Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

Ako mogu da pitam i ja nešto - razmišljam se da ugradim klimu u spavaćoj sobi ali mi je problem ograničen prostor. Em što nema puno prostora da ne bije u krevet, em što je plafon nizak (samo 220 cm). Često imam utisak da u sobi nestane svežeg vazduha, a otvaranje prozora slabo radi, pogotovo kad su ovakve vrućine.. bez klime noću ne može da se spava, pogotovo jer je u pitanju potkrovlje.. to gori..

Imam klimu u hodniku koja lepo hladi i baca u spavaću sobu, ali najniža temperatura u spavaćoj sobi, nakon par sati konstantnog rada klime, bude tek oko 24C (imam termometar).

Da li bi Midea Breezeless možda bila opcija ako bih je stavio direktno iznad kreveta, ili to ne biste nikako savetovali? Kosine su, pa nema prostora za manipulaciju i izmeštanje klime..

Budžet nije presudan
 
Ako mogu da pitam i ja nešto - razmišljam se da ugradim klimu u spavaćoj sobi ali mi je problem ograničen prostor. Em što nema puno prostora da ne bije u krevet, em što je plafon nizak (samo 220 cm). Često imam utisak da u sobi nestane svežeg vazduha, a otvaranje prozora slabo radi, pogotovo kad su ovakve vrućine.. bez klime noću ne može da se spava, pogotovo jer je u pitanju potkrovlje.. to gori..

Imam klimu u hodniku koja lepo hladi i baca u spavaću sobu, ali najniža temperatura u spavaćoj sobi, nakon par sati konstantnog rada klime, bude tek oko 24C (imam termometar).

Da li bi Midea Breezeless možda bila opcija ako bih je stavio direktno iznad kreveta, ili to ne biste nikako savetovali? Kosine su, pa nema prostora za manipulaciju i izmeštanje klime..

Budžet nije presudan
Ako ti treba klima koja ubacuje i svez vazduh u prostor i ima breezeless funkciju… baci pogled na Midea Gaia 12 (oko 80-90 hiljada je)
 
E super, nisam znao za taj model! Mideu sam kupovao do sada tako da ću najverovatnije uzeti baš po tvojoj preporuci
Hvala!
 
Koja je razlika između breezeless i breezeless e modela sem u izgledu, manjoj ceni i nemogućnosti bočnog duvanja? Pošto bi došla u dnevni boravak (nadam se da cu zbog tog breezeless moda nagovoriti gospođu) koristila bi se samo za hlađenje.
 
Koja je razlika između breezeless i breezeless e modela sem u izgledu, manjoj ceni i nemogućnosti bočnog duvanja? Pošto bi došla u dnevni boravak (nadam se da cu zbog tog breezeless moda nagovoriti gospođu) koristila bi se samo za hlađenje.
Obican breezeless ima veci protok vazduha, tezu spoljnu i unutrasnju i samim tim ima vecu energetsku efikasnost…
 
Lik je klasican sarlatan.
Ugradjivao je verovatno kako je navikao sa on/off klimama po 1m instalacije u invertere, pa sada obrazlaze svojim musterijama kako je to ipak ok i ako jasno pise u uputstvu 3m.
Izmislja neke "svi ste mi govorili da sam lud", kada je kao ugradjivao magnete u TP i ne znam ni ja sta, kao on je to prvi sve radio, pa svi videli od njega i sada svi to rade...a ima kanal godinu dana.
A na videu o magnetu ima jedan jedini komentar koji mu je rekao super...

1725000438367.png
 
Naravno da nije u pravu, jer proizvodjac na osnovu svog minimalnog i maksimalnog pritiska u sistemu odredjuje minimalnu duzinu cevi.
Kada se to ne ispuni, bude preveliki pritisak i freon prelazi u tecno stanje kada ne treba.
Vecci pritisak gasa od projektovanog cce dovesti do toga da kompresor pumpa na visi pritisak od onog za koji je projektovan, sa veccom bukom pri radu iz kompresora i smanjenim zivotnim vekom kompresora, a ako se tecna faza vrati u kompresor, postoji mala, ali realna sansa da dodje do ostecenja kompresora jer tecnost ne voli da se kompresuje.
Sve to je sada u vecini uredjaja regulisano boljim ventilima i odlaganjem viska tecnosti, tako da su izbacili i deo o ostecenju(ako sve uvek radi kako je zamisljeno), vec je ostao problem buke i vibracija.
Ali realno, samo to da se povecavaju vibracije i buka je dovoljno da niko nikada ne razmisli o kracoj instalaciji od propisanog minimuma.


