Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

Meša kapacitet i efikasnost, ali može svima po diagnozu da udeli... :rolleyes:
 
Ok gde je argument :) ?
Posaljite mi model koji daje 30% 40% vise izlazne energije i da zavrsimo diskusiju.
Ti postovi "ne shvatas" i ovaj gore sto pise mi specifikacije klime to nisu argumetni

mitar1982


Odlicno ja znam sta su kapacitet i efikasnot ali niko od vas mi nije poslao argument
Znaci model koji je efikasniji barem 30 40% da vidimo i to da zavrsimo diskusiju :)
Ti mi pises specifikacije tvoje klime i suptilno vredjas
To nije argument
 
Više izlazne energije u odnosu na šta!? Koja Vox 9-a može da izbaci 6 kW na grejanju, ili makar približno?
edit:
Koliko Vox izbaci kW na -7/-10/-15 C (izaberi koju god po slobodnom izboru), sa kojom ulaznom snagom, i sa kojim COP? Pa da argumentuješ malo diskusiju. Ja tebe nisam vređao, svoje pretpostavke zadržavam za sebe.
 
Poslednja izmena:
Ti si zabutao u sopstvenim "argumentima"
Vrati se 2 strane unazad pa procitaj o cemu se uopste prica

A to sto pominjes peak snagu od 6kw argumenti mi je tragikomicno :)
 
Recimo amber na - 15 C izbaci bar duplo više od voxa
 
Ok
Svaki kredibiletet kod mene si izgubio, jer tvoje barem ne moze da bude vece od mojeg barem ali to nije ni bitno.
Bitno je da Maxy kao argument daje klimu, momenat gospodo
chrome_MgtmTSjZke.jpg
Od 105 000 RSD

Znas sta u pravu si neka daje i duplo na tih -15
U pravu si sve ti kupi amber ja cu da kupim 3 vox :)

I ovaj sto pominje devetku klimu i peak snagu kao argument
 
Poslednja izmena:
Pošaljem mu model koji daje 100 % više i on opet nađe manu. Vidi, taj amber greje i na-30 tj. kada se sva tri voxa upokoje.
 
ma 500% :) i nula komfora

Nista onda kampuj ovde i savetuj ljude da kupe Amber, cim neko udje ti reci amber :)

Steta sto ne zivimo u Sibiru pa bi tvoj argument i bio validan ovako si samo pokazao da sam u pravu. Jer cim si morao da mi posaljes klimu od 120k kao argument o cemu dalje da se prica
Sve si u pravu :)
 
Šteta što ne živimo na ekvatoru pa da budeš u pravu 😁
 
donmarkon, ne mozes imati argumente ako nisi uporedio tu klimu sa drugima i ako nemas nikakve podatke o tvojoj klimi.

Drugi proizvodjaci daju mnoge podatke o radu klime, dok ovde imamo koliko max duva i kolika je max buka, pa na osnovu toga mozemo zakljuciti samo da je klima bas losa, jer je unutrasnja bucna skoro kao spoljasnja jedinica. Znaci, bukvalno nisu napisali ni na kom opsegu temperature ta klima radi.
Vise ljudi je ovde reklo da im ok rade Vox klime iva1 i iva5, ali to samo po sebi nista tacno ne govori.
Radi i mom caletu neki stari Alcatel telefon super, pa meni dodje da ga bacim u djubre kada ga pogledam.
Dobijali smo neke cifre modulacije, isto tako da je par njih zadovoljno i na osnovu toga zakljucili da je to ok klima.

Ja verujem da je recimo Mission 2 oko 50% bolja klima od tog Vox-a kada se uzme u obzir kultura rada, buka i mogucnosti.

Ja znam razliku izmedju klima koje kostaju 400e, 500e, 750e, 900e, 1200e i 1500e i mogu ti reci da i te kako ima razlike izmedju svih tih.

To je kao kada neko dodje i kaze da mu 2.0 dizel od 150ks u Fiatu ide istom brzinom kao 2.0 dizel u Bmwu i tvrdi da je to isti auto ili sve prednosti Bmwa vrednuje kao 10-15% razlike...ili jos gore, ni ne proba Bmw-a.
 
