići na gore.
 
Ja proverio racun 10. kad ono 8770 din, sto je i odlicno s obzirom da su se za***ali kada su ocitavali za decembar. Za 10kwh razlike u potrosnji, razlika u racunu je 3.5k din :D
decembar 5.360 din za 979 kwh a za januar 8.770 din za 987kwh :D Problem je sto sam u decembru po EPSu imao 79% potrosnje u nizoj tarifi (ne znam kako je to moguce sa 3 klime al ajde) dok sam u januaru imao realniju situaciju sa 40% potrosnje u nizoj tarifi. Isto tako, nije se radilo skoro dve nedelje, itd itd tako da je sto se mene tice, ova potrosnja odlicna. Prosle godine je racun bio oko oko 8.100 din sa dve klime.
Videcemo kakav ce biti racun za februar
 

Prilozi

  • decembar.png
    decembar.png
    59.7 KB · Pregleda: 57
  • januar.png
    januar.png
    59.2 KB · Pregleda: 58
računaj samo kW, jer cena struje svake godine ide gore.
januar 2020: 878 kW; 7654 RSD
januar 2021: 880 kW; 8388 RSD
 
ma znam, zato sam i stavio sshot gde se vide kW, nego ima i fore u tarifama. Decembar su nekako ocitali da sam imao 80% potrosnje po jeftinoj tarifi, sto je nemoguce ....Msm mozda TA klime postoje ali ja ih nemam.
tako da sam za istu potrosnju imao razliku od 30e :D ali ok, i ovo mi je vrh s obzirom da mi je toplo kad dodjem kuci za razliku od lozenja gde sam ulazio u hladan stan
 
Konacno i do mene stigao racun za struju. Kao da ga golub donosi, a posta od mene na 200m :D Nego, utroseno 871KWh, 68:32 odnos visa i niza tarifa, 8218 dianra. Od toga klime su pojele 600KWh. Samo za grejanje moje sobe od 16 kvadrata Gree Lomo je pojeo 280KWh da odrzi 23C i to jos imam izolaciju 5cm stiropor ali sa unutrasnje strane, dok je Vox Iva3 dokusurio ostatak za preostalih 39 kvadrata stana, takodje na 22-23C. Jedva cekam da zgrada dobije izolaciju ove godine, a ja cu svoj deo plafona da izolujem sa 15cm staklene vune.
No i pored relativno visoke potrosnje, racun je 40% manji nego prosle godine kada sam se grejao na elektricni kotao i Vox klimu, tako da nije toliko lose :)
 
Meni januarski racun 7400din.grejem oko 64kvadrata stan iz 74god nema neke izolacije dodatne.obicno preko leta trosim oko 300kw. grejem sa lomo bb i bergen 12. Potroseno 750kw, a prosle godine 989kw na norveskim radijatorima i grejanje pola stana. Malo je reči da sam zadovoljan, kao da imam parno grejanje. Ovih nekoliko dana sam se plasio zbog velikog minusa - 8 islo nocu uz severac bilo i vise. Ali su ove klime odradile extra posao. Iako spadaju u najjeftinije modele. Ne gasim ih uopste, osim kad perem filtere. Nema vlage pa rade samo kontrolne defroste vrlo brzo.
 
Da li na kraju neko zna kakav je HISENSE ? da li vredi za hladjenje ? dosta je niza cena. Pricam o inverter modelima.
 
I mene zanima. Treba mi inverter samo za hladjenje sobe ~30m2, sta uzeti do 40k? Trenutno u ponudi Hisense, Vox, Volt, Vivax, Bergen, Favorit, Daewoo, Beko. Koliko sam video dok sam pretrazivao ovaj forum vecina je low tier, osim Bergen?
 
Ako je samo hlađenje, dužina bezuslovne garancije je najbitnija stvar. Lično sam i sa Vivax aemi zadovoljan na hlađenju.
 
da li neko ima info da li su Vox Iva3-07ie tihe kao Iva5-12jr ?
 
Pomoć,potreban predlog za komsiju za Best buy inverter sa sto duzom garancijlm i sto nizom cenom, grjace u gladiti 30 m2 solidno izilovanog prostora. U pitanju je sob.
 
Pozdrav braćo pitanje je sledeće,soba oko 15m2,klima isključivo za grejanje,stolarija nova,izolacije nema,našao sam neki Vox 09 ,da li je to preveliko za ovoliki prostor tj da li treba da jurim 07 ?
 
Pozdrav braćo pitanje je sledeće,soba oko 15m2,klima isključivo za grejanje,stolarija nova,izolacije nema,našao sam neki Vox 09 ,da li je to preveliko za ovoliki prostor tj da li treba da jurim 07 ?
Bez izolacije mislim da ti je 09 malo. Barem 12 tica.
 
Pomoć,potreban predlog za komsiju za Best buy inverter sa sto duzom garancijlm i sto nizom cenom, grjace u gladiti 30 m2 solidno izilovanog prostora. U pitanju je sob.
Moze i Vox 12icu inverter, ako hoce jeftinije.
Pozdrav braćo pitanje je sledeće,soba oko 15m2,klima isključivo za grejanje,stolarija nova,izolacije nema,našao sam neki Vox 09 ,da li je to preveliko za ovoliki prostor tj da li treba da jurim 07 ?
Uzmi Vox 12, nema neke razlike u ceni. Bolje nego da se razmisljas kada udari -10c...
 