Takodje nema pojma o cemu prica kada spominje zapaljivost R32 i pritiske koji su i ranije postojali...kaze, moze da eksplodira i povredi ljude...kako da ne, kucu ce da srusi.

Da bi se R32 zapalio, morao bi da ispraznis jednu bocu freona i da upalis povecu vatru.
Prosto, gas je prebrz da bi se zapalio, a gde uspori dovoljno da bude zapaljiv, bude premala koncentracija istog.
Premala mu je zapaljivost da bi se zapalio bilo cime sem otvorenim plamenom.
R32 gas koji curi iz klime ne moze da se zapali ni upaljacem da pokusas da ga zapalis.
A tamo gde uspes da ga zapalis, izgoreo bi instant i bio jako lokalizovan samo na taj mali deo koji ispunjava uslove zasicenosti gasom i malu brzinu istog.
 
Poslednja izmena:
Kod mene ovlašćeni debil stavio 2m instalacije, i definitivno mislim da imam vibracije i blagu buku zbog toga. Kasno sam video na koliko je odsekao cevi, bila dvojica pa jedan napolju radio, ovaj drugi unutra kao da pomognem da držim usisivač.
Počeo prepirku oko toga, kaže Vivax zahteva 2m, znam ja, ja sam ovlašćen ugradio sam 300 Vivaxa, odgovaram ja za to.
 
Kod mene ovlašćeni debil stavio 2m instalacije, i definitivno mislim da imam vibracije i blagu buku zbog toga. Kasno sam video na koliko je odsekao cevi, bila dvojica pa jedan napolju radio, ovaj drugi unutra kao da pomognem da držim usisivač.
Počeo prepirku oko toga, kaže Vivax zahteva 2m, znam ja, ja sam ovlašćen ugradio sam 300 Vivaxa, odgovaram ja za to.
A na plati za 3m?

Hvala bogu pa znam ja mog servisera vec 12 godine! Covek ima ovlascenu firmu preko 20+ godine za montazu klime... kod mene vec 4 klime ugradio za te 12godine i uvek bilo min. 3m cevi(vivax i gree)
Odmah sam i video kod Amber 9 Premium(2017) da covek zna svoj posao i rekao mi odmah na start da samo znas druze da spoljasna mora makar min.20-25cm od fasade da bude sto bas joj treba dobar prostor za vazduh itd...
 
Pa da, kao do 3m instalacije je jedna cena, preko toga druga.
Što se nosača tiče, hteo da mi stavi "za 12-icu" ono nešto kratko, i tu sam mu rekao da na taj nosač neću i da stavi nešto duže. On kao nema potrebe, ali ajde. I sa tim nosačima dužim kao, opet nije to idealno ali je okej dovoljno. Kabl napojni isekao u milimetar jedva se uključi u utičnicu, kao da košta kilo zlata. To sam provalio tek kad sam vadio i vraćao kabl u utičnicu.
 
Ok, dakle definitivno nista od klime u hodniku.
@LiLa: ta pozicija klime iznad ulaznih vrata sa duvanjem u hodnik je idealna za bacanje para. Dobićeš topao hodnik, mlako kupatilo i jedva smlačene sobe, pod uslovom da su vrata stalno otvorena.
Navedi makar dimenzije prostorija, da se zna o kolikom prostoru se radi.
Pozdrav
Nakon merenja može se reći da proporcije skice nisu bas precizne, odnosno obe sobe su po 11.5m² dok je kuhinja sa trepezarijom 12.5m2. Z nači sa kupatilom i hodnikom ceo prostor je oko 46m². Ono sto sam takodje ustanovio je da u sobama pored prozora ima svega 52cm da se montira klima što bih rekao da nije dovoljno.

Najbolje mesto za klimu je na sredini velike sobe (kuhinja i trpezarija) tako da duva u ostale sobe… nema sanse da mozes sa klimom od 40k sve to da ogrejes…
Budget verzija
Hisense energy pro plus/nordic/x ili gree amber pro za veliku sobu
Vivax aeri, hisesnse hi comfort, haier revive plus ili gree pular… dva komada za dve sobe
Skuplja verzija:
Gree Amber ultra (premium) 9/12 velika soba
Daikin ftxc ili ftxf 9 dva komada za dve sobe…

Trenutno mi i budget opcija iziskuje više sredstava nego što sam mislio da će trebati pogotovo ako se uzmu u obzir instalacije tri klime. Iz ovoga što ste mi napisali i razloga dapostoji smederevac u kuhinji da potpomogne stvari mislim da sam ekstrapolirao da mi je najbolja opcija da krenem od jedne klime u sobi 2.

Obzirom da će zbog konfiguracije prostora i nedovoljno mesta da se montira pored prozora kako bi duvala ka vratima verovatno moći samo nju da ohladi/ugreje trebalo bi da bude dovoljan i neki vivax inverter?

Da li mislite da je to trenutno najlogičnija opcija ili da ipak krenem sa nekom boljom klimom od vivaxa koja bi duvala iz velike prostorije ka ostale dve sobe?
 
Ok, dakle definitivno nista od klime u hodniku.

Nakon merenja može se reći da proporcije skice nisu bas precizne, odnosno obe sobe su po 11.5m² dok je kuhinja sa trepezarijom 12.5m2. Z nači sa kupatilom i hodnikom ceo prostor je oko 46m². Ono sto sam takodje ustanovio je da u sobama pored prozora ima svega 52cm da se montira klima što bih rekao da nije dovoljno.



Trenutno mi i budget opcija iziskuje više sredstava nego što sam mislio da će trebati pogotovo ako se uzmu u obzir instalacije tri klime. Iz ovoga što ste mi napisali i razloga dapostoji smederevac u kuhinji da potpomogne stvari mislim da sam ekstrapolirao da mi je najbolja opcija da krenem od jedne klime u sobi 2.

Obzirom da će zbog konfiguracije prostora i nedovoljno mesta da se montira pored prozora kako bi duvala ka vratima verovatno moći samo nju da ohladi/ugreje trebalo bi da bude dovoljan i neki vivax inverter?

Da li mislite da je to trenutno najlogičnija opcija ili da ipak krenem sa nekom boljom klimom od vivaxa koja bi duvala iz velike prostorije ka ostale dve sobe?
koji ti je budzet?
 
Ne bih zeleo da za jednu klimu platim vise od nekih 50 hiljada ako ce biti vise od jedne. Ako nece onda bih mogao i preko. Ako moze za manje super ako ne onda tako.
Kreni od bolje klime pa kad skupis pare uzmi jos dve… za veliku prostoriju minimum je hisense energy pro x/nordic/plus. Oko 63.000 je.
A za manje sobe uzmi neki jeftiniji tcl ili teslu iz tcl fabrike koja nisko modulira i ima grejac spoljasnje… imas temu jeftine klime a ima i tema o tcl… mozda nije los ni hisense hi-comfort ili vivax aeri ako ih mozda ima negde za oko 40.000din mada ne verujem poskupeli su
 
Ako uzimas Mideu, uzeo bih prvo Breezeless u opticaj, a onda Mission 2, Extreme je slabija i ne vredi je uzimati zbog 1000 dinara.
Muse je dobra klima, ali ima losiju modulaciju, pa bih je zaobisao.
Whirlpool i Bosch ne bih ni gledao, a ni LG zbog kvarljive elektronike.
Na papiru, LG ima najveci max kapacitet, ali radi samo do -10, pa je velika verovatnoca da je na niskim temperaturama slabiji od ostalih.
.
Ko god ti to radi drugarski, daje ti popust od svega 1-2k dinara(osim za LG, gde ti daje oko 4k dinara jeftinije), pa pre toga povedi racuna zbog ostvarivanja garancije ubuduce, da bude sve regularno kupljeno sa fiskalnim i ugradjeno od strane registrovanog servisa.
Koji parametar Midee Breezeless je bolji od Extreme, na sta se tacno odnosi to "slabija"?
 
Kreni od bolje klime pa kad skupis pare uzmi jos dve… za veliku prostoriju minimum je hisense energy pro x/nordic/plus. Oko 63.000 je.
A za manje sobe uzmi neki jeftiniji tcl ili teslu iz tcl fabrike koja nisko modulira i ima grejac spoljasnje… imas temu jeftine klime a ima i tema o tcl… mozda nije los ni hisense hi-comfort ili vivax aeri ako ih mozda ima negde za oko 40.000din mada ne verujem poskupeli su
Te ,,Tesla" sa grejacem spoljne jedinice su prepakovane AUX.
 
Te ,,Tesla" sa grejacem spoljne jedinice su prepakovane AUX.
Postoji tesla sa grejacem i iz tcl i iz aux, a mozda i iz midea fabrike… sve koje na kraju u oznaci imaju slovo T one imaju grejac, a npr slovo W znaci da je sa wifi modulom, a UV sa uv sterilizacijom…
 
To jeste.Medjutim ono sto pise o specifikacijama na njihovom sajtu i u praksi,nema blage veze.Opsti haos.Sve ove sa oznakom TT36QQ pise da imaju UV lampu,a nema niti jedna.Pise i da greju do -25,a ustvari do -15.I po pitanju tacnosti specifikacija,ne rade apsolutno nista.Kupuje covek na osnovu onoga sto pise od strane prodavca,a u praksi dobija nesto sasvim drugo.I onda nastupa najjace oruzje svakoga kretena,idijota i glupaka.A to je,izgovor,ama bas za sve.Ponavljam opet.Obicni pijacari.Koji u sredjenoj drzavi,ne bi mogli da prodaju ni bostan,a kamoli tudje,da nazivaju svojim.
 
Koji parametar Midee Breezeless je bolji od Extreme, na sta se tacno odnosi to "slabija"?
Slabija od Mission 2, a stvarno se ne secam o cemu se radi u razgovoru od pre 3 godine, niti tako dugo pamtim specifikacije :)
 
Moja on off klima postavljena u hodniku, podesena na 28 dostigla zadatu i ugasi spoljnu jedinicu,u dnevnom baravku koji je levo od smera duvanja je 26,kod klinca u smeru duvanja 27 (s kompom koji se nikad ne gasi), napolju trenutno 35,4. Znaci da je klima isparavna i da nije problem do nje kad su dnevne 40 nocne 30 jer su to ipak nenormalni uslovi kad bukvalno sve gori. Mogu da mislim da imam u tim danima 18-icu pojela bi ovih 65kv.mada mi je iskreno san midea breezeless u dnevni boravak...
Znaci da ipak klima moze u hodnik ali kad su normalnije spoljne ne dnevne nego nocne temperature.
 
Rad inverter klime,ne gasi se?

dobar dan, uzeo sam Bergen Apolo 12 btu klimu, inverter je, kada je podesim na 24 uopšte se ne gasi i nonstop radi, kada podignem na 25 ili vise, ona par minuta radi pa smanji jačinu pa se ugasi, i onda opet posle dva tri minuta se upali jako radi pa smanji i tako u krug, Da li je ovo normalno?
 
Neke inverter klime zavisno od modela na hlađenju se uopšte ne gase skroz, ugase kompresor i vrte samo ventilator kao npr moja gree pular, dok se neke i gase. Pravo pitanje je da li ta klima održava temperaturu kako treba, jer ako je temperatura prostorije blizu zadate onda je sve to normalno.
 
Rad inverter klime,ne gasi se?

dobar dan, uzeo sam Bergen Apolo 12 btu klimu, inverter je, kada je podesim na 24 uopšte se ne gasi i nonstop radi, kada podignem na 25 ili vise, ona par minuta radi pa smanji jačinu pa se ugasi, i onda opet posle dva tri minuta se upali jako radi pa smanji i tako u krug, Da li je ovo normalno?
Jel to model Apollo T 12K?To je Inverter,a ne On/Off klima.I one se ne gase potpuno dok je ti ne ugasis.Radi ti klima potpuno normalno.Moja tasta ima tu Apollo T i radi odlicno.Stavi na hladjenju temperaturu na 26 i ventilator na Auto.
 
Da li neko zna kako na Midea Xtreme klima uređaju da se podesi da, nakon isključivanja hlađenja, ventilator nastavi da radi još oko minut kako bi osušio izmenjivač?
 
gasi se jer ne moze da modulira nize od 350 w ali bar precizno odrzava temperaturu
Rad inverter klime,ne gasi se?

dobar dan, uzeo sam Bergen Apolo 12 btu klimu, inverter je, kada je podesim na 24 uopšte se ne gasi i nonstop radi, kada podignem na 25 ili vise, ona par minuta radi pa smanji jačinu pa se ugasi, i onda opet posle dva tri minuta se upali jako radi pa smanji i tako u krug, Da li je ovo normalno?
gasi se jer ne moze da modulira nize od 350 w ali bar precizno odrzava temperaturu tiha je,,tipican low end kinez
 
Nazad
Vrh Dno