Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

Za Haier znam samo za osnovna 2 modela i to su ih drugari uzimali za 300 i 350e 12ice tada(20% rabat) i nikome nista nije falilo, a u pitanju je 20ak klima.
Ne znam kako moduliraju, niti se oni bave tim, samo znam da su svi zadovoljni i za grejanje i za hladjenje.
Sto se Flexisa tice, mislim da imam 2 12ice obican Flexis i ove godine su instalirane 6 Flexis Plus ja mislim 18ica, ali nisam 100% siguran, jer ih nisam ja birao vec zakupac lokala.
Sve rade ok, a ne znam za modulaciju.
Tetki sam takodje stavio Tundru ja mislim, njoj je bila bucna spoljasnja, tresla je kada se palio kompresor, zamenili su joj, samo je bilo potrebno da dodje bilo koji serviser i utvrdi kvar, da bi imali na osnovu cega da zamene.

Cisto da napomenem, Flexis Plus ima UVC sterilizaciju i najbitnije, jedini imaju ja mislim mod dezinfekcije klime, gde na 30min zagreje isparivac na 56c, da ubije viruse.
To koliko znam, obican Flexis nema, ali oba imaju 16dB tih rad, senzor prisutnosti i 3d krilca.

Kills bacteria and viruses by heating the evaporator to 56°C high temperature for 30 minutes. Almost no bacteria and virus can survive at 56°C for 30+ minutes based on latest research. Once the heating process is done, the evaporator is cooled down instantly to achieve better Sterilisation performance.

Haier’s UVC generator has received a Certificate of Inactivation on the Novel Coronavirus, from leading Texcell S,A, an independent viral testing laboratory in France. The global research organisation, concluded that the Haier UVC generator inactivates 99.998% of Novel Coronavirus (SARS-CoV-2) within their sealed test facilities.
Haire klime imamo na poslu ,zovem ih asmatičari pošto dušu nemaju da ohlade a kamo li da greju,jeste jeftinije su od ostalih ali stvarno su sramota za te pare.kući imam fujitsu 2x 12 llcc i jednu 18lfca grejem i hladnim 75m2 i neuporedivo su jače.Prosto je odite licno i pogledajte spoljne i unutrašnje jedinice kada kupujete klime.ponesite metar, izmerite koliko je koja velika.koja ima dupli hladnjak :) videćete da je ulazni fujitsu llce ili llcc ozbiljan.imam i gree lomo isto je asmatičar klima ,lepo je što ima wifi ali nema dušu da greje kao fujitsu,i naravno izolacija od 10cm je uslov da bi klime iole mogle da se koriste na grejanju, ja na -15 ne koristim dodatna grejna tela isključivo 3 klime,dok na poslu pored 1x18 haier na nepuna 25m2 i 3 radijatora od po 2kw da bi se lepo ogrejali....Iz mog licnog iskustva preporucujem samo Fujitsu,a voleo bih da probam Daikin i Mitchubisi,evo sad bas ovih dana gledam za selo neku vivax inverter i sam znam koliko para toliko i muzike
 
Haire klime imamo na poslu ,zovem ih asmatičari pošto dušu nemaju da ohlade a kamo li da greju,jeste jeftinije su od ostalih ali stvarno su sramota za te pare.kući imam fujitsu 2x 12 llcc i jednu 18lfca grejem i hladnim 75m2 i neuporedivo su jače.Prosto je odite licno i pogledajte spoljne i unutrašnje jedinice kada kupujete klime.ponesite metar, izmerite koliko je koja velika.koja ima dupli hladnjak :) videćete da je ulazni fujitsu llce ili llcc ozbiljan.imam i gree lomo isto je asmatičar klima ,lepo je što ima wifi ali nema dušu da greje kao fujitsu,i naravno izolacija od 10cm je uslov da bi klime iole mogle da se koriste na grejanju, ja na -15 ne koristim dodatna grejna tela isključivo 3 klime,dok na poslu pored 1x18 haier na nepuna 25m2 i 3 radijatora od po 2kw da bi se lepo ogrejali....Iz mog licnog iskustva preporucujem samo Fujitsu,a voleo bih da probam Daikin i Mitchubisi,evo sad bas ovih dana gledam za selo neku vivax inverter i sam znam koliko para toliko i muzike
Te najjeftinije Haier 12 imaju protok vazduha kao 9.Pojacaj brzinu izduva.
 