Ovo je moje neko iskustvo pa mozda nekome koristi:
Za mojih ~ 35m2 grejanja (dnevni+kuhinja+otvoren hodnik, sobe imaju svoja grejna tela) uzeo sam Vox (IVA3-07IE) inverter 7BTU.
Mislio sam da ce biti dovoljna za grejanje. I bila je uglavnom ali kada bas zahladni bilo joj je potrebno pomocno grejno telo cisto da postigne i/ili odrzi temperaturu.
Razmisljao sam da dokupim Norveski radiator ili kamin elektricni no prestao sam filozofirati i resio da uzmem nesto jace i bolje.
Mitchubisi jesu najbolje klime, iza njih LG, a na trecem mestu Midea kao best buy i kako mi ljudi kazu najbolja klima tog cenovnog ranga.
Uzeo sam Midea (MB-12 N8D6) inverter 13BTU grejanje/12BTU hladjenje.
Uz klimu sam dobio WiFi kontroler i dokupio sam spoljni grejac za spoljnu jedinicu/klimu za bas neke velike minuse.
Ljudi, jesam dao malo vise para ali klima je fantasticna i isplatilo se. Klima je mocna, jaka, ja sam preeezaaadooovoooljan.
Ako zelite best buy, kvalitet i cena odnos, Midea slobodno, necete pogresiti.
Pazite, ja sam i sa Vox bio generalno zadovoljan, radila je posao za sta je bila napravljena. Ali Midea razbija.
Pa....to je to. Srdacan pozdrav :D
 
Ovo je moje neko iskustvo pa mozda nekome koristi:
Za mojih ~ 35m2 grejanja (dnevni+kuhinja+otvoren hodnik, sobe imaju svoja grejna tela) uzeo sam Vox (IVA3-07IE) inverter 7BTU.
Mislio sam da ce biti dovoljna za grejanje. I bila je uglavnom ali kada bas zahladni bilo joj je potrebno pomocno grejno telo cisto da postigne i/ili odrzi temperaturu.
Razmisljao sam da dokupim Norveski radiator ili kamin elektricni no prestao sam filozofirati i resio da uzmem nesto jace i bolje.
Mitchubisi jesu najbolje klime, iza njih LG, a na trecem mestu Midea kao best buy i kako mi ljudi kazu najbolja klima tog cenovnog ranga.
Uzeo sam Midea (MB-12 N8D6) inverter 13BTU grejanje/12BTU hladjenje.
Uz klimu sam dobio WiFi kontroler i dokupio sam spoljni grejac za spoljnu jedinicu/klimu za bas neke velike minuse.
Ljudi, jesam dao malo vise para ali klima je fantasticna i isplatilo se. Klima je mocna, jaka, ja sam preeezaaadooovoooljan.
Ako zelite best buy, kvalitet i cena odnos, Midea slobodno, necete pogresiti.
Pazite, ja sam i sa Vox bio generalno zadovoljan, radila je posao za sta je bila napravljena. Ali Midea razbija.
Pa....to je to. Srdacan pozdrav :D
Pa generalno taj Vox (IVA3-07IE) ti je bio preslab za tu kvadraturu,eventualno vovx 12 bi ti zavrsavao posao. Mada midea jer brendkoooojiji proizvodi i ostale noname klime. mozda cak i taj vox. Kinezi midea i gree su se dobro pokazali, naravno nisu na nivou japanaca, ali odradjuju posao za nezahtevne i manje platežne korisnike(kao vecina nas). Ali iz mog iskustva grejanje na klime je najisplativiji vid grejanja na struju i najlaksi(najcistiji) vid grejanja u odnosu na pelet ,lozenje kotlova drvima ugljem... Ovo pritisnes dugme i zaboraviš na nju.E sad nekome mozda smeta zvuk, duvanje vazduha, ipak sve ima svoje prednosti i mana.
 
Ima jedno 2 meseca i više na toj fazi gde je LMCE klima uključena dolazi povremeno do pada napona samo na toj fazi padne napon na 2-3 sekunde na 100v.Istovremeno se u pola ulice ugasi javna rasveta.Normalno kompresor se ugasi odmah pa krene da radi normalno negde za 3 minuta.Ja mislim da ne bi trebalo da se nešto pokvari na klimi od tog pada napona.To su ovi nešto iz distribucije mrsili m..a pre nego što je to krenulo.Izgoreli su kablovi ispod zemlje od bandere do bandere pa su vazdušnim vodom spajali tu javnu rasvetu pravi divlji zapad samo krpe ništa ne popravljaju.Komšije su se isto žalile distribuciji pa videćemo.Druge klime se ne gase na one dve druge faze nema pada napona.
 
Ima jedno 2 meseca i više na toj fazi gde je LMCE klima uključena dolazi povremeno do pada napona samo na toj fazi padne napon na 2-3 sekunde na 100v.Istovremeno se u pola ulice ugasi javna rasveta.Normalno kompresor se ugasi odmah pa krene da radi normalno negde za 3 minuta.Ja mislim da ne bi trebalo da se nešto pokvari na klimi od tog pada napona.To su ovi nešto iz distribucije mrsili m..a pre nego što je to krenulo.Izgoreli su kablovi ispod zemlje od bandere do bandere pa su vazdušnim vodom spajali tu javnu rasvetu pravi divlji zapad samo krpe ništa ne popravljaju.Komšije su se isto žalile distribuciji pa videćemo.Druge klime se ne gase na one dve druge faze nema pada napona.
Prebaci na drugu fazu dok to ne srede da ti ne crkne klima.
 
Da li imate preporuku za inverter klimu za 35m2 glavna namena hladjenje i da bude kao dopuna za grejanje pored radijatora po potrebi?
Neki bang for buck model do 350-400e recimo?
 
Jel to fujitsu? Nista mi ne izlazi sem toga u pretrazi, a ni ne mogu da je nadjem nigde po radnjama?
 
Nazad
Vrh Dno