Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

Kako vam današnje vreme preživljavaju klima uređaji?

Moja Midea Xtreme 12-ica nijedan defrost do sada, dok druga Midea Xtreme 9-ka radi defrost na svakih 40-ak minuta. Vlažnost je 100%, temperatura 0.
 
Nema defrosta na LMCA u Nišu. Suv je vazduh uz lagan vetar. Setovana na 22°. Smanji temp na devetki.
 
Nisam primetio ni na Pularu defroste, mada ne provodim dosta vremena kući tako da nisam 100% merodavan. Temperature u Zaječaru oko nule uz povremen slab sneg.
 
Bila je podešena na 24, smanjio sam na 22. 12-ica mi je natkrivena (iznad je terasa), tako da i to doprinosi boljem radu.
 
Ja sam kod svog Frozzinetine imao cudnu situaciju. 18ka, grije 35 kvadrata srednje losa izolacija. Na temperaturama oko 4 do -4, velika vlaznost, prosjecno trosio 700w po satu. Par dana bilo malo hladnije, dnevna oko -2 a nocna -6 i zakucao na oko 1kw po satu. Nakon toga otoplilo opet, do 5 stepeni a on i dalje 3 dana trosi 1kw/h sto mi je bilo jako cudno.
Na kraju resetujem njega i daljinski i odmah opadne na 700w....
Ice on meni na reset jednom sedmično 😅
 
Moja se npr. na 23° "muči" kad je baš hladno a na 22° radi na 260w trenutno. To mi je razlika da nisam u majci nego obučem duks.
 
Kako vam današnje vreme preživljavaju klima uređaji?

Moja Midea Xtreme 12-ica nijedan defrost do sada, dok druga Midea Xtreme 9-ka radi defrost na svakih 40-ak minuta. Vlažnost je 100%, temperatura 0.
Kod matoraca Extreme sam jutros čuo oluk da radi, bilo je rano jutro kada su je uključili pa mozda zato, a multi nije kod mrne koliko sam ispratio ni jednom.
 
Ovde sa moje kaplje li kaplje. :) Doduše, i nariktao sam je na 24, očigledno preveliko opterećenje za 9ku. 12-ica radi kao sat.

Nego, pitanje za tebe, pošto već imaš Mideu, a i za sve ostale: nervira me da mi tokom noći radi klima, nisam navikao, pa bih je najradije gasio. Ova soba gde spavam je mala, nema ni deset kvadrata, a imam i vertikale od grejanja koje nisu isključene, tako da mi ujutru temperatura nikad ne padne ispod 20-21 stepen.

Ono što me zanima je da li će klimi nešto da škodi ako je ugasim večeras i upalim ujutru kada je temperatura u minusu? Pretpostavljam da će klima da odradi defrost ujutru pri prvom paljenju, ali se bojim da je ne sjebem tako? Svakako neće biti neki veliki minus, u Beogradu sam, tako da ne očekujem ispod -1 ili -2. Klima je tiha, nema šta, skoro da je ne čujem, ali smeta mi taj vazduh što struji.
 
1 daikin koji je frontalno izlozen bez natkrivke ulazi jutros u defrost par puta, drugi koji je ispod krova / nadkriven + zasticen drvenom ispred ni jednom
dal je moguce da tolikog uticaja ima polozaj ?
 
Gree 26 namjestena,fino grije,nema nekog jakog minusa,navečer stavim 22 23 i 1 fan.

Stavim 24 al mi nije to to,krastavac i grije 40m2 direktno

Morao lulicu izvaditi,stvorio se led unutra sigurno 1cm debeo,pa je jedan dan pauzirala dok se nije otopilo sve
 
Moj Amber(komfort)u Nisu nezna sta je defrost..😁Ocigledno su mu tu stavku izbacili iz menija😁Setovan na 21..fan 2..Malo radi kao on-of..a hoce i da modulira sa potrosnjom oko 430w.Izolacija od 1-5..jaka 4-ka😁Dnevna potrosnja izmedju6-7kw.Greje se.oko 40kv.Pomaze mu Ta.3.5kv.
 
Ja se nikako načuditi vama što držite na 20-21. Gdje ste se vi čeličili ? Kod mene mora biti 24 stepena, ne bi ni moja išla u defrost niti trosila da je drzim na 21 😅
(Salim se...((djelomično)) 😁
Ja čeličio sebe i lepsu polovinu u stanu sa losom stolarijom gde mi pored jedne Ta od 6.kw.sobna temperatura nije prelazila 19C🥶.isto je bilo.i u deciju sobu..Sad na 21C.se bukvakno setamo u kratke rukave..🤣🤣🤣Trening je.cudo..A.tu je i app.pa kad vidim.da zena pretera odmah smanjim na 21🤣
 
Pa i meni ne ide u defrost kad je podešena na 22, ali meni je tako hladno. Sad sam je stavio na 23 pa neka ide u defrost, šta da radim. 🤷‍♂️
 
Ovde sa moje kaplje li kaplje. :) Doduše, i nariktao sam je na 24, očigledno preveliko opterećenje za 9ku. 12-ica radi kao sat.

Nego, pitanje za tebe, pošto već imaš Mideu, a i za sve ostale: nervira me da mi tokom noći radi klima, nisam navikao, pa bih je najradije gasio. Ova soba gde spavam je mala, nema ni deset kvadrata, a imam i vertikale od grejanja koje nisu isključene, tako da mi ujutru temperatura nikad ne padne ispod 20-21 stepen.

Ono što me zanima je da li će klimi nešto da škodi ako je ugasim večeras i upalim ujutru kada je temperatura u minusu? Pretpostavljam da će klima da odradi defrost ujutru pri prvom paljenju, ali se bojim da je ne sjebem tako? Svakako neće biti neki veliki minus, u Beogradu sam, tako da ne očekujem ispod -1 ili -2. Klima je tiha, nema šta, skoro da je ne čujem, ali smeta mi taj vazduh što struji.
Nemoj da je gasiš smanji tempetaturu na daljinskom koliko može najmanje na grejanju i ostavi tako.
 
...valjda li ova klima za 85k ili ne?

Vivax cool ACP-18CH50AERI inverter klima​

 
...valjda li ova klima za 85k ili ne?

Vivax cool ACP-18CH50AERI inverter klima​

Mislim da ti je ovo bolja opcija, a cena je ista
 
Grejes 77m2 sa jednom klimom na 260w?
Da. Pisao sam dosta u temi. Prizemna kuca, 77m2, Fujitsu LMCA 12. Imam i pelet kao backup ali sam ove zime potrošio ravno 12 dzaka kada je vreme bilo memljivo i vlazno pa nisam hteo da mučim klimu. Evo screenshot od malopre i sada
 

Prilozi

  • Screenshot_20230126-185320_Smart Life.png
    Screenshot_20230126-185320_Smart Life.png
    68.7 KB · Pregleda: 38
  • Screenshot_20230126-225857_Smart Life.png
    Screenshot_20230126-225857_Smart Life.png
    72 KB · Pregleda: 37
Poslednja izmena:
Midea Extreme ostavljena večeras da radi, jutros se dosta mučila jer je bila ugašena noćas.
Postavljena na 22c, troši 200-300w, napolju - 1 i sneg konačno :)
 
1 daikin koji je frontalno izlozen bez natkrivke ulazi jutros u defrost par puta, drugi koji je ispod krova / nadkriven + zasticen drvenom ispred ni jednom
dal je moguce da tolikog uticaja ima polozaj ?
Ako vlaga i kapljice dopiru do njega, brzo ce da ide u defrost. Polozaj spoljne jeste vazan za grejanje, treba razmisliti gde da je stavis.
 
Nazad
Vrh Dno