Haire klime imamo na poslu ,zovem ih asmatičari pošto dušu nemaju da ohlade a kamo li da greju,jeste jeftinije su od ostalih ali stvarno su sramota za te pare.kući imam fujitsu 2x 12 llcc i jednu 18lfca grejem i hladnim 75m2 i neuporedivo su jače.Prosto je odite licno i pogledajte spoljne i unutrašnje jedinice kada kupujete klime.ponesite metar, izmerite koliko je koja velika.koja ima dupli hladnjak :) videćete da je ulazni fujitsu llce ili llcc ozbiljan.imam i gree lomo isto je asmatičar klima ,lepo je što ima wifi ali nema dušu da greje kao fujitsu,i naravno izolacija od 10cm je uslov da bi klime iole mogle da se koriste na grejanju, ja na -15 ne koristim dodatna grejna tela isključivo 3 klime,dok na poslu pored 1x18 haier na nepuna 25m2 i 3 radijatora od po 2kw da bi se lepo ogrejali....Iz mog licnog iskustva preporucujem samo Fujitsu,a voleo bih da probam Daikin i Mitchubisi,evo sad bas ovih dana gledam za selo neku vivax inverter i sam znam koliko para toliko i muzike
Cekaj, 25m2 grejes sa 6kW radijatorima i 18k btu klimom?
Ja 70m2 neizolovanog stana sa 2oje balkonskih vrata i 9 prozora grejao na -18c kao iz sale sa 2 12 viole i 1 12 Luca, u gacama se setao.
Dakle, neko ko je astmaticar i ima astmu, zapravo znaci da nema dusu?
Svasta smo ovde imali, ali na izabir klime na osnovu duse jos uvek nismo nabasali :)
Jel dok merimo metrom u prodavnici klime, treba i u ventilator da im se zagledamo, da bi im prodrli u dubinu duse?
Ima li taj Vivax dusu? Ja se ne bih zezao da sam na tvom mestu, da pazarim bezdusnu klimu, sto je sigurno, sigurno je.
 
Reloh ja da cu ubrzo postati prodavac usled nedostataka argumenata 😂

Cekaj, okacis tabelu kao primer onoga sto dobijas.
Onda posle kazes da se te vrednosti umanje za 30%.
Sada kazes umanjiti za 50%...ispasce da klime na -10 daju manje od grejalice od 2000din :)

Kada Gree nije radio eurovent, prica je bila da je to zato sto su krs...sada kada i Gree radi eurovent, eurovent su prevaranti :) ah zivote, celijska olujo...

Ne znam ni sta da kazem na nebulozu da toplotnoj pumpi treba dodatno grejanje da bi radila 😂

Sta si na kraju ti sve napisao, to samo ti sam mozes da razumes :)
Nisam skontao samo, da li je klima sa grejacem "prava" za grejanje ili je prava ona bez grejaca?
Verovao ili ne, najnoviji trend u projektovanju toplotnih pumpi je hibridni sistem sa integrisanim gasnim gorionikom!
 
Verovao ili ne, najnoviji trend u projektovanju toplotnih pumpi je hibridni sistem sa integrisanim gasnim gorionikom!
Da, ti integrisani sistemi su na severu dosta popularni, podese termostat na odredjenu temperaturu da kada toplotne mnogo trose ili prosto nisu dovoljno jake, prebace na plinsko grejanje.
Opet, koliko to kosta i da li se zaista isplati i kada, nemam pojma, nisam se detaljno informisao.
Ima mi smisla kao backup varijanta, ali ne znam da li je plinsko grejanje toliko skuplje da bi se isplatilo imati i toplotnu pumpu povezanu za grejanje...
 
Jedno pitanje da li je. moguce da klima npr gree muso unutrašnju jedinicu da postavim kao podnu tj parapetnu.
uljepsao bi to sa drvenim okvirom ali me interesuje da li je moguce klima umutrasnja se rotira i otvori idu ka plafonu, kako ce kondez da ide iz nje van
 
E, a ipak mu je smisleno pitanje, ali pod dva uslova ako objektivno pogledamo. Prvi je, da troluje. Drugi, i mislim da je ovo slucaj, neinformisan, ali mastovit covijek, sto mi je prezanimljivo. Eto da mu odgovorim...moguce je, ali , najblaze receno, dobrano je upitno kako ce to raditi. Ne bih to radio da sam na tvome mestu.
 
