Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

U pravu si, mizerne su razlike. Na -15 i na -10 i sedmica i devetka daju identično toplote, a na ostalim temperaturama devetka daje za nijansu više toplote.
 
A 10 k skuplja cccc poludeo sam kad sam video ,krastavac bilo proslo,ja sam zadovoljan kako greju
 
U pravu si, mizerne su razlike. Na -15 i na -10 i sedmica i devetka daju identično toplote, a na ostalim temperaturama devetka daje za nijansu više toplote.
Razlika koliko sam ja gledao je u hladjenju gde je 9-ka jaca prilicno a na grejanju su identicne. Ja sam uzeo 9-ku LMCE posto ne nedjoh 07. Kod mene ide do nekih 230w i ugasi se. Mada je jos uvek toplo napolju sa nekih 6-7 stepeni a i gubitci su verovatno mali za sada pa se gasi.
A 10 k skuplja cccc poludeo sam kad sam video ,krastavac bilo proslo,ja sam zadovoljan kako greju
Razlija je bila 5.000 pre nekih mesec dana. 07 je 50k a 09 ja uzeh za 55k.
 
Pre će biti da je marža. Malo je teže prodati klima uređaj koji ima zvaničan ulaz po papirima na crno.
 
Razlika koliko sam ja gledao je u hladjenju gde je 9-ka jaca prilicno a na grejanju su identicne. Ja sam uzeo 9-ku LMCE posto ne nedjoh 07. Kod mene ide do nekih 230w i ugasi se. Mada je jos uvek toplo napolju sa nekih 6-7 stepeni a i gubitci su verovatno mali za sada pa se gasi.

Razlija je bila 5.000 pre nekih mesec dana. 07 je 50k a 09 ja uzeh za 55k.
Uzeo sam pre oko 3 god razlika je bila duplo
 
Da li neko ima iskustva sa Mideinim modelom All Easy Pro? Vrlo mi je zanimljiv model (najviše zbog mogućnosti rasklapanja UJ od strasne korisnika, slično kao G-Tech kod Gree), a nema ga više u ponudi, možda ponegde još koji zaostali primerak...Bio je na tržištu veoma kratko, ni godinu dana mislim.
Da nije slučajno imao nekih serijskih problema pa je zato povučen?
 
Pitanje za korisnike Fujitsu 12 LLCE klime. Da li ona ima mogućnost da se podesi vreme kada će da održava temperaturu danju 23c, a noću 18c? Da li je to ona opcija Timer On/Off?
 
Pre će biti da je marža. Malo je teže prodati klima uređaj koji ima zvaničan ulaz po papirima na crno.
Što ne bi moglo, zavisi čime se firma bavi, ako su građevinci provuku je kroz situaciju na nekom objektu i to je to...
 
Proslo je neko vreme od kako su mi servisirali tj ponovo ugradili ovu Ivu 5
Utisci su da sada radi super, namerno sam je nocu palio jer je u selu poprilicno hladno tada
Brzo nabije temperaturu 27-28 i odrzava sa nekih 300 350w
Cekam mraz pa da vidim ima li razlike u odnosu na proslu godinu
Kod mene ugradjene 2 pre 2-3 dana. Cime meris potrosnju?
 
Sta je sada od klima u cenovnom rangu 60-80 000 za preporuku?
Mitsubishi i Fuji nemogu da pohvatam oznake nikako....
Vidim ima i Panasonica nekih u tom rangu, poneki Daikin.
Midea Breezeless je na nekih cca 60000,na cca 80000 je Gree G Tech, toliko je i Haier Flexis.
Za LG je bilo losih komentara, a u ceni ima EQ i ER modela.
Samsung niko ne pominje verovatno sa razlogom?!
 
Da li bi u obzir došle klime koje nemaju WI FI konekciju ili mora da ima podešavanje preko aplikacije.Pomogla bi nam ta informacija.
 
Da li je za grejanje bolje uzeti Gree muse 12 ili Mideu Breezeles? Znam da za taj novac postoje i druge marke, bolje za ovu namenu, ali ljudi iz objektivnih razloga imaju mogućnost za jednu od ove dve.
 
Pozdrav svima.
Pratim ovu temu od početka. Pre dve nedelje sam ugradio novu klimu, Midea All Easy Pro iz tog razloga sam odlučio da se učlanim i prenesem nova iskustva kako ih budem sticao. Nova je došla na mesto stare on/off midee koja je verno služila od 2008 godine i izdržala tri preseljenja.
 
Do sada nisi stekao nikakav utisak o radu te klime?!
Nit kako hladi nit kako greje...
 
Da li je svejedno koji wifi modul uzeti za Mitsubishi? Video sam da ima i za 7k i za 13k?
 