Najlakse je hvaliti BMW, poenta je naci "DEAL". Value for money. Takvo smo trziste da je 100e doplate mnogo i da mora da ima opravdanje.
Ne branim danmarkona, ali ni niko od vas nije iznao koliko % je neki mission ili muse bolji od tog voxa. Vi ste se pos rali po voxu, kao sto cela srbija po fiatu i fordu i pricha kako je vw zakon.
Ni to nije bash "racionalno razmisljanje". Da svi znamo da je Fujitsu mama i za taj mission i taj muse i slicne sto hvalite...ali da li vredi doplate za tipa nasu umerenu klimu, posle koliko vremena bi se isplatio?
Opet taj vox ima 5 godine bezuslovne garancije, do tada taj muse/mission mora da odradi 5 servisa po 20e sto je jos 100e doplate.
Evo ja da biram sebi kuci uzeo bi g-tech razlog ? RASKLAPA SE SAM, doplaticu 200e na muse da dobijem neshto bolju klimu i da mi majstori ne gaze po kuci 5x i da ih jurim vijam.
Znaci kad ako hejtujete nesto vi treba kazete PRIMER vox trosi 200w/h vise x 24h/dan *90 dana * 9din/kwh = ~ 3800 dinara / sezoni. < PRIMER NE ZNAM PODATKE
 
Meni su se malo popele na glavu te šaomi bang-for-buck diskusije gde im nije mesto. U svakoj temi mora da se nađe neko da ti objašnjava kako si mogao da kupiš polovnu ploču za 50e umesto nove za 150, kako možeš da kupiš dva šaomija umesto jednog samsunga itd. Ko ima bužet za klimu 30-40.000 dinara može da diskutuje i bira između Voxova, Vivaxa, ili šta je već aktuelno za te pare. Pisati da je neko ko kupi klimu od 600e umesto dva Voxa za dijagnozu je već retko viđen bezobrazluk. I kad postaviš pitanje šta konkretno može taj Vox osim da greje neku garsonjeru sa upitnim gubicima - muk. Nema ni deo detalja iz dokumentacije koji dostavljaju ozbiljniji proizvođači, pa ne možemo nikako znati koliko je neka druga klima, makar u teoriji efikasnija i jača. Na stranu druge "manje bitne" stvari poput buke, dodatnih filtera, dizajna, kvaliteta kućišta i komponenti, dodatnih grejača, koje neko ko kupuje klimu od 30.000 i ne gleda, a neko ko kupuje skuplju itekako razmatra.
 
Niko se nije posrao ni po kome. Za budžet klimu, VOX je dobio odlične kritike. Problem nastaje onda kada neko poredi VOX sa znatno jačim modelima. Ako hoćeš da se greješ na klimu i ne želiš da dođeš u situaciju kada nekoliko puta godišnje temperature odu u malo veći minus ili kada bude niska temp, a visoka vlaga ti juriš po oglasima TA peć ili kalorifer, onda moraš imati bar solidan uređaj.
I opet, nije toliko stvar u potrošnji, već u tome da na -5, -10, -15 C... ja mogu da očekujem određen broj kW na izlazu. Uzmi bilo koji eurovent sertifikat i pogledaj koliko koja klima daje na 2, -2, -7, -10, -15 C...
Ako meni na -10 C treba ukupno 6 kW, onda jurim klimu(e) koje mi to mogu dati. Ali zaista ne želim da umesto npr. dve klime iz srednjeg segmenta, kupujem četiri budžetske. I na tih -10 ne želim da mi kompresor radi na 70+ % opeterećenja, već na nekih 50 %. Ne želim klimu koja ne ume da odradi defrost kako treba i koja u nepovoljnim uslovima na svakih 20 minuta ide u defrost i ostavlja me bez grejanja.

I to što piše u specifikaciji budžet klima može da se okači mačku o rep, jer ne kače čak ni interne rezultate testiranja.
 
Ista ti je priča za svu tehniku. Kao kada traže televizor da ima HDR 10, Dolby Vision, 100 Hz,... i onda vide na kutiji budžet televizora istaknute te tehnologije (nekad su specifikacije luđe i od top modela) i kupe ga za 25000 dinara i kažu, eto imam sve što i npr. LG C1 OLED, samo nisam bio budala da ga platim 2000 eura, već sam našao televizor sa istim takvim kvalitetima za 200. Ma važi.
 
Nema potrebe da ovde reklamiraš drugi forum.

Što se tiče komfora, može da bude, ne mora da znači. Konkretno, ja u spavaćoj sobi nemam aktivno grejno telo i temperatura zimi ne pada ispod 20 C, što je za spavaću sobu i više nego dovoljno. Klima je malo živahnija :D u pogledu grejanja u odnosu na pasivne radijatore.
 
Ne reklamiram nego ovde nema takva tema a i taj korisnik nije vise aktivan ovde.
Juzna strana moze i da prodje ali severna tesko ;)
 
Upravo severna. Ali jedan spoljni zid.
 
Kod mene spavaća nema grejno telo i bas je na severnoj strani, ostavljena instalacija za klimu u startu ali je nisam stavljao pošto nema potrebe. Klima je u velikom dnevnom boravku sa kuhinjom i tako je pozicionirana da završava posao bez ikakvih problema . Mislim da izolacija i stolarija igraju mnogo veću ulogu nego orijentacija prostorija
 
Al ga tupite . Nek kupi ko sta hoce ali je retardirano porediti klimu od 30k sa klimom od 60k . U pvc sam bransi i alu,pa kad me pitaju za cenu obavezno pitam sta ko hoce,nema jare i pare. Sve ima svoj razlog zasto taj vox je VOX. Radi,pa normalno da radi,posle 6 godina nece vise raditi.
 
Al si mu odredio rok trajanja, verovatno tako isto kazes i svojim musterijama za stolariju koju im prodajes 😆
 
Intersantna diskusija na prethodnih par strana.
Neću da stajem ni na jednu stranu sa strane tehničkog savetodavanja, jer nisam stručan, ali sa korisničke strane... Imao sam 1000€ raspoliživih za klimu, pitao sam ovde vas 10ak šta i kako može da se pazari. Odlučio se za Amber i nisam se pokajao.
Bilo je u razmatranju i KMTA + još jedna "budžet" klima, ali zbog rasporeda prostora u kući, dovoljna je bila i jedna Amber.
Pare nisu bačene, potrošila je blizu 1500kW od sredine novembra, za 80kvm, razlika u temp 2c od klime do najudaljenje tačke.
Prva je sezona, slabija zima nego inače, ali ja sam zadovoljan.
Svako na kraju kupuje kako je naumio.
 
Trebao si vox uzeti ;) Realno,posle 6 god sta taj vox moze,duša će mu biti u nosu. Sto se tice stolarije, 10 godina je garancija na stolariju,5 na okov isto toliko na staklo. Za poslednjih 14 godina nijesam sokole imao bilo kakvu reklamaciju.
 
Ok ali pausalno si odredio rok za nesto sto niti si video niti imas. Pricamo o klimi od 250e, isplati se menjati je na 5 godina ako radi ok.
 
Ok ali pausalno si odredio rok za nesto sto niti si video niti imas. Pricamo o klimi od 250e, isplati se menjati je na 5 godina ako radi ok.
Ali nece biti da je 250 evra, neka je ugradnja 75-100 evra... racunaj i to jer i to dolazi u paketu. I pitanje je hoce je za 5 godina ponovo naci da kupi isti model, ako ne bude isti a povede se sadasnjim iskustvom pa opet kupi neki Vox a ono mu zapadne teska krntija, sta onda nego bacene pare.
 
Taj vox je vrh proizvodice ga sigurno narednih 30 god jer je nema dalje od voxa od 30k . Sta sve necu procitati majko mila. Odo da prodam svoje 3 fujitsu i kupim 6 vox-a 3 da imam 3 za rezervu. Ljudi dajte molim vas....ok je klima i nista vise,ko se primarno greje samo sa klimama mislim da taj vox nije dobar izbor...kupuju se klime od 30 k na furaju se telefoni svake 2 god 500e ..
 
Ja samo kazem da nesto osudjujes da je lose a prodaje se tek godinu ili dve, covek napisao da ima neki model 4 godine, greje i hladi sa njom i opet ne valja. Sta ja necu ovde procitati roditelji mili :D
Vreme ce pokazati ko je u pravu. Ljudi imaju Midea-e stare po 10-15 godina i jos rade a sve su to kinezi.
 
Samo vox a ako je to malo onda 2 voxa. Šta još ima vox a da valja sem klime?
 
Vox 12 za 25 m2 fujitsu lmce 07 to odradi u leru. Ne znam ,samo znam da nesto sa razlogom više košta,nekima to nije bitno,nego samo cena. Na 10 god vox 80k ili fujitsu 48k. Sve u svemu nek kupi ko sta zeli ali nek se manu upoređivanja,ne ide to.
 
@Zeleni
zar nisi primetio da od jeftinih klima samo VOX-a hvale,ostale ne.

Ako @djalf kaze da je ok a ima 4 Fujitsu klime,ni njemu ne verujes?
Kod:
djalf

18.10.2020

Montaza odradjena

Tisa je od Fujitsu LGC i LLCA.

U idle kad vrti kontrolnu brzinu trosi 16-17W. Svidja mi se sto daljinac ima backlight pa se vidi i u mraku. Najniza brzina Low je kao i Low na Fujitsu klimama ali nema Quiet brzinu koju Fujitsu ima. Mislim da nije preglasna za spavanje ali videcemo.
Javljam utiske narednih dana i kad zazimi.
 
Nazad
Vrh Dno