Гомила Норвежана погрешно монтира класичан сплит систем при поду као парапетне климе, иако нису предвиђене за то. Услов је у принципу да се користе искључиво за грејање. Мане овакве монтаже су прашина, погрешно очитавање температуре, већа могућност оштећења, прегревање и исушивање паркета...
1690662550110.png
 
Ma to je jos nekako i ok za grejanje, verovatno radi kako tako...ali on misli da okrene unutrasnju naopacke, odozdo da uvlaci, a gore da duva...
 
Za grejanje je ipak preporucljivije ovakav sistem ugradnje👍🏻
 

Prilozi

  • IMG_0616.jpeg
    IMG_0616.jpeg
    60.9 KB · Pregleda: 94
Гомила Норвежана погрешно монтира класичан сплит систем при поду као парапетне климе, иако нису предвиђене за то. Услов је у принципу да се користе искључиво за грејање. Мане овакве монтаже су прашина, погрешно очитавање температуре, већа могућност оштећења, прегревање и исушивање паркета...
Pogledajte prilog 398484
e samo naopacke da izduvava ka gore.
Razlog parapetna klima kosta 1000minimum ovu gree imam za 570eura. ne mogu klimu klasicno da stavim jer su mi prozori do vrha. primoran sam da uzmem podnu klimu ali me interesuje jel moze i ovako i ako ne može jel razlog zbog odvoda kondeza ili nesto drugo .
 
e samo naopacke da izduvava ka gore.
Razlog parapetna klima kosta 1000minimum ovu gree imam za 570eura. ne mogu klimu klasicno da stavim jer su mi prozori do vrha. primoran sam da uzmem podnu klimu ali me interesuje jel moze i ovako i ako ne može jel razlog zbog odvoda kondeza ili nesto drugo .
Imas Hokkaido HFIU 350Z za ~70k dinara parapetnu inverter klimu
Imas i podplafonske uredjaje, ali mislim da ih nema ispod 90k dinara, ali je u pitanju 18ica za tih 90k dinara.
 
okii a jos jedno čudno pitanje da li ima obicnih klima koje mogu da izbacuju vazduh ka plafonu
 
e samo naopacke da izduvava ka gore.
Razlog parapetna klima kosta 1000minimum ovu gree imam za 570eura. ne mogu klimu klasicno da stavim jer su mi prozori do vrha. primoran sam da uzmem podnu klimu ali me interesuje jel moze i ovako i ako ne može jel razlog zbog odvoda kondeza ili nesto drugo .
Mozes ti postavit pri podu, u principu je za grijanje i bolje. Ne vidim zasto bi kondenzat bio problem, postavis vanjsku nize ili ugradis pumpu za odvod kondenzata.

Ne kontam sto bi je naopacke okretao, to nema logike. Topao zrak se svakalo dize prema gore jer je laksi

Mane takve ugradnje klasicne zidne jedinice ti je slabije hladjenje, vjerovatno fulanje temperature i ruzna estetika.

Ako ti ne smeta sta ce ti gosti reci, onda domacine meci' je dole
 
naopacke bih je okrenuo bas zbog hladjenja da ide vazduh put plafona...a ako ima neka unutrasnja jedinica koja moze vertikalno tj na gore vazduh da izbacuje to bi bila odlicna improvizacija....
svakako klima se krije imace masku preko drvenu uklopljeno u sobu
 
naopacke bih je okrenuo bas zbog hladjenja da ide vazduh put plafona...a ako ima neka unutrasnja jedinica koja moze vertikalno tj na gore vazduh da izbacuje to bi bila odlicna improvizacija....
svakako klima se krije imace masku preko drvenu uklopljeno u sobu
Nez da ima i jedna da moze skroz u plafon.
A to je je naopako okrenes nema sanse sav bi ti kondenzat zavrsio na podu
 
naopacke bih je okrenuo bas zbog hladjenja da ide vazduh put plafona...a ako ima neka unutrasnja jedinica koja moze vertikalno tj na gore vazduh da izbacuje to bi bila odlicna improvizacija....
svakako klima se krije imace masku preko drvenu uklopljeno u sobu
Bolje stavi neki usmerivač vazduha leti ako baš toliko smeta klima na hlađenju, mani se ćorava posla i okretanja klime naopačke. 😁
 
Nazad
Vrh Dno