Ugradio mi majstor pretprošli vikend klimu Vox IVA6 u kuci gde mi zivi keva, grejace jednu prostoriju od 17m2 druge prostorije ostaju na drvima. U toku dana ovde se provodi najvise vremena. Rano je ya utiske, prvi je da klima nije bas najtisa. Spoljna jedinica je tiha, ali se vise cuje unutra nego spolja kad si pored nje. Npr od Tesla klime je bucnija u radu. Za sada je potrosnja po nekoliko kilovata dnevno, majstor me je uveravao da kad je ciča zima, celodnevni minus nema šanse da pređe 20kw dnevno (970w). Inače prostor je spolja neiyolovan, ali ima unutrašnje izolacije (pod , spoljašnji zidovi i plafon).
Evo slike kako je montirana, na nosače su stavljene gumice a ja sam ubacio naknadno stiropor da je fiksiram da manje vibrira u radu (majstor kaže da neće smetati). Nije bilo prilike da se klima pokaže u najboljem svetlu ali sada kreću hladniji dani pa ćemo videti. Ukoliko zagudi jak minus back up opcija je smederevac 7-ca i drva.
Nisam je povezao preko wifi jer nema neta u kući, ali ću videti i tu neko rešenje da nabudžim.
 

Prilozi

  • Klima Vox IVA6.jpg
    Klima Vox IVA6.jpg
    303.6 KB · Pregleda: 69
Puno je 20kw za 16m2 ,ne puno nego previše! Nije mi jasno zasto ljudi uzimaju klime a nemaju resenu izolaciju koja je osnov grejanja na inverter. Neka te greje dobro i bez kvarova,ako se spava u toj sobi a klima je bucnija,osobi koja tu spava nece biti bas prijatno. Gumece su nalegle od tezine jer su losijeg tako reci nikakvog kvaliteta tako da su bezveze stavljene,mada moguce da su prezategnuti srafovi,svejedno,kvalitet 0
 
Situacija je kakva je takva je, najverovatnije se neće spavati tu, već u prostoriji koja se greje na drva. Nema spoljašnje izolacije možda je bude ako bude subvencija od lokalnih samouprava tipa pola pola. Soba koju greje klima je izolovana sa 3cm stiroporom po spoljnim zidovima, u podu ima stirodura 2cm ispod laminata a takođe je i plafon izolovan. Klima unutra nije bučna kada je ventilator na Low, može se spavati, dosta je tiša od male kalorifer grejalice. Inače procena da će potrošiti 20kw je u situaciji da radi 24h a da je temperatura konstantno debeo minus. Ovih dana koji slede cenim da će trošiti po 5kw dnevno. Inače ideja mi je bila da klima pokriva najveći deo grejne sezone ali jedno 30-tak dana kada su jaki mrazevi da radi smederevac i drva jer je tada mocniji a klimi opada kapacitet.
 
Poslednja izmena:
Izolacija je jedna od retkih stvari za koje se isplati uzeti kredit, jer se sama otplati kroz manje troškove grejanja.
 
Ne znam sta je zakonska regulativa mislim da je 14 cm ali sve ispod 10cm nije izolacija,svakako je danasnji stiropor losijeg kvaliteta,tako da danasnja 15ka je isto kao stara 10tka. Klima je dobra,koliko para toliko muzike,u svakom smisli.
 
Ugradio mi majstor pretprošli vikend klimu Vox IVA6 u kuci gde mi zivi keva, grejace jednu prostoriju od 17m2 druge prostorije ostaju na drvima. U toku dana ovde se provodi najvise vremena. Rano je ya utiske, prvi je da klima nije bas najtisa. Spoljna jedinica je tiha, ali se vise cuje unutra nego spolja kad si pored nje. Npr od Tesla klime je bucnija u radu. Za sada je potrosnja po nekoliko kilovata dnevno, majstor me je uveravao da kad je ciča zima, celodnevni minus nema šanse da pređe 20kw dnevno (970w). Inače prostor je spolja neiyolovan, ali ima unutrašnje izolacije (pod , spoljašnji zidovi i plafon).
Evo slike kako je montirana, na nosače su stavljene gumice a ja sam ubacio naknadno stiropor da je fiksiram da manje vibrira u radu (majstor kaže da neće smetati). Nije bilo prilike da se klima pokaže u najboljem svetlu ali sada kreću hladniji dani pa ćemo videti. Ukoliko zagudi jak minus back up opcija je smederevac 7-ca i drva.
Nisam je povezao preko wifi jer nema neta u kući, ali ću videti i tu neko rešenje da nabudžim.
Na mojoj ivi kecu se culo hukanje kad zaleti kompresor jer su bile kratke cevi, kad je to prepravljeno vise se ne cuje... U principu sto se tice buke iva 1-3-5 mi se cuju apsolutno isto tj cuje se samo ventilator koji nije bucan za moj ukus.
 
Nazad
Vrh Dno