Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

Da li je ovo ista klima? Ima u naslovu na kraju oznake razlika "/I+" ali ja mislim da jeste ista.
Dobio sam preporuku da je najbolje u svojoj klasi.
Treba mi sad za ovo prelazno vreme, da ne uključuje grejanje. Mislim da moze da zagreje 25m2 bez problema.
Naponjem da je ne bih uključivao na temperatura a ispod nule.
Vivax

Vivax2
 
Ko je rekao da je bolje da nema garanciju nego da ima, ovo je kao da kazes bolje je piti vodu nego ne piti...vau.
Zasto opet ubacujes nesto o cemu se nije pricalo?
Na moje: "garancija ne treba da se uslovljava sa godisnjim servisom i da je to izmisljotina, da instalacija ne treba da se dira, niti ista proverava dok klima radi", ti si odgovorio sa:




Sve posle toga je deflekcija i skretanje sa onoga sto si inicijalno rekao.
Svako od nas ima pravo na svoje mišljenje.
Da li je ovo ista klima? Ima u naslovu na kraju oznake razlika "/I+" ali ja mislim da jeste ista.
Dobio sam preporuku da je najbolje u svojoj klasi.
Treba mi sad za ovo prelazno vreme, da ne uključuje grejanje. Mislim da moze da zagreje 25m2 bez problema.
Naponjem da je ne bih uključivao na temperatura a ispod nule.
Vivax

Vivax2
Najbolje pozivi i pitaj.. Trebalo bi da jeste. Ili im posalji email sa likovima.
 
Sta mislis koliko je kod njega veliki servih na kolima u zemlji gde zivi?

Elem, ustajem danas oko devet ostala klima na turbo modu da duva od nekih 7 ujutro kad je klinac krenuo u vrtic. Ceo pod, tj plocice oko klime nekih 3-4 metra u full-u tople, ba sam se iznenadio koliko su tople bile, a nije suncana strana.

Jeste da je toplo bilo ali uhvatio sam klimu da modulira kad sam iskljucio turbo na 170w. Da se razumemo nije vruc vazduh bio uopste ali mlak koji je sasvim dovoljan za ovo vreme ujutru napolju i uvece.
Jel' to beše Vivax AEYI's?
 
Jel' to beše Vivax AEYI's?
Bice da sam citao na jednom skandinavskom forumu(uz google tramslate) da je neka verzija Mideao Oasis plus12/Vivaxa Y 12ka imala kompresor i elektroniku kao starija Toshiba Daiseikai 9ka. Nemoj me drzati za rijec nisam siguran.

Vjerujem da nisko modulira, jer se priljatelj koji je ima, zalio da mu mlako pirka kad je vani toplije. Al dobro rijesio on to tako sto je drzi na 28 c, i opet mu malo to u odnosu na pec kojom se prije grijao
 
Никад ми неће бити јасни људи који дозволе овакво стање, клима дува ову штроку у простор у коме се борави, ваздух који удишу.

Моји су имали подстанаре који 10 година нису очистили филтере на климама. Нису их пуно користили, али небитно, за 10 година се накупи озбиљна прљавштина. Кад су се одселили прегледао сам једну климу, подигао и спустио поклопац и позвао професионалце да их оперу.
 
Da li ovi tzv health filteri stvarno imaju efekta,da li je neko koristio,ja ih dobio uz Gree klimu,ne znam da li kod drugih proizvođača postojeScreenshot_2023-10-28-15-22-47-027_com.google.android.googlequicksearchbox-edit.jpg
 
Постоје. Не знам да ли раде нешто корисно, заменски за Панасоник су толико скупи да ми се нису давале паре за исти.
 
Pa ajd' nateraj vazduh da prođe kroz taj filter, a ne pored njega? Dakle mamipara čista. Previše je to malena površina da može napraviti ikakvu rabotu
 
Za Daikin klimu FTXC35C kupih wi fi modul BRP069B45. Jedan od razloga je bio i praćenje potrošnje utroška el.energije ali avaj za ovaj model ta opcija nije podržana 😩. Čisto da podelim iskustvo, ako je nekome to bitno.IMG_8915.png
 
Kakve nosace da kupim za klimu i sta sve treba. Vidim da su nosaci otprilike svi isti, ne vidim neke razlike. Serviser mi kaze ne treba amortizeri da treba dosli bi uz klimu ali ja bih ipak da stavim amortizere, gumice.
 
Koju od ove dve

Midea
ili
VIVAX COOL
Ne trebaju mi za hlađenje, samo dogrevanje u prelaznom periodu
Kakve nosace da kupim za klimu i sta sve treba. Vidim da su nosaci otprilike svi isti, ne vidim neke razlike. Serviser mi kaze ne treba amortizeri da treba dosli bi uz klimu ali ja bih ipak da stavim amortizere, gumice.
Neka serviser stavi sta misli da treba.. Ti mu samo reci sta tebi treba.. Tipa hoces da radis izolaciju.. Mora da ti ostavi dovoljno mesta iza klime.. Gumice nema potrebe na novoj klimi.
 
Postovanje drugari,
Treba mi savet za neku invertor klimu 18-ticu do 1000e
Treba da greje prvenstveno,povrsina je 45m kvadratnih
 
Imam mideu i ne preporucujem za prelazni period, osim ako nije prostorija od 50m2, jer kada ugasi kompresor, tj kada dostigne temperaturu, nastavi da duva ventilator pa bude promaja. Za vivax ne znam da li radi tako.
Kojom brzinom to duva kad je ugasen kompresor, pa ti pravi promaju ? Meni Fujitsu na grejanju, kad ugasi kompresor, vrlo blago vrti vent, valjda da senzor vidi kad treba da startuje ponovo i dogreje...ali to je iznad 9-10c, ispod toga se i ne gasi. Probaj da je vratis ako ti je u garanciji.
 
Kod mene na AEYIs sad u prelaznom periodu kao sto kaze WOolf, kad ugasi kompresor vent se smanji da ga ne cujes, kontam da ga vrti na nekih 10%-20% posto pa se ne oseti.

Stavi FAN na auto pa ce kontam da se smanji.
 
Kojom brzinom to duva kad je ugasen kompresor, pa ti pravi promaju ? Meni Fujitsu na grejanju, kad ugasi kompresor, vrlo blago vrti vent, valjda da senzor vidi kad treba da startuje ponovo i dogreje...ali to je iznad 9-10c, ispod toga se i ne gasi. Probaj da je vratis ako ti je u garanciji.
Na gree muse isto vrti, ali se ne oseca ni kad se priblizis, mislim da vrti oko 20%, oseca se na 3m kako duva, kada je napolju 10 stepeni to se ne desava, samo preko.
Kod mene na AEYIs sad u prelaznom periodu kao sto kaze WOolf, kad ugasi kompresor vent se smanji da ga ne cujes, kontam da ga vrti na nekih 10%-20% posto pa se ne oseti.

Stavi FAN na auto pa ce kontam da se smanji.
Stoji na auto, duva kao da je na 20% sto je mnogo.
 
Ja mislim da na svakoj klimi duva u tom "control" modu, to je normalno.
Samo je problem ako neka prejako duva ili je nekome na nezgodnoj poziciji pa to oseca.
 
Ja mislim da na svakoj klimi duva u tom "control" modu, to je normalno.
Samo je problem ako neka prejako duva ili je nekome na nezgodnoj poziciji pa to oseca.
Problem je kad podigne krilca i duva. Ako duva na dole, onda se i ne oseti sem direktno ispod klime, ali ako duva horizontalno onda se oseti u ostatku prostorije. Za visoki plafon "salonac" to i nije problem, ali ako je klima nisko zbog niskog plafona, tu nastaje promaja. Mitsko biće koje ubija babe :)
 
To radi svaka klima kada joj se desi da dostigne temperaturu. Da ne bi pregrijala prostor vanjska jedinica se iskljuci a unutrasnja digne krilo i vrti vazduh iz prostorije. Tako se udjednacava temperatura a i klima tako prati temperaturu vazduha. Kada temperatura opadne opet se pali vanjska jedinica, pocinje da grije, krilca se vracaju na poziciju na kojoj je bila i pojacava se ventilator

kada odrzava puhanje je obicno dosta slabo, cesto slabije on najmanje snage ventilatora u normalnom radu. Ako puse jace nesto nije ok. Takodjer klima kada se postavlja treba je postaviti tako (ako je moguce) da ne puse u ljude. Inace je nekima ovo iritantno
 
Vrede li sta gumeni amortizeri koji dolaze uz hisense klimu, ili da uzmem one "bolje" ?
 
Vrede li sta gumeni amortizeri koji dolaze uz hisense klimu, ili da uzmem one "bolje" ?
meni su na energy pro plus stavili te uz klimu ali klima je necujna totalno, tako da mislim da bi bilo ok cak i bez njih. Neka stave 3m cijevi da se ne prenose vibracije kompresora na unutrasnju, to cesce izaziva problem nego sami nosaci
 
Pozdrav za sve. Moze li mi ko iskusniji reci razliku izmedju dvije klime. Osim ovog breezless moda ima li sta drugo ? Iscitao sam temu o Breezlessu, ali nema komparacija izmedju njih a imam izbor za sad samo njih dvije, posto sam u procesu reklamacije pa da mijenjam ako odobre. Razlika je oko 100e izmedju 2 pomenute klime.
Midea Wik 12 Extreme Save vs Midea Breezeless 12

 
To radi svaka klima kada joj se desi da dostigne temperaturu. Da ne bi pregrijala prostor vanjska jedinica se iskljuci a unutrasnja digne krilo i vrti vazduh iz prostorije. Tako se udjednacava temperatura a i klima tako prati temperaturu vazduha. Kada temperatura opadne opet se pali vanjska jedinica, pocinje da grije, krilca se vracaju na poziciju na kojoj je bila i pojacava se ventilator

kada odrzava puhanje je obicno dosta slabo, cesto slabije on najmanje snage ventilatora u normalnom radu. Ako puse jace nesto nije ok. Takodjer klima kada se postavlja treba je postaviti tako (ako je moguce) da ne puse u ljude. Inace je nekima ovo iritantno
Svaki Fujitsu kad postigne temperaturu i ugasi kompresor, ostavi krilca u prethodno zadatom položaju, dakle na dole i nastavi jaaako sporo da vrti turbinu. Takvo duvanje se ne oseća u prostoriji
 
Meni Mitsubishi LN dize krilca i isto tako jako sporo duva.
Fujitsu Luca bas tako, nije dizala krilca.
Gree Viola i Gree Amber dizu.
Haier Flexis Plus takodje dize.
Midea Mission takodje dize.

Kao sto rekoh, sve u tom kontrolnom modu jako lagano duvaju i ne osecam0, moze se osetiti samo ako sedis na manje od 2m ispred klime.
 
Mitsu Heavy ZSX isto podigne, ali bukvalno moraš da priđeš rukom na pola metra od klime da bi se osetilo da nešto kao duva iz klime.
 
Nazad
Vrh